Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Warpath

Strony: [1] 2 3 ... 49
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 14:55:26 »
No widzisz, może mam powód.

I absolutnie tego nie wykluczam. Dlatego uważam, że Admini powinni być nieco bardziej aktywni, by taka spirala się nie nakręcała.

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 14:51:59 »
Ma nadzieje, że będziesz tak skrupulatnie ganił też Bazyla, który robi to często w stosunku do mojej osoby, czego wcześniej nie robiłeś.

Akurat nie padło to podczas rozmowy, w której uczestniczyłem. Jeśli faktycznie działa to w obie strony, to absolutnie nie ma też usprawiedliwienia dla Bazyla. Rozumiem, że mamy tu odmienne opinie i czasami mocno się ścieramy, ale uważam, że po dyskusji powinniśmy się otrzepać i powiedzieć "hej, w porządku, nie każdy musi myśleć tak samo" i nie punktować ponownie przy każdej nadarzającej się okazji, mimo że dana osoba nawet nie uczestniczy w kolejnej dyskusji. Fajnie byłoby, gdyby Admini zwracali uwagę na takie sytuacje.

Jeśli ktoś jest ciągle szturchany i popychany mimo tego, że jest bierny bądź nieobecny w rozmowie, jasna sprawa, że w końcu zostanie sprowokowany, odpali się i będzie chryja. To tak jak w szkole - pewnego dnia ten wciąż karcony chłopak wpadnie do klasy z karabinem maszynowym.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 14:29:04 »
Myślę że znaleźli by się kupcy na mniejsze serie po Polsku, może wydane w grubszych tomach by uzupełnić kolekcje , wielu zbiera N52 czy Odrodzenie i na pewno by dokupili

Sądzę, że ten statek już odpłynął. Może za kilkanaście lat, jak te tytuły wydane u nas staną się podobną sentymentalną kopalnią jak obecnie TM-Semic :)

A jaką miał sytuacje Marvel, przecież nikt wcześniej nie zrobił tego co Egmont (nie licząc Semica 30 lat wcześniej), zasadniczo to sytuacja była jeszcze gorsza niż przed Rebirth, bo tam wcześniej było New52 i było widać co jak się sprzedaje.

Zgodnie z tym co pisaliśmy, Marvelowi bardzo pomogły filmy, MCU.

4
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 13:13:35 »
I co z tego ich badania wyszło? Patrząc jak taki Bazyl kupował ile się da przekłamując im te badania rynku. Zapominasz też, że rok wcześniej wydali 3 Batmany, które pokazały im że jest większe zainteresowanie niż 1 raz do roku.

Nie pracuję w Hatchette, nie mam dostępu do danych, i nie jest to przedmiotem dyskusji.

Nie mam monopolu, ale rozmawiam z ludźmi, którzy tym się zajmują codziennie. Uważasz, że wydawanie komiksów jest proste? Kilka lat temu miałem podejście, że doby komiks obroni i sprzeda się sam. No niestety tak nie jest.

Moje gratulacje, nie znaczy to, że jesteś alfą i omegą, nieomylnym guru świata komiksu z jedynym właściwym i prawdziwym poglądem sytuacji, a Ci, którzy się z Tobą nie zgadzają po prostu nie znają rynku komiksowego. Trochę otwartości, pokory i dystansu.

Jakie moje wydawnictwo? To, że coś więcej nieraz wiem nie znaczy, że pracuje w Egmoncie, ale musiałeś pojechać po bazylowemu, bo brakuje ci argumentów. Niech się Egmont zgłasza do ciebie, zweryfikowało by to twoją teorię, co tak naprawdę się sprzedaje.

A teraz jeszcze raz przeczytaj mój komentarz. Nie pisałem, że pracujesz w Egmoncie - czytanie ze zrozumieniem często pomaga uniknąć nieporozumień. No ale rozumiem, że bardzo byś chciał, więc stąd taki podświadomy wniosek i dlatego tak na każdym kroku Egmont bronisz. I naprawdę, odpuść Bazylowi, bo czepiasz się człowieka non-stop, gdy to Tobie brakuje argumentów. Próbujesz sprawdzać dyskusje do porównywania kogoś do Bazyla i nawiązać jakąś negatywną konotację. Przykre to, bo jest to czyste pomówienie i bullying. Aż wstyd, że Admini nie reagują.

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 13:04:08 »
Dzięki twoim radą to w ogóle Marvel Now by nie wystartowało  ;D Gdzie wg ciebie wszystko zrobili źle, ale się sprzedawało ;D

Zdajesz sobie sprawę, że piszemy o strategii odnośnie DC, a nie Marvela? Jak już pisaliśmy Marvel miał zupełnie inną sytuację, więc inne środki i podejście były wystarczające. I to nie ja piszę, że cytuję: "Nie ma nowej puli klientów na sh i nie będzie". Bardzo prorozwojowy ogląd sytuacji, każda firma doceni.

6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 12:55:19 »
Ale to jest to o czym tak usilnie piszesz. Badaniem rynku. Dodawaniem nowych bohaterów i nie na hura, rzucamy wszystkich jakich ma DC. A jednym błędem było wydawanie w HC tak jak napisał Sędzia.

Badanie rynku robi Hatchette wypuszczając 4 tomy kolekcji w danych okręgach i analizując słupki sprzedaży. Nijak to się ma do wyrzucania z niespodzianki dużej partii nowych ongoingowych serii na rynek.

Wiedzę, że cwaniakujesz na całego. Przedstaw zatem plan uzdrowienia sytuacji DC na polskim rynku, mając do dyspozycji ograniczone zasoby finansowe, zasoby ludzkie, miejsce w magazynie i kulejącą dystrybucje komiksów. Coś więcej niż "powinni wydać te najlepsze rzeczy". Miej też na uwadze, że musisz wydawać inne komiksy a nie samo DC.

Nie cwaniakuję lepiej niż Ty. Kto zaczął wytykać komu nieznajomość rynku? Myślisz, że masz monopol?

Nic nie muszę Ci przedstawiać, nie jestem zatrudniony w Twoim wydawnictwie komiksowym. Zapraszam Egmont do kontaktu jeśli chciałby podyskutować :)

7
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 12:14:31 »
Nie ma nowej puli klientów na sh i nie będzie w USA te komiksy lepiej się sprzedają czy gorzej.
Poza tym to nie jest nowy produkt tylko stary i przestarzały w porównaniu do nowy produktów, gdzie za te same pieniądze dostajesz więcej.

Dziękuję niebiosom, że nie doradzacie Egmontowi w kwestiach wydawniczych, gdyż do tej pory tkwilibyśmy w superbohaterskiej epoce kamienia łupanego z czterema seriami na krzyż wydawanymi niegdyś przez TM-Semic.

8
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 12:07:14 »
@Warpath to czym było Nowe DC Comics. Czy to nie było wprowadzaniem nowych tytuły i bohaterów DC na polski rynek?

To, że została podjęta próba nie znaczy, że została zrobiona poprawnie (na wielu poziomach), i w tym cały szkopuł, o którym rozpisujemy się od 2 dni. Naprawdę uważasz, że jeśli w jakiejkolwiek branży wypuścisz nowy produkt bez zastosowania właściwej strategii lub zbudowania zawczasu puli potencjalnych konsumentów, to jak się nie sprzeda i jesteś zmuszony wycofać go z rynku, to jest wina konsumentów albo braku przestrzeni na produkt?

9
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 11:54:47 »
@Warpath jak Ty sobie wyobrażasz sprzedawanie tej klasyki? Tak jak wydawanie DC Odrodzenie? Czyli Egmont musiałby zrezygnować na kilka lat z wydawania współczesnych komiksów. Rynek nie pomieścił 20 serii z DC Odrodzenia to nagle znajdzie się miejsce na klasykę w takim samy wydaniu? Ludzie czekają na bieżące serii i wydarzenia ze świata DC. Zarzucasz mi nie czytanie dyskusji, ale widzę, że całkowicie nie czaisz rynku komiksowego. Egmont obecnie jest prawie na równi z tym co wychodzi w USA, bo tak wolą czytać to odbiorcy, a nie za jakieś kilka lat.

Przemyślana strategia polega na tym, że trzeba ją przemyśleć. Wspominałem wcześniej, że zanim pójdą w szeroką ofensywę ławą tytułów powinni powoli wprowadzać i "sprzedawać" nowe tytuły i bohaterów. Poszerzenie oferty nie musi znaczyć, że 2 2025 pojawi się z nagła kolejne 10 nowych serii bez zbudowania fundamentów i podstawowego grona odbiorców, jak to w sposób tragiczny uczyniono z Odrodzeniem. Niech zaczną coś wydawać od jednego czy dwóch nowych tytułów i budują nowe marki. A nie bez pomyślunku i na hura cokolwiek a nuż się uda.

No właśnie widzę jak wolą czytać odbiorcy po tym jak przyjęło się Odrodzenie. Tak bardzo chcieli być na równi z US, że przestali kupować. Nie da się wejść w jakimkolwiek miejscu z marszu i oczekiwać, że chwyci, bo przecież w Stanach to teraz akurat wychodzi. To żadna przesłanka ani determinant sukcesu.

10
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 11:44:10 »
DC Odrodzenie to było właśnie takim przedstawieniem postaci. Nie drogo, regularnie, na miękko. Jakoś nie znalazło nie zainteresowało czytelników.

Błagam, ile osób kolejno musi napisać, że odpadły na Odrodzeniu, bo po prostu nie było na dobrym poziomie?

11
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 11:41:15 »
Wy naprawdę myślicie, że wydawanie klasycznych komiksów, które kosztują drożej uratuje sytuację? Że ludzie zaczną kupować komiksy z bohaterami DC? Jeśli dostaliśmy WW Rucki, a wcześniej Azzarello, dwa rewelacyjne runu to Perez się sprzeda? Jeśli regularna seria Zielonej Latarni zostaje zamknięta po 4 tomach, gdzie jest to jedna z lepszych serii na start, aby poznać bohaterów to nagle run Johnsa, który jest tasiemcem komiksowym się sprzeda? (Najczarniejsza noc noc jakoś się przez 5 lat nie wyprzedała.) To są czołowi bohaterowie DC i problem, żeby sprzedać komiksy z nimi.

Po raz kolejny niestety mam wrażenie, że nie czytałeś konwersacji w wczoraj. Kto pisze o komiksach kosztujących drożej? Kto pisze o zamierzchłych czasach? Piszemy o uznanych historiach, które mają szansę zaskarbić sobie uwagę i zdobyć ich lojalność czytelników. Były przytoczone Teen Titans i GL Johnsa, które mogą być wydawane w miękkich, tanio, i są w miarę współczesne.

Green Lantern Morrisona jest tak niezjadliwy dla nowego czytelnika, że to aż strach. Nawet zagorzali wielbiciele tytułu mają problem z konsumpcją - ja zdecydowanie odpadłem, a wiem że nie jestem jedyny, bo takie opinie często pojawiały się na tym forum. Egmont myślał, że nazwisko mu sprzeda tytuł, co może i do pewnego stopnia się udało, ale na pewno nie przyciągnęło nowego czytelnika.

To, że Najczarniejsza Noc przez 5 lat się nie wyprzedała to jest dowód, że jest problem ze sprzedażą? Naprawdę widzisz tendencję na polskim rynku, że albumy Egmontu wyprzedają się w przeciągu 5 lat? Kto tu nie zna rynku?

12
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 11:00:54 »
Trochę z boku - jeśli Batman jest najlepiej sprzedającym się komiksem SH w Polsce (i to istotnie lepiej niż inne SH), to świadczy o tym, że są czytelnicy DC, tyle że pozostała oferta DC nie spełnia ich oczekiwań.

Poziom komiksów SH z zasady nie jest wysoki. Ale nawet jeśli dostrzegać istotne różnice (np. dla mnie Odrodzenie było zupełnie niestrawne po Nowym DC, po kilku numerach Odrodzenia przestałem je kupować, zresztą łącznie z Batmanami, co więcej, w ogóle było pierwszym kamieniem milowym na drodze do nieortodoksyjnego zaprzestania czytania współczesnych SH) to fakt, że każdy Batman dobrze się sprzedaje, nie ważne czy chwalony, czy wręcz przeciwnie, świadczy o tym, że czytelnicy po prostu nie lubią/nie interesują się postaciami z DC.

Dokładnie. Kolokwialnie mówiąc brakuje tego elementu przedstawienia i "sprzedania" postaci DC przed przeprowadzeniem ofensywy na szeroką skalę. Jest takie powiedzenie, że ludzie lubią to, co znają i jest to dowiedzione naukowo. Jeśli nie wciągną się z miejsca w dany nowy tytuł czy postać - nie ma szans, by mogli go na dłuższą metę poznać / polubić / zaangażować się. Dlatego dobór najlepszych historii na start jest taki kluczowy w okresie poznawczym, by nie stracić potencjalnego odbiorcy już na wejściu.

13
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 10:33:20 »
@Warpath od 2013 roku Egmont wydawał regularnie serię z Nowego DC Comics, czytelnicy chcieli więcej, pytając ciągle o nowe tytuły (między innymi o Aqumana, Zielone Latarnie, Green Arrowa). Chcieli na miękko jak Marvel Now, dostali na miękko jak Marve Now. Egmont wykorzystał moment jakim było DC Odrodzenie aby im to dać. Byłem na spotkaniach kiedy to ogłaszano, ludzie się cieszyli. To gdzie są ci czytelnicy? Gdzie tu widzisz brak rozeznania? Wiedzieli jak im się sprzedają komiksy DC i to jeszcze droższe. Jaki strategiczny błąd? Bo poszerzyli ofertę? Przecież tego chcieli czytelnicy.

Może niech Egmont wydaje wydaje to DC w ilości 800 sztuk jak robi to Studio Lain, tylko kto im zapłaci za komiksy 150 zł liczący 200 stron?

Nie mam siły i czasu powtarzać wszystkiego co było pisane wczoraj po wielokroć. Przekartkuj wstecz, tam masz rozpisaną dyskusję jaki błąd i dlaczego nie wyszło. Nie zgadzasz się z tym? Wolna wola. Ja nie zgadzam się z Tobą, że przestrzeni nie ma, a już na pewno z tym, że to wina czytelników, bo nie kupowali tego, co wtedy łaskawie wyrzucił Egmont. No jakże można obarczyć odpowiedzialnością Egmont za kiepski plan i nietrafiony dobór materiału?

Ja zatem ponowię nadzieję, że Egmont ogarnie się w przyszłych latach i tym razem w przemyślany sposób poszerzy ofertę. Dla Ciebie przecież i tak to obojętne, gdyż jeśli dobrze zrozumiałem nie kupujesz i czytasz elektronicznie.


14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 09:43:23 »
Oczywiście. Ściany tekstu powstały wczoraj na ten temat. Po raz setny napiszę w mojej opinii Egmont popełnił strategiczny błąd, co kosztowało go wywrotkę. Źle zaplanował launch nowych serii i dlatego przedsięwzięcie okazało się fiaskiem. Rozumiem, że masz swoją tezę i pod nią budujesz narrację i cokolwiek się nie napisze, to wieńczysz sformułowaniem "nie da się" i "tylko Batman", ale to wcale nie jest rzeczywistość wszystkich, tylko Twoja.

15
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 08:59:07 »
Czyli wychodzi, że komiksy DC stoją u nas na straconej pozycji, czyli poza Batmanem i nostalgicznymi tripami z semica wszystko inne przepadnie.

Jak wyciągnąłeś taki generalizujący wniosek dla wszystkich tytułów DC na bazie powyższej wypowiedzi radefa dotyczącej Ptaków Nocy?

Strony: [1] 2 3 ... 49