Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - isteklistek

Strony: [1] 2 3 ... 80
1
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« dnia: Wt, 25 Czerwiec 2024, 20:55:11 »
W każdym turnieju silne drużyny mają jakiś słaby mecz, w którym zagrali poniżej swojego potencjału. Dziś Francja miała ten mecz z nami. My zagraliśmy to, co graliśmy do tej pory ... można powiedzieć, że ani nie za dobrze, ani nie najgorzej. Francja zagrała słabo, bo grali wolno, wie wiem jak, ale w nie pokazali swoich najmocniejszych atutów - pytanie - ile w tym naszej zasługi? Nie zapominajmy, że nasz bramkarz jak zwykle nas trochę jednak wyratował.

2
Dział ogólny / Odp: Crowdfunding
« dnia: Wt, 18 Czerwiec 2024, 19:45:59 »

3
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« dnia: Pn, 17 Czerwiec 2024, 10:08:00 »
Po meczu z Holandią wszyscy oszaleli. Wszyscy spodziewali się przegranej z wielka kompromitacja, ale przegraliśmy. Niektórzy powiedzą, że to "zwycięska porażka", rozumiem, że byliśmy już na dnie, morale nie były najlepsze, ale my zagraliśmy przeciętny mecz ... nie graliśmy jakbyśmy grali o życie, graliśmy w miarę poprawnie z rokowaniami na przyszłość, bo trzeba zaznaczyć, że Holandia była przeciętna, a i tak jakoś nie walczyli o życie - moim zdaniem zagrali by zagrać, trochę im nie wychodziło, ale nikt nie robi tragedii. Ugrali co chcieli.

Niestety nam głupawka się udziela, po pierwszym meczu przegranym. Zawsze był mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor - niewiele się zmieniło. Przegraliśmy mecz otwarcia i to trzeba podkreślać, bo my nic nie osiągnęliśmy, dalej jesteśmy w punkcie 0, gdzie musimy wygrać z Austrią. Po meczu Austria - Francja będziemy trochę mądrzejsi. Wszyscy liczyli na blamanż, wstyd i to się nie wydarzyło, ale to nie znaczy, że mamy popadać w hurra optymizm. O ile jestem w stanie zrozumieć, że w dniu meczu niektórzy popadli w euforię i za bardzo popłynęli, to dzień po meczu powinniśmy już na chłodno przeanalizować to, co się stało i wrócić do rzeczywistości.

4
Dla mnie największy grzech, to robienie durnia z klienta. Jeżeli ktoś zarzuca, że coś nie zgadza się z kadrem, to wydawnictwo publikuje oryginalny kadr i pokazuje jak jest, a nie wymyśla bzdury, że skontaktuje się z wydawnictwem i powiedzieli, że się skontaktowali, a efekt tego taki, że ci powiedzieli tym, że jest ok, więc mogą przekazać innym, że jest wszystko załatwione i zamykamy temat. Problem można rozwiązać w kilka minut, ale niepotrzebnie się ciągnie ... .
 

Druga sprawa, że często błąd wymaga zmienienia nakładu i zrobienia od nowa. Jeżeli na okładce jest coś widać podwójnie, czy na grzbiecie się coś nie zgadza, to można przeprosić ludzi, którzy będą wkurzeni, ale trudno stało się raz. Czym innym jest błąd w środku z rozkładówkami, czy pomieszane strony w komiksie - to jest nie do zaakceptowania i nakład jest do zmielenia, albo rozklejamy i ponownie się klei. Na takie coś nie ma wytłumaczenia ... liczy się straty i robi się wszystko, aby za błąd jak najmniej zapłacić. Dla mnie kuriozum, to powiedzenie, damy poprawne rozkładówki w następnym numerze i "cześć, nara".

5
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: Śr, 05 Czerwiec 2024, 12:40:55 »
A jak tam zapowiedziany Manara?

6
Na luzie / Odp: Piłka Nożna
« dnia: Pn, 03 Czerwiec 2024, 12:02:29 »
Lewandowski niestety jest słabym kapitanem i liderem tej kadry. Niestety my żyjemy etykietkami, że nasi gracze grają w Barcelonie, Napoli, Juventusie, Arsenalu, to my potrafimy grać, ale jest mnóstwo innych reprezentacji, które nie mogą poszczycić się takimi laurkami i co robią? Wychodzą na boisko i grają na całego wygrywając z nami. Każdy program medialny to przecież żałosne pokazówki plansz z klubami, gdzie mamy reprezentantów i ile minut grali w tych klubach ... a później zdziwienie, że jest źle. Jesteśmy rozczarowani. To, co mówi ostatni Lewandowski nie ma znaczenia, bo niestety jego marketingowa wartość wymusza zachowania w których najczęściej chowa głowę w piasek, albo milczy, ale nikt w mediach nie odważy się "podnieść głosu", że to jest kapitan i lider, że on pierwszy ma wychodzić, że ma być liderem na boisku i poza nim.


Zaraz się zacznie w programach analiza przeciwników na Euro i będzie wyglądać tak, że pokażą plansze, że Holandia ma tu takich i takich graczy ... a to będzie trudno. Francja takich i takich, też poza zasięgiem. Austria - no chwila nie ma potęg, gdzie Barcelona, Juventus, Man City, a to oni są do pokonania i do tego jeszcze będzie to na planszach porównywanie pozycja do pozycji, a że nasz z Arsenalu, to nasz lepszy więc w sumie mamy lepszych zawodników.   

7
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 02 Czerwiec 2024, 13:05:46 »
Jak nie będzie presji ze strony klienta, to nic nie będzie. Można wysmażyć meila do obsługi sklepu, ale też należy pamiętać, aby znaleźć chwilę, aby na fb na stronie sklepu zamieścić stosowny wpis, a także w ocenie zamówienia. Nie da się inaczej niż napierać ... niestety w bok siedzą bardzo często ludzie, którzy machają na to, co dostają i poza formułkami "przepraszamy" więcej nie zrobią. Druga sprawa, że klient niewiele zrobi, gdy dostanie wszystko w dobrym stanie, czyli udało się jemu, więc nie ma sensu robić roboty dla innych.


8
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Nowy nabytek zakupowy
« dnia: Śr, 29 Maj 2024, 09:09:12 »
Kilka nowych zbiorczych i wreszcie jest JLI Omnibus vol.39
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Cz, 09 Maj 2024, 10:34:53 »
Liczę, że będzie coś od Burnsa. Widziałem na fb zdjęcie "Daidalos" w komplecie cała trójka, więc można spodziewać się zbiorczego niedługo.

10
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Nowy nabytek zakupowy
« dnia: Cz, 09 Maj 2024, 10:21:24 »
Najciekawsze z najnowszej dostawy. Warianty Sozomaika wiedziałem, że będą wyglądać fajnie i trzeba brać póki są. Sejic Fine print vol. 2 i komplet erotycznych okładek do Somna ( seria zakończona 3 zeszyty)
11
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: Śr, 01 Maj 2024, 18:14:59 »
BRIAN BOLLAND BATMAN KILLING JOKE OTHER STORIES GALLERY ED - 225$, czyli 810 zł.  trzeba się przespać kilka nocy z tym pomysłem. Ciekawe, ile w ATOM będzie kosztować

12
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: Nd, 28 Kwiecień 2024, 22:52:30 »
Ja myślałem, że sprawa z Borgia już się zakończyła. Oni pisali do wydawnictwa, więc niech opublikują odpowiedź, albo pokażą inne wydanie zagraniczne, że jest takie samo jak ich, wtedy będzie po sprawie. Czytelnicy ze swojej strony pokazali stare wydanie i porównali z nowym - wyszło, że jest inaczej, to fakt. Nie wiem, czemu ze swojej strony Scream nie chcę dostarczyć swoim klientom "faktu" popierającego ich słowa.

13
Dział ogólny / Odp: Honor czy biznes?
« dnia: Wt, 16 Kwiecień 2024, 10:45:09 »
Ja bym wrócił do formy sprzedaży i budowania relacji. Można spojrzeć jak to robią inni, albo udawać, że robi się to w jeden sposób i innych nie ma. Na szybko można spojrzeć, co ma Mandioca, może to wystarczy, a może trzeba zacząć robić kroki w przód. Może wystarczy zdjęcie, czy kilka zdjęć komiksu, a może lepszym pomysłem jest kilku minutowy materiał prezentujący komiks, skoro te wydania są dopracowane.

Wydawnictwo ma fb, stronę internetową, instagrama, twittera - to sporo, ale czy to wystarczy, czy to jest dobrze wykorzystywane? Może te kanały nie działają najlepiej ... chodzi o to, aby klient miał jak najwięcej informacji w jednym miejscu, a nie by go zmuszać by samodzielnie szukał po internecie wiadomości jakie go interesują. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że małe są szanse, aby wydawca zorganizował/nagrał filmik z autorem komiksu na premierę, aby trochę pogadali. Przedsięwzięcie kosztowne i wymaga sporo pracy i kosztów, a pewnie takie coś nie jest potrzebne dla każdego komiksu. W takim razie może filmik przed wypuszczeniem komiksu, gdzie wydawca przez np. 30 minut opowiada dlaczego dokonał takiego wyboru, co go przekonało. Może to trafić do innych, albo i nie, ale przynajmniej to zbuduje wiarygodność wydawcy, jeżeli chodzi o to, jakie komiksy go przyciągają, na co zwraca uwagę ... coś innego poza "podoba mi się, bo mi się podoba". Jeżeli zlecasz tłumaczenie, redakcję, czemu nie zlecisz filmowej recenzji komuś, kto potrafi zaprezentować produkt, choć niestety tutaj większość recenzentów na yt to laurki piszę "podoba mi się, bo mi się podoba" - to też sporo pracy, ale w przyszłości można z tego modelu sporo czerpać.

14
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 13:21:08 »
Oczywiście, że jest inaczej. Przykładów jest mnóstwo: ja jestem zainteresowany wydaniami takimi, jak zaoferowało nam wydawnictwo LIbertago. Powiedzmy dwa tomy na rok jakiś mistrzów europejskiego komiksu, tytułów w kolejce by się znalazło mnóstwo. Niestety na dziś dzień od tego wydawnictwa nie brałbym nic, po prawdzie ich projekt chyba trochę zwolnił. A jak się pojawi Sideca z nowymi zapowiedziami w stylu wszystkie tomy Daredevila? W tamtym czasie, gdy to ogłosili byłem zajarany i bym w to wszedł - dziś nie ma takiej opcji. Na drugiej szali jest Dredd od Ongrysa, który trochę wyhamował, ale się kręci, więc wszystko gra, choć mogłyby się pojawiać głosy niezadowolenia, że idzie za wolno, że im się nie uda do końca ... ale jakoś ja trzymam kciuki, że uda się do końca, albo zrobią co w ich mocy, aby tak się stało. Gdyby uruchomili projekt "Vampirella" też na kilka lat rozpisany, to bym wszedł.

Kolejna sprawa. Masz jakieś serię 3-4 tomowe z rynku amerykańskiego, które bardzo lubisz i często wracasz, więc w sumie kupiłbyś wydanie polskie, gdyby się pojawiło. Gdyby to miał zamiar wydać Taurus, to ja bym kupił dopiero wtedy, gdy pojawi się całość. Nie ma takiej opcji, gdy mam już wydanie amerykańskie, abym kupował od nich pojedyncze tomy, ale już od innych wydawnictw bym kupował pojedyncze tomy.

15
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 18:48:12 »
Niektórzy może nie pamiętają, albo nie wiedzą, ale powstanie forum speca jest w pewnym sensie konsekwencją podobnej sprawy. Najpierw gildia nie chciała forum i powiedziała, że kasują, po czym się rozmyśliła ... jakoś ludzie nie wrócili tam. Nie wiem, czy gildia straciła, czy odbija im się to czkawką - fakt jest taki, że mieli fajne forum, sporo ludzi, a teraz wszystko jest tutaj.

Nie chodzi o to, aby wydawca zastanawiał się jak to obrócić, by nie stracić. Nie można funkcjonować w ciągłym strachu, że możemy zrobić coś co nie spodoba się klientom, albo ich przekupić, gdy popełni się błąd. Efekt tej sytuacji powinien być taki, że praktyka, mechanizm jest zły, a tu się zwleka, waży argumenty, bo "moje pieniądze, ja ryzykuję, ja ustalam zasady". Wystarczy krótkie: przepraszam, zapędziłem się i tyle, bo od samego początku wydawca zdaje sobie sprawę jak wygląda rynek i jak przekonać kupującego do swojego wydania.


Strony: [1] 2 3 ... 80