Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - bababatman

Strony: [1] 2 3 ... 11
1
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 20 Styczeń 2025, 15:00:47 »
kurde może bym jednak kupił te X-statix

Kupuj, kupuj :) a tak btw to czekam na paczkę z Darkness i spodziewam się równie rozrywkowego komiksu.

2
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 20 Styczeń 2025, 14:19:31 »
Batman: Nawiedzony Rycerz, Batman: Długie Halloween, Batman: Mroczne Zwycięstwo


Lata temu w kiosku kupiłem Długie Halloween z WKKDC i zakochałem się. Komiks przez lata zajmował honorowe miejsce na moim regale. Wracałem do niego regularnie i za każdym razem bawiłem się świetnie. Długie Halloween to mój ulubiony komiks o Batmanie. Co zeszyt zbierałem poszlaki i zastanawiałem się, kto stoi za wszystkimi morderstwami. Moje podejrzenia najczęściej były błędne. Czułem się zagubiony i bezradny tak jak Batman czy Jim Gordon. Czas mijał, a ja nadal nie wiedziałem kim jest Holiday. Finalna volta mocno mnie zaskoczyła. Jednak największą zaletą tego albumu jest Harvey Dent, który został świetnie napisany. Dent jest iście szekspirowskim bohaterem, a jego upadek niesamowicie mną wstrząsnął. Kolejnym plusem są klimatyczne rysunki. Według mnie ten tytuł ma wszystko. Fabuła jest świetna, bohaterowie bardzo dobrze napisani, kreska rewelacyjna, a dialogi ciekawe. Loeb+Sale=idealny duet.

Dla mnie 10/10

Mroczne Zwycięstwo uważam za odrobinę słabszy komiks niż Długie Halloween. Intryga była złożona, każdy kolejny zeszyt dostarczał więcej ofiar, budował napięcie i zbijał z tropu. Finał uważam za całkiem satysfakcjonujący. Niestety zabrakło mi tego "czegoś".  Lekturę finalnie uważam za bardzo dobrą. To nadal komiks od którego ciężko się oderwać, ale cierpi ze względu na nadmiar wątków i bohaterów (głównie antagonistów). Dodatkowo sama fabuła wydaję się odgrzewanym kotletem - wciąż zjadliwym, nadal smacznym, ale już nie tak świeżym.
 
Ocena: 8/10

Batman: Nawiedzony Rycerz to teoretycznie najsłabszy tytuł z całej trójki (co nie oznacza, że jest zły). Komiks składa się z trzech historii inspirowanych różnymi dziełami kultury (np. Alicją w krainie czarów” czy „Opowieścią Wigilijną"). Każda jest inna, każda ma swój klimat i każda stanowi bardzo ciekawe spojrzenie w głąb psychiki Batmana. Moim zdaniem naprawdę warto przeczytać.

Ocena: 7/10

X-Statix 1-3

Kapitalna seria. Pełna śmiechu, akcji, ale i bardziej dramatycznych momentów. Trup ściele się gęsto. Absurd goni absurd. Relacje między bohaterami są bardzo...dynamiczne. Komiks to też mocna satyra wymierzona w świat celebrytów i kapitalizmu. Wisienką na torcie są genialnie rysunki i fantastyczne kolory państwa Allredów. Według mnie to taka kwintesencja komiksu rozrywkowego. Nie jest to dzieło w żaden sposób wybitne, ale spełnia się idealnie w roli odprężającej lektury, która przede wszystkim ma dostarczyć czystego funu :)

Ocena: 8,5/10 <3

3
Zakupy / Odp: Empik - Kody i komentarze
« dnia: Wt, 14 Styczeń 2025, 20:20:14 »
Hej. Dostałem na święta bon do Empiku. Poluję na styczniowe zapowiedzi z Egmontu albo innych wydawnictw, a tu cisza. Nowości są sprzedawane przez sklep Dvdmax po kosmicznych cenach. Czy Empik wycofuje się z komiksów? W poprzednich miesiącach wszystkie zapowiedzi trafiały do Empiku dużo szybciej niż do innych sklepów. Czy wiecie co jest tego powodem?

4
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Wt, 07 Styczeń 2025, 22:57:31 »
Drodzy, mam pytanko odnoście Punktów Zwrotnych. Jakiś czasu temu przeczytałem Kompleks Mesjasza i…srogo się zawiodłem. Jakie według was komiksy z tej serii są warte zakupu? Teraz wychodzi Pieśń Egzekutora, nad którą się zastanawiam, a z racji tego, że ominęła mnie era TM-Semic, nie znam tej historii i nie kieruje mną poczucie nostalgii. Jesteście w stanie polecić mi najlepsze (albo najlepszy) komiks z tej linii? Dzięki!

5
Dział ogólny / Odp: Perełki minionych lat
« dnia: Pn, 06 Styczeń 2025, 13:33:55 »
Ja wymieniłbym Black Monday Murders, Twierdzi Pereira, Mały Astronauta, Hoka Hey i Jessica Jones Alias. Świetne tytuły, o których było (moim zdaniem) za cicho. Dla mnie wszystkie te pozycje to perełki. Dodatkowo uważam, że Ballada dla Sophie i 1629 albo przerażająca historia rozbitków z Dżakarty z 2023 roku przeszły trochę bez echa, a to bardzo dobre komiksy. Wszystkie te komiksy są nadal w sprzedaży.

6
Komiksowe TOP Listy / Odp: Top Listy - 2024 - pytania i sugestie
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2025, 13:43:20 »
Wszelkie strony, na których sprawdzałem datują ten komiks jako rocznik 2023

Dzięki! Poprawione.

7
10. Murder Falcon
9. Kaczki
8. Trent
7. Przewodnik po Astro City
6. Osiem miliardów dżinów
5. Czekanie
4. Kobane Calling
3. Niebo w głowie
2. Droga
1. Otchłań Zapomnienia

Rok już się skończył, a w kolejce do przeczytania (i kupienia) są jeszcze takie tytuły jak Świat Arkadiego, Ultradźwięki, Karmen, Wybór, Kent State i Incognito. Gdyby rok był odrobinę dłuższy, to lista mogłaby wyglądać zupełnie inaczej.

8
Komiksowe TOP Listy / Odp: Najlepszy komiks superhero - 2024
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2025, 12:42:44 »
10. Loki: Agent Asgardu
9. Batman Nawiedzony Rycerz
8. Batman: Ziemia Niczyja
7. Marvel Knights - Spider-Man
6. X-Men - Saga Miotu
5. Gotham: Rok pierwszy
4. X-Statix
3. Człowiek Cel
2. Przewodnik po Astro City
1. Marvels. Wydanie Jubileuszowe

Edytowane. Zamieniłem Legendy X-Men.

9
Komiksowe TOP Listy / Odp: Top Listy - 2024 - pytania i sugestie
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2025, 12:08:05 »
Hej, czy przy głosowaniu głównym "Marvels. Wydanie Jubileuszowe" mam traktować jako wznowienie?

10
Komiksowe TOP Listy / Odp: Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2024
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2025, 12:02:25 »
1. Lost In Time
2. Mandioca
3. Kultura Gniewu
4. Egmont
5. Mucha
6. Nagle
7. Studio Lain
8. Non Stop Comics
9. Timof
10. Ongrys

11
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 30 Grudzień 2024, 13:27:40 »
Niepisane - Tom 1

Po przeczytaniu pierwszych rozdziałów byłem mocno wkręcony w ten komiks. Szalenie podobał mi się koncept i pomysł na fabułę. Niestety w pewnym momencie poczułem się odrobinę oszukany przez autorów. Liczyłem, że komiks będzie utrzymany w gęstym klimacie paranoi, a główny bohater starając się uzyskać odpowiedź na temat swojej tożsamości popadnie w szaleństwo. Szkoda, że Carrey nie poszedł w tą stronę.

Graficznie komiks może się podobać. Kreska Grossa jest bardzo przyjemna dla oka, ma nieco cartoonowy sznyt. Autor radzi sobie z ukazaniem zarówno emocji na twarzach bohaterów, scen akcji, a także rysującac pełne detali plansze.

Scenariusz: 3/5
Rysunki: 4/5
Ocena: 7/10

Imię róży. Powieść graficzna. Tom 1

Imię Róży to powieść, którą już od lat mam na swojej liście. Kilka razy próbowałem w końcu zmierzyć się z tym dziełem. Na szczęście dostałem możliwość poznać tę kultową pozycję poprzez komiks napisany i narysowany przez legendarnego Milo Manarę. Uważam, że włoski artysta całkiem atrakcyjnie poradził sobie z warstwą graficzną, ale sam scenariusz do mnie nie trafił. Historia mnie nie zaangażowała. Mam również problem z zakończeniem tego komiksu. Historia nagle się urywa. Sprawdziłem kolejne strony (na których znalazły się szkice) i nie dowierzałem, że to już koniec. Zamiast sięgać po kolejny tom, prawdopodobnie przeczytam w końcu książkę.

Scenariusz: 2,5/5
Rysunki: 3,5/5
Ocena: 6/10

Batman: Ziemia Niczyja tom III

Jestem rozczarowany trzecim tomem Ziemi Niczyjej. Historia niestety jest rozwleczona. Dodatkowo główny antagonista jest mało ciekawy, a jego motywacje są standardowe dla typowego komiksowego złola. Moim zdaniem historia zyskałaby, gdyby treść trzech pierwszych części została skondensowana do jednego tomu. Jedynym ciekawym momentem była przemowa Bruce'a Wayne'a przed kongresem i historia w której Renee Montoya współpracuje z... Two-Facem. Komiks graficznie prezentuje się całkiem solidnie. Najbardziej podobała mi się kreska Jima Aparo. Najgorzej w moich oczach wypadł niestety Mark Buckingham.

Scenariusz: 2,5/5
Rysunki: 3/5
Ocena: 5,5/10

Batman: Ziemia Niczyja tom IV

Jest lepiej niż w poprzednich tomach. Scenariusz nie był tak nudny i nijaki, a rysownicy spisali się całkiem solidnie. W Gotham pojawia się nowa Batgirl, policja powoli zdobywa coraz większy teren, ale zło nie śpi. Strach na Wróble udowadnia, że nawet bez swoich toksyn jest groźnym przeciwnikiem, Pingwin radzi sobie doskonale sprawując pieczę nad czarnym rynkiem, a Joker wprowadza chaos tam, gdzie tylko może. Komiks pomimo gabarytów czyta się bardzo szybko i całkiem przyjemnie.

Scenariusz: 3,5/5
Rysunki: 3,5/5
Ocena: 7/10

XIII. Tom 2

Całkiem przyjemny akcyjniak. Moim zdaniem jest lepiej niż w poprzednim tomie. Bardzo podobała mi się historia "Teczka Jasona Flya".

Scenariusz: 4/5
Rysunki: 3,5/5
Ocena: 7,5/10

Joker

Kolega Wombai często wspomniał o tym komiksie, więc zdecydowałem się po niego sięgnąć. Czytało go się szybko i momentami całkiem przyjemnie. Uważam, że tytuł ten zawiera zbyt dużo nieuzasadnionej przemocy. Spodziewałem się trochę więcej po Jokerze. 

Scenariusz: 3,5/5
Rysunki: 3/5
Ocena: 6,5/10

RIP 1 - Derrick / Ciężko przeżyć własną śmierć

Po komiks sięgnąłem z pewną dozą ciekawości, ale i ostrożności. Przez to nie zaryzykowałem i nie kupiłem wszystkich tomów naraz, czego obecnie bardzo żałuję. Historia tak mnie zaciekawiła, że chcę więcej! Wszystkim osobom, które są zainteresowane tym tytułem, gorąco polecam zaopatrzenie się w całość. Nie popełniajcie mojego błędu i czytajcie RIP, bo naprawdę warto.

Scenariusz: 4/5
Rysunki: 4/5
Ocena: 8/10

Człowiek Cel

Komiks kupiłem w ciemno. Nigdy nie słyszałem o Christopherze Chance. Do zakupu skłoniło mnie nazwisko scenarzysty i… bardzo ładna okładka. Tom King to gwarancja solidnego poziomu, jego poprzednie komiksy przypadły mi do gustu, więc z ciekawości sięgnąłem po jego kolejne dzieło i znowu się nie zawiodłem.

Lekturę rozłożyłem na 3 wieczory. Przyznam się, że spodziewałem się raczej akcyjniaka, thrillera psychologicznego albo kryminału, a w zamian otrzymałem opowieść o… miłości. Komiks opowiada o tym, jak główny bohater przyjmuje pewne zlecenie, w wyniku którego wypija truciznę, która wcale nie była przeznaczona dla niego. Człowiek Cel szuka sprawcy, próbuje pogodzić się z wizją śmierci i nieoczekiwanym uczuciem. Finał komiksu mocno mnie zaskoczył i wzruszył.

Bardzo podobały mi się rysunki Grega Smallwooda. Jego prace oglądało się fantastycznie, a kolory zastosowane w komiksie, to czysta poezja! Graficznie jest naprawdę bardzo dobrze.

Człowiek Cel to ciekawa pozycja. Nie jest to mój ulubiony komiks Kinga (Vision dalej jest na pierwszym miejscu), ale na pewno trafi do ścisłej czołówki. Bardzo polecam.

Scenariusz: 4/5
Rysunki: 4/5
Ocena: 8/10

12
Dział ogólny / Odp: Rachunek sumienia 2024
« dnia: So, 28 Grudzień 2024, 14:47:43 »
1. Ile komiksów kupiliście w tym roku?

Około 140.

2. Jak wasze zakupy mają się do roku poprzedniego. Kupiliście więcej / mniej?

Tendencja zwyżkowa. Kupiłem odrobinę więcej komiksów. W tamtym roku nabyłem/wypożyczyłem 117, a w 2022 niecałe 100.

3. Noworoczne postanowienia na 2025 - czy zdecydowanie zwalniacie z zakupami i przeczytacie w końcu wszystko, co macie na półkach, czy o hamowaniu nie ma mowy?

Czuję, że 2025 będzie uboższy, ze względu na to, że wcześniej nadrabiałem zaległości z kilku poprzednich lat. Komiksy zacząłem zbierać i czytać tak na "poważnie" w okresie pandemii. Miałem więc sporo do nadrobienia. Szybko wpadłem w pewien wir, bo im więcej kupowałem, tym znajdowałem coraz więcej kolejnych tytułów, które dopisywałem do swojej listy zakupowej. Aktualnie jestem na etapie, że 90% komiksów, które kupuję, to już same nowości. Do nadrobienia zostały mi pojedyncze tytuły i mangi. Czekam też na dodruki brakujących tomów serii, które zacząłem zbierać (100 naboi, Hellboy). Moim postanowieniem na 2025 jest ostrożniejsze wybieranie tytułów ze względu na rosnące ceny i ograniczoną pojemność półek.

4. Najlepszy komiks 2024 / największe zaskoczenie roku?

Najlepszy komiks:
Otchłań Zapomnienia i Droga

Największe zaskoczenie roku:
Wielki Zły Lis

5. Najgorszy komiks 2024 / największe rozczarowanie roku?

Najgorszy komiks:
Brak

Największe rozczarowanie roku:
Wojownicze Żółwie Ninja: Ostatni Ronin

6. Komiks, który chciałbym aby się ukazał w roku 2025?

Na pewno Batman Morrisona. Sporo tytułów, na które czekam, są już zapowiedziane (np. Codzienna Walka i Daredevil Zdarskiego).
 

13
Dział ogólny / Odp: Podsumowania roku 2024
« dnia: Pn, 23 Grudzień 2024, 19:21:49 »
Nikt nie pytał, nikt nie potrzebował. Oto moje podsumowanie 2024 roku.

10. Murder Falcon
9. Trent
8. Przewodnik po Astro City
7. Marvels. Wydanie Jubileuszowe
6. Osiem miliardów dżinów
5. Czekanie
4. Kobane Calling
3. Niebo w głowie
2. Droga
1. Otchłań Zapomnienia

W tym roku przeczytałem około 140 komiksów. Blisko pierwszej dziesiątki były takie tytuły jak Człowiek Cel, Legendy X-Men: Jim Lee, Newburn, Świat bez Końca i Kaczki. Ten rok uważam za słabszy niż poprzedni. Nie przeczytałem aż tylu wybitnych komiksów, co w 2023. Na mojej liście króluje Kultura Gniewu, Mandioca, LiT i Mucha, ale najwięcej tytułów, które przeczytałem, zostało wydanych przez Egmont.

Mam przeczucie, że następny rok zostanie zdominowany przez komiksy Studia Lain, Mandioki i Muchy. Czekam na Spawna, Darkness, klasycznych X-Menów i nowego Larceneta.

Przy okazji życzę Wam dużo komiksów pod choinką, więcej miejsca i kasy na nowości oraz dużo wolnego czasu na pochłanianie kolejnych tytułów!




14
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 12 Grudzień 2024, 16:11:09 »
Otchłań zapomnienia - Paco Roca, Rodrigo Terrasa

Nic lepszego w tym roku nie przeczytałem. Wybaczcie, ale jestem tak poruszony, że nie jestem w stanie dodać nic więcej.

15
Dział ogólny / Odp: Podsumowania roku 2024
« dnia: Cz, 12 Grudzień 2024, 16:04:38 »
Ludzie, wyluzujcie. To tylko jeden ranking. Rozumiem gdyby kilkanaście różnych pism, portali, youtuberów, influencerów, etc. obuplikowało takie zestawienie na podstawie komiksów 1-2 wydawnictw. Poczekajmy na kolejne rankingi. Ja dzięki temu dowiedziałem się o pozycjach, o których wcześniej nie miałem pojęcia.

Strony: [1] 2 3 ... 11