Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - ukaszm84

Strony: [1]
1
Dział ogólny / PolishComicArt.pl
« dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 09:33:03 »
Cóż, jest temat o Labrum, jest o Relaxie jako takim, ale nie ma o PCA, więc chyba warto żeby jednak był. News o Legendach polskich

Cytuj
erdeczne pozdrowienia od Grzegorza Rosińskiego  😍
Wiemy, ze czekacie na informacje, zatem kilka wiadomości z placu boju:
- start przedsprzedaży ruszy w przyszłym tygodniu za pośrednictwem jednej z platform crowdfundingowych,
- drukarnia oraz papier zarezerwowane są na sierpień, premiera albumu we wrześniu,
- przewidzieliśmy kilka widełek zakupowych dla czytelników, od samego komiksu po ekstra pakiety dla fanów,
- podstawowa wersja Legend Polskich ukaże się w języku Polskim i Francuskim. Dodatkowe materiały tylko w wersji oryginalnej,
- cena albumu będzie wynosiła 159 zł (w przedsprzedaży promocyjna cena będzie wynosiła 129 zł),
W pakietach dla fanów przewidziane są następujące nagrody:
- grafiki z okładek
- grafiki z okładek podpisane przez Grzegorza Rosińskiego
- slipcase (etui) do komiksu
- kopie historii ukazujących się w RELAXIE (kopie oryginalnych plansz w powiększonym formacie),
a w najwyższym pakiecie niespodzianka.
Wszystko już zebrane i czeka na start sprzedaży  😍
Więcej szczegółów już wkrótce.

O ile sam komiks zamierzam kupić, o tyle jakakolwiek przedsprzedaż przy tym wydawnictwie to raczej u mnie odpada. Chyba, że te dodatki okazałyby się naprawdę ciekawe i opłacalne, wtedy może bym zaryzykował, ale wolałbym nie.

2
Nasze komiksowe kolekcje / ukaszm84 - kolekcja
« dnia: So, 16 Lipiec 2022, 13:33:19 »
Zakładam temat, bo przyda mi się do uporządkowania zakupów, a jednocześnie może kogoś zainteresuje, skoro tematy innych użytkowników cieszą się zainteresowaniem ;) Planuję kiedyś też wrzucić w ten temat to, co już posiadam, ale póki co ostatnie zakupy. Pojawia się u mnie trochę więcej mangi, coraz bardziej w obecnej sytuacji cenię sobie taki format i cenę. Nie znaczy to, oczywiście, że nie ma nadal grubych, drogich rzeczy.

Spoiler: PokażUkryj


3
Filmy i seriale / Disney+
« dnia: Pt, 17 Czerwiec 2022, 09:15:09 »
Żeby nie robić dalszych offtopów, bo w kilku tematach się już Disney+ przewijał, zakładam nowy temat ;)

Ja wykupiłem. Syn jara się filmowymi Star Warsami, ja filmowym Marvelem tak więc nie miałem wątpliwości  :). Poza całymi sezonami X-Files są jeszcze takie długaśne serie jak Zagubieni czy American Horror Story.
Ale ... oglądając Wojny Klonów natrafiliśmy na spory zgrzyt: pierwszy odcinek jest z dubbingiem, dwa kolejne tylko z napisami, czwarty znowu z dubbingiem, a piąty znowu tylko z napisami ::). Nie wiem jak jest dalej, ale mam nadzieję, że będą sukcesywnie uzupełniać tłumaczenia audio.

No właśnie nie wiem dlaczego tak jest, ale jak kiedyś Wojny Klonów były na HBO Go to było dokładnie tak samo, więc może się okazać, że akurat w tym przypadku z jakichś powodów licencyjnych ten serial już tak będzie wyglądał.

4
Filmy i seriale / Robert Eggers
« dnia: Pn, 20 Grudzień 2021, 18:07:56 »
Pojawił się trailer nowego filmu Roberta Eggersa "Northman"


Chętnie poczytam opinie o jego twórczości, bo po dwóch jego poprzednich filmach (Czarownica i Lighthouse) jest to jedyny czynnie działający obecnie reżyser, którego mogę się z czystym sumieniem nazwać fanem.

5
Komiksy polskie / Empress (Więcławek, Pałka)
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:44:03 »
Przeczytałem dwa razy (raz wersję kolorową, raz raw), scenariusz wydaje się dość prosty, choć mało czytelnie podany, więc nie mam pewności czy czegoś nie pominąłem. Główną jego zaletą jest sam setting (nie wiem na ile to robota Dominiki Węcławek a na ile Maciej Pałka miał dowolność), sama historia wydaje mi się tylko pretekstem do rysunkowej zabawy, no ale graficznie to jest petarda, stylówa jakiej dawno nie było i od groma nawiązań, również przy pomocy zmieniającej się kreski, często nawet w ramach jednej planszy. Polecam jeśli komuś brakuje dawnego Corbena, dawnego Moebiusa, dawnego Bisleya, gdzie sens nie jest najważniejszy, historię odbiera się wrażeniowo, nie logicznie, jest brudno, nieczytelnie ale pięknie.

6
Dział ogólny / Najlepiej wydrukowany komiks w Polsce
« dnia: Pt, 14 Maj 2021, 09:27:49 »
W nawiązaniu do ostatniej burzy dotyczącej sposobu wydrukowania Tomb Raider Archives jestem ciekawy jaki komiks uważacie za najlepiej wydrukowany w Polsce, może być kilka oczywiście. Mam na myśli jakość druku, papieru, kolorów (bądź czerni w przypadku b/w)?

Strony: [1]