Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kyms

Strony: [1] 2 3 ... 61
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Dawn of the DCU (nowa era DC)
« dnia: So, 24 Luty 2024, 20:34:57 »
Cieszą kolejne komiksy z rysunkami Dana Mory. Sam opis wydarzenia jakoś nie wzbudza mojego zainteresowania. Ciekawi mnie za to, czy będzie ono jakoś powiązane z tym, co aktualnie dzieje się w komiksach o Wonder Woman. Tam Waller też odegrała rolę w działaniach wymierzonych w Dianę.
Można założyć, że będzie, ponieważ Waller na wielu frontach daje się we znaki reszcie świata m.in. Titans, Green Arrow.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Dawn of the DCU (nowa era DC)
« dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:32:53 »

3
Komiksy amerykańskie / DC Finest
« dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:31:25 »
DC zapowiedziało linię wydawniczą "DC Finest". Swego rodzaju odpowiednik "Epic Collection" Marvela. Chronologiczne, starsze historie zostaną zebrane w albumu większego formatu, miękkiej oprawie i przystępnej cenie.

Zapowiedziano następujące komiksy:

DC Finest – The Flash: The Human Thunderbolt: Collects classic adventures of Barry Allen, the Silver Age Flash, by John Broome and Carmine Infantino, including 1956’s iconic Showcase #4. Also includes Silver Age Flash stories that include the first appearances of famous Flash rogues, including Captain Cold, Mirror Master, and Gorilla Grodd.

DC Finest – Batman: Year One & Two: Collects the Dark Knight’s adventures following the game-changing crossover Crisis on Infinite Earths, including Batman: Year One by Frank Miller and David Mazzucchelli and Batman: Year Two by Mike W. Barr and Todd McFarlane, plus more mid-to-late-’80s Batman stories from Barr, Max Allan Collins, Norm Breyfogle, and others.

DC Finest – Wonder Woman: Origins & Omens: This collection spotlights fan-favorite writer Gail Simone’s run on Wonder Woman, starting with 2007’s “The Circle,” with artist Terry Dodson, plus celebrated story arcs “Ends of the Earth,” “Rise of the Olympian,” and “Warkiller,” featuring art by Aaron Lopresti.

DC Finest – Catwoman: Life Lines: Selina Kyle steps out of Batman’s shadow and becomes a protagonist in her own right in this collection featuring Catwoman’s 1989 solo debut by Mindy Newell and J.J. Birch, Peter Milligan and Tom Grindberg’s Catwoman Defiant from 1992, and the first year of DC’s Catwoman ongoing series, by writer Jo Duffy and artist Jim Balent.

Features the Man of Steel’s earliest and most iconic adventures, starting with Jerry Siegel and Joe Shuster’s groundbreaking Action Comics #1. This collection includes Action Comics #1-25, Superman #1-5, and New York World’s Fair Comics #1.

Więcej szczegółów - https://www.dc.com/blog/2024/02/22/dc-announces-absolute-power-dc-finest-and-updates-elseworlds-at-comics-pro

4
Gry wideo / Odp: Suicide Squad: Kill the Justice League
« dnia: Cz, 22 Luty 2024, 09:54:02 »
Skończyłem "Suicide Squad. Kill the Justice League". Podsumowując, przyjemny średniaczek. Grze daleko do miana "gry roku", ale równie daleko do "najgorszej gry roku". Jest to inna gra niż seria "Batman Arkham", co nie znaczy, że jest zła. Po prostu jest inna.

Do plusów zaliczam:
• Charyzmatyczni bohaterowie z niezłymi tekstami, chemią i momentami (King Shark dał czadu!).
• Ciekawa historia z kilkoma zaskakującymi zwrotami (tylko finał lekko rozczarowuje).
• Klimat pełny czarnego humoru z odpowiednią dawką brutalności i przekraczania granicy (kontrowersyjne zachowania łotrów podkreślają ich naturę np. "słynne" sikanie Boomeranga).
• Dużo postaci ze świata DC. Na każdą postać był pomysł aktywnego udziału w historii (np. Pingwin wytwarzający bronie).
• Ładna grafika z dobrze animowanymi przerywnikami filmowymi (nie pamiętam gorszych momentów) i niezłymi projektami postaci (zachwycam się Flashem).
• Satysfakcjonujący, płynny gameplay - od poruszania się po walkę z setkami wrogów (ale nie mogłem przekonać się do Harley).
• Dopracowany feeling strzelania oraz białej broni. Jarałem się przechodząc z jednej broni do drugiej (dochodzą brutalne i efektowne finishery).
• Obecność systemu RPG (modyfikowanie broni, drzewka umiejętności, zabawa wyglądem postaci).
• Nienachalny system mikropłatności (brak jakichkolwiek powiadomień ze sklepiku, a w nim tylko skiny).
• Przemyślane, złożone walki z bossami. Momentami były trudne (może kiepsko radzę sobie na padzie?). Do każdej walki odpowiednia podbudowa fabularna, żeby uniknąć "ta! jasne! po prostu zastrzelili niezniszczalnego gościa!".

Do minusów zaliczam:
• Historia kiepsko działa w ramach Arkhamverse (np. wytłumaczenie koloru skóry Deadshota). Lepiej sprawdziłaby się jako niezależny tytuł.
• Brak dopowiedzenia istotnych szczegółów w historii np. jak doszło do inwazji Brainiaca? Jaki wpływ ma Braniac na zachowanie Ligi? (komiksowy prequel nie uzupełnia informacji po #1).
• Monotonna rozgrywka. Pierwsza godzina prezentuje pełen wachlarz aktywności, które będą powtarzane w różnych konfiguracjach. Nie pomagają misje poboczne, ponieważ są powtarzalne.
• Gra stanowiła momentami wyzwanie. Nie wynikało to z poziomu trudności czy stopnia zaawansowania przeciwników, a zalewnia nimi przestrzeni do tego stopnia, że nie ogarniałem co dzieje się na ekranie.
• Brak ciekawego pomysłu na znajdźki Riddlera. O ile tory wyzwań były przyjemnym sprawdzianem umiejętności poruszania się bohaterami, tak trofea potraktowana zapychaczowo (oznaczono je na mapie? po prostu rzucono bez łamigłówek?).
• Drzewka umiejętności i bronie nie miały ogromnego wpływu na mój styl gry. Wystarczyły mi moce, które doszły wraz z pojawieniem się Ivy.
• Kilka błędów technicznych utrudniło mi grę np. zacięła mi się gra po wyświetleniu napisów końcowych, po jej wyłączeniu i włączeniu musiał raz jeszcze przechodzić cały finałowy etap...

Czy będę grał w "Suicide Squad. Kill the Justice League" po ukończeniu wątku fabularnego? Wątpię. Nie czuję takiej potrzeby, mimo sympatii do gry. Przeszedłem, nie kryję zadowolenia oraz ulgi zostawiając za sobą monotonne czynności, przechodzę do "Ghost Tsushima" i nowego "Silent Hill" (podobno tylko dwie godzinki?). Natomiast zrobię wyjątki dla nowych sezonów - będę chciał wypróbować nowe postacie (Joker dojdzie w marcu!) i przekonać się, czy eksplorowanie multiwersum zyska dodatkowe, świeże aktywności (wątpię).

5
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Śr, 21 Luty 2024, 10:25:09 »
Szkice koncepcyjne z animowanego filmu "Batman Beyond"! Patrick Harpin i Yuhki Demers opracowali wstępny projekt, który przedstawili kierownictwu Warner Bros pięć miesięcy temu. Warner Bros nie zatwierdził projektu, ale rozmowy nadal trwają. Istnieje możliwość, że animacja zostanie zrealizowana w przyszłości, zwłaszcza że prace przedstawione przez Demersa (udostępnił je na portalu X) spotkały się z dużym entuzjazmem po stronie szefostwa i widzów.


6
Komiksy amerykańskie / Odp: Nightwing
« dnia: Nd, 18 Luty 2024, 13:40:14 »
że u Ciebie to wszystko co DC to jest dobre
Rzeczywiście. Tak wszystko od DC chwalę, że np. Batmana Zdarsky'ego dla żartów krytykuję ;) Proponuję, żebyś dokładniej obeznał się z moimi opiniami zamiast wygadywał głupoty na mój temat. Nigdy nie miałem problemów z krytykowaniem lubianych przeze mnie franczyz.

Zresztą o czym my tu gadamy. Seria jest mocno chwalona przez czytelników i nikt nie pisze "o trzymaniu się za siusiaków", bo takich elementów nie ma w "Nightwing" Taylora. No chyba, że coś większość przeoczyła w relacji Dick-Barbara.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Nightwing
« dnia: Nd, 18 Luty 2024, 00:11:34 »
Zaprzeczać nie będę bo nie czytałem jeszcze, ja raczej zaczynam lekturę po uzbieraniu całości.
Nie bardzo rozumiem, dlaczego zaczynasz dyskusję o jakości Nightwinga Taylora skoro nie masz osobistej styczności z daną serią, żeby móc pogadać o konkretach. Efektem tego jest zaczynanie od głupiego wniosku z siusiakami (wtf?)

Ale bardzo dobra bo bardzo dobra czy bardzo dobra bo się chłopaki trzymają za siusiaki?

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Nightwing
« dnia: So, 17 Luty 2024, 12:13:41 »
Szkoda? Chyba nareszcie. Jeśli to jest najlepsza seria jaką wydaje DC, to tych słabszych pewnie nie da się czytać

Szkoda, ponieważ jest to bardzo dobra seria  ;)

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: Pt, 16 Luty 2024, 08:37:46 »
Odnośnie „Wojny Cieni” mam pytanie o wcześniejsze losy Damiana - wiem już, że ten turniej, o którym wspominano we wstępie miał miejsce w zeszytach serii Robin Vol.3, a czy przed tą serią jest jeszcze coś do przeczytania o losach Damiana po Mieście Bane’a?
"Teen Titans" Rebirthowy dziejący się "po"

12
Gry wideo / Odp: Suicide Squad: Kill the Justice League
« dnia: Śr, 07 Luty 2024, 11:57:57 »
Sorry jeżeli zabrzmiałem zbyt ostro. Chodzi mi o to, że imo masz ogromna wyrozumiałość dla marki DC. Ja sam uwielbiam DC na tyle, że nawet biegałem do kina na te głupoty pokroju pierwszego Squadu, ale nie stosuje  jednak taryfy ulgowej.
Od kiedy stosuję taryfę ulgową dla marki DC? Wiesz o czymś czego ja nie wiem? Mam zacząć kłamać w moich wrażeniach, żeby wypaść w Twoim oczach wiarygodniej, bo coś wymyśliłeś na mój temat? Po prostu dzielę się wrażeniami, jak zawsze, wymieniając "za" i "przeciw". Podoba mi się, więc głośno o tym mówię/piszę i nie ma w tym ukrytych motywacji. Kiedy chcę coś skrytykować to też robię i nie oglądam się jaka to jest marka. Każdy ma swój gust i wymagania, nie muszę podążać głosem tłumu, który nie jest jednomyślny (przypominam o pozytywnych ocenach graczy na Steam czy PlayStation Store), żeby być wiarygodnym.

13
Gry wideo / Odp: Suicide Squad: Kill the Justice League
« dnia: Pn, 05 Luty 2024, 15:45:53 »
Piłem do tego, że bierzesz za dobre gry DC z automatu, gdzie nawet  są gry są bardzo dalekie od tego pojęcia. Squad ma 85% na steamie i co z tego. Starfield też miał dużo lepszą średnią na początku, pograło więcej ludzi i oceny mocno spadły. Odbiór jest taki, że to na pewno pacnie o glebę.
Biorę z automatu? Masz problem z dopuszczeniem opinii innych, że oceniasz w taki sposób czyjś pozytywny odbiór? Każdy ma inne oczekiwania, nie trzeba ślepo podążać za głosem większości, bo jest to modne. Jak wspomniałem, nie widzę problemów póki ktoś jest w stanie uargumentować swoje zdanie. Poza tym nie napisałem, że gra "jest dobra", a po prostu "podoba mi się". Fakt, dopisałem, że w swojej formule jest całkiem dobrze zrobiona, ale wcześniej zaznaczyłem, że jest też inna od serii Batków Arkham.

14
Gry wideo / Odp: Suicide Squad: Kill the Justice League
« dnia: Pn, 05 Luty 2024, 15:21:50 »
Nie obraz się  ale mam wrażenie, że Tobie podoba się każda gra wideo na bazie marki DC- vide gotham knights.
Miałbym obrazić się, ponieważ podoba mi się ta gra oraz "Gotham Knight"? Nie rozumiem Twojej uwagi w moją stronę. Gram, podoba mi się, potrafię to uargumentować, tak samo wskazać wady. Nie wiem w czym problem, tym bardziej że gra jest dobrze odbierana wśród graczy.

15
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Pn, 05 Luty 2024, 00:02:30 »

Strony: [1] 2 3 ... 61