Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Midar

Strony: [1] 2 3 ... 99
1
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Leyek - najsmaczniejsze kąski z kolekcji
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:41:43 »
Wszystko fajne i ciekawe, ale jakbym miał wybrać to Krztoń,  Jaszczu, i Barańko.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Hellboy
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:31:21 »
Pierwsze wydanie zostawiłem sobie do ponownych czytań, bo te czarne , zamszowe okładki to się potwornie „palcują”.

3
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 21:12:55 »
Tych grafik, to część pewnie będzie dobra, część słaba. Wartość dodana, coś tam pewnie oprawię. Najważniejsze komiksy, dzisiaj przeczytałem najnowszą przesyłkę i byłem wniebowzięty jakością i wielkością kadrów, a papier, to poezja. Pakowanie, jak nie Hachette: komiksy zafoliowane, folia bąbelkową wywinięta na krótsze krawędzie i dopasowane, ale z odrobiną luzu pudełko. Do tego kurier PP zadzwonił na komórkę i jak się dowiedział, że będę za 5-7 minut, to poczekał pod klatką schodową.

Dziś dopiero zauważyłem, że na obrazku z tyłu okładki, Thorgal ma posrebrzaną klamrę pasa, a Jolan krawędź miecza. Niby drobny niuans, a daje świetny efekt.

4
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 19:58:39 »
Michał sam zadajesz pytania i sam sobie odpowiadasz, nic o cenach nie pisałem. Midar złotówa, żałosny hipokryta coś tam płakał że cen mu nie trzymają. Nie moja wina że jest życiowo nieporadny.
Nie płakałem tylko doprecyzowałem przykład Michała. Ciężko nazwać mnie złotówą bo kupuję prawie wszystko, poza mangą (tutaj tylko wybrane pozycje), co u nas wychodzi i generalnie bronię polityki cenowej wydawców, bo wiem skąd ona się bierze i na ceny nie narzekam.

Życiowo nieporadny to jesteś ty, bo jak nie stać cię na komiksy, to próbujesz wywołać bojkot zakupów, np. komiksów Muchy. Że wszystkich twoich postów wyziera zawiść, że nie możesz sobie kupić, choć inni kupują. Jesteś trollem i do tego trollem nieudacznikiem. Twój awatar właściwie cię określa: albo rogacz, albo jeleń.

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 17:09:18 »
Tu była odpowiedź dla Xmena, którą usunąłem, bo przypomniałem sobie, że nie wdaję się w dyskusję z tym żałosnym trollem, człowiekiem-złotówką.

6
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 16:50:54 »
Nie bez powodu Timof w dodrukach Donżona zrezygnował z obwolut, aby utrzymać cenę, za co i tak już wieszano na nim za to psy, że nie pasuje one do kolejnych tomów.
A ceny i tak nie utrzymał, poszybowała w kosmos. Tom 1 z 140 na 200, tom 2 z 169 na 250. Jeszcze do tego przestał foliować, co przy tak drogich pozycjach jest zwykłym draństwem. Egmont pod tym względem ma duży plus, obwoluty i okładki nie są porysowane, jakby szorowały po asfalcie.

7
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: So, 02 Marzec 2024, 20:20:26 »
Ja już mam. Wszystko elegancko. Idę czytać
Wrzuć jakieś fotki.

8
Dział ogólny / Odp: Komiksy na których polegliśmy
« dnia: Pt, 01 Marzec 2024, 23:26:22 »
„Dni, których nie znamy” - wynudziłem się tak, źe przerwałem po ⅔.

9
Komiksy japońskie / Odp: Hanami
« dnia: Wt, 27 Luty 2024, 18:21:28 »
Cytuj
Szczyt bogów 4 - powoli trafia do sprzedaży
Fukamachi próbuje się dowiedzieć więcej na temat wyprawy Habu, w tym celu ruszył za nim do wioski Szerpów, a potem do domu Ang Tsheringa. Nie wiedział, że nie jest jedynym, który podąża tropem aparatu Mallory’ego. Czy uda się wreszcie
rozwikłać zagadkę wyprawy? Czy Habu rozpocznie, zdawałoby się niewykonalną, wyprawę na szczyt?
Szczyt bogów to doceniana na całym świecie seria komiksowa, która zwyciężyła w kategorii manga Japan Media Arts Festival oraz Prix du dessin (za najlepsze rysunki) podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angouleme. Była nominowana również do nagród Eisnera i Ignatza. Cykl dwukrotnie przenoszono na wielki ekran. W 2016 roku jako japoński film aktorski (reż. Hideyuki
Hirayama), natomiast w 2021 w Cannes miała premierę francuska wersja animowana (reż. Patrick Imbert), która później zyskała międzynarodowe uznanie dzięki dystrybucji VOD.
Cena okładkowa (w sklepach specjalistycznych kupicie taniej!): 69,99 zł.
Liczba stron: 312
Powiększony format: A5


10
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal od Hachette (edycja 2024)
« dnia: Wt, 27 Luty 2024, 17:52:40 »
Nikt nie jojczy, tylko ludzie się ekscytują. Egmontowe dodruki są rzadko i zawsze czegoś brakuje, do tego w ich wydaniu żółkną grzbiety, nie mówiąc o tym, że powiększony format od Hachette chowa wydanie Egmontu do szuflady.
Ludzie w ogóle powinni przestać kupować wydanie Egmontu, za to ich „olewanie” polskiego czytelnika i nie wydawanie integrali. Jakoś w wielu krajach mogą wychodzić integrale oraz wydania wzbogacone o dodatki, a w rodzimym kraju rysownika, dostajemy bieda wydania i zapewnienia, że monopolista w najbliższych latach da nam „figę z makiem”, a nie integrale (wydania PCA/Libertago nie liczę, bo to patologia).

Jeśli Hachette będzie zawalało prenumeratę, to wrócę do sprawdzonego systemu kupowania kolekcji w Empiku.

11
Komiksy japońskie / Odp: Hanami
« dnia: So, 24 Luty 2024, 23:40:17 »
Cytuj
Samotny Wilk i Szczenię 6
Premiera 29.02.2024*
Yagyū nie ustają w swoich zdradliwych knowaniach. Jednak jakie było źródło tego konfliktu, którego stawką była walka o wpływy?
Najbardziej znana seria samurajska powraca do Polski w nowym, powiększonym wydaniu. Samotny Wilk i Szczenię to komiks, który wywarł niesamowity
wpływ na popkulturę. Na jego podstawie powstały liczne adaptacje filmowe oraz seriale telewizyjne. Do inspiracji tym cyklem przyznają się tacy giganci jak Frank Miller (Sin City) czy Max Allan Collins (Droga do zatracenia).
Autorzy serii zwani byli „Złotym Duetem” i są twórcami licznych hitów, w tym cyklu Poranek ściętych głów.Yagyū nie ustają w swoich zdradliwych knowaniach. Jednak jakie było źródło tego konfliktu, którego stawką była walka o wpływy?
Cena okładowa (w sklepach specjalistycznych kupicie taniej!): 69,99 zł.
Liczba stron: 424!
Powiększony format: A5
*data, gdy powinna być w szerokiej dystrybucji, może się nieco różnić w zależności od miejsca.Ależ te okładki są świetne!

12
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 24 Luty 2024, 23:31:27 »
Dla mnie też takie nijakie.

13
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Pn, 19 Luty 2024, 15:37:14 »
Cytuj
Dziś mamy dla Was dwie ważne informacje 👇
1️⃣ W piątek wysłaliśmy do sklepów ostatnie zestawy z dodatkami. Jeśli ktoś razem z "Tytusopedią" chce otrzymać pocztówki, zakładki, ilustracje i naklejki, to być może teraz jest ostatnia szansa. Nie wiemy, czy zestawy z dodatkami wrócą jeszcze do sprzedaży – na ten moment wysłaliśmy ostatnie, zostały nam jeszcze pojedyncze tomy, które dalej będziemy wysyłać do sklepów do wyczerpania nakładu.
2️⃣ Pod koniec tygodnia powinna wreszcie dotrzeć dostawa slipcase'ów. Jeśli tak się stanie, to w przyszłym tygodniu wyślemy wszystkie reklamacje, a boxy trafią do Gildii i innych sklepów komiksowych. Wszystko jednak wskazuje na to, że etui miną się z zestawami. W tej sytuacji nie będzie można kupić zestawu ze slipcase'em w jednym zamówieniu. Zanim do sklepów dotrą etui, zestawy prawdopodobnie się skończą.

14
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: So, 17 Luty 2024, 15:14:59 »
Dla mnie z tego info, najważniejsze jest, że Benoit Peeters będzie w Polsce.

15
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: So, 17 Luty 2024, 13:00:51 »
Cytuj
A dla fanów Mrocznych miast update:
- Wieża wyd.2 po sporych poprawkach redakcyjnych w druku. Prosimy, nie czekajcie długo z zakupami, bowiem nie drukujemy -pełnego nakładu jak w przypadku wydań pierwszych.
- Powrót Kapitana Nemo przetłumaczony przez Kubę Sytego, czeka na redakcję. Plan wydawniczy to maj.
- Trwają prace redakcyjne i graficzne nad wydaniem drugim Gorączki Urbikandyjskiej. Wszystko zajmuje dużo więcej czasu, mamy w istocie do czynienia z nowymi plikami graficznymi (kolorowymi!) więc liternictwo ab ovo. Redakcja i korekta dodaje też swoje. Na pewno na maj zdążymy.
- Trwają prace nad jednym ze spin-offów Mrocznych. Szczegóły wkrótce. Premiera kwiecień.
- Scenarzysta serii, Pan Benoit Peeters,  zadeklarował chęć przyjazdu w maju do Polski w celu wsparcia premiery Kapitana Nemo. Szczegóły wkrótce. Dziękujemy PSK i Pawłowi, za wsparcie.

Strony: [1] 2 3 ... 99