Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Torpedo

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: DMZ - Strefa zdemilitaryzowana
« dnia: Cz, 14 Maj 2020, 13:28:42 »
Cytuj
Dzięki serdeczne za spoiler...
Zawsze do usług, choć nie ma w mojej wypowiedzi nie ma cienia wskazówki o kogo konkretnie może chodzić, także co to za spojler?

Cytuj
Czy prawdą jest, że aktualne wydanie Egmontu cierpi na ciasne klejenie i ciężko się czyta bez maksymalnego/ekstremalnego rozwarcia albumu?
Skąd takie domniemanie? Nic takiego nie zauważyłem. Tak w ogóle tomiki są szyte, a nie klejone.

2
Komiksy polskie / Odp: Niezwyciężony
« dnia: Śr, 13 Maj 2020, 20:23:37 »
Cytuj
Naprawde, to czy kapitan wysle drona, ktory zaginie, czy wysle czlowieka, ktory umrze, nie ma znaczenia dla fabuly?
Oczywiście, że ma. Gdyby wysłał maszynę, jako czytelnik nie przejmowałbyś się jej losem, zero dramatyzmu. Zresztą czy nie stąd się wziął właśnie twój wpis???

Dowódca dysponuje określonym zasobami i ma prawo decydować, jak je wykorzysta. Jak się zresztą okazało, człowiek przetrzymał atak mechanicznej szarańczy, czego by nie zniosła żadna maszyna i chyba ostatecznie dobrze to świadczy o decyzji dowódcy.  ;)

Generalnie ja jestem pod wrażeniem jak mało zestarzała się powieść Lema. Mamy aroganckiego człowieka, pewnego siły własnego intelektu i techniki, stającego wobec nieznanego zagrożenia. Schemat powielany wielokrotnie, ale jaka piękna paralela do obecnej sytuacji, kiedy wirus, wyjątkowo prymitywny organizm, sparaliżował tę całą zaawansowaną ludzką cywilizację, która nie potrafi się przed nim obronić. Pozostała  izolacja, sposób znany ludzkości od wieków...

3
Komiksy polskie / Odp: Niezwyciężony
« dnia: Śr, 13 Maj 2020, 18:33:03 »
Cytuj
To o czym piszę i o czym sobie rozmawiamy to jak zmienił się sposób postępowania w utworach sf. Twierdzę, że we współczesnym filmie czy powieści kapitan zapewne wprowadziłby statek na orbitę, wysłał na zwiad drony, które zlokalizowałyby poszukiwany okręt, następnie wysłałby mały zwiad, a dopiero później podjął decyzję o ewentualnym lądowaniu całego okrętu (choć nie wiem, czy w literaturze sf nie jest tak, że duże statki międzyplanetarne nigdy nie lądują na powierzchni, pozostają w kosmosie, a do lądowania używają mniejsze promy itp). Bohaterowie powieści podejmują inne decyzje i to właśnie mnie interesuje, o tym piszę.
Mówisz o jakiś tam technikaliach, które nie mają większego znaczenia dla fabuły. To tylko dekoracja, anturaż. Ja się bardzo cieszę, że autor komiksu nie próbował "uwspółcześniać" tego aspektu i mamy niezgrabny pudełkowaty statek, kineskopowe monitory i pamieć komputerową na taśmach. Widzimy umowny świat techniki, tak jak go sobie wyobrażano powiedzmy te pół wieku temu. Ma to swój niepowtarzalny styl i mnie się podoba. Traktuję to jako dodatkową zaletę, specjalny smaczek. Dziwię się, że ktoś podnosi takie zastrzeżenia. W każdej kreacji świata przyszłości występuje określona konwencja, wizja przyjęta przez twórcę.

4
Komiksy polskie / Odp: Niezwyciężony
« dnia: Śr, 13 Maj 2020, 14:00:45 »
Mam wrażenie, że chyba niektórzy w ogóle nie zrozumieli o czym jest ta opowieść. Wytłumaczę: o starciu człowieka z maszyną. Maszyną posiadającą świadomość zbiorową, zdolną do samoreplikowania, powstałą w wyniku swoistej selekcji naturalnej. Dywagacje "co można by tam wysłać" zamiast ludzi są bezcelowe nie tylko dlatego, że powieść by traciła swój sens, ale nawet z prozaicznego powodu, że ta wyspecjalizowana w przetrwaniu maszyna poradziła sobie nie tylko z życiem białkowym, ale ze wszelką inną konkurencją maszyn, zapewne nawet bardziej zaawansowanych technicznie niż ludzkie wytwory. Także wszelkie drony tam wysłane skończyłyby szybko i marnie, co podważa każdą "logikę" wywodów na ten temat heh.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: DMZ - Strefa zdemilitaryzowana
« dnia: So, 09 Maj 2020, 18:06:49 »
O ile "jedynka" bardzo mi się podobała, to "dwójka" jest moim zdaniem zbyt "polityczna", przeidealizowana i w sporych fragmentach przegadana. Tak to jest jak autorowi zaczyna się wydawać, że ma jakieś ważne treści do przekazania, które w efekcie okazują się banałem, a cierpi na tym akcja i rozrywka. Chyba zresztą autor sam zauważył, że zaczyna przynudzać i dla rozruszania atmosfery ni stąd ni zowąd ukatrupił jednego z bohaterów heh. No ale z ciekawością czekam na dalszy ciąg, sierpień podobno.

6
Komiksy polskie / Odp: Wydział 7
« dnia: So, 09 Maj 2020, 17:47:48 »
Możesz turu spróbować poprosić o książkę życzeń i zażaleń.  ;)

7
Komiksy polskie / Odp: Wydział 7
« dnia: So, 09 Maj 2020, 17:23:27 »
Ależ oczywiste, że taką decyzję podjęła jakaś osoba w której kompetencji to leży. Chyba nie sądzisz, że w sprawie ewentualnej dystrybucji tego komiksu zbierze się zarząd firmy? A pretekst dobry jak każdy inny.  :) Zapewne nie opłaca się im sprzedaż tego zeszyciku, co nie dziwi kiedy np większość forumowiczów kupuje gdziekolwiek indziej, byle cena była tych parę złotych niższa.

8
Komiksy polskie / Odp: Wydział 7
« dnia: So, 09 Maj 2020, 16:57:56 »
Jest dokładnie odwrotnie - historyczne struktury komunistyczne, o których mówisz cechowały się przesunięciem procesów decyzyjnych do góry, czyli scentralizowaniem.

Dorabianie teorii spiskowych do decyzji dystrybucyjnych takiego czy innego podmiotu gospodarczego mija się z celem. Przedsiębiorstwo w świecie wolnej gospodarki ma prawo decydować, jakie produkty zechce sprzedawać.

9
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 10:39:57 »
I to ma uwiarygodnić Żbika geja? Wskazujecie tylko  jak wtórny to pomysł. Generalnie ja nie twierdzę, że nikt nie robi takich rzeczy, tylko że nie trafiają w mój gust.

10
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 09:32:34 »
Tu nie chodzi o Żbika. Gdyby to byłby np Batman w obcisłym stroju z lajkry, powycinanym wiadomo gdzie, to też zapewne by mi się nie podobało, nawet jeśli ktoś by wskazał na kontekst jego domniemanych relacji z Robinem.

11
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Śr, 15 Kwiecień 2020, 14:08:01 »
Cóż, jeśli Żbik gej to za mało (choć może mówimy o pedofilu, mając na uwadze jego relacje z młodzieżą) to proponuję jeszcze Klossa i Brunnera w jednym łożu (dorzućmy im jeszcze Zająca z okazji świąt heh) albo czterech pancernych, bo wiadomo tylu chłopa w jednym czołgu z psem to zoofilia murowana.  8)

12
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:16:06 »
Cóż, różowe ozdobniki raczej nie sugerują, że targetem grafik są kobiety... Może błędnie odczytuje zamysł artystyczny heh.

Ale spoko Panowie. Rozumiem, że może NIEKTÓRYM to się podobać.  8)

13
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 23:06:24 »
Nie podzielam zachwytu. Może gołe pośladki Żbika w zamyśle autora miały wzbudzić zainteresowanie i uśmiech, ale ja bardziej odczuwam niesmak. Także jeśli dowcip to żenujący. Pomijam już, że jeśli miałbym już oglądać czyjąś pupę, to wolałbym porucznik Oli...  ;)

14
Dział ogólny / Odp: Odp: Mucha Comics
« dnia: So, 04 Kwiecień 2020, 17:39:54 »
Walicie już kolejną stronę nie na temat i jak ktoś chciałby się czegoś dowiedzieć o ofercie wydawnictwa z topika to musi się przedzierać przez te nieszczęsne lata 90-e.

15
Komiksy polskie / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Wt, 31 Marzec 2020, 11:27:22 »
Sporo "żbikowych" informacji można znaleźć tutaj: http://www.adrian.klubmord.com/html/index1.htm

Strony: [1] 2 3 ... 10