Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ryba

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Lost In Time
« dnia: Śr, 03 Lipiec 2024, 11:44:24 »
W Wielkiej Brytanii sprzedaje ;)
Po mundurach wydaj się, że to komiksy o wojskach brytyjskich? To chyba ma znaczenie? Jakby pisał o Polakach w Narwiku czy Tobruku to by się sprzedało w Polsce.

2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Nd, 30 Czerwiec 2024, 23:51:05 »
Kilka słów o Kronikach Barbarzyńców.
Jestem starej daty (40+) więc grafika i tematyka od razu wzbudziły wspomnienia czytania Thorgala zatem duży plus. Co my tu mamy? Jak wspomniałem dla mnie bardzo dobra grafika, ciekawa tematyka, rogate hełmy, drakkary, seks, przemoc no i w zasadzie tylko opisywana historia nie dojechała. Jest też inna opcja, nie jestem targetem tego komiksu. Miałem wrażenie, że ten komiks jest bardziej dla nastolatków, co jakiś czas wydarzały się sytuacje, które w założeniu miały chyba budzić śmiech, ale nie były to zbyt wyszukane dowcipy typu wymioty komuś na twarz, oddawanie moczu na obiekty kultu itp.
Ogólnie i tak oceniam ten komiks lepiej niż poprzednie komiksy Studia Lain, które czytałem tj. Mazeworld, z którym mam taki problem, że nawet trudno mi powiedzieć dlaczego niespecjalnie mi się podobał, po prostu średni komiks nie warty zapamiętania i Septentryon, w którym mamy motyw wędrówki z miejsca na miejsce a jej cel w świetle zakończenia to nawet nie wiem jaki był.

W każdym razie Kroniki Barbarzyńców to dobry komiks, szczególnie jeśli ktoś nie oczekuje wyszukanej fabuły.

3
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Śr, 29 Maj 2024, 21:30:43 »
Już wiele razy, bardzo wyraźnie mówiłem, że nie znam się na "najlepszości", ale bardzo chętnie dowiem się, jak definiują ją obecni tutaj użytkownicy forum.
Na razie widzę jedynie "wskazówkę" @Zwirka, że oczy maja być w jednej linii.
Jeszcze jakieś "znaki szczególne"?

Cóż, dla mnie najlepsze są te które mi się podobają :) A że jestem starej daty to lubię raczej klasyczne rysunki. Nie trawię mangi i superhero.

4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Śr, 24 Kwiecień 2024, 16:35:25 »
no i to tyle - jak sie wam podobaja komiksy z Image ?
Szczerze mówiąc to poza tym Sci-fi to mi się nic nie podoba. Nie lubię takiego przejaskrawionego stylu.

5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 22 Kwiecień 2024, 21:06:14 »


takie tam

A jak wyglądałoby bez tej wielkiej głowy? Nie pasuje to za bardzo.

6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pt, 19 Kwiecień 2024, 16:28:55 »
I slowo cialem sie stalo:
"W I kwartale 2024 roku poziom inflacji wyniósł 2,8% r/r."
Czy ty wiesz co to jest spadek inflacji? Jak się kończyła drożyzna jak ceny są wyższe niż były (o 2,8%)? Według mnie "koniec drożyzny" oznaczałby spadek cen na co się nie zanosi.
To z czym mamy obecnie do czynienia, wg. słownictwa D Tuska, to stabilizacja drożyzny.

7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Cz, 18 Kwiecień 2024, 12:58:06 »
A ja kupiłem z drakkarem. Jak komiks o wikingach to musi być drakkar i rogate hełmy :)
Nie mam nic do półnagich kobiet, ale to można kupić gdzie indziej ;)

8
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 15 Kwiecień 2024, 10:36:44 »
Bo jej nie mamy.

A możecie mieć? Zdecydowanie najlepsza.

9
Dział ogólny / Odp: Najlepsi komiksiarze którzy nie narysowali komiksu
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 22:50:18 »
Myślę, że warto wspomnieć magazyn Punch, do którego ilustracje robili. mi.in Tenniel, ilustrator pierwszego wydania Alice in Wonderland czy E H Shepard ilustrator Kubusia Puchatka. Pojawiały się tam humorystyczne historyjki obrazkowe.

A propos Alicji, kilka lat temu Buchmann wydał Alicję z ilustracjami Ingpena, który się wzorował na Tennielu. Buchmann wydał wtedy więcej klasyki z ilustracjami Ingpena, jeśli ktoś ma dzieci to bardzo polecam, piękne ilustracje, dobry papier, twarda oprawa, książka na kilka pokoleń :) Nowe niedostępne, ale czasem się coś trafi na allegro w rozsądnej cenie.


10
Dział ogólny / Odp: Najlepsi komiksiarze którzy nie narysowali komiksu
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 20:25:06 »
Może na jakimś forum matematycznym powinien być wątek:
"Najlepsi matematycy, którzy nie dostali Nobla, bo porzucili matematykę po liceum"Z matematyki nie przyznaje się nagrdoy Nobla ...

11
Dział ogólny / Odp: Najlepsi komiksiarze którzy nie narysowali komiksu
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 16:28:15 »
"Prakomiks" Gustave Doré - Dzieje Świętej Rusi wznowienie z 2022 roku można kupić za 55zł:

https://terytoria.com.pl/1940-dzieje-swietej-rusi.html

Mnie na razie udało się kupić XIX wieczne wydanie Don Kiszota i Raju utraconego, mam też jego ilustracje o tematyce hiszpańskiej w Le Tour du Monde z chyba 1863 r. Poluję na Dantego, ale ceny ...

12
Dział ogólny / Odp: Najlepsi komiksiarze którzy nie narysowali komiksu
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 13:41:51 »
Polecam Gustawa Dore, XIX wiecznego ilustratora książek. Piękne ilustracje, myślę że to coś dla miłośników czarno białych komiksów.
https://en.wikipedia.org/wiki/Gustave_Dor%C3%A9

Polecam szczególnie Don Kiszota, Boską Komedię Dantego i Raj utracony Miltona, zilustrował też m.in. Biblię, która z jeg ilustracjami ukazała się chyba również po polsku.

13
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 18:14:03 »
I właśnie tutaj moim zdaniem leży klucz do tej historii - w tym momencie Mandioca musi skalkulować na czym zależy im bardziej. Czy na chwilowym przypływie dodatkowej gotówki czy na długofalowym zaufaniu czytelników, które może ulec zachwianiu.
Tylko to jest piłeczka po stronie Wydawcy, który chce zmienić zasady gry a nie nabywców, którzy wierzyli, że zasady zostały ustalone i zmianie nie ulegną.
Tzn. że te jęki są teraz, żeby zaszantażować wydawcę?
Moim zdaniem skuteczniejsze byłoby nie kupowanie przy następnym "limitowanym" komiksie, ale jak znam życie on dalej by się wyprzedał, bo jest "limitowany" :D

14
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 17:54:18 »
Przyznaję Ci oczywiście rację, ale z drugiej strony kupuje się XIX wieczne książki, żeby je przeczytać, czy dlatego, że są limitowana? Ja kupuję z pierwszego powodu, limitowane to kupuję II wieczne pergaminy.

Kupuję ilustrowane wydania, żeby przeczytać (nie zawsze, nie mam tyle czasu), ale głównie żeby oglądać ilustracje. Szczególnie polecam np. książki z ilustracjami Gustawa Dore, Le Tour de Monde (takie XIX w National Geographic), które można dość tanio kupić.
Ja nie bronię nikomu kupować "limitowanych" komiksów, ale nie rozumiem jęczenia jak jest dodruk. Po prostu następnym razem nie kupować, a tu w wielu wątkach co chwilę płacze, że wydawca oszukuje. Ile razy można dać się zrobić na ten sam numer?

15
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 17:14:51 »
Ale przecież to nie klienci maglowali Wydawnictwo o limitowaną edycję tylko to właśnie Wydawnictwo rzuciło im przynętę (chwytliwą) z błyskotką, że wersja limitowana będzie wydana.
Odnoszę takie wrażenie, że pojęcie "danego słowa" uległo procesowi grubej dewaluacji. Niektórzy dzisiaj już zwyczajnie nie wiedzą o co w tej instytucji chodzi.
Przyznaję Ci oczywiście rację, ale z drugiej strony kupuje się komiks, żeby go przeczytać, czy dlatego, że jest limitowany? Ja kupuję z pierwszego powodu, limitowane to kupuję XIX wieczne książki.
Swoją drogą Mandioca od początku prowadziła politykę takiego zachwalania swoich komiksów, że każdy kolejny to większe arcydzieło. Scream co chwila wznawia kolejne "limitowane" wydania (np. Incal). A wy się wciąż na to nabieracie? Ktoś mógłby powiedzieć, że sami sobie jesteście winni przez swoją naiwność.

Strony: [1] 2 3 ... 9