Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Apasz

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Kosz / Odp: Libertago
« dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 17:02:47 »
Nie chcesz czegoś - nie kupujesz - prosta sprawa. Nie musisz przy tym nikogo obrażać.

Albo "nie interesuje cię, to nie komentuj". Po prostu uwielbiam takie komentarze. Mogę odpowiedzieć wam podobnym: podoba ci się, to kup, nie komentuj. Ale tego nie zrobię, bo w przeciwieństwie do was uważam, że forum dyskusyjne jest miejscem dyskusji i wymiany opinii, a nie wzajemnego poklepywania się po pleckach.

A co do obrażania, to nikogo w swojej wypowiedzi nie obraziłem, a przynajmniej nie użyłem słów powszechnie uznanych za obraźliwe. Określenie "januszowanie" obraźliwe nie jest. Tylko tobie się wydaje, że jest. Ale skoro tak, to ty również użyłeś takiego określenia w stosunku do mojej osoby. Czyli miałeś zamiar obrażenia mnie. I z tym bym na twoim miejscu uważał, bo

Cytuj
A jeśli masz ochotę porozmawiać o różnych wydaniach ekskluzywnych to serdecznie zapraszam do dyskusji, może nawet osobistej rozmowy na NŻK - bo jeśli w pracy nikt mi nie odpadnie to mam zamiar pojawić  się na tej imprezce.

rozmawiać z tobą nie mam ochoty, ale jeśli uznamy, że mnie obrażasz, to mogę się na to NŻK pofatygować, bo na Powiśle mam rzut beretem, i wytłumaczyć ci ręcznie co sądzę o internetowych kozakach, obrażających mnie na forach.

Mam też świadomość, że podobnie jak dla wielu tutaj, tak i dla ciebie moja skromna osoba jest mocno opiniotwórcza, a przy tym katalizatorem określonych emocji. Ale napij się waleriany, spróbuj na chwilę ochłonąć i spojrzeć na temat z pewnej perspektywy. Od naszej wymiany zdań pojawiła się cała strona opinii nt. wydawcy, w zdecydowanej większości merytorycznych. Każda z tych osób swoją opinię uzasadniła przy pomocy argumentów - faktów. Powtórzę zatem co już raz napisałem - zamilknij i przestań się kompromitować.

Zazwyczaj trzymam się zasady nie komentowania w tym temacie, bo jak ktoś się jara, to niech się jara. Ale wydania Libertago po prostu zasługują na krytykę, a widzę tutaj jakieś teksty, że jak ktoś krytykuje, to od razu malkontenctwo. I żeby nie było, sam też parę razy wydałem pona 500 ziko za komiks i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Tylko to była jakość, która tej ceny była warta. W przypadku Libertago nie może być o tym mowy. I tak, wydawca trafił w niszę, ale wykorzystuje ją po kosztach, a zatem, wg mnie, żeby jak najwięcej się nachapac przy minimalnym wysiłku. I znowu, wiadomo, każdy wydawca, chcę na swoim produkcie zarobić jak najwięcej. To "po kosztach" tutaj boli, bo trudno zestawić to wyrażenie z "ekskluzywne. Cienka, wyginająca się pod ciężarem komiksu okładka. Cienki, prześwitujący papier, co w komiksach w wersji czarno-białej jest absolutnie niedopuszczalne. Jeśli jest autograf, to na grafice, nie w komiksie, żeby oszczędzić na kosztach przesyłki i nie bawić się w zapraszanie do Polski autora, żeby mógł podpisać na miejscu. Grafiki do tego na papierze o gramaturze dwuwarstwowego toaletowego. Niegrzebanie w tłumaczeniach, nawet pod względem redakcji, bo tak wygodniej (to chyba w Thorgalu została ta sama literówka co w wydaniu Egmontu?) Marne dodatki, bo trzeba by się wysilić i poszukać interesujących rzeczy. No i w końcu naprawdę mało "ekskluzywny" nakład, który nie jest zarzutem jakoś bardzo obciążającym, ale razem z poprzednimi tworzy brzydki obraz wydawcy, dla którego "ekskluzywność" stanowi tylko hasło, które pozwala udawać, że wypełnia się w rynku zapotrzebowanie na tego typu wydania. Szkoda.

Nic dodać, nic ująć. Chciałbym tylko zwrócić wszystkim szczególną uwagę na wyboldowaną część. To jest to, co mnie najbardziej w tym całym Libertago/Polishcomicart wkurza.

2
Kosz / Odp: Egmont 2020
« dnia: Pt, 24 Lipiec 2020, 15:07:55 »
Bardzo dobrze! I nawet jak będzie kosztowało 500 zł, to będę brał! Jego Ekscelencja Pan Prezydent Andrzej Duda daje gwarancję utrzymania 500+ to mnie stać  8)

3
Kosz / Odp: Thorgal
« dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 11:31:17 »
Z fb:

Grzegorz Rosiński pozdrawia.
:D

 :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

 8)

4
Kosz / Odp: Góry
« dnia: Wt, 30 Czerwiec 2020, 23:36:49 »
Wycieczka z chłopakiem w góry? Fajnie. Który to ty? Ten hipis?

5
Kosz / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 15:27:30 »
No dobra, pandemia przycichła, świat powoli wraca do normalności, może i tu pojawi się jakiś promyk nadziei. Jak sądzicie? Kiedy byłaby szansa na start kolekcji?

6
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Pn, 01 Czerwiec 2020, 15:25:51 »
Proponuję rozdawać bany za sugerowanie zamknięcia wątku o kolekcji ze Spider-Manem. To najfajniejszy wątek na forum.

7
Kosz / Odp: Libertago
« dnia: Wt, 12 Maj 2020, 12:23:35 »
Troszkę drażniące jest że wchodzę na tematy jakie mnie interesują ciekaw nowych informacji i nie widzę nic poza tym samym marudzeniem tych samych osób. I to nie tylko tutaj , ale także w kilku innych działach. Chyba dlatego rzadziej tu zaglądam.


Szkoda że tak się dzieje w kilku interesujących tematach bo zauważyłem sam po sobie że przez to „polskie narzekanie” sam rzadziej odwiedzam forum.

To teraz możesz powoli zacząć rozumieć, dlaczego niektóre osoby nie traktują tego miejsca poważnie, tylko z użytkowników forum kręcą sobie bekę i turlają się ze śmiechu, gdy ci podchodzą do rzeczonej beki w sposób niezwykle personalny.

Naturalnie nie mówię o sobie, żeby nie było wątpliwości. Ja tu zaglądam ze względu na szalenie wysoki poziom merytoryczny dyskusji, a przy tym lubię bezinteresownie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza z osobami mniej inteligentnymi i mniej zaradnymi życiowo :) 

8
Kosz / Odp: Hobby niekomiksowe
« dnia: Pn, 04 Maj 2020, 16:41:33 »
Ale przecież to w większości makulatura...

9
Kosz / Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:06:06 »
Pozwolę sobie na dygresję od wątku komiksowego, bo niestety tematy w dziale "na luzie" zostały pozamykane, a trafiłem właśnie na bardzo ciekawy artykuł:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wladze-W-stanie-Nowy-Jork-nawet-2-7-mln-osob-moglo-byc-zakazonych-koronawirusem-7869849.html

W ostatnim czasie, w rzetelnych serwisach informacyjnych, pojawia się coraz więcej newsów wskazujących na to, że rzeczywista liczba osób, które były zarażone koronawirusem, jest znacząco wyższa od danych oficjalnych. Jest to prawdopodobne, skoro podobno większość zarażonych przechodzi chorobę bezobjawowo lub z lekkimi objawami. No i co jeśli rzeczywista liczba osób zarażonych jest np. 10x większa, niż oficjalna? Liczba zgonów na koronawirusa od tego nie wzrasta, bo zakładam, że każdy, kto trafia do szpitala w stanie ciężkim i ma objawy, jest testowany i potem jak umiera, to jest klasyfikowano jako ofiara koronawirusa. Oznaczałoby to, że śmiertelność wynosi nie 3-10%, tylko 0,3-1%. Czyli jak przy grypie...

A gdyby faktycznie było tak, jak wynika to z newsa o stanie Nowy Jork, to liczba ta jest wstrząsająca, bo wtedy śmiertelność zmieściłaby się w granicach błędu statystycznego...

A gospodarka całego świata zatrzymana na 3, albo i więcej miesięcy...

10
Kosz / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:08:14 »
Ja tam nie mam nic do homoseksualistów, ale widok dwóch facetów działających ze sobą napawa mnie obrzydzeniem. Nie rozumiem po co niektórzy tak bardzo chcą tym epatować... Myślą, że to działa na korzyść środowisk homoseksualnych? Nie, efekt jest dokładnie odwrotny.

11
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 13:45:43 »
Cytat: nori
Ja bawię się klockami od prawie 40 lat, z przerwami, i uważam, że jest to lepszy sposób na spożytkowanie czasu, niż zatruwanie innym ludziom życia na forum. A z kobietą tez nie mam problemu, jedna trzyma mnie się od 20 lat i z tego co widzę, nie zamierza nic zmieniać. A wczoraj pozwoliła mi kupić zestaw Castle 6080 z 1984 roku.

Powiadasz, że kobieta ci pozwoliła kupić klocki? No gratuluję, tylko że jeśli kobieta musi ci na coś pozwalać lub nie, to chyba coś jednak poszło w tym waszym związku nie tak....

12
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:54:22 »
Jeżeli dorosły chłop bawi się klockami, to z kobietą raczej ani się nie pobawi, ani nie powspółżyje, ani nawet nie porozmawia ;) Rzeczywiście może co najwyżej szanować, ale to raczej bez wzajemności  ;D

13
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 12:10:26 »
Wy się dalej klockami Lego bawicie?  :o Z tego się wyrasta w wieku max 13 lat...

14
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 19:57:21 »
A ten admin-moderator to się zna w ogóle na komiksach? Bo jeszcze chyba nie widziałem, żeby się kiedykolwiek wypowiedział merytorycznie. Potrafi tylko nagrywać filmiki jak kartkuje jakieś kolekcje Hachette. I zamykać fajne tematy...

P.S.: właśnie postanowiłem sobie, że kiedyś go o to zapytam osobiście  :)

15
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 11:14:05 »
Jak wam się tu nie podoba, to zawsze możecie wybrać drogę bendera (rage quit).

Strony: [1] 2 3 ... 5