Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - michał81

Strony: [1]
1
Komiksowe festiwale / 12 Złote Kurczaki
« dnia: Pt, 08 Listopad 2024, 17:39:53 »
12 Złote Kurczaki

Data: 15 lutego 2025

Miejscówka: Barbara, ul. Świdnicka 8b, Wrocław




potrzebują jednak naszego wsparcia

Cytuj
Porzućcie swoje przebrania prześcieradłowych duchów, zombie i czarownic, bo oto przybywamy do Was z wcieleniem ostatecznym! Już od dziś możecie zostać mecenasem_ką sztuki! I to nie byle jakiej, bo KURCZAKOWEJ! Wystarczy, że wesprzecie nas dowolną, wybraną przez siebie ilością złota!
Do zdobycia prestiżowe artefakty, które nie tylko będą dowodem Waszego mecenackiego statusu, ale również źródłem dumy podczas Festiwalu i przez cały następny rok:
- Za wsparcie kwotą 50 zło otrzymacie plakat Festiwalu w formacie A3 (odbiór na Festiwalu) - Plakat, jak zwykle, przygotowuje niezawodny Fil Wiśniowski i wiecie, że jest to mocny zawodnik.
- Za wsparcie kwotą 70 zło otrzymacie tenże plakat plus zestaw przypinek (odbiór na Festiwalu).
- Za wsparcie kwotą 100 zło otrzymacie plakat A3, zestaw przypinek i identyfikator „Kurczakowe wsparcie” (odbiór w dniu Festiwalu).
- Za wsparcie kwotą 200 zło otrzymacie plakat, zestaw przypinek, identyfikator oraz tytuł Sponsora z możliwością umieszczenia Waszego logoska na plakacie.
- Za wsparcie kwotą 1000 zło otrzymacie plakat, zestaw przypinek, identyfikator oraz tytuł Mecenasa i JESZCZE WIĘKSZE LOGO!
W razie pytań piszcie śmiało na: zlotekurczaki@gmail.com

link do zrzutki https://zrzutka.pl/a472av

Można zgłaszać też swój udział do konkursu
link do regulaminu
link do formularza

Nabór na giełdę dwunastej edycji Złotych Kurczaków
link do formularza

2
Komiksowe festiwale / Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej - wystawy
« dnia: Pn, 21 Październik 2024, 22:28:44 »
W końcu udało mi się zobaczyć Wystawę TADEUSZ BARANOWSKI. ŚMIESZY, TUMANI, PRZESTRASZA. Pierwsze wrażenie po zobaczenie jest słabiej od zeszłorocznej wystawy Rosińskiego. Jednak po przemyśleniu i przejściu jeszcze raz ekspozycji to jest mylne stwierdzenie. Nie jest słabiej, jest mniej. Rosiński jednak trzaskał masowo Thorgala, stąd więcej prac na jego wystawie. Finalnie oceniam wystawę Baranowskiego bardzo pozytywnie. Podoba mi się to jak każdy komiks dostał tu swój zakątek z ciekawie zrobioną ekspozycją i przykładowymi planszami. Nie zapomniano też o obrazach jakie Baranowski robił w ostatnim czasie.

Najwięcej miejsca poświecono Dipodokowi ze względu na premierę filmu, dzięki czemu można zobaczyć sporo materiałów dotyczących tworzenia tej produkcji.
















3
Dział ogólny / Egmont 2024
« dnia: Nd, 08 Październik 2023, 01:09:37 »
Zapowiedzi DC na rok 2024 z MFKiG















4
Komiksy amerykańskie / Sytuacja komiksowa na rynku amerykańskim
« dnia: Nd, 25 Grudzień 2022, 21:15:39 »
Ostatnio obiegła wieść że wydawnictwo AfterShock Comic nie płaci artystom za ich pracę od kilku miesięcy. Jak się okazuje, nie jest to jedyny wydawca, który tak postępuje i dotyczy to każdego wydawcy w tym Marvela oraz DC . Na początku wielu twórców obawiało się o tym mówić, żeby nie utracić kontaktów w tym biznesie, ale przyparci do muru zaczynają o tym głośno mówić.

Co ciekawe, bardziej stabilną sytuację daje im publikowanie swoim komiksów na serwisach crwofundingowych czy też praca w gamedevie

Więcej na poniższym video


Czy oznacza to koniec amerykańskiego rynku komiksowego?

5
Podział jak w ankietach, które przedstawiłem w tym wątku z jedną dodatkową opcją.

Żeby użytkownicy tego forum mogli pokazać swoją wyższość ;)

6
Komiksy amerykańskie / Wydawnictwo Dark Horse
« dnia: Śr, 22 Grudzień 2021, 08:39:36 »
Wydawnictwo Dark Horse zostało sprzedana. Efekty - pewnie więcej komiksów na licencji gier.

https://www.cbr.com/dark-horse-comics-embracer-group-acquisition/

7
Komiksy polskie / Janusz Pawlak (Clarence Weatherspoon)
« dnia: So, 09 Październik 2021, 15:57:21 »
Taka zapowiedź

Cytuj
Kończę właśnie okładkę i gotowe!
Wszystkie wydane dotychczas przygody Toshiro zebrane w jednym tomie - to razem prawie 300 stron komiksu. Wszystkie, a więc poczynając od pierwszego pojawienia się metalowego wojownika z Kioto - w Produkcie nr 23 z roku 2004, poprzez publikacje w zinach TFUR i Pirat, występy w magazynie SMASH!, antologii KKK#25 i albumie Józi wydanej przez Mandragorę.
Jednak głównym punktem programu w wydaniu zbiorczym będzie "Kieszonkowa Apokalipsa" - album wydany wcześniej przez Dark Horse i Kulturę Gniewu. Tym razem w oryginalnej wersji tekstowej (a więc bez udziału Jaia Nitza jako scenarzysty). Prace przy tej wersji trochę mi się przeciągły - wyrzuciłem około pięćdziesięciu zbędnych stron i wziąłem się za dorysowanie dwudziestu plansz, które miały ładnie i zgrabnie usprawnić (czy też naprawić) lekki chaos panujący na kartach tego komiksu. Oczywiście po drodze włączył mi się komplikator i skończyło się ostatecznie na sześćdziesięciu zupełnie nowych planszach. Aha, tym razem bez koloru - wyłącznie czerń i biel.
Czekam.

8
Filmy i seriale / Jupiter's Legacy (serial)
« dnia: Śr, 07 Kwiecień 2021, 16:00:55 »
Jest pierwsza zapowiedź Jupiter's Legacy serialu na podstawie komiksu Marka Millara


Komiks Jupiter's Legacy (Dziedzictwo Jowisza) oraz jego prequel Jupiter's Circle (Orbita Jowisza) zostały wydane u nas przez Wydawnictwo Mucha

Premiera 7 maja 2021.

9
Dział ogólny / Listy komiksowe
« dnia: Pt, 29 Styczeń 2021, 07:49:49 »
Może komuś się przydać, lista komiksów nie tylko Egmontu

LISTA

I prośba do wszystkich: kto może i chce niech uzupełnia.

10
Komiksy amerykańskie / Hill House Comics
« dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 20:26:35 »
Hill House Comics linia wydawnicza DC Black Label zadebiutowała na naszym rynku komiksowym w postaci dwóch tytułów:

Kosz pełen głów
Scenarzysta: Joe Hill
Ilustrator: Leomacs


Rodzina z domku dla lalek
Scenarzysta: M.R. Carey
Ilustrator: Peter Gross, Vince Locke


I pierwsze co przychodzi mi na myśl to, że są to historię mocno nawiązujące do klasycznej serii DC - The House of Secrets. Utrzymane w klimacie tajemnicy, fantasy i horroru, pulpowe historię opowiedziane we współczesny sposób.

Ciężko mi ocenić, która jest lepsza, ale są to dobre czytadła. Nie rewelacyjne, ale dobre, może z przewagą na bardzo dobre.

Kosz pełen głów to odwrócenie motywu slasherów,
Spoiler: PokażUkryj
 gdzie to finalnie ofiara staje się głównym zabójcą odpowiedzialnym za krwawą masakrę.
Hill ma lekką rękę do zabawnych dialogów, ale ostatecznie historia toczy się od jednego zgonu do kolejnego, by w finale doszło do jeszcze większej krwawej jatki. Dla mnie niestety finał jest zmarnowany. Można było więcej rzeczy pozostawić nieodpowiedzianych oraz do interpretacji czytelnikowi. Głównie to czy zabójca zwariował czy też nie, balansując pomiędzy tym, a magicznymi właściwościami topora. Przyjemne czytadło.

Jeśli ktoś czytał wcześniejsze komiksy Careya (Lucyfer, Unwritten) to Rodzina z domku dla lalek powinna mu się spodobać. Nie jest to może poziom wspomnianym wcześniej komiksów, ale wg mnie jest bardzo przyzwoity. Tak jak Hill stworzył w sumie prostą historię, tak Carey stworzył horror fantasy (nie pierwszy raz) dziejący się na przestrzeni kilku wieków. Mamy zatem domek dla lalek z jej mieszkańcami, który skrywa mroczną tajemnicę i powiązaną z nim rodzinę, która otrzymuje go w spadku od wieków. Finał to wyjawienie powiązań pomiędzy domkiem, a rodem, który go otrzymywał, a także wyjaśnienie czym tak naprawdę jest domek dla lalek. Carey upchnął w swojej historii bardzo dużo i tak jak Kosz pełen głów bardziej skupiał się na akcji i rozwiązaniu zagadki "kryminalnej", tak Domek stawia na bardziej ciężki i mroczny klimat grozy.

Przyzwoite dwa komiksy dla lubiących klimaty horroru i grozy.

11
Komiksowe TOP Listy / Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2020
« dnia: Cz, 31 Grudzień 2020, 07:22:43 »
Wątek na najlepsze wydawnictwo komiksowe 2020

1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 wydawnictw. Jeśli na liście będzie więcej wydawnictw, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie wydawnictwa lub inne podmioty, który wydały w Polsce w 2020 roku przynajmniej jeden komiks.

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 15 marca 2021 roku do godz. 23:59

5. Edytowanie wiadomości i zmiana głosów dozwolona jest do końca trwania głosowania. W przypadku, gdy post zostanie zmieniony po 15 marca 2021 roku, oddany głos nie weźmie udziału w plebiscycie.

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie - najlepiej jakimś nowym poświęconym plebiscytom za 2020 r.

pomocna lista wydawnictw od @kaprala
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2020/

12
Komiksy amerykańskie / Uniwersum DC
« dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 07:15:48 »
DC Odrodzenie się zakończyło, myślę że najwyższa pora założyć nowy temat dotyczący DC Uniwersum tym bardziej, że DC od marca planuje zmianę twórców poszczególnych serii. Trochę o tym tu:

https://comicbook.com/dc/news/dc-comics-spoilers-detective-comics-mariko-tamaki-dan-mora-future-state/

a także tu

https://dcmaniak.blogspot.com/2020/12/cbn-comic-book-news-340.html?fbclid=IwAR0uvxy0AfKAc8t9DedNN-9uU5Dc5D74kuXXERtgNiVDphgkp3zfhgCP-J0

13
Komiksy amerykańskie / WildStorm
« dnia: Wt, 13 Październik 2020, 09:01:36 »
Przy premierze Authority, chyba już najwyższa pora na wątek poświęcony temu wydawnictwu/imprintowi.

Czym jest zatem WildStorm?

Powołane do życia przez Jima Lee jako jedno z 5 studiów, wchodzących w skład Image Comics w 1992. Pierwszymi seriami były „WildC.A.T.S. vol. 1” i „Gen13 vol. 1”. Z czasem lista ta rozrosła się o kolejne tytuły "StormWatch”, „Deathblow” czy „Wetworks". Na początku WildStorm ściśle powiązane było z innymi tytułami z pozostałych studiów Image, ale w pewnym momencie Lee postanowił oddzielić swoje tytuły od reszty Image i wyniku eventu/crossoveru „Wildstorm Rising” Wildstorm staje się już oficjalnie oddzielnym tworem w wydawnictwie Image.
Wszytko trwa do roku 1998. W wyniku kryzysu jaki dotknął amerykański rynek komiksowy Lee jest zmuszony szukać sposobu na przetrwanie swojego dziecka. Jedyną opcją jest sprzedaż większemu wydawcy. I tak też się stało WildStorm przenosi się do DC Comics, stając się jego imprintem.
I tu na arenę wchodzi The Authority seria komiksowa Warrena Ellisa wprowadzająca nieco świeżości do skostniałego komiksu super bohaterskiego, gdzie superbohaterowie są brutalni i nie boją się zabijać. Gdzie istnieje związek homoseksualny pomiędzy wersjami Batmana i Supermana tego świata :o. Ellis jednak nie zwalnia, idzie za ciosem i tworzy Planetary, kolejną bardzo cenioną serię. Oczywiście obok tych serii mamy kolejną odsłonę WildCats, a także narodziny „Wildstorm Signature Series” w której debiutuje miedzy innymi Ex Machina Brian K. Vaughana. Powstaje też "Americas Best Comics" imprint (w imprincie  :o) Alana Moore'a, gdzie debiutują serie "Liga Niezwykłych Dżentelmenów", „Top 10” czy „Tom Strong”. Alan Moore oczywiście nie był zadowolony z powrotu do DC. Zresztą jeśli ktoś czytał "Ligę Niezwykłych Dżentelmenów Czarne Akta" to sam może się przekonać jakiego potwora Alan upichcił dla redaktorów DC ;).

Koniec WildStorm

W 2010 zapada decyzja o zakończeniu życia imprintu. Malejące słupki sprzedaży nie przekonują włodarzy DC. Bohaterowie tego uniwersum w wyniku wydarzenia znanym jako „Flashpoint” zostają po mniejszych lub większych przeróbkach włączeni w główne uniwersum DC od szyldem The New 52. I jedyną wg mnie serią wartą wspomnienia i zapoznania się jest „Midnighter”autorstwa Steve'a Orlando z 2015 roku (a także kontynuacja „Midnighter & Apollo”).

Wildstorm: Odrodzenie

W 2017 roku trafia na rynek "The Wild Storm" nowa seria, która w odróżnieniu od publikowanych w The New 52, nie jest częścią głównego uniwersum DC, a osobnym światem/ziemią. Oczywiście autorem i konstruktorem tego nowego świata jest ....... Warren Ellis, a sama seria zostaje dość dobrze przyjęta. Po za nią otrzymujemy jeszcze serię "Wildstorm: Michael Cray" oraz zapowiedź nowej serii "Wildcats" (która do tej pory się nie ukazała).

W Polsce do tej pory ukazały się następujące tytuły WildStorm:
1) Planetary - kompletne wydanie zbiorcze serii w dwóch tomach w ramach serii DC Deluxe (Egmont), wcześniej kilka zeszytów wydanych zostało przez Manzoku
2) Śpioch (Sleeper) - kompletne wydanie zbiorcze serii w dwóch tomach w ramach DC Black Label/Vertigo (Egmont)
3) The Authority - kompletny run Warrena Ellisa w jedynym tomie w ramach serii DC Deluxe (Egmont), wcześniej wydane w 3 tpb przez  Manzoku + czwarty tom autorstwa Marka Millara.
4) WildC.A.T.S. - 6 zeszytów wydanych przez Tm-Semic w latach 90

Tytuły pośrednio powiązane z WildStorm:
- Liga Niezwykłych Dżentelmenów
- Top 10
- Promethea
- Ex Machina

14
Komiksy amerykańskie / Warren Ellis
« dnia: Wt, 13 Październik 2020, 07:47:23 »
Zaś bezpośrednio pytanie wzięło się z powodu o którym napisał eferce (inna sprawa, że cały czas zastanawiam się czy brać "Authority" i ewentualne powiązania fabularne byłyby argumentem "za").
Authority nie jest komiksem Brubakera, więc pozwolę sobie odpowiedzieć zakładając wątek dla jego twórcy, który pewnie się przyda, bo sporo wyszło innych jego komiksów na naszym rynku.

Authority na pewno nie zrobi na czytelnikach takiego wrażenia, jak to miało miejsce w czasie premiery tego komiksu. Był to okres kiedy superbohaterowie byli pisani bardziej "klasycznie", a Ellis napisał komiks gdzie bohaterowie są bardziej bezkompromisowi. Jak jest złoczyńca to go nie łapią i nie osadzają w więzieniu, tylko od razu pakują go do piachu. Prezydent jakiegoś państwa coś kombinuje? Authority robi wjazd i samo przejmuje władzę. Jest szalony naukowiec, który chce zawładnąć największą "bronią" na świecie, to czemu nie dać mu ultimatum pracujesz z nami albo do piachu. Tak w uproszczeniu. Patrząc z perspektywy współczesnych komiksów to Authority nie wyróżniają się zbytnio na ich tle. Jest po prostu kolejnym komiksem super bohaterskim, bardziej brutalnym, łamiącym pewne utarte schematy w latach, kiedy było wydawane. Widać, że Ellis woli bohaterów, którzy nie są jednoznacznie dobrzy. Widzi te odcienie szarości w jakich muszą się nieraz oni obracać. Zapowiedziane wydanie ma na pewno jedną dużą zaletę i są to rysunki Bryana Hitcha.

Ale ja mam dwa zastrzeżenia co do tego jak to wydaje Egmont. Pierwsze - lepszym rozwiązaniem było zaczęcie od wydania StormWatch, które też tworzył Ellis, bo tutaj zaczyna się historia bohaterów, których poznajemy w pierwszy tomie Authority. I czuć na pierwszych stronach, że coś czytelnika ominęło.
Urban comics od którego Egmont chyba bierze niektóre wydania (Batman Metal, Hellblazzer) wydał dwa zbiorcze tomy, które w tytule mają.....Authority:
https://www.urban-comics.com/the-authority-les-annees-stormwatch-tome-1/
https://www.urban-comics.com/the-authority-les-annees-stormwatch-tome-2/
Drugie - Egmont wydaje w tym jednym zbiorczym tomie komiksy, które kiedyś wydało Manzoku. Przy czym wydaje tylko część napisaną przez Ellisa (3 tomy), a Manzoku wydało jeszcze tom 4 Millara, który kontynuuje wątki z runu Ellisa i jak na razie nic nie wskazuje na kontynuację.
Dodam tylko, że za kolejne serię odpowiadają Grant Morrison (The Authority: The Lost Year) czy Ed Brubaker (Authority: Revolution). Było o tym już kilka dyskusji na forum, można poszukać.

A co do samego WildStormu to może pora założyć nowy wątek dla tego świata.




15
Dział ogólny / Tore Oficyna Wydawnicza
« dnia: Wt, 08 Wrzesień 2020, 22:33:15 »
Pierwsze zapowiedzi nowego wydawcy




Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Strony: [1]