Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Małpisyn

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Śr, 29 Maj 2019, 09:37:30 »
Aby więc nie spamować - usunąłem post w wątku. Argument "ja bym zrobił to lepiej" i pozamiatane - przekonałeś mnie.

2
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Wt, 28 Maj 2019, 15:30:11 »
Hej, nie jestem wydawcą, a tylko wspierającym tę dobrą inicjatywę. Nie wiedziałem, że temat tych albumów jest znany na forum (nie był poruszany, więc pomyślałem, że wspomnę o nim - tym bardziej, że przed chwilą przyszedł mail od wydawcy). To już rok od czasu, kiedy tom 4 miał być wydany? Pewnie masz rację - nie śledzę na bieżąco terminów, tylko na spokojnie czekam na kolejne tomy - tym bardziej, że poprzednie były wydane (też z opóźnieniem), a jakość wydania przekroczyła moje oczekiwania.

Fakt, że zawsze jest przesunięcie terminu, ale to godna inicjatywa - za małe pieniądze dostajesz coś, co powinno kosztować więcej (porównując do cen niektórych wydawany w PL rzeczy).

3
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: So, 25 Maj 2019, 14:23:09 »
bo uprzejma opryskliwosc to jego najmilsza wersja, ktora sie dostaje w takiej sytuacji. Moja lepsza polowa miala tez kiedys epizod z zamowieniem w MVM prezentu dla mnie (how awesome is that) i podczas proby edycji zamowienia Rafal zareagowal w swoim stylu spelniajac w koncu prosbe, ale z komentarzem, ktory bardziej pasuje do urzedasa rodem z PRL-u.

Zrzucam to wszystko na karb deficytu ogolnie pojetych zdolnosci spolecznych.

Facet traktuje cię jak zło, obraża twoją żonę/narzeczoną, a ty dalej dajesz mu zarobić?

4
Dział ogólny / Odp: Wpływ filmów na komiksy
« dnia: Śr, 22 Maj 2019, 22:02:00 »
„Artystyczne”? No racja, premiery powinny odbywać się na Sundance, a pózniej w kinach studyjnych. Filmy Marvela prezentują tak niską wartość, że to czasem aż boli. Tym bardziej ubolewam, że moje DC postanowiło pójść tą samą drogą i produkuje gnioty, gdy ma za sobą takie wspaniałe pozycje, jak np Batmany Nolana.

5
Kosz / Odp: Odp: Egmont 2019
« dnia: Śr, 15 Maj 2019, 21:14:33 »
Ja przepraszam, że zapytam, ale po ostatniej krótkiej „bitwie” w temacie jednego wątku z suchymi informacjami od wydawców, nie mogę nie zapytać: czy kilka stron postów o promocji na komiksy sprzed kilku lat, w tym dwie ostatnie strony z postami o pakowaniu paczek to znalazły się we właściwej kategorii: „Egmont 2019”?

Wybaczcie, ja prosty człowiek i mogę nie rozumieć skomplikowanych mechanizmów działania forum.

6
Dział ogólny / Odp: Informacje Wydawców na FB
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 14:27:02 »
Ok, podnoszę ręce do góry i mówię: "poddaję się".

Miałem po prostu sen, że istnieje miejsce, gdzie łatwo docieram do interesujących mnie wiadomości. Gdzie, nie muszę czytać zbędnego bełkotu, który jest obecnie plagą w mediach i w dialogach. Gdzie wypowiedzi padają merytoryczne.

Oczywiście nikogo nie obrażam - poddaję się, gdyż widzę, że przeciwnicy takiego projektu to osoby, które dzielą się największą ilością informacji, dlatego to przegrana sprawa.

7
Dział ogólny / Odp: Informacje Wydawców na FB
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 14:10:03 »
To po co w ogóle zakładać tematy dla wydawców? Zróbmy jeden ze wszystkim i będzie okey, prawda? Jak ziemniaczki do jednego wora i do piwnicy na zimę...

Ale przecież tu chodzi o choć 1 (słownie: jeden) wątek, gdzie użytkownik otrzyma suche, rzetelne i potwierdzone informacje, bez przebijania się przez bagno postów niczego nie wnoszących do informacji. Jestem zdania, że taki 1 (słownie: jeden) wątek zadowoliłby pewne grono osób. Mnie osobiście nie powiem co strzela, gdy np. przy zapowiedziach Egmontu muszę po jednym dniu przebić się przez kilka-kilkanaście stron postów traktujących o odświeżaniu F5, błaganiach do Pani Magdaleny o ujawnienie zapowiedzi 3 minuty przed czasem, spekulacji, ilości planowanych zakupów, portfelach i kupkach wstydu, żeby wyłapać: (1) co będzie wydane, a następnie stwierdzić (2) jakie są opinie użytkowników, którzy już przeczytali te pozycje.

8
Dział ogólny / Odp: Informacje Wydawców na FB
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 12:44:12 »
A jak będziesz chciał napisać "odświeżam stronę, bo nie mogę doczekać się zapowiedzi Egmontu, więc wciskam F5, wciskam i wciskam" to wrzucisz to do Shout Boxa lub od razu do kosza, rozumiem, a nie do strony Egmontu?

9
Dział ogólny / Odp: Informacje Wydawców na FB
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 11:53:37 »

Po co ktoś ma czytać newsy wydawców którzy go nie obchodzą? Bez sensu.

To samo, Janku, można powiedzieć o czytaniu 15 stron postów z wpisami "ja kupuję we wrześniu trzy pozycje", "ja dwie", "portfel odpocznie", "kiedy zapowiedzi na stronie", "no, kiedy, kiedy", "już odświeżam", "ja ciągle F5 wciskam", etc. A wszystko po to, aby dotrzeć do początkowej informacji.

Myślę, że zwolennicy i przeciwnicy pomysłu dzielą się wg osób, które lubują się w czytaniu absolutnie wszystkiego na forum i tych, którzy przychodzą tutaj po informacje. Stąd, uważam, że pomysł jest zasadny, gdyż pewnej grupie ludzi umożliwi to ominięcie czytania setek nic nie wnoszących postów.

Wiem, zaraz powiesz, że to po jest instytucja forum i... pewnie będziesz miał rację.

10
Dział ogólny / Odp: Informacje Wydawców na FB
« dnia: Pt, 10 Maj 2019, 09:35:49 »
A ja popieram taki pomysł - najlepiej w formie bez komentarzy (jak w wyprzedażach), tylko fakty.

Za każdym razem, gdy w wątku o wydawnictwie ktoś poda taką informację od wydawcy, zaraz pojawia się 15 stron komentarzy w stylu "o ja, jak fajnie", "o nie, jaka lipa" i następuje płynne przejście z informacji o komiksach o Irenie Sendlerowej do Gwiezdnych Wojen. Czasem nie sposób przebić się do takiej informacji od wydawcy, która jest najrzetelniejsza.

11
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Black Label
« dnia: Nd, 05 Maj 2019, 10:59:46 »
Jak cudownie czyta się waszą rozmowę o powiększonym / pomniejszonym formacie, mając w pamięci, że w komiksie pojawia się pytka Batmana. Podoba mi się też stwierdzenie Antari: "na twardo bo musi pasować do Jokera".

12
Dział ogólny / Odp: Katalog Egmont 2019 (zdjęcia, filmy, mp3, patostreamy)
« dnia: Nd, 28 Kwiecień 2019, 09:11:03 »
Nie mogę tego nie powiedzieć: Batman to nie Batek, Superman to nie Supek, a pieniądze to nie pieniążki.

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Alan Moore
« dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 23:37:32 »
Przy okazji poruszenia kwestii "Prosto z piekła" (wspaniała pozycja, chyba najdłużej czytany przeze mnie komiks - żadnej chwili nie żałuję), muszę zapytać o "książeczkę", którą miał wydać Timof do tej pozycji. Chodziło mi to po głowie już od dawna - zwątpiłem, czy taka zapowiedź rzeczywiście padała. Znalazłem w Zinolu, że rzeczywiście Timof potwierdził, że "nie ma bata, na MFGiK '18 to ta książeczka będzie". Była? Czym była / jest?

http://ziniol.blogspot.com/2017/12/zapowiedzi-2018-timof-i-cisi-wspolnicy.html

14
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 09:49:03 »
I tu się zgadzamy. Niestety, prym wiodą współczesne DC i Marvel, których poziom idealnie reprezentują obecne filmy Avengers i inne Marvel i DC. Ma być kolorowo, niezbyt skomplikowanie i mają padać żarciki typu „smart-ass” - sukces murowany.

Ach, Pirat Izaak - co za uczta!

15
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: So, 27 Kwiecień 2019, 09:17:57 »
Dla mnie newsem dnia byłaby informacja, że wreszcie wyjdą dalsze części Klezmerów. Po 10 latach (!) od wydania pierwszego tomu przez KG i po 1,5 roku od informacji, że wydadzą dalsze części.

Dopiero gdy WK wypromowało Sfara w Polsce to KG łaskawie obiecała wydać dalsze tomy - nieładnie. Rozumiem, że Sfar może być ciężki w edycji (liternictwo), no ale bez przesady - do roboty KG!

Strony: [1] 2 3 ... 5