Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Damian788

Strony: [1]
1
Komiksy amerykańskie / Marvel
« dnia: So, 11 Lipiec 2020, 12:43:54 »
Witam jestem po przeczytaniu Ultimate Spider Mana + trochę innych komiksów z tego uniwersum i teraz jestem na etapie W którym czytam Miles Moralesa po przeniesieniu się na ziemie 616. Problem w tym że kompletnie nie mam pojęcia jak wejść w ten świat. Co pare rozdziałów dzieją się jakieś globalne eventy. Najlepszym wyjściem było by czytanie od początku ale te stare komiksy są po prostu słabe. A już największą głupotą był spider man z TM Semic bo wydawnictwo postanowiło sobie wydawać w kratkę Amaiznig Spider Mana i to jeszcze ze zmienioną kolejnością zdarzeń. Kolejność nie byłaby problem bo są odpowiednie strony które to numerują ale niestety nie wydawali wszystkich zeszytów tylko w kratkę. Wiem że wielu tu pewnie ma sentyment do TM Semic ale to co robili jest pogwałceniem sensu komiksów. Ultimate było naprawdę spoko bo stworzyli cały świat na nowo i można było wejść w niego od początku ale z główną linią mam problem. Jak myślicie odkąd najlepiej zacząć? 

2
Kosz / Odp: Fantastic 4
« dnia: Pn, 29 Czerwiec 2020, 13:18:44 »
No ja jestem nowym czytelnikiem  komiksów nie mam za bardzo porównania ale jestem fanem świata ultimate. Tylko co się stało z x man ultimate. Comic flying Circus tłumaczyli ale na ich grupie nie ma już tego tytułu. Dlaczego? Przecież nie ma żadnego polskiego wydania. Jedynie stare z Dobrego Komiksu ale jedynie pare pierwszych rozdziałów. Na chomiku znalazłem jedynie 36 rozdziałów. Tłumaczyli może więcej?

A co do fantastycznej 4 przeczytałem pare pierwszych rozdziałów i puki co też jest spoko.Warto zacząć od ultimate z tego względu że jest to nowa wersja opowiedziana od początku i można potem wrócić do innych runów mając już za sobą zaliczony orgin. Dobra opcja dla tych co nie chcą czytać komiksów sprzed 60 lat. A całe Ultimate zyskuje kiedy czyta się różne komiksy w chronologicznej kolejności. Bo to co się dzieje np. w x manach spidermanie i Ultimates wpływa na cały ich świat.

3
Komiksy amerykańskie / Komiksy z uniwersum DC co najlepiej czytać.
« dnia: Pt, 15 Maj 2020, 15:39:40 »
Witam
Od niedawna zacząłem się interesować się komiksami DC. Chciałem zacząć czytać każdą postać od początku żeby cała historia postaci, ligi sprawiedliwości i wydarzeń światowych stanowiła jedną spójną całość. Tylko mam z tym problem ponieważ niektóre komiksy z lat 90 są albo piekielnie drogie albo nigdy nie były wydawane albo nie ma ich w necie. Dlatego zastanawiam się czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby zacząć czytać komiksów  new52. Wtedy zacząłem czytać "batman rok zerowy ". Komiks rzekomo powinien być pierwszym według chronologii wydarzeń który miał miejsce po flashpointcie ale wydał mi się jakiś dziwny, nic z niego nie rozumiałem. Dlatego prosiłbym o pomoc w doradzeniu mi co czytać jako człowiek który nigdy nie miał styczności  z uniwersum od strony komiksów( tylko filmy,gry seriale) ale chciałbym żeby cała historia łącznie z crossoverami stanowiła spójną całość.   

Strony: [1]