Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Komediant

Strony: [1] 2 3 ... 16
1
Komiksy europejskie / Odp: William Vance
« dnia: Dzisiaj o 07:37:13 »
Troche jak fotostory w Bravo sprzed trzech dekad przerzucone przez filtry. Bardziej tu czuje wpyw AI niz Vance'a.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Deluxe - Egmont
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 00:51:16 »
Co ciekawe to nawet nie były prawdziwe omnibusy (przynajmniej nie takie jak wydaje DC oraz Marvel) tylk HC w zwykłym formacie, a jakość papieru była porównywalna z tą w kompendiach ze Starmanem, z tego co pamiętam (taki prosty, cienki, śliski papier, w sumie żadna tragedia, ale opcja ekonomiczna).

Jakość papieru była bardzo w porządku, lekko matowa kreda, znacznie grubsza od tej stosowanej w kompendiach.

Cytuj
Żyjemy w czasach gdy ma się ukazać "Unwritten" i "Sandman Mystery Theatre" po polsku (...)

Z tym Sandmanem to może być troche słusznego narzekania na jakość materiałów, mam dwa grube paperbacki sprzed kilku lat i nie wygląda to dobrze. DC oszczędza na odrestaurowywaniu starszych materiałów , tu tym bardziej szkoda bo Guy Davis, który sporo w serii rysuje, ma moc w łapie.

3
Komiksowe TOP Listy / Odp: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie
« dnia: Cz, 29 Luty 2024, 19:00:37 »
Wrzuć jeszcze jakiś losowy komiks z Batmanem, pewnie wyszło więcej niż 10;)

4
Komiksy japońskie / Odp: Hanami
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 06:31:41 »
Klimatyczne, fakt, chociaż szkoda że nie udało się w dodatkach dorzucić tych z wydań amerykańskich.

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 24 Luty 2024, 16:20:43 »
i ci w tym gallery edition polskie czcionki wstawia? jprdl

Skoro Francuzi w swoim Denie Corbena mogli to teoretycznie by sie dało, chociaz wiadomo, że Egmont nie będzie się w to bawił (zresztą w orginale wyszedł tylko pierwszy tom Kelley Jonesa i więcej nie będzie, przynajmniej nie od Graphitti Designs). Może nie na podstawie orginalnych plansz, ale w tradycyjnym noir mógłby ten run Egmont puścić, chyba zmieściłby sie w dwóch tomach.

6
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« dnia: Śr, 14 Luty 2024, 19:34:28 »

Moją półkę wypełniają bardzo dobrze.


Wypełniają wręcz idealnie, gorzej jeśli chcesz po któryś sięgnąć.

Co do formatów to też uważam że A4 powinno być standardem, a powiększenia wyjątkiem.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel - Epic Collection
« dnia: Pn, 12 Luty 2024, 20:06:41 »
Do pewnego momentu panowie z Semika wybierali świetne tytuły, dopiero końcówka była słaba, i to zarówno w wydaniach specjalnych, i w seriach - X-Men już bez Claremonta (do tego zastąpiono go beznadziejną dwójką Nicieza i Lobdell, tak mi obrzydzili mój ulubiony tytuł że kiedy jako dzieciak robiłem listy ulubionych scenarzystów, ta dwójka z automatu trafiała na dwa ostatnie miejsca), Spidermana nadpoczęła Maximum Carnage, a dobiły jakieś sagi klonów; Superman z fryzurą na czeskiego hokeistę (do tego jakas 'elektryczna' wersja); jakościowo trzymał sie Batman, ale też głównie dzięki sięganiu po starsze historie z Legends of the Dark Knight, aktualne miały świetne, klimatyczne rysunki Kelley'a Jonesa* , ale już mocno przeciętne teksty Moencha ('moenchące';)). W sytuacji kiedy sprzedaż siadała z każdej strony trudno ich winic że próbowali ze sprawdzonymi markami jak Lobo i Alieny, no ale...

*(kolega Martewicz prezentuje Gallery Edition tegoż:

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel - Epic Collection
« dnia: Pn, 12 Luty 2024, 19:33:40 »
Na przełomie 80/90 i pierwsza połowa 90tych takie porównania wydają mi się nieadekwatne. Gladiatorzy w 1989 chodzili za niecałe 300zł, a Prawo Ardelii w 1990 za 5500. W tym samym 1990tym Spiderman i Punisher startuje z pułapu 10000zł  :-\

Za takie pieniądze oczekiwałem Ameryki, a kilkanaście razy wcisnął się Lobo %$@^&&#!!!

W okolicach '90 takie różnice w cenach były normą, mi się wbiła w głowę sytuacja gdy jakiś Kajtek i Koko (może Kajko i Kokosz) kosztował 2 tys, a pierwszy Asteriks w tym samym czasie - 12 tys. Lobo był już kilka lat później, kiedy sytuacja z inflacją się unormowała.

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pn, 12 Luty 2024, 19:25:30 »

 Przeczytałem pierwszy tom Injustice: Bogowie pośród nas i zapowiada się na top5 historii SH jakie przeczytałem.

Nie spodziewałem się że komiks na podstawie gry (którą znam, kiedyś grałem ale bardziej dla bijatyki niż historii, choć intro było intrygujące) będzie tak znakomity.
(...)
 Wydaje się że dopiero danie wolnej ręki scenarzyście przy niszowym projekcie pozwoliło SH wzbić się na wyżyny fabularne. 

Szkoda tylko, że strona graficzna nie dowozi i humor rodem z Asteriksa też czasem razi. Liczę też, że kolejne tomy utrzymają poziom.

Czytałem w okolicach wakacji i o rany, jakie to infantylne było. Pisane 'pod tezę' i Superman kompletnie out of character (jaki ten charakter by nie był - wiadomo, Superman). 'Niszowym projekcie'? No nie wiem w którym momencie był niszowy, plejada najważniejszych bohaterów, wielki rozmach, czołowy scenarzysta DC, gra komputerowa jako baza, no to raczej przeciwieństwa niszowości są. Humor z Asteriksa? To chyba z tego późnego Asteriksa, mocno późnego, bo do poziomu Gościnnego brakuje kilku półek, a i sam Uderzo lepiej sobie z humorem radził (chociaż solowego Uderzo tylko fragmencik znam). Sądząc po opiniach to jeden z lepszych tytułów Toma Taylora, no jak tak to tych mniej 'udanych' nie tknę patykiem (chociaż Nigtwing powszechnie chwalony, gdybym się nie sparzył na Injustice to na pewno bym obczaił).
Za to zgoda co do stromy graficznej, sporo nazwisk, ale  trzymają w miarę równy, kiepskawy poziom (swoje robią kolory w modnym od przeszło dwóch dekad odcieniu brunatno-wymiotnym).

10
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: So, 10 Luty 2024, 21:27:11 »
Mandioca jak już (nie kojarze tej zapowiedzi) to Joe's Bar Munoza i Sampayo, w świecie Alacka Sinnera.
Stanowczo w innym klimacie niż humorystyczny Joe Bar od Twojego Komiksu;)

11
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: So, 10 Luty 2024, 14:28:27 »
Ja z humorystycznych zobaczyłbym więcej ze scenariuszami Raoula Cauvina, z czasów Świata Komiksu to jego szorty wypadały najdowcipniej. Cedryk ma fatalny format, wysokość taka jak w dawnych liniach europejkich (m.in. Largo), ale węższe, przez co kadry są mocno pomniejszone.
Iznoguda też wziąłem tylko trzy pierwsze z tekstami Gościnnego. Od Gościnnego jest jeszcze jego cykl z Gotlibem, Dingodossiers, kojarze fragmenty ze Świata Komiksu, nie powalił mnie tam jakoś specjalnie, ale na pewno wziąłbym to w albumie.
Co do Sprycjana to tomy od Tome'a i Janry'ego przywróciły serii popularność we Francji i bardzo dobrze są tam oceniane. Po angielsku wydawane są na przemian albumy właśnie ich oraz Franquina.

12
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Pt, 09 Luty 2024, 07:27:51 »

W sumie musimy zadać sobie tylko proste pytanie - czy naprawdę sądzimy, że AI byłaby w stanie przetłumaczyć "Przygody Iznoguda" tak, jak zrobił to Marek Puszczewicz? :)

Puszczewicz byłby idealnym kandydatem do tłumaczenia Gastona, przez co mam troche ambiwalentne odczucia co do zapowiedzi tego tytułu przez Kurca a nie Egmont. Dla Kurca zapewne przetłumaczy Gastona Kuba Syty, któremu jak dla mnie tej wspominanej przez ciebie wyobraźni i polotu brakuje.

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Cz, 08 Luty 2024, 16:31:02 »
Ale też szkoda, że nie Sztybor.

14
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 05 Luty 2024, 07:22:04 »
Acriborea - przykładowe plansze

Nie biorę.🤗

15
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:01:29 »
Czy E zapowiadał kiedyś Blueberry'ego wg Sfara i Blaina?

Nie.

Strony: [1] 2 3 ... 16