Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - vision2001

Strony: [1]
1
Zarówno dla siebie i mam nadzieję, że również dla innych użytkowników tego forum, chciałbym w tym wątku zrobić małą skarbnicę wiedzy o fajnych filmach na podstawie komiksów, które zostały wydane w standardzie BR, gdzie film będzie posiadał przynajmniej polskie napisy oraz gdzie prócz samego filmu na płytach znajdziemy choć kilka dodatków (lub całą ich masę!).

Obecnie zaczynam powoli przygodę z zakupem/wymianą pozycji już posiadanych (standard DVD, i niech będzie, że niektóre z nich to były kolekcje zbierane czasem dla samej panoramy jak SuperBohaterowie, czy Wybrańcy Mocy), bo jednak pojawił się lepszy odtwarzacz i spory telewizor.

Kilka pozycji BR spoza komiksowa posiadam (np. serię Aliens, serię Powród do przyszłości, Gladiator, czy kilka animacji Dreamworks), a chcę zacząć zbierać sensowne wydania rzeczy trykociarskich. Wiele tego obecnie nie mam, a teraz jak się pojawiają czasem fajne promocje na amazonie (lub dostrzeżone poprzez http://filmozercy.com/filmoskop/) to czasem waham się nad zakupami, bo nie mam pewności czy spełni to moje potrzeby (o których już wcześniej pisałem):
a) napisy polskie (zdarza się, że w wydaniach zagranicznych napisali, iż są i potwierdzam! SĄ! ale tylko na jednej z 3 płyt),
b) fajnie jakby były dodatki (inne niż komentarze), np. sceny niewykorzystane czy gagi z planu.

Zatem proszę Was o informację, co posiadacie i jak "wypasione" jest dane wydanie.

U siebie mam:

Strażnicy Galaktyki vol. 2
Dodatkowe materiały:
Reportaż z planu filmowego `Strażnicy Galaktyki vol. 2`
Teledysk `Guardians Inferno`
Gagi
Sceny Niewykorzystane
Komentarz Audio
Włącz film z wizjonerskim wstępem Jamesa Gunna

Batman v Superman: Świt sprawiedliwości (ultimate steelbook): 2 płyty BR - film w wersji kinowej (błeeeeh) oraz wersja rozszeżona.
Dodatkowe materiały:
Zjednoczenie najlepszych: Rzut oka na przyszłość śmiałych, nowych filmowych bohaterów z uniwersum DC.
Bogowie i ludzie: Spotkanie gigantów - Sprawiedliwość miesza się z zemstą, gdy dwaj ikoniczni bohaterowie ścierają się na ekranie po raz pierwszy w historii.
Wojowniczka, mit, cud: Poznaj korzenie, ewolucję i wpływ Wonder Woman z plemienia Amazonek na popkulturę kulturę popularną.
Projektując przyspieszenie: Nowy batmobile.A już za dzień odbieram trylogię z Kapitanem Ameryką.obecnie cena najlepsza tutaj: https://bonito.pl/k-210100098-trylogia-kapitan-ameryka

Dodatkowe materiały:

Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie

Marvel - jedno ujęcie: Ciekawa rzecz spotkała nas przy młocie Thora
Reportaże
Sceny niewykorzystane
Zwiastuny.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Reportaże z planu
Niewykorzstane i rozszerzone sceny
Wpadki
Komentarz reżyserów.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Oglądaj film z komentarzem: Anthony i Joe Russo, Christopher Markus oraz Stephen McFeely
Materiały filmowe:
Razem zwyciężymy, podzieleni zginiemy - reportaż z planu filmowego Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: geneza wojny bohaterów
Iron Man: geneza wojny bohaterów
Otwórz swój umysł: Doctor Strange - zapowiedź
Sceny niewykorzystane i rozszerzone
Gagi.Zatem zachęcam do dodawania informacji od Was.

2
Komiksy amerykańskie / Green Hornet - Zielony Szerszeń
« dnia: Pt, 02 Sierpień 2019, 09:50:19 »
Zacznę może od tego, że przed Szerszeniem czytałem Cienia, którego postać jak i sama fabuła mnie nie wciągnęła... Wcześniej miałem tez okazję obejrzeć film z Szerszeniem, który dla mnie był bardziej komedyjką niż akcyjniakiem (film można sobie wieczorem puścić w piątek przy jakimś piffku).
Dlatego też zwlekałem z rozpoczęciem czytania samego Szerszenia i choć oba tomy leżały na półce aż przyjdzie ich czas to powiem krótko - historia tak mnie wciągnęła, że żal by było nie poznać dalszych losów wszystkich bohaterów.Kim jest Zielony Szerszeń?
Britt Reid, właściciela gazety Daily Sentinel, bogacz (ojciec posiadał kopalnię srebra, którą ten odziedziczył), ale w przeciwieństwie do Bruce'a Wayna, bo pewnie takie skojarzenie się Wam nasunie, nie jest pyszałkiem i playboyem szastającym pieniądze na lewo i prawo (czy jak kto woli określenie "ekscentrycznym filantropem"). Aby walczyć z przestępczością przywdział strój Szerszenia, anty-bohatera, działającego na granicy prawa (ale ma rozterki i zastanawia się, gdzie jest ta granica, której nie może przekroczyć). Jest inteligentny, brutalny, sieje postrach wśród zwykłych obywateli, ale też wśród przestępców, wchodzi z buta wszędzie tam, gdzie go nie chcą. Ściga go policja, a także FBI. By osiągnąć swój cel wykorzystuje zgromadzone bogactwo (np. na łapówki dla gliniarzy).  A robi to wszystko po to, by dostać się na szczyt przestępczej władzy, by w końcu zniszczyć zorganizowaną przestępczość.
W jego walce pomaga mu Kato. Władający wschodnimi sztukami walki pochodzenia azjatyckiego młodzieniec.

Jak dotychczas Planeta Komiksów wydała dwa zbiorcze tomy komiksów z Zielonym Szerszeniem zbierające zeszyty #1-#13. Za scenariusz odpowiada Mark Waid, którego chyba przedstawiać nie trzeba. Komiks narysowali Daniel Indro oraz Ronilson Freire, których kreska jest bardzo realistyczna, a odpowiednie sceny są tak skadrowane, że normalnie czuć akcję. No i według mnie oddają ducha czasu, w którym dzieje się akcja komiksów (rok 1941). Scenariusz jest bardzo spójny i rzeczywiście trzeba zapoznać się z wydanymi u nas dwoma tomami, by zamknąć główną historię. Ale i tak pozostaje niedosyt związany z wątkami jakie zostają rozpoczęte pod koniec tomu 2.

Sam jestem bardzo zaskoczony tym, że komiks tak bardzo mi się spodobał. Jest on znacznie lepszy od historii prezentowanych ostatnimi czasy przez DC w seriach z Gackiem (no, ciężko jest mi tu nie porównać tych dwóch postaci, choć Szerszeń to jednak trochę inny typ bohatera). Jeśli zastanawiasz się nad dobrym komiksem z wątkami kryminalno-detektywistycznymi (no, trochę klimat detektywistyczny tu czuć) to nie zastanawiają się nad tym tytułem, tylko go BIERZ! :) Nie zawiedziesz się.

Wydawca obecnie niestety nie planuje pociągnąć dalej tej serii, ale nie twierdzi, że definitywnie mówi w tym temacie "NIE". Byłbym bardzo zasmucony, gdybym jednak nie zobaczyłbym kolejnych przygód tej postaci w języku polskim. Z drugiej strony język angielski jako tako się zna, więc może sięgnę po wydanie oryginalne?

Dla osób, które wahały się z zakupem dodam, że zarówno na stronie wydawcy jak i w sklepie gildii dostępne są obie części z fajnym rabatem:
http://planetakomiksow.pl/product/green-hornet-zielony-szerszen-pakiet-12-komplet/
https://www.gildia.pl/komiksy/382829-green-hornet-zielony-szerszen-pakiet-tomy-1-2

3
Kosz / Odp: Wady fabryczne komiksów
« dnia: Pt, 17 Maj 2019, 09:39:45 »
Ja jeszcze nie mam. Ale pewnie to dlatego, że nie kupuję.

4
Kosz / Odp: Egmont 2019
« dnia: Wt, 14 Maj 2019, 13:53:15 »
12 stron wątku przeczytane w 3 minuty. A nigdy nie brałem uczestnictwa w kursie szybkiego czytania. Brawo ja!

5
Komiksy polskie / Biały Orzeł
« dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 10:01:49 »
Czas upływa i niestety polskie tytuły często mają ogromne przerwy między kolejnymi zeszytami.
I tutaj jest tak samo.

Po wielu miesiącach oczekiwań na scenę ma wrócić Biały Orzeł w 13. zeszycie swoich przygód.
Biały Orzeł to komiks superhero (taki trochę pomieszany Batman z Kapitanem Ameryką) dziejący się w realiach naszego kraju. Bracia Kmiołek (scenariusz, rysunki) chcąc czerpać z polskiej tradycji sięgnęli m.in. po postać warszawskiej Syreny, która stała się towarzyszem broni dla tytułowego bohatera.
Swoje epizody w roli rysowniczki serii miała również Anna Helena Szymborska. Ale wg mnie Adam Kmiołek nie powinien ustępować pola i samemu robić tę serią (AHSz może pozostać przy okładkach).


6
Komiksy polskie / Wydawnictwo Sol Invictus
« dnia: Cz, 07 Luty 2019, 12:46:41 »
Kilka lat temu (bodajże w 2014 r.) na rynek wydawniczy weszło Wydawnictwo Sol Invictus.
Skupili się na wydawaniu komiksowych zeszytówek. Komiksy przez nich wydawane to zarówno polskie superhero, jak również rzeczy z dużą ilością akcji, fantasy z dużą dawką humoru, czy też w klimacie kryminalnego thrilleru.

Wydają takie tytuły jak:
  • Lis
  • Incognito: Niesamowity przypadek Pawła K.
  • Ani Chybi Magia
  • Zgroza
  • Exclamation
  • Dinomanta
Osobiście najbardziej przypadła mi do gustu seria Zgroza (brutalność i mrok), chociaż Ani Chybi Magia (humor), Lis, czy Incognito: Niesamowity przypadek Pawła K. (polscy superhero) też są bardzo dobrymi, równymi seriami.

Strony: [1]