Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - michał81

Strony: [1] 2 3 ... 436
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Dzisiaj o 12:03:37 »
Ja wiem jak to wygląda i wg mnie nawet lepiej niż u Todda, ale obstawiam że osoby takiego jak Adolf będą kręciły nosem i marudziły czemu SL chce wydawać tego Spawna (jeśli zapadłaby decyzja), a nie rysowanego przez Todda.

2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Dzisiaj o 11:39:12 »
Wg mnie pierwsze 30(?) numerów Spawna to poziom Spider-menowego Tormenta. Bardzo źle to się zestarzało. Robiłem kiedyś powtórkę po semicach czytając jednym ciągiem i nie dalem rady zakończyć. Miałem wrażenie, że fabuła stoi w miejscu, Al cały czas się umartwia, mają co zeszyt te same przemyślenia, przerywane jakimś mordobiciem. Niedawno sprawdziłem sobie części z Jimem Downingiem i to jest półkę jak nie wyżej, ale tam nie rysuje McFarlana więc obstawiam, że zainteresowanie byłoby małe.

3
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Nd, 14 Lipiec 2024, 09:17:39 »
Dzieki za info. A Egmont ma to w planach? Chyba nie widzialem tego w zadnych zapowiedziach.
W oficjalnych zapowiedziach nie ma. Spodziewałbym się zapowiedzi na przyszły rok.

A o czym jest seria Injustice 2 i czy ona bedzie u nas wydana?
Injustice 2 jest serią poprzedzającą wydarzenia z gry Injustice 2 oraz sequelem wydanej u nas serii. Przy czym kończy się tak jak seria pierwsza, tak jakby została urwana, bo prowadzi bezpośrednio do wydarzeń z gry. Tylko tym razem nie ma adaptacji komiksowej drugiej części, za to jest słaby crossover z światem He-mana.

4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Nd, 14 Lipiec 2024, 07:56:39 »
Czytasz posty to wiesz jak jest - nikt nie pisze o innych komiksach, bo nie ma sentymentu. Jeśli czytasz posty szczegółowo zauważyłeś pewnie, że sam wyrażałem zmartwienie, czy pozostałe tytuły z Top Cow poza The Darkness i Witchblade będą miały wysoki potencjał sprzedażowy. Zakładam, że Cyberforce da radę, bo to podobne do X-Menów, klimatycznie wali ubóstwianymi latami 90-tymi i jest w tym uniwersum co wspomniane dwa tytuły. A co do Sonaty, Stone i Hellcopa... Optymistycznie zakładam, że fani Image skupieni wokół NSC i Nagle sięgną z uśmiechem po te komiksy. I prawdopodobnie tacy kolesie jak ja przy okazji także.
Nie sięgną, bo osoby kupujące to co wydaje NSC i Nagle to całkiem inna grupa odbiorców. Komiksy od tych wydawców to całkiem inny typ komiksu w porównaniu do tego co chce wydać SL (może tylko Hellcop i Sonata mogłyby ich zainteresować). Zapominasz, że Image to już bardziej Vertigo, za czasów swoje świetności, niż jak w początkowych latach, gdzie było bardziej podkręconym Marvel i DC. Teoretycznie powinni sięgnąć po czytelnicy epików od Egmontu lub kolekcji od Hachette, ale jak sam się przekonałeś to nawet największy fan superbohaterszczyzny nie chce o tym słyszeć, bo to nie Marvel i ni DC.

5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 18:21:15 »
@Adolfku ty się o moją strefę komfortu nie martw, ma się całkiem dobrze.

Top Cow to zostało już dawno odkryte przez semci a potem Mandargorę. Czytam te posty i jakoś nikt nie pisze o Sonacie, Stonie, Hunter Killerze czy Hellcopie. Ciągle tylko Darkeness to Darkness tam to, Witchblade, CyberForce i Spawn, który nie został zapowiedziany. A te pierwsze są wg mnie dużo ciekawszymi komiksami, niż te o których ciągle się gada. Może zacznij pisać coś więcej o nich niż kolejny raz wylewać żale odnośnie Tomb Raidera, który zdecydowanie wybił cię ze strefy komfortu.

@Zwirek jeśli się zastanawiasz czy kupować Darkness czy nie to sprawdź sobie Sonatę lub Hellcopa, bo te serie wchodzą w syfy/fantasy niż superbohaterskie rzeczy. Natomiast Stone klimatem stoi w erze vhsów.

6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 17:33:50 »
Tylko, że CE się w pakiecie wyprzedało przy dość wysokiej cenie. Przy takich nakładach (bez opcji dodruku) to też działa na świadomość człowieka.

Tak naprawdę Darkness pokaże czy zostanie pokonana kolejna bariera cenowa bo będzie jeszcze droższe i czy ludzie rzucą się na to jak na CE czy Cyngla.

7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 16:25:56 »
No wlasnie z tego powodu, z ktorego wolisz by bylo to sprzedawane osobno, wydawnictwo sprzedaje to w pakiecie. Bardzo dobra decyzja wydawcy.
To jest bardziej złożone. Przykładem niech będzie tu Bezprawie, które wyszło w dwóch tomach i zanim drugi tom się ukazał to pierwszy wymiotło ze sklepów. I tu się robi problem, bo wydawcy został ten drugi tom do sprzedania, ale nikt kto nie ma pierwszego nie kupi drugiego. Podobna sytuacja ze Strażnikami Masery, tylko tam różnica czasowa była inna. Drugi tom nadal do kupienia. Kolejny przykład to Yiu.

Wydanie CE w pakiecie zdało egzamin, tym samym eliminując pewien problem jaki powstaje, kiedy zostaje wydawcy jeden tom, bo brakuje drugiego na rynku. Oczywiście są serie takie jak Solo, czy Slaine (choć tego każdy tom można czytać niezależnie), gdzie takiego rozwiązania nie można zastosować. Więc ci co liczą, że SL wyda kolejne tomy Darkness (3 jest zapowiedziany na ten rok), mogą się zawieźć, przy czym te 2 tomy, które wyjdą to jest kompletna historia.

Osobiście jestem zaskoczony że Arek chce wydać teraz pierwszy tom CyberForce, gdzie historia w 13 zeszycie się urywa, zamiast poczekać na tom 2 i wydać komplet w pakiecie. Jestem też zaskoczony na porywanie się na takiego tasiemca jakim jest Witchblade, gdzie konkluzja następuje około 180 numeru.

8
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 10:07:48 »
Był crowdfundingu.

9
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 09:10:27 »
Miło słyszeć, że pozbyli się tego kukułczego jaja. To pokazuje, że nawet najgorsza licencja po czasie się sprzeda. A jak pamiętamy z Power Rangers było tragicznie. Egmont zaniechał wydania ostatniego tomu przez żenującą sprzedaż.
Masz potwierdzenie, że to się sprzedało? Bo jakby tak było to 3 tom pewnie zostałby wydany. Zero logiki w twoich wypowiedziach. Raczej z nakładem stało się coś innego niż piszesz.

10
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 08:00:28 »
@Adolf rozumiem, że masz bezpośrednie info ze sklepu Egmontu, bo obecnie Power Rangers można kupić tylko na wtórnym rynku. Gdzie te pelne magazyny o których piszesz?

Naciski na NSC? Kto ich tam naciskał? Krzysiek wtedy wyraźnie powiedział że nie wyda Spawna, więc chyba nikt w przypadku Nagle nawet nie pyta ich, bo wątpię aby nagle zmienił stanowisko.

11
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 00:35:50 »
Najpierw to niech McFarlane zdecyduje czy chce, że SL wydało Spawna u nas. Choc pewnie licencja nie będzie tania, bo cały czas zbiera na film, na który spokojnie mógłby wyłożyć sam kasę.

12
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 12 Lipiec 2024, 18:20:10 »

nie ukrywam, że ostatnią scenę mogli sobie darować, no ale potrzebują czymś przyciągnąć widza, po ostatnich marnych jakościowo filmach

13
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pt, 12 Lipiec 2024, 18:16:28 »
@xanar gildia zapowiedziane Weapon X będzie miała w ofercie od przyszłego tygodnia. Uważam, że możesz zacząć wciskać F5, abyś nie przegapił zakupu. ;)

Osobiście też nie mam zamiaru kupować przez sklep Egmontu, bo nie raz już się naciąłem u nich. :)

14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pt, 12 Lipiec 2024, 17:17:37 »
Tylko przytoczyłeś rozmowę Tomka, gdzie odnosił się do wydań tpb. I tak to Egmont planował. Dlatego po emefce napisałem 7 tomowe wydanie, bo wtedy już taką informacje otrzymałem.

Druga sprawa, to zdjęcie z wydaniem, które linkujesz nie zawiera Day of Doom #1-4.

Trzecia sprawa to DEATH OF SUPERMAN 30TH ANNIVERSARY DELUXE EDITION HC, też nie ma w sobie wszystkiego bo brak Doomsday: Superman/Doomsday Hunter/Prey #1-3, Doomsday Wars #1-3,Doomsday Annual #1, ale zawiera Day of Doom #1-4

Więc polskie wydanie Śmierci Supermana będzie wyglądać tak:
tom 1 - The Death of Superman TPB + Funeral For a Friend TPB
tom 2 - Reign of the Supermen TPB + The Return of Superman TPB
tom 3 - Superman Doomsday TPB + Superman Day of Doom TPB + coś jeszcze ;)

Więc polskie wydanie w 3 tomach będzie najpełniejsze.

15
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pt, 12 Lipiec 2024, 15:28:58 »
Masz na myśli chyba to 5 tomowe wydanie z panoramą? Bo nie kojarzę 7 tomów...
Nie. Jest 7.

3. Doomsday: Superman/Doomsday Hunter/Prey #1-3, Doomsday Wars #1-3,Doomsday Annual #1 oraz Day of Doom #1-4.
Tylko takiego wydania nie ma.

Jest Doomsday: Superman/Doomsday Hunter/Prey #1-3, Doomsday Wars #1-3,Doomsday Annual #1 jako vol. 5.

Day of Doom #1-4 jest odzielnym wydaniem i to jest właśnie vol. 6

A co jest jako vol 7 to już okaże się przy ostatecznej zapowiedzi. ;)
Tomasz Sidorkiewicz wspomniał, że Day of Doom znajdzie się w trzecim tomie z uwagi na spoilery do tomu drugiego.
Zgadza się, ale ta mini seria ma swoje wydanie, nie jest zawarta w żadnym innym. Została wydana na 10 rocznicę Śmierci Superman, stąd spoilery w fabule dotyczące głównej historii.

Strony: [1] 2 3 ... 436