Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - wayne_collector

Strony: [1] 2 3 ... 15
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 14:02:02 »
Moim zdaniem w wydaniu Egmontu nie będzie mimo ich wylistowania całych zeszytów:

„Action Comics” 683
„The Adventures of Superman” 496
„Superman: The Man of Steel" 17
„Superman” #73

To będzie po jednej stronie tylko (na których widać rękę Doomsdaya uderzającego w ścianę i finalnie ją przebijającą).
Będą całe, 630 stron ma ten tom, więc spokojnie będą całe zeszyty - nie przypominam sobie sytuacji w której Egmont napisał w zawartości jakiś zeszyt i dał tylko jego fragment w postaci jeden sceny  ;)
Po jakiegogo by mieli pisać, że album zawiera cztery jakieś zeszyty i dawać tylko po jedną stronę z nich? To nie Hachatte gdzie masz z 200 stron i do widzenia, tutaj masz potężną cegłę 630 stron gdzie można sobie pozwolić na więcej zawartości  :D

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 12:43:59 »
Tym bardziej, że nawet okładki im się nie chciało zmieniać, jak choćby w Weapon X.


Może dlatego drogi Bazylu, bo jest to jedna z najbardziej ikonicznym okładek w historii dlatego było by ciężko wydać Śmierć Supermana z inną okładką?  ::)

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 12:34:32 »
Reign i Return będą wydane w kolejnym tomie razem.
Skąd ta informacja? Wydawało mi się, że właśnie tak podzielą to, że każdy będzie odpowiednio 2 i 3 tomem - w takim razie czego możemy się spodziewać w tomie 3 skoro w 2 jak mówisz będą te dwie rzeczy?

4
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Cz, 11 Lipiec 2024, 00:41:46 »
Kurczę, TO były czasy - więc taka cegła 630 stron chyba jak dla mnie będzie warta swojej ceny :-)
Warta, jak najbardziej, szczególnie, że czekają nas jeszcze dwa takie grubasy w postaci Reign of The Supermen i The Return of Superman - więc nic tylko brać  :)

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 22:54:49 »
Tyle że to było w WKKDC.

Heh - miałem to pisać pod twoim poprzednim postem, jak mówiłeś, że skończyłeś rok akademicki. Czyli w czasie jak Śmierć Supermana miała premierę w Polsce i ja kupiłem częśc tej sagi i ją czytałem, to małego wayne'a nie było jeszcze na świecie. ;) Pora umierać.


Było 192 strony, wydanie Egmontu ma 630 - więc była mała część tego, przypominam, że czekają nas jeszcze dwa tomy Egmontu, więc tym bardziej będzie tego dużo więcej.
No widzisz, taki urok, że ty to czytałeś, ja nie miałem okazji, dlatego nie są to duble, mówimy też o słabej jakości wydaniach na słabym papierze - więc jeśli dla ciebie to wyznacznik, że nie ma potrzeby wydawać znów tych rzeczy bo już były to moim zdaniem jest to pozbawione sensu, bo jak napisałem już - wydania Egmontu przebijają Semici tysiąckrotnie względem jakości.

6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 21:36:25 »
@UP
Tak, ja widzę. Ale pytanie jest o zawartość WKKDC i TM Semiców. Ktoś to wie, czy muszę szperać w swoim segregatorze?

Wątpię, żeby było coś takiego bo jesteś jedyną mi znaną osobą która aż tak kocha Semici i jak coś pokrywa się z nimi to nazywasz to dublem  ;D
Nawet jeśli duża część była to nadal jest to perełka, świetne wydanie na twardo, 630 stron, bardzo dobrze, że śladem klasycznych Batmanów mamy coś takiego, ale z Supermanem  :)
A i zawartość wydania WKKM masz na filmożercach, możesz sobie porównać z tym Egmontu.

7
Kończysz rok akademicki? No i właśnie się poczułem STARO  :-[ Ale dzięki tym okładkom czuję się co najwyżej STARRO  ;D
Ano 3 rok skończyłem, młody jestem wiem, 22 lata na karku, ale trochę więcej haha
Ale no cóż, pewnie jestem tutaj najmłodszy, ale mi to nie przeszkadza, lubię sobie tu gadać z wami o komiksach i mam nadzieję, że będziecie w Łodzi   8)

8
A ja dopiero skończyłem rok akademicki więc właśnie dopiero zaczynam robotę - trzeba trochę odłożyć kasy na kolejny rok akademicki jak i komiksy  ;D
I proszę, dwa już masz, tutaj cztery kolejne z grupki na FB:
Dwa ostatnie:
Infinite Crisis: Rann/Thanagar War i JLA: Rock of Ages, dotąd zdjęć nie było, ale będą, ponieważ są na liście Hiszpańskiej i z tego co pamiętam sam Nick Jones je potwierdził w jakimś komentarzu. Lecz zdjęć nie ma jeszcze, jak będą to oczywiście wrzucę  :)

9
OK.
Wiesz co, tak w ogóle to, choć śledzę wszystkie wpisy w tym temacie, to nie wiem czy mi się "uzbierało" do końca aż 8 numerów? Możesz (w wolnej chwili) wrzucić te typy (część oczywiście znam np. Cosmic Encounters) je wrzucić w jednym wpisie? Jak możesz to z okładkami :-)
Okładki podrzucę jutro, bo aktualnie nie mam tyle czasu, żeby szukać ich po grupie, bo idę zaraz spać bo mam pracę na nocną zmianę niestety.
Ale ostatnie 8 tomów:
- Infinite Crisis: Rann/Thanagar War
- DC Comics Present: Cosmic Encounters
- Superman: Rebirth: Son of Superman
- Wonder Woman: Gods and Mortals
- Batman: Dark Knight Detective
- Justice League of America: Crisis on The New Genesis
- Infinity Inc: The Generations Saga
- JLA: Rock of Ages
Część zdjęć tych tomów były wrzucane na pewno przez Biblotekarza, bądź inne osoby, więc zdjęcia wrzucę jutro, ale część możesz poszukać parę stron do tyłu.

10
Pewnie o to pytałem, ale "wcisną" Rann/Thanagar War?
Tak, na 99,99% będzie ona  :D

11
OK, czyli 91 - Green Lantern: Rebirth + 92 - Superman Presents the Phantom Zone, right? :-)
To oświeć mnie w następującej kwestii: tam w UK mają inaczej niż u nas w PL i na końcu nr 92 nie ma "zajawki" numerów 93 i 94? Lub chociaż JAKICHKOLWIEK grafik zwiastujących kolejne tomy? Można/esz się podpytać ludzi którzy położyli swoje łapki na tych nowościach? Jak to wygląda? ;-)
Dokładnie tak,
I na ostatniej stronie właśnie jest tak, że są inne tomy z kolekcji które polecają, ale nie są to tak jak u nas - dwa kolejne - więc ciężko stwierdzić co będzie w następnych dwóch - jak to wygląda? Dawniej na stronie UK było wiadomo - teraz trzeba czekać aż ktoś je otrzyma, lub sam Nick Jones który jest na grupie to napisze, ale teraz jak patrzę nz grupę jeszcze tego nie napisałem, dlatego niestety na razie tajemnicą jest co jest tomami 93 i 94 w UK.
Pytam właśnie zwykle jak nie mam zdjęć itp, ale zwykle ludzie sami wrzucają tylko jak otrzymają przesyłają na grupę zdjęcia więc w sumie, więc mam ułatwioną robotę.
Ogólnie nasze Hachatte pod tym względem działa lepiej - w każdym tomie na końcu informacja o dwóch kolejnych tomach, i tak samo z resztą u nas panorama idzie od A do Z - w UK to masz losowe i dopiero jak zbierzesz całość masz całą, u nas przynajmniej możesz sobie oglądać jak się powiększa ona z każdym kolejnym tomem, i to jest fajne  :D
Z resztą wracając do kolejnych tomów - zostało 8 do końca, na 99,99% znamy wszystkie tomy (moja lista parę stron wcześniej) - więc dwoma tymi tomami będą któreś z tych 8  :)

12
Wayne, coś nowego w UK? Jakieś nowe tytuły? Sprawdzisz? :-)

Co naszej rodzimej kolekcji, to choć jakiś czas temu na stronie prenumeraty Hachette jako 80-81 figurowały Wonder Woman i New Teen titans, to obecnie mamy tam komunikat: "z PIERWSZĄ PRZESYŁKĄ OTRZYMAM DWA NUMERY KOLEKCJI: TOM 80 (pusta przestrzeń) TOM 81 (pusta przestrzeń) :-)
Na razie cisza, ostatnimi tomami w UK jakie otrzymali ludzie były te które wrzuciłem 22 czerwca - jak tylko coś się pojawi będę pisał tutaj  :)
I może ktoś z Hachette zauważył, że zbyt wcześnie na stronie lądują informacje o kolejnych tomach i my to tutaj wrzucamy  ::)

13
Jak ta najnowsza Batgirl? Dobre? Historia w miarę zamknięta? Warto?
Bardzo dobre wręcz, komiksy z Batmanem i Batrodziną z New 52 były świetne w większości, Batgirl też taka jest, bardzo dobrze mi się to czytało, żałuję, że Egmont nie wydał tego u nas, i musimy się zadowolić tylko 8 zeszytami jakie nam dało Hachatte - ale nadal jest to warty zakupu tom, bo czyta to się bardzo dobrze, kreska też bardzo przyjemna dla oka. Ja osobiście polecam, dużo ostatnio mieliśmy lat 80 i 90 w kolekcji, miło trochę wrócić do bardziej współczesnych komiksów.

14
Komiksy amerykańskie / Odp: kolekcje Marvela w Carrefour za granicą
« dnia: Wt, 02 Lipiec 2024, 21:36:04 »
Z każdą kolekcją wchodzą w rzeczy coraz bardziej dla dzieci. Smuteczek.
Wiesz nawet masz tam napis Panini Family - te kolekcje oprócz ten Ciemnej Strony od zawsze były targetem dla dzieciaków lub nastolatków.

15
Wrzucenie wszystkich 100 tytułów z zagranicznych list, do polskiego harmonogramu, było bardzo potrzebne i ważne. Żeby każdy zainteresowany komiksiarz wiedział, że Hachette Polska wyda Kosmiczną Odyseję czy Wojnę Korpusu Sinestro w najlepszym wydaniu. Żeby nie brał dubli.
Egmont wydał Kosmiczną Odyseję 11 sierpnia 2021r, Hachette 14 lutego tego roku - więc jeśli to znów insynuowanie, że zły Egmont dubluje to muszę cię rozczarować, ale to twoje Hachatte tym razem zdublowało komiks, i nazywanie wydanie Hachette "najlepszym wydaniem" kiedy drugie to DC Deluxe w powiększonym formacie to mało śmieszny żart  ::)
I rada taka Bazyl, jak tworzysz taką listę to podziel ją na dwie, jedna z tomami chronologicznie które u nas wyszły, i drugą o nazwie w stylu "Tomy które wyjdą u nas, ale z nieznaną datą premiery" - i tam wrzuć bez numerów te tytuły tomów z listy UK itp. Bo napisanie na dole drobnym maczkiem, że reszta jest podana losowo nie pomaga, ludzie patrzą na listę i biorą ją za pewnik, już nie raz musiałem ludziom na FB np tłumaczyć, że twoja lista nie jest 100% prawdą, pomyśleli, że np jakiś tom na pewno wyjdzie tego a nie innego dnia

Strony: [1] 2 3 ... 15