Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - perek82

Strony: [1] 2 3 ... 21
1
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 15:56:31 »
Plansze są spektakularne. Mają rozmach.
Jestem w połowie i jeszcze zdania nie mam wyrobionego.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Nd, 15 Listopad 2020, 09:09:43 »
Ja sobie zbieram epici które obejmują to co czytałem z semica czyli mniej więcej od początku do maximum carnage bez tego dzieła.
Trochę powoli to wychodzi i niestety koncentruje się na głównej serii czasem dodane są zeszyty z innych. No ale i tak te czasy uważam za najlepsze dla pająka.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: So, 14 Listopad 2020, 12:23:18 »
Mają niezłe kolory. Ale mam porównanie jedynie z semicami więc trudno wprost stwierdzić.
Komputer nie rzuca się w oczy jest lekki old school. Ja jestem zadowolony.

4
Korzystając z krótkiego urlopu wziąłem się za czyszczenie półek wstydu z książkami:
dokończyłem 2. tom Archipelagu Gułag - nie będę nikogo namawiał bo strasznie ciężkie do przebrnięcia. Został jeden tom i nie wiem kiedy się odważę. Coś z pogranicza reportażu, pamiętnika, powieści, biografii. Tylko dla bardzo napalonych. Przygnębiający zapis zezwierzęcenia, jakie nastąpiło w ZSRR w latach 18-56. Aż trudno czasami to ogarnąć ile milionów ludzi przewinęło się przez te wszystkie obozy i ile z nich umarło gdzieś w lesie.

Zacząłem Prowadź swój pług przez kości umarłych. Leżało na półce żony. Jestem w połowie i książka ma swój klimat odludzia, zimy, deszczu. Następni Bieguni są w kolejce.

Ostatnio przeczytałem kilka sportowych biografii i ogólnie jestem rozczarowany, ale po kolei:
Ronnie O'Sullivan - geniusz przy stole snookerowym, w życiu straszny nudziarz. Z książki przebija się obraz człowieka, który ma zdecydowanie za dużo czasu i ewidentnie sobie z tym nie radzi. Lekarstwem okazało się bieganie. I tyle. Streściłem książkę. Ech, lepiej było nie czytać.

Peter Sagan - trzykrotny mistrz świata w kolarstwie. Oprócz opisu wybranych wyścigów serwuje się nam opowieści o narzeczonej, mieszkaniu w Monte Carlo itd. Trochę zabrakło mi takiej kolarskiej kuchni. Bo historie rodzinne jakoś nie wciągają.

Ray Allen - okazał się być człowiekiem trochę bezbarwnym. Nawet ta jego kariera (bardzo okazała przecież i z mistrzostwami i niesamowitym rzutem przeciw San Antonio w finałach) czasami jakby trochę przypadkowo się układała. Do zapomnienia książka.

John Stockton - nudziarz na parkiecie ale myślałem, że ktoś kto grał 20 lat w NBA, zawsze miał jedną fryzurę i zawsze w przyciasnych gatkach z lat 80-tych może kryje w sobie hulakę:) Szanowałem go za twardość, nieustępliwość, ale trudno było im kibicować. Książka zupełnie rozczarowuje. W najciekawszych fragmentach mnóstwo błędów (jak można nie pamiętać dokładnie finałów z 97 i 98 roku? Przecież nigdy bliżej mistrzostwa nie był?). Szóstka dzieci i jedna żona to się ceni, ale książki dobrej nie czyni.

Peter Crouch - piłkarz niezły, nietypowy bo bardzo wysoki i chudy, ale potrafił zaskakiwać umiejętnościami. I jak się okazało kryjący w sobie mnóstwo humoru i dystansu do siebie. Czyta się to w jeden wieczór i niemal co chwila wybucha śmiechem. Mnóstwo dygresji i wspominek o kolegach z boiska i własnych wtopach.

Na półce mam też książki o Jordadnie i Bryancie pisane przez Rolanda Lazenby'ego. To zdecydowanie wyższa półka, zarówno postaci jak i autora. Książki pozostawiają człowieka trochę odartego z iluzji. To byli bohaterowie dzieciństwa, wtedy wydawało się, że idole dla milionów dzieciaków. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Oczywiście, nie wszystko zaskakuje (w końcu trudności ich charakterów są już legendarne) ale skala ich pasji i terror jaki wprowadzali porażają. To są opasłe tomiszcza, więc można znaleźć wiele aspektów ich życia i kariery, te z koszykówką w tle i poza nią. Na pewno nie są to laurki. Ale też człowiek kończy książki i dochodzi do wniosku, że ich wielkość wynikała między innymi z tych negatywnych cech. Długo by można o tym mówić. Polecam każdemu, kto jarał się NBA w latach 90-tych i trochę później.
https://bonito.pl/autor/roland+lazenby/0

Dwie części autobiografii Alexa Fergusona - to dla kibica Utd niezła gratka. Kończy się te książki i człowiek, który jara się piłką od 30 lat, co weekend patrzy na wyniki, tabele itd., czuje że jego wiedza jest pyłkiem. Alex siedzi w piłce od 60 lat. Ilość graczy, których wychował, widział, oceniał jest niesamowita.

2 książki tego samego autora (Micheal Cox) dot. rozwoju taktyki w futbolu w ostatnich 20-30 latach. Fajnie opisane, prostym językiem.
https://bonito.pl/autor/michael+cox/0

Połączenie piłki i procesów ekonomicznych / społecznych. Próba odpowiedzi na pytanie, co jest kluczem do sukcesów i dlaczego nie talent czy ciężka praca (to też, ale często nie wystarcza). Ciekawe połączenie piłki i analizy danych statystycznych, ekonometrii zupełnie z piłką niezwiązanych.
https://bonito.pl/k-1649990-futbonomia5
Dział ogólny / Odp: Komiks dla żony :)
« dnia: Pt, 13 Listopad 2020, 11:10:53 »
Tak zetknąłem na półki i chyba coś takiego mógłbym żonie podsunąć
Pasażerowie wiatru
Piotruś pan
Skład główny
Sambre
Cromwell stone
Y last Man
Essex twardziel podwodny spawacz
Blankets Habibi
Persepolis
Maus
władcy chmielu
Sin city
Marvels
Superman for all seasons
Gotham central
Daredevil Man without fear
v jak vendetta
Promethea
Zaćmienie criminal
Zemsta hrabiego western szninkiel

Z tego zestawu chyba maus essex i Habibi kiedyś żona czytała ale nie pamiętam jaki był odbiór.
Koleżankę z roboty namówiłem na sandmana i już że 3 lata to męczy.

6
Zakupy / Odp: Gdzie sprzedawać komiksy?
« dnia: Śr, 11 Listopad 2020, 22:44:26 »
Dziś na olx zeszło mi 8 komiksów. Niektóre nawet niewystawione tylko się jakoś tak zgadalo.
Święto normalnie😀
Trudno o jakąś regułę niektóre rzeczy wiszą od pół roku a coś co wydawało się niesprzedawalne poszło w tydzień.
Czasem na allegro lokalnie też coś pójdzie.

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: Pn, 09 Listopad 2020, 11:29:54 »
Resident alien ktoś czytał? Godne uwagi? Kusi mnie małomiasteczkowy klimat w opisie😀

8
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: Wt, 03 Listopad 2020, 13:25:49 »
Mojego śp teścia namówiłem na 1 komiks właśnie zemstę. Był zachwycony. Zbiorowe sceny czy ogólnie większe plansze miażdżą

9
Komiksy europejskie / Odp: Enki Bilal
« dnia: Cz, 29 Październik 2020, 13:25:40 »
Potwór napoczety. Parę lat czekania i jest. Home office w takich momentach się sprawdza znakomicie. Po pierwszym albumie jest dobrze. Lecę dalej.
Komiks niepokojący w dzisiejszej rzeczywistości.

10
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: So, 24 Październik 2020, 12:37:38 »
A czy ten doomsday godny uwagi jest? Rysunki fajne nawet ale mam straszne opory przed rajtuzami. No chyba że są już klasykami...

11
Kosz / Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Pn, 19 Październik 2020, 11:42:43 »
Zrozum że to jest choroba zakaźna. Bez ograniczenia obejmie większość populacji. Nawet jeśli 5 procent będzie wymagać hospitalizacji to ten kraj stanie. Wtedy nikt nie otrzyma pomocy ani zawały ani udary itd.
Dlatego robi się wokół tego wielkie halo. Jeśli służba zdrowia całkiem stanie to nie będzie dyskusji czy śmiertelność jest 0.5 proc czy może 2. Będzie dużo wyższa. Wzrośnie też z innych przyczyn.
W 120 tys. Bergamo w 3 miesiące umarło 3 tys ludzi.
Ale ok. Każdy niech sobie wierzy w co chce. Byle przynajmniej miał temat przemyślany.
Też nie rozumiem wszystkich głupich wytycznych ale tłumów unikam maskę przy ludziach zakładam. Na szczęście mogę pracować z domu więc też rzadko wychodzę. To moja cegiełka.

12
Kosz / Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Pn, 19 Październik 2020, 09:54:38 »
Na stronie WHO jest w tej chwili
39.5 mln przypadków
1.1 mln zgonów.
Nijak to się ma do tego co napisałeś.
W USA już teraz szacują że ok 30 proc trzeba dodać bo ludzie nie otrzymali pomocy na czas w innych chorobach.
Nie siej dezinformacji. Może jak stadion narodowy zmieni się w narodową umieralnie to wtedy coś do ludzi dotrze. Ale wątpię.

13
Kosz / Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Nd, 18 Październik 2020, 12:09:01 »
Każdy się zna na piłce a potentatem nie jesteśmy. Na medycynie też się każdy zna. I dlatego nic dobrego nas nie czeka. Niestety.
A władzę mamy taką jaką wybraliśmy i na jaką zasługujemy. Pozostało jedynie jeść jabłka.

14
Kosz / Odp: Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Nd, 18 Październik 2020, 09:53:20 »
Bo się szczepię na grypę
Bo śmiertelność grypy jest dużo niższa
Bo grypa nie zatyka szpitali w 2 tygodnie
Bo covidem zarażają również bezobjawowi
Bo wiele innych rzeczy których wiele osób nigdy nie pojmie

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: So, 17 Październik 2020, 11:10:31 »
Dobre!

Strony: [1] 2 3 ... 21