Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - xanar

Strony: [1] 2 3 ... 475
1
Komiksy amerykańskie / Odp: MARVEL FRESH kolejność czytania
« dnia: Pn, 27 Listopad 2023, 01:18:14 »
Tylko murzyn Spider-man został stworzony od początku a nie przemalowany z białego, to trochę różnica niż przekręcenie tej samej postaci z hetero na geja, mogli sobie np. stworzyć czarnego Ice-mana geja.
Z tego co pamiętam to tam było
Spoiler: PokażUkryj
dwóch Ice-manów gejów przez jakiś czas.


Ten pierwszy run z Moralesem Bendisa w Utlimate był ok, poziom ten sam co Parkera Bendisa.

No i ten Morales ma swoje ongoingi od początku powstania, także ktoś to raczej kupuje, czego nie można powiedzieć o latynoskim pająku czy azjatyckiej pająkini :)

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2023
« dnia: Nd, 26 Listopad 2023, 16:59:15 »
Ale "zły biały" został  ;D

3
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 23:14:36 »
A ja nadal nie rozumie, dlaczego przed oddaniem do druku nie mogą tego przeczytać ze trzy osoby.

4
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 17:12:17 »
No nie, zapewne jest tak, że oni to robią za uścisk dłoni a my to kupujemy za uśmiech.

Z tego postu bije profesjonalizmem, najlepsze jest to, że w tych wydawnictwach nic na lepsze się nie zmienia a mam ważnienie, że jak już się zmienia to na gorsze.
Czy naprawdę jest tak trudno wydać, komiks bez literówek, albo z poprawnie wydrukowanymi planszami, to chyba nie jest fizyka kwantowa.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:45:18 »
Już to skomentowałem swojego czasu, że w tą formułkę można każde inne wydawnictwo wstawić i też będzie dobrze.

6
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 12:02:34 »
Ale jak to, przecież nagrodę dostali za najlepsze wydawnictwo.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 09:44:54 »
Czytam pod komentarzami na sklepie gildii, że tom drugi polskiego wydania X-statix - Powrót zza grobu zawiera jakieś błędy. Mają niby być "rozjechane" plansze itp. Ktoś coś wie? Ponoć to jedna wielka fuszerka?

Temat jest o tyle ciekawy, że przy żadnej recenzji nikt nawet się nie zająknął o tym fakcie.
Mucha raczej słynie z jakości więc dziwne.

Także jest coś na rzeczy? Czy szukanie dziury w całym?


Tyle warte te recenzje, może oni nie czytają tych komiksów, biorą jakąś po amerykańsku przetłumaczą, coś tam poprzerabiają i jest, tam rozkładówki są ok, więc w recenzji o tym nie będzie  :)

8
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pt, 24 Listopad 2023, 00:21:55 »
- jak są braki w interpunkcji - można sobie samemu w głowie dodać
Tutaj to już można samemu poprawić na papierze i będzie dobrze :)

9
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Cz, 23 Listopad 2023, 21:47:24 »
Pewnie i kilka-kilkanaście stron hejtu było i tutaj.

Nie powinno być takich wpadek, ale się zdarzyła. Nie przemielą nakładu i nie wydrukują na nowo. Wątpię żeby było kolejne wydanie lub tom 3, jak się odpowiednio nie sprzeda tom 2. A kilka osób poświęciło czas i serducho, żeby to wydać.

Historia w porządku, a nie jest to szczyt sztuki wizualnej, więc te 4 strony na 400 to nie był dla mnie problem. Pewnie gdyby nie gównoburze, to bym nie zwrócił uwagi. A tak to można sobie te kłopotliwe strony obrócić, żeby niczego nie stracić.

No chyba, że dla kogoś to koniec świata i ostateczna potwarz - pozostaje kupić oryginał.
A jakbyś miał pracowania, który by coś zawalił to pewnie jeszcze premie mu byś dał, bo wiesz poświecił czas i serducho, co z tego, że firma na tym straciła niech ma na zachętę.
No ciężko nie zauważyć, że rozkładówka się nie zgadza, a ile stron to byłby problem - 10, 20, 50 ? 100 na 400 to też w sumie mało.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 21:25:50 »
Nie chcę się wtrącać w Waszą wymianę zdań, ale moim skromnym zdaniem jakiekolwiek prześwity w eksluzywnym wydaniu są totalną porażką. Budżetowe? Proszę bardzo. Ale nie eksluzywne. Takie praktyki powinny być zakazane.
Tylko, ze to przestały być ekskluzywne wydania dawno temu, ekskluzywne to są np. Absoluty od DC, albo te Limited od Egmontu.

Czy możesz przestać uprawiać pierwszorzędny Gaslighting i przeinaczać moje słowa tudzież co one oznaczają?
Który raz mam napisać, że problemem jest wrzucenie konkretnych stron z konkretnego Omnibusa Alpha Flight ze śnieżycą jakie wrzuciłeś a które są całe białe a nie wrzucanie stron jako takich.
Jakoś ze Smokiem się nie wykłócam ani ani on ze mną.

Normalna strona jaką np. Smok wrzucił aż tak nie będzie prześwitywać jak Twoja "śnieżyca w Kanadzie" bo nie jest cała biała. Nie widzisz różnicy? Dlatego pisałem, że tamte całe białe strony z Alpha Flight są tak samo nieobiektywne jak jakaś strona z kadrami całymi czarnymi "bo noc" w stylu Daredevila, Batmana.

Na normalnych standardowych stronach mamy w kadrach budynki, niebo, postacie i są tam różne kolory i to jest standardem. Na tym przebija mniej, dalej przebija ale mniej niż na "całej białej stronie"
Tylko tyle i aż tyle  ;)
Przecież każdy może mieć swoje zdanie. Ja nie chce nikogo przekonywać ale mam prawo powiedzieć jak ja to widzę. Dostrzegam fakt prześwitywania nawet na kolorach jak w przykładzie Smoka, ale mi taki poziom prześwitywania nie przeszkadza. W żadnym miejscu też nie bronie wydawcy.

Ale niestety nie mam prawa do własnego zdania bez wyśmiewania go jak na przykładzie poniżej nawet w postach nie bezpośrednio do mnie bo śmiałem mieć inne zdanie niż Xanar.

Jak widać TY niestety nie potrafisz nie przekonywać  siłą, bo Twoja prawda jest jedyna i objawiona.
Z mojej strony temat kolejny już raz wyjaśniony więc mam nadzieje, że nie będziemy tego ciągnąć w nieskończoność.
Musisz mieć "ostatnie zdanie" napisz coś ale ja już mam dosyć tłumaczyć, że nie jestem słoniem.
Peace out  8)

Czy Smoku wrzucił zdjęcia z książki z tej samej drukarni ?
Czy papier z RR Donnelley będzie prześwitywał mniej/bardziej niż z Imak ?
To czy to tobie/mi przeszkadza/nie przeszkadza to nie ma nic do rzeczy bo to nie ty zamierzasz te książki kupować tylko Takesh, jemu chyba przeszkadza.

Ja nie ma zamiaru nikogo do niczego przekonywać, wstawiłem zdjęcia widać to co na nich widać, tylko ty masz z tym jakiś problem, bo zdjęcia nie takie, trzeba było wstawić jakieś "dobre" zdjęcia, ale najwyraźniej jesteś na to za leniwy.

Tutaj więcej zdjęć Alpha Flight nie wiem czy te będą "dobre", widać to co na nich widać:
Tutaj zdjęcia z dwóch ostatnich epików jakiem mam, wg mnie mniej prześwituje:


11
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 18:14:58 »
Przecież nikt nie będzie się bawić w dawanie po parę lajków, przecież tu są dorośli ludzie :)

12
O stronie i forum / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 18:01:01 »
Faktycznie, działa   :)

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 15:46:45 »
Coś mi pisanie nie poszło  :)

Na przestrzeni 2-3 lat to tam się ze trzy razy drukarnie zmieniały i papier był od bardzo dobrego do dramatycznego, także prawdopodobnie będzie różnie.

No niestety im większa korporacja tym ma bardziej wyj@#$%@% bo i tak klient kupi, przynajmniej tak im się wydaje, a niektórzy jeszcze będą ich bronić, że wcale tak źle nie jest  :)

14
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 14:22:03 »
Tak najlepiej widać to na białych fragmentach. Z tym się zgadzam , to co miałem na myśli jako wyolbrzymienie to fakt gdzie Xanar przytaczał 2 strony które były całe białe. Nie jest to normalna sytuacja bo zazwyczaj mamy kolor, kadry, dymki itd. Tak jak rzadko są całe czarne strony.

Tak jak napisałem wyżej, bierzesz moją wypowiedź i przeinaczasz ją ad absurdum tak aby Ci pasowało. Przykład anegdotyczny który będziesz przytaczał na każdy post innych w danym temacie przebijania stron  a na mój w jakimkolwiek. Naprawde nie widzisz paraleli całej czarnej strony przytoczonej przeze mnie do fragmentu jaki podałeś z Alpha Flight gdzie jest śnieżyca i cała strona jest biala?


Ale co ty chcesz uwodnić, ja wstawiłem zdjęcia, Smok wstawił zdjęcia, ty nic nie wstawiłeś i piszesz, że złe zdjęcia wstawiamy :) To wstaw dobre.

No tak bo w innych książkach z tej drukarni gdzie będzie biały kolor to nie będzie tak prześwitywać - będzie tak samo. Co jest wyolbrzymione, to tak wygląda w tej książce i będzie tak samo wyglądać w tej książce tam gdzie będzie biały kolor, no tak bo w z lat 80-tych to jest mało białego.

Smok napisał, że tak będzie na białym i jasnych kolorach, ja tak napisałem, nawet ty tak napisałeś, więc nie wiem gdzie jest problem.

A ma ktoś Epiki X-Men lub inne, ale z ostatnich 2-3 lat? Ciekawe jak tam jest z przepuszczalnością stron?

Bo jeśli o mnie chodzi, to wole dać więcej za dwa dobrze wydrukowane Epiki, niż mniej za jednego omnibusa, który jest większy, ma dużo dodatków, ale widać strony z drugiej strony...

Dlatego jak ktoś ma pod ręką, to niech wrzuci zdjęcie, albo przynajmniej opisze to. Będę wdzięczny  ;D
Patrzyłem jakiś czas temu na ten nowy The Fate of the Phoenix i tam prawie w ogóle nie prześwituje, zdjęć się boję wstawiać bo jest jakiś problem  :) Zresztą taki sam problem kiedyś był jak wstawiałem linki do filmów o omnibusach do tematu o omnibusach :)

Na przestrzeni 2-3 lat to tam się ze trzy razy drukarnie zmieniły i papier był o bardzo dobrego do dramatycznego, także nie będzie różnie.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela, DC itd
« dnia: Śr, 22 Listopad 2023, 10:46:57 »
Jesteś nieobiektywny, bo nie wstawiłeś czarnych stron  :)

Z tym, że w tych Marvelach z Chin do nowego materiału i starego był używany inny papier, no ale mniej to prześwituje niż tych z Turcji z drukarni Imak.

Strony: [1] 2 3 ... 475