Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - michał81

Strony: [1] 2 3 ... 430
1
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« dnia: Dzisiaj o 13:39:44 »
Nie wydaje za milion monet bo ma dużo większe nakłady. I kilka razy już przyblokował innych wydawców dając w zamian słabsze wydanie.

2
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« dnia: Dzisiaj o 12:41:50 »
Ale o to chodzi. Kto pierwszy ten lepszy. Żaden wydawca nie bedzie czekał, bo może inny podkupić dany tytuł. I zapominacie o Egmoncie, on też wydaje pojedyncze tomy.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 22:43:47 »
Tylko to nie jest wina samej tłumaczki, bo jest coś takiego jak korekta i redakcja, które powinny takie rzeczy wyspać. No chyba, że ich Egmont nie stosuje.

4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 10:13:06 »
Np przy zestawach: 1) Darkness + Darkness, 2) Darkness + Angelus (albo inne nietypowe), 3) Angelus + Angelus każdy będzie miał to co lubi, swojego ulubionego bohatera lub mix.
Zdecydowanie zestaw powinien wyglądać tak 
Darkness + Angelus (bo to główni przeciwnicy)
Darkness + Witchblade (bo są tu crossvery)
Darkness + Panie=Cycki (bo sprzedają).

5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 24 Czerwiec 2024, 08:19:24 »
Nie. To jest inny przypadek. W przypadku Egmontu problem polegał na tym, że slipcase nie był do wszystkich komików tyko do pakietu. W przypadku Darkness mają być tylko pakiety i nie będzie opcji zakupu pojedynczych sztuk oddzielnie. W takiej sytuacji slipcase do zestawu nie wydaje się że jest problemem, a raczej pewnie jego cena i wykonanie. Dobrzez zrobone slipcase kosztują, a przy małych nakład jest to nieopłacalne. Bo sorry, ale ja bym slipcasem tego egmontowego kartonika nie nazwał, a raczej zwykłym boxem.

6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 23:24:36 »
Chyba się nie rozumiemy, komu kibicujesz w tym komiksie, Angelus czy Darkness?
Angelus bo nie da się ukryć, że wygląda lepiej.

7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 22:38:45 »
Nie wiem jaką rolę odgrywa w tym komiksie Angelus, oraz ilu jest głównych bohaterów. Z tego co widzę i rozumiem, Darkness to jest ten koleś i o nim jest komiks, z nim powinienem symaptyzować.
No nie. Według mitologii tego świata Jackie jako Darkness jest tym złym (w sensie Darkness jest tą złą siłą), a Angelus jest tą dobrą siłą (która też potrzebuje ludzkiego nosiciela). Problem jest tylko taki, że ani jedno z nich nie jest tak naprawdę dobre.

8
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 19:56:52 »
Można dodać, że Sacrificers oraz Local Man będą wydane tak jak Dobry Azjata oraz 8 miliardów Dżinnów

9
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 18:19:25 »
To są jakieś małe grzeszki. Grzechem Studia Lain jest to, że nie dają EGZEMPLARZY RECENZENCKICH. No jak ci wszyscy co kupują w przedsprzedaży mają dowiedzieć się czy jest to dobry komiks czy nie. Jak te biedne kanały, blogi czy instagramy mają informować czy warto te ich komiksy kupować?

Egmont potrafi dawać darmowe komiksy. Mucha potrafi dawać darmowe komiksy. Kultura Gniewu potrafi dawać darmowe komiksy. A SL nie, no jak tak można. To jest dopiero niszczenie rynku komiksowego.

10
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 13:53:44 »
Nie liczysz źle.

Wystarczy przytoczyć przykład Brygady która w ilości 800 sztuk od 2018 nie może się wyprzedać. Ile tam jeszcze zostało sztuk 200? 100? To pokazuje jak SL niszczy rynek komiksowy.

11
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 11:27:49 »
Może inny efekt byłby jak wydawcy podawali ilości nakładów. Bo wiele osób żyje w błogiej nieświadomości myśląc że nakłady komiksów są takie jak w latach 80 czy 90.

12
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 11:23:51 »
Tylko, że jak popatrzysz to większość tego szlamu jest niedostępna, bo były to małe nakłady i teraz też są zapowiadane nie wielkie, więc z tym że te komiksy "nie sprzedawał się" to bym dyskutował. Na palcach jednej ręki możesz policzyć co jest dostępne i to tylko dlatego, że było to w większym nakładzie.

Nie będę też zaskoczony jeśli tu jest podobny układ wydawniczy jak to było w przypadku Słowobrazu, gdzie wydawnictwo było bardziej dystrybutorem, a Kowalczuk wydawał to sam tak naprawdę.

13
Dział ogólny / Odp: KBOOM
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 09:27:43 »
Bo Kowalczuk więcej rzeczy robi za granicę niż na krajowy rynek. Może trzeba było wystawić na ebay😉

14
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Nd, 23 Czerwiec 2024, 07:50:25 »
Swoją drogą gość z Dynamite podobno pogratulował Skybyndowi sukcesu z przejęciem (po Dynamite) licencji G. I. Joe i Transformers i Hasbro niejako "w nagrodę" za taką postawę pozwoli coś wydać Dynamite (publikacja z trading cards) :-)
Tylko że Skybound przejął prawa po IDW, a nie po Dynamite. Dynamite nigdy nie miało praw wydawniczych do tych serii. Może Dynamite licytowało o przejęcie praw wraz ze Skybound i przegrało, albo ta osoba kłamie, a ty to powtarzasz bez podania źródeł.

15
Komiksy polskie / Odp: Bazgrolle i Fil
« dnia: So, 22 Czerwiec 2024, 20:54:13 »
Wariacja Gwiezdnych Wojen, której się nikt nie spodziewał, ale ją dostał ;) Jak zwykle jazda po bandzie w Filowym stylu, przy czym rysunkowo widać, że tu Fil stawiał swoje pierwsze kroki i różni się od stylu jaki jest w Bazgrolle Totalnie. Jeśli ktoś czytał tak jak ja od ostatnich komiksów to zobaczy jak bardzo ten styl ewoluował. Samo wydanie pierwsza klasy idealnie wpasowujące się w nowe edycje. Osobiście czekam na kolejne reedycje komiksów w tej formie.

Strony: [1] 2 3 ... 430