Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Motyl

Strony: [1] 2 3 ... 104
1
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 08 Wrzesień 2024, 15:39:25 »
Dalej czekam na trzeci tom X-Statix w księgarniach, żeby kupić razem z drugim, wezmę komplet Astro City a dalej to już ciemność widzę.

Już niedługo X-Statix 3, będzie kolejnym tytułem po Newburnie. Dalej nie wypatruj ciemności, tylko kolejnych rubinowych spojrzeń Cyclopsa :)

2
Coś dziwnego się dzieje z Muchą. Nie było ich na Komiksowej Warszawie, nie będzie teraz - szkoda, bo zawsze na targach mieli dobre ceny na komiksy...

Nie bój żaby, nic dziwnego się nie dzieje. Wydawca nie jest z Polski, więc nie ma możliwości osobiście zrobić stoiska, więc  taka sytuacja może się powtarzać. A co do dobrych cen na komiksy, to akurat w przypadku Muchy to jest stała niezmienna od lat - 30% na stoisku, 30% w sklepach przy premierze komiksów.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 02 Wrzesień 2024, 17:13:18 »
166 nie przypominam sobie, chyba że w jakiejś kolekcji Carrefoura, a 205 był w Semicu numer 3/93.

4
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 01 Wrzesień 2024, 18:29:39 »
Cytat: michał81
gdzie będzie można kupić komiksy Muchy na tegorocznej emefce?

Dopytałem. Atom Comics, stoisko 11.

5
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 01 Wrzesień 2024, 17:32:06 »
Cytat: michał81
bo zawsze można było szybciej zginąć na stoisku wydawcy.

Ale z Ciebie kawalarz ;) Oby nikt tego nie praktykował na żadnym stoisku.

6
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 01 Wrzesień 2024, 16:21:23 »
nie widzę stoiska Muchy na liście wystawców

Bo stoiska Muchy nie będzie. Pewnie pojawi się informacja na profilu wydawnictwa tuż przed MFK, gdzie będzie można kupić nowości.

7
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: So, 31 Sierpień 2024, 16:25:21 »
Polskie wydanie po rabacie będzie tańsze niż w ofercie Atom Comics i nieco droższe niż w ofercie Azylu Komiksu. Z tą różnicą, że polskie wydanie będzie miało większy format i twardą oprawę. Michał wspomniał o cienkim papierze z drukarni Edica. Na pewno nie będzie to jednak tak cienki papier, jaki daje obecnie Marvel w swoich epikach. Gdy przyrównać 504 stronicowego epika do mutantów na offsecie sprzed ponad 30 lat (wiem, dawno i nieprawda) to 224 stronicowy komiks jest niewiele chudszy od takiego epika. Kolory też inaczej wyglądają. No i Marvel jakoś dziwnie projektuje miękkie okładki do epików, a przynajmniej te, które mam, mają zawsze za małą okładkę, chyba że to rodzaj ich polityki, że okładka nie zakrywa w pełni stron komiksu, które w niewielkim stopniu, ale jednak wystają poza okładkę. Mam sentyment do starych wydań i gdy mogę, to sięgam po dawniej wydawane albumy lub zeszyty (gdzie jeszcze mam część historyczną w bonusie, czyli listy do redakcji i różnego rodzaju reklamy z epoki). Rysunki Arta Adamsa na takim starym, grubym offsecie wyglądają obłędnie.




8
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Cz, 29 Sierpień 2024, 17:28:40 »
Bazyl, zainwestuj w krótsze i solidniejsze półki, aby się pod ciężarem kolekcji nie uginały.


9
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Cz, 29 Sierpień 2024, 15:42:20 »
Kolejny rok zleciał i znowu mamy 23 sierpnia. To już 12 lat od kiedy ukazał się pierwszy numer testowy WKKM ze Spider-Man: Powrót do domu, tekturką i plakatem. I od tego czasu rynek komiksowy w polsce zmienił się nie do poznania i tak się rozwija cały czas do dzisiaj.

PAMIĘTAMY. SALUT.





Dwanaście lat minęło jak jeden dzień ;)

10
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Wt, 27 Sierpień 2024, 10:13:30 »
Dlaczego Bruno brazil i comanche nazywasz badziew każdy komiks to kwestia gustu ja lubie czasami takie komiksy poczytać i nie widzę w tym żadnego badziewia

Zbyt daleko interpretujesz moją wypowiedź. Na 3 Brazila czekam cierpliwie, a Comanche mam dawno zebrane z poprzedniego wydania. Pisałem o niektórych wydawca, nieszczególnie pragnąc ich wymieniać, bo nie ma potrzeby nikogo denerwować. Rynek sam weryfikuje jakość poszczególnych frankofonów wydawanych u nas. Jakość przeszła w ilość, szkoda tylko tej niszczejącej makulatury w sklepach.

"jeśli chodzi o Brazila, w połowie trzeciego tomu zrezygnował tłumacz. Musieliśmy znaleźć kogoś innego, kto dokończy serię. Wszystko to niestety przedłużyło przygotowania."

Ciekawy moment na wycofanie się, połowa ostatniego tomu (i tak najkrótszego).

Nie wiesz, czy chodzi o komiks, czy o dodatki.

11
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: Wt, 27 Sierpień 2024, 08:55:27 »
Fajnie, to by było, gdyby wydali 3 tom Bruno Brazila i 2 tom Comanche. Odgrzewają ten stary kotlet z Baranowskim we wszystkich wariantach, kolorach i formatach, a kontynuacje rozgrzebanych serii czekają latami.

I nawet nikt jakoś specjalnie nie prosi się o te nowe wydania tak jak to jest w przypadku reszty porozpoczynanych serii ale najwidoczniej na sentymencie są prawdziwe pieniądze do zarobienia.

Wolę zdecydowanie kolejne wersje polskich autorów, zwłaszcza Tadeusza Baranowskiego, niż wypluwane przez nasz rynek taśmowo frankofońskie badziewie, niektórzy wydawcy chyba spoglądają tylko na okładki i rysunki, bo później można się łapać za głowę, czytając te nawet nie generyczne, a liche fabuły. Natomiast Tadeusz Baranowski rzadko pisze o swoim zdrowiu publicznie (od lat choruje), ale czasem taką wzmiankę uczyni, jak ostatnio, i dlatego mnie nie dziwi wznowienie jego prac, bo to jednak jest jakaś forma pomocy dla autora, który chce też jeszcze, dopóki może, pracować. Poniżej wpis autora sprzed kilku dni.

Cytuj

Facebook
Tadeusz Baranowski
  ·
Czas pędzi, postanowiłem w końcu coś napisać o stanie mojego zdrowia.
Szczególnie w obliczu zbliżającej się wystawy w Łodzi i premiery filmu. Nie wiem, jaka sytuacja będzie za miesiąc.
Wielu moich znajomych o moich problemach wie, część nie wie.
Moja choroba nowotworowa zaczęła się 11 lat temu, była leczona i wydawało się, że wyleczona z powodzeniem.
Jednak wznowa nastąpiła trzy lata temu i rak przyśpiesza. Świadomość nieuleczalnej, postępującej choroby, a zwłaszcza jej wpływ na kondycję fizyczną i psychiczną jest niszczycielski. Człowiek w obliczu końca czyni podsumowania i zdaje sobie sprawę, że nie ma już na nic czasu. Z niczym nie zdąży, niczego nie stworzy, z wszystkiego rezygnuje, nie umie podejmować właściwych decyzji, poddaje się, traci motywację do wszystkiego. Odsuwa się od ludzi. Ból fizyczny bywa mniejszy niż cierpienie psychiczne. Mam wokół siebie wielu bliskich i przyjaciół, którzy starają się mi pomóc. Jednak wiem, że tak do końca nikt nie jest w stanie zrozumieć, z czym się borykam.
Dlatego cieszę się, z kolejnych wznowień moich albumów. Oraz tych, które są w przygotowaniu. Pomimo wszystko ostatnio dużo pracowałem, narysowałem do wznowień kilka nowych okładek. W przygotowaniu jest też coś, o czym do wystawy nie mogę mówić.
Kiedy człowiek jest młody i ma całe życie przed sobą, nie wie jakim jest szczęściarzem, że wszystko jest w zasięgu jego możliwości. Ale to się rozumie dopiero wtedy, kiedy samemu staje się w obliczu starości. Miałem pracowite życie, wiele rzeczy się udało, kilka nie, ale najbardziej boleję nad tym, że choroba wyklucza mnie już z malarstwa, ponieważ tu miałem jeszcze wiele do zrobienia.

12
Filmy i seriale / Odp: "Alien" Uniwersum. 40 lat historii
« dnia: Nd, 18 Sierpień 2024, 22:32:16 »
Rertofuturyzm i cały klimat filmu.

W którym momencie w nowym Alienie masz ten retrofuturyzm, czyli trend w sztuce prezentujący nawiązania do dawnych wyobrażeń przyszłości.

Retro – termin używany do określania elementów współczesnej kultury, które pochodzą lub są świadomą imitacją trendów w modzie, światopoglądzie, zachowaniu z niedalekiej przeszłości, a które są obecnie uznawane za niemodne.

Przypomnę, że akcja filmu rozgrywa się w 2142 roku, więc jakie elementy retro z niedalekiej przeszłości dla bohaterów filmu, a naszej przyszłości zostaną/zostałyby uznane za niemodne, a jakie wyobrażenie przyszłości nazwałbyś dawnym w filmie ukazującym cywilizację za 118 lat?

13
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 15 Sierpień 2024, 22:08:34 »
Cytat: Adolf
Już Ragnarog mi się nie podobał i zapalała mi się czerwona lampka, ale ludzie byli zachwyceni. 

Uwielbiam Ragnarok, mogę oglądać do znudzenia. Najlepsza część Thora z tych czterech, które powstały. Czołówka najlepszych filmów MCU.

Cytat: Adolf
W komiksach nie trzeba dawać smaczków widzom.

Mało komiksów czytasz. Smaczki (swoją drogą beznadziejna nazwa) w filmach biorą się właśnie z komiksów. I takich easter eggs jest pełno. Począwszy od standardowych cameo jak pojawienie się Clarka Kenta (niekiedy wraz z Lois Lane) na łamach takich serii jak: Uncanny X-Men, Excalibur, Avengers, Marvels, Thor czy w redakcji Daily Bugle, pojawienie się gościnne Scotta Summersa i Jean Grey na kartach WildC.A.T.s (i nie tylko oni się tam pojawiąją, bo Clark i Lois także, a nawet Beavis i Butthead) lub Fantastycznej Czwórki na łamach Supermana (Mister Mxyzptlk podróżuje między wymiarami, więc zawędrował do Marvela ;) ), do przykładowych mrugnięć okiem do czytelnika takich jak szyld kinowy nawiązujący do filmu Copland ze Stallone'em w jednym z zeszytów Ziemi Niczyjej czy plansza z Detective Comics ukazująca grających przy stole w kasynie Grahama Nolana, Chucka Dixona, Dennisa O'Neila, Scotta Hannę i Archiego Goodwina. Komiksy amerykańskie zawierają sporo mrugnięć okiem do czytelnika, niekoniecznie widza, tyle że trzeba je czytać uważnie, a nie tylko przeglądać obrazki :)

14
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pn, 12 Sierpień 2024, 12:47:11 »
Miliard i 29,5 milionów na koncie. Jeszcze tydzień i D&W będzie najbardziej dochodową produkcją z kategorią wiekową R w historii - pobije Jokera. A patrząc dalej, pewnie pokona najbardziej dochodowy film ze stajni DC, czyli Aquamana. Więc jak ktoś się obawiał, czy popularność postaci Deadpoola może mieć znaczenie dla wyniku finansowego tego filmu, to nie ma znaczenia. Przy utrzymaniu dotychczasowych niskich spadków popularności film powinien przekroczyć 1,2 miliarda dolarów wpływów na świecie, może dobije do 1,3. W amerykańskim box office powinien przekroczyć 600 milionów, czyli będzie szóstym najlepiej sprzedającym się filmem superhero, po trzech częściach Avengers, Czarnej Panterze i ostatnim Spider-Manie. Chyba że powalczy i przebije wynik pierwszych Avengers, czyli 623,3 milionów dolarów.


15
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Cz, 08 Sierpień 2024, 07:55:56 »
Deadpool & Wolverine idzie jak burza. Wczoraj pękła granica 900 milionów dolarów, więc po weekendzie będzie ponad miliard, a zatem niebawem film stanie się najlepiej zarabiającą produkcją z kategorią R na świecie, pokonując Jokera (miliard i prawie siedemdziesiąt dziewięć milionów). W Polsce też idzie jak burza, po 10 dniach zarobił 22 miliony złotych :), a w najbliższy weekend przekroczona zostanie granica miliona widzów.

Strony: [1] 2 3 ... 104