Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Odyn

Strony: [1] 2 3 ... 22
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Cz, 27 Luty 2020, 08:31:18 »
Czy dobrze rozumiem. Kryzys Tożsamości w wydaniu Eaglemossa był grubszy? Poszerzony o zeszyty Flasha?

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Birds of Prey
« dnia: Wt, 25 Luty 2020, 08:41:58 »
Fajna kreska, recenzje runu też dobre, biorę :) Choć my pewnie więcej w Polszy naszej nie uświadczymy prócz tego tomu.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Black Label
« dnia: Pt, 14 Luty 2020, 12:15:27 »
Lubię jego kreskę, mam nadzieję, że będzie to coś podobnego jak Murphy tworzy w Białym Rycerzu. Takie sejicversum :) Przyznam szczerze, że intryguje mnie relacja Poison Ivy z Harley. Z jednej strony Pamela, którą lubię, a z drugiej Harley która zawsze mnie irytuje. Poki co, czekam do kwietnia na Harleen :)

4
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Black Label
« dnia: Pn, 10 Luty 2020, 20:33:49 »
Z Black Label chętnie bym jeszcze zobaczył tę historię Johns'a o 3 Jokerach, która miał robić z Fabokiem, nie wiem czy coś z tego już wyszło, czy wpadło w limbo?
Ja tylko czytałem (w okolicy Bożego Narodzenia/Nowego Roku), że powstaje i nie do końca ma być powiązane z głównymi wydarzeniami uniwersum (co patrząc z perspektywy Wojny Darkseida chyba jest plotką - bo tam mamy pierwszą wzmiankę o 3 Jokerach).

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Tom King
« dnia: Pn, 10 Luty 2020, 08:01:31 »
Przeczytałem trochę jego runu Batmana i tak trochę mi się tylko podobał. Vision fajny. Natomiast Heroses in Crisis, już było fantastyczne! Przyznam jednak, że u Kinga wszystko się toczy wokół depresji i umartwiania się. To się niestety odczuwa w każdym kolejnym jego komiksie i bardzo to męczy. :(
HiC fantastyczny? Ciekawa i odważna opinia. Nie widziałem jeszcze pozytywnej recki tego albumu.

6
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Deluxe - Egmont
« dnia: Śr, 29 Styczeń 2020, 10:48:36 »
Czytając takie posty jestem coraz bardziej przekonany, że nasz rynek jest nadal ubogi. Flash Johnsa, JSA Johnsa, Green Lantern Johnsa. Wszystkie z tych 3 wrzucilbym bez zawahania do top 5 runów w DC, a może nawet stanowilyby podium. Egmont powinien się w końcu pokusić o któraś z tych serii w komplecie.
Ja się łapię na tym, że czytam coraz mniej komiksów. To co chciałem, już kupiłem albo mam na liście do zakupu (ale nie ma tego wiele). A to co bym chciał jeszcze przeczytać raczej ma małe szanse na ukazanie się w Polsce. Zaznaczam, że czytam jedynie w jęz.polskim, bo jest taniej, a przede wszystkim bardziej komfortowo. Nie wiem, w jakim odsetku czytelników komiksu się znalazłem, ale mnie troszkę Egmont zraził do siebie. Skoncentrowałem się na czytaniu większej ilości książek :)

7
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 09:35:59 »
Odrodzeniowy Superman zakończył się wraz z runami Tomasiego i Jurgensa.
Dalej masz miękki restart, czy jak się to zwie. Mówiąc prostym językiem przyszedł Bendis i pisze po swojemu, choć nadal przewija się wątek rodziny eSa. Ale nie musisz znać odrodzeniowych runów, by zacząć czytać Bendisa (choć wszystko jest osadzone w tym samym kontinuum, nie jest to żaden elseworld).
Człowiek ze stali to preludium do dwóch nowych bendisowskich serii o Supku - Superman i Action Comics.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 09:25:17 »
Superman był świetny oprócz ostatniego tomu bizzaroversum - tego się czytać nie dało.
Batmana Kinga uwielbiam. Z niecierpliwością czekam na 85 zeszyt, który już za tydzień.
Det Com Tyniona mi nie siadło zbytnio poza tomami Życie w Samotności i wzwyż. W lutym Egmont wydaje ostatni tom. Ciekawe czy anulują serię, czy zrestartują numerację tomów jak to zrobili z Supsem.
Mnie się wydaje, że nie anulują z prostego powodu - to Batman. No i niedaleko do Detective Comics #1000. Być może zmienią numerację w przypadku runu Tomasiego.
Mi siadł run Tyniona i zbieram Detective Comics tylko do 7 tomu włącznie. Następne dwa odpuszczam i czekam na dalsze ruchy Egmontu. Póki co, nie zapowiada się, by wydali inne serie poza Batmanami, Supermanami, Ligą oraz Flashem (bo jest istotny dla głównego nurtu uniwersum). Myślę też, że z Harley nie zrezygnują. Nie wiem czy się cieszyć, czy nie, ale po odrodzeniowym bum, w trakcie którego zbierałem kilka serii teraz przyjdzie tzw. posucha bo zostanę jedynie przy Batmanie i Lidze.

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Śr, 04 Grudzień 2019, 12:42:21 »
Przecież dociągnie tę swoją serię (wątki) w maxi-serii z Catwoman

10
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 12:21:59 »
Przecież dla pełnego obrazu Supermana, należy czytać obie serie :) Potraktować to jako jedną opowieść o rodzinie eSa

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:11:49 »
Ja zauważyłem, że w obecnych czasach żadna lektura nie jest pozbawiona wad :) A może po prostu te wady to gusta?
Ciekaw jestem jaki byłby dziś odbiór np. Powrotu Mrocznego Rycerza, gdyby miał on premierę ostatnimi czasy. Albo komiksy z lat '60 gdyby ukazywały się w naszych czasach z tymi głupiutkimi dialogami i "prostą jak nić od szmaciorza" fabułą.
Czasy się zmieniają, to i gusta się zmieniają.

Zauważam pewną zależność, występującą w kulturze między starymi, a nowymi dziełami. Mianowicie mówi się, że np. Hitchcock tworzył świetne horrory. Osobiście preferuję jednak te współczesne, zwłaszcza te z jumpscare'ami, których twórcą jest Wan lub jeszcze lepsze - te stricte azjatyckie jak np. tajski Shutter. Dla mnie nieporozumieniem jest ocena 7,5 dla Ptaków Hitchcocka (1963), a 7.1 dla Shuttera (2004), czy 6.7 dla Naznaczonego (2010). Tak samo Omen z 1976 ma ocenę 7,5, czyli taką jak Ptaki, a w mojej ocenie jest dużo lepszym filmem niż ten od Alfreda. Może w chwili, gdy się ukazywały na rynku były przełomowe, ale z perspektywy współczesnych czasów nie wyróżniają się niczym szczególnym i nie powalają w żaden sposób. Przyjęło się, że stare-lepsze, nowe-gorsze. W mojej opinii nie zawsze :)

Biały Rycerz jest po prostu świetny, genialny! A jak ktoś chce dostrzec wady, to znajdzie je wszędzie :)

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Invincible
« dnia: Pn, 04 Listopad 2019, 08:10:11 »
To zanim zacznę o Invincible, pozwolę sobie na małą dygresję. Ostatnia paczka z komiksami sprawiła, że przekroczyłem 500 tomów w kolekcji.
Chciałbym zobaczyć Twoją biblioteczkę :D szacunek! Mojej narzeczonej powiedziałem, że meble do domu może ona wybrac, nie będę protestował, ja muszę mieć biblioteczkę (pojemną) :P

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 17:44:38 »
Nie mogę znaleźć informacji w którym momencie zacząć czytać Batman Metal ? Dodam ze z odrodzenia czytam wszystko co się u nas ukazuję. Przydało by się chronologiczne drzewko wydarzeń takie jakie ma marvel.
Przydałoby się drzewo jak zrobiono w przypadku N52.
Ja od siebie mogę Cię poratować jedynie tym https://www.comicbookherald.com/reading-dc-comics/batman-reading-order/

14
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 14:21:25 »
Ok, dzięki :)

15
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 14:09:50 »
zamknięta, ale oczywiście odnosi się do iluś tam poprzednich serii i daje początek kolejnym. niemniej bez znajomości innych można to spokojnie czytać, najwyżej dogooglujesz.

w bodajże trzecim tomie są tie-iny do eventu Fear Itself, ale ponownie - jest to zamknięta historia i stosunkowo zrozumiała.
Czytam tylko komiksy po polsku. Czy na naszym rynku są jeszze jakieś komiksy, z ktorymi ta seria jest polaczona?

Strony: [1] 2 3 ... 22