Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Bazyliszek

Strony: [1] 2 3 ... 128
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 23:04:34 »
WOW - w 3 sezonie DuckTales w czołówce przewija się przez chwilę scena jak na obrazie Barksa. A zauważyłem to dopiero teraz bo dopiero teraz czytam "Latającego Holendra".

3x16 o originie FOWL jest naprawdę dobry. Mały Donald wymyślający na poczekaniu piosenki - ZŁOTO.
Skopiowanie ruchu Sknerusa skaczącego na lasce, wprost z gry DuckTales na Pegasusa- MEGA.
Zawsze mówiłem, że scenariusze do tej animacji są świetne. Gdyby tylko miała dobre rysunki, byłoby już idealnie.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 14:54:41 »
Naprawdę do tej pory wszystkie tomy Barksa i ten "Pod Kopułą" są naprawdę dobre. No może poza fatalnie przetłumaczoną "Kaczą Pocztą". 1 i 2 Rosy też mi się podobały, tyle że mam te komiksy w poprzednich wydaniach. Np. komiks o poszukiwaniu źródeł Kalevali jest jednocześnie i śmieszny i nostalgiczny i naprawdę mocno ryje świadomość.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 25 Listopad 2020, 00:52:11 »
Jeśli nie masz wcześniejszych wydań, ani nadmiernej ilości KD, to Rosę warto brać w całości. Zwłaszcza, że to tylko 10 tomów.

Z parodii westernowych to mnie też zawsze bawi krótki ale kapitalny "Nikt nie rodzi się kowbojem", gdzie mamy klasyczne próby błaźnienia się Donalda, gdy próbuje coś udowodnić siostrzeńcom. :)

4
Kosz / Odp: Odp: Egmont 2021
« dnia: Wt, 24 Listopad 2020, 11:14:06 »
Wy trzej macie jeden z tych problemów - nigdy nie przyznajecie się do błędu. Nigdy. Nie przepraszacie i przechodzicie do porządku dziennego nad faktami, które wam nie pasują do tezy.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 23 Listopad 2020, 21:43:08 »
@Eguaroc
Gdyby tylko tłumaczenie było lepsze, to te tomy w ogóle byłyby super.

W "Pod Kopułą" cztery dalsze komiksy po "Architekcie krajobrazu" są takie se. Ale potem na grubo wjeżdża ten o myciu okien w wieżowcu i znowu strasznie się uchechałem tym cudownym absurdem Rossy. Najkomiczniejsze było chyba to, jak policjanci i ochroniarze zaczęli się bić o Donalda.

A potem Forsant przylatuje do Manili odrzutowcem z układem skrzydeł w deltę, niczym Avro Vulkan. Śliczne.

6
Komiksy amerykańskie / Odp: Daredevil
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 21:07:06 »
Ehhh - człowiek sprzedał Elektra Assasin, bo nie podobały mu się rysunki Sienkiewicza i taka oniryczna narracja Marvela. No to dostałem to samo w War and Love gdzie Kingpin jest ubrany w jakieś obicie z kanapy.

Porywacz wygląda tu jak pawian, a Turk jak Lando Carlissian. :)

Niezłe posłowie Kamila Śmiałkowskiego na samym końcu tomu. I jeszcze moje pytanie - jakie to drobiazgi ukażą się w 4 tomie DD Millera Egmontu?

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 20:09:26 »
@UP
Oczywiście że Tomasz Kłoszewski. Duh.

8
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 14:36:31 »
Ale jak procent z tych 38 mln Polaków czytających komiksy ma rosnąć, jeśli nie będzie promocji i dostępności ciekawych tytułów? To jest postawa polskiego Kościoła mówiącego, że coraz mniej ludzi chodzi chociaż w niedzielę do kościoła, bo społeczeństwo się ateizuje.

Ktoś się zajmuje propagowaniem kolejnych komiksów, serii, tytułów w społeczeństwie, aby nie tylko docierać do obecnej bazy, ale ją też powiększać. Egmont już wiele razy pokazał, że albo tego nie robi, albo nie potrafi. Jest duży i zadowolony. Sprzeda komuś innemu dział Książki i ma za co żyć. To właśnie konkurencja kreuje rynek, pobudza starych i nowych klientów, do wydawania pieniędzy. Na tak duży kraj, jedno wydawnictwo, to za mało. Dlatego im więcej superhero wyda Mucha i inne podmioty, tym komiksowy rynek będzie miał się lepiej.

9
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:36:37 »
Co ty z głupoty wypisujesz, rynek jest za mały, te twoje kolekcje też się co raz gorzej sprzedają.

A jak polski rynek ma się rozwijać, skoro dominujący podmiot zwalcza konkurencję z uporem lepszym godnej sprawy? Na o wiele mniejszym rynku czeskim, nie ma tak że jedno wydawnictwo decyduje o wszystkim, tylko jest właśnie kilka podmiotów. My mamy 38 mln obywateli. Moim zdaniem jest tu miejsce na więcej podmiotów wydających komiksy superhero niż tylko Egmont. Mam też nadzieję, że kiedyś w końcu polska Mucha będzie mogła wydawać więcej swoich komiksów niż dwa tomy X-Men rocznie. Więcej wydawców = większy rynek. Potencjalni nabywcy nie ujawnią się, jeśli nie będą mieli wyboru i czego kupować.

"Po co ta konkurencja wydaje tyle tych komiksów?" @TK

10
Dział ogólny / Odp: Dodruki - Egmont 2020
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:15:03 »
Teraz jak na Ceneo znowu się stał bardziej dostępny, to chyba można już potwierdzić, że Egmont przed Mikołajkami wreszcie zrobił dodruk Spider-Mana McFarlane'a. Cena spadła i elegancko. W związku z zablokowaniem przez nich Kolekcji Spider-Mana, pozostaje mi tylko zrobić to co Sam Willson w SE - poddać się i kupić ich wydanie.

https://www.ceneo.pl/77739456?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting#pid=3796


11
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 13:11:56 »
Polski rynek nie jest normalny, na normalnym rynku możesz sobie to samo kupić w paru rożnych wydaniach i elektronicznie.

Hahahahahahaha. I to pisze człowiek, który zwalczał Kolekcje i śmiał się że duble wydaje. Masz monopol jakiego chciałeś.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Nd, 22 Listopad 2020, 00:21:23 »
Powiem tak, że nie podoba mi się co zrobiono z Samem Wilsonem na początku Tajnego Imperium. Takie robili halo jak on został nowym Kapitanem Ameryką. Jak się nadaje po tylu latach stania u boku Rogersa. Ale ledwo minęło paręnaście zeszytów, w chwili próby, zrobiono z niego oportunistę, który po prostu się poddał. Ta jasne - wyprowadzał ludzi z kraju. Ale godził się na system, który wprowadziła Hydra. Tak nie postępuje prawdziwy bohater. Znowu scenarzyści zniszczyli kolejnego herosa.

Acuna rysuje słabiutko. Wolałbym, żeby to Niven zrobił całą serię.

Champions stali się nowymi Młodymi Avengers. Szkoda, że o tamtej grupie zapomniano, bo mi się w tych paru historiach naprawdę spodobał.

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Daredevil
« dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:22:39 »
No o to chodzi. Mam 1 tom - Chinatown i chciałbym mieć kolejne. Tak jak z Superior Spider-Manem, Strażnikami Galaktyki, Mighty Thorem, 2 tomem Ms Marvel i innymi seriami z Marvel Now i MN 2.0. Jeden tom z Kolekcji, reszta od Egmontu.

14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2020
« dnia: So, 21 Listopad 2020, 23:19:47 »
Jak Eaglemoss użył cienkiego papieru, to wszyscy wieszaliście na nim psy. A teraz chcecie go od Egmontu. Weźcie się zdecydujcie.

Ja bym chciał jakiegoś innego sposobu szycia. Bo może i Tajne Imperium fajnie wygląda na półce, ale jego grubość i ściśnięcie masakruje dwustronnicowe panoramy. Jest ich trochę w tym komiksie, a nie da się ich w pełni podziwiać, bo rozwarcie okładek, spowodowałoby że wszystko by się rozleciało.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Daredevil
« dnia: So, 21 Listopad 2020, 22:58:23 »
Przepraszam za swój błąd. Chodziło mi właśnie o Born Again. Kiedyś chyba w końcu dojdziemy do runu Zdarsky'ego, skoro Egmontowi DD nieźle się sprzedaje. Ale znowu - szkoda, że nie wydają też bieżącej serii z tym bohaterem w formacie Marvel 2.0.

Strony: [1] 2 3 ... 128