Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - misiokles

Strony: [1] 2 3 ... 128
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Śr, 24 Luty 2021, 11:37:04 »
Może też się okazać, że ów kolor nie przeszkadza w lekturze, jak tu się wieszczy .

2
Filmy i seriale / Odp: Joker [SPOILERY]
« dnia: Śr, 24 Luty 2021, 07:54:10 »
Zabójczy Żart jest originem?

3
To najlepiej obserwować fanpage Kolekcje Hachette na FB. Tak same suche fakty, żadnych offtopów.

4
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Wt, 23 Luty 2021, 11:53:59 »
A Egmont w listopadzie po MFKiG zapowiedział że będą na żółtym papierze :)

5
Jak widzę ile czasu Ongrys się buja z Kompletnymi Aktami to nawet nie próbuję w to wchodzić.
Jak widzę ile.jest w Dreddzie 'wall of text', ile tam neologizmów to się cieszę, że Ongrys się grzebie pieczołowicie to wszystko wlewając w dymki... Nie sądzę że tempo 2 tygodniowe byłoby zdrowe dla takiej edycji. Inna rzecz, że ramotkowego Dredda nie są się czytać w takich regularnych dawkach.

6
Jeśli Hachette ma plany dalekosiężne jeśli chodzi o komiksowe kolekcje to w sumie nie dziwię się, że nie chce od razu się wypsztykać z 'koni pociągowych' jakimi są x-men czy spider. System 'jedna topowa a potem dwie-trzy pomniejsze' może zdać egzamin.

7
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pn, 22 Luty 2021, 12:43:56 »
Widzę, że Relax idzie śladami radiowej Trójki, gdzieś redaktorzy 40+ puszczają muzykę z czasów jak mieli 20 lat nazywając zespoły dziś 'młodymi wilkami'.
Oczywiście śmieszkuję, fajnie że powstają nowe przygody Jerzy. Ale mam nadzieję, że redaktorzy znajdą miejsce na faktycznie młodych i świeżych twórców komiksowych.

8
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Pn, 22 Luty 2021, 07:35:35 »
A odnośnie samych testów to są po to by sprawdzić jak dany produkt sprzeda się bez jakiegokolwiek rozgłosu w mniejszych miastach. To że komiksiarze nie kupią nic nie zmieni jeśli komiksy wykupią normiki a jeżeli samo DC jest wystarczająco interesujące dla osób kupujących w kioskach to kolekcja wystartuje bez względu na to czy są w niej duble od Egmontu czy nie - i tak prawdopodobnie znaczna większość osób, która kupi numery testowe nie posiada wcześniejszych wydań.

Pamietajmy, że kolekcje Hachette mają origin w UK/Francji a edycje na inne kraje są jedynie siermiężnym klonem tamtejszej mechaniki bez specjalnego rozeznania rynku. Nikt przygotowując polskiego klona kolekcji nie zwraca uwagi na duble, gdyż przygotowując edycję angielską (czy francuskojęzyczną) - tam wszystko jest dublem. Podobnie z rzutem testowym - w UK taki rzut testowy może ma sens, w Polsce już niekoniecznie - ale Hachetowcy klonują te rozwiązania na lokalne kraje bo tak działają korporacje.

Także nie ma większego sensu rozkminiać decyzje wydawcy kierując się specyfiką polskiego czytelnika. Tak naprawdę musimy się kierować francuskim czy tam angielskim wyobrażeniem na temat specyfikacji polskiego rynku komiksowego.

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Uniwersum DC
« dnia: Pn, 22 Luty 2021, 07:23:03 »
Pewnie powiem cos strasznego, ale nie byloby mi jakos specjalnie przykro jakby znikly wszystkie serie superhero Marvela i DC. Imo wszystko co mozna bylo opowiedziec o superbohaterach zoatalo juz opowiedziane, a samego czytania tego wszystkiego jest na 200 lat.

Znikły może nie, ale taka 5-letnia przerwa w wydawaniu jak najbardziej by się przydała. Twardy reset, bardzo twardy reset.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Nd, 21 Luty 2021, 10:26:50 »
Co roku jak mantrę ktoś to powtarza się i co roku okazuje się, że Marvel wciąż wypuszcza klika dobrych opowieści.

11
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: So, 20 Luty 2021, 23:14:38 »
moze nie tak dobre jak salambo czy lone sloane ale to ciagle dobre komiksy i poryte historie

offtopic: Salambo to jedyny komiks w mojej kolekcji, który nie doczytałem do końca. Lone Sloane nawet dałem radę przegryźć, ale to... Doceniam rysunki, ale skoro tam są także dymki z tekstem, to uparłem się na ich przeczytanie... :)

12
Dział ogólny / Odp: Sideca
« dnia: So, 20 Luty 2021, 23:09:42 »
Ale wyśmiewanie tego, że komuś to przeszkadza jest dla mnie niezrozumiałe, zawsze myślałem, że wszyscy odbiorcy kultury / sztuki są estetami i takie rzeczy są dla nich istotne.

W obecnych czasach łatwo odpłynąć - zarówno w stronę totalnej abnegacji formy wydania, jak i przewrażliwionego zwracania na detale trzeciorzędowe. Gdybym chciał to mógłbym marudzić, że wydawcy umieszczają cenę na tylnej okładce a chciałbym komiks komuś podarować i nie zadrapywać ceny niszcząc okładkę bądź wytykać braku numerowania stron.

13
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: So, 20 Luty 2021, 23:04:10 »
W większości zbiórek crowdfundingowych płaci się więcej niż "dostaje". Ale na tym polega bycie mecenasem wydania komiksu. Jeśli chce się po kosztach pozostaje czekać i kupić komiks później na gildii. Będzie zauważalnie tańszy.

14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: So, 20 Luty 2021, 09:19:31 »
Raczej sobie odpuszczę i spróbuję z Yansem po raz kolejny. Tego fenomenu też nigdy nie rozumiałem.
Yans nigdy nie był fenomenem. Był jednym z niewielu wysokogatunkowych komiksów w latach 80-tych, ale tak naprawdę motorem sprzedażowym są rysunki Rosińskiego, którego popularność w Polsce mam nadzieję, że rozumiesz.

15
Dział ogólny / Odp: Egmont 2021
« dnia: Pt, 19 Luty 2021, 19:21:22 »
O rany! Komiks jest na żółtym papierze jak zapowiadał wydawca!

Strony: [1] 2 3 ... 128