Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Apasz

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Kosz / Odp: Libertago
« dnia: Wt, 12 Maj 2020, 12:23:35 »
Troszkę drażniące jest że wchodzę na tematy jakie mnie interesują ciekaw nowych informacji i nie widzę nic poza tym samym marudzeniem tych samych osób. I to nie tylko tutaj , ale także w kilku innych działach. Chyba dlatego rzadziej tu zaglądam.


Szkoda że tak się dzieje w kilku interesujących tematach bo zauważyłem sam po sobie że przez to „polskie narzekanie” sam rzadziej odwiedzam forum.

To teraz możesz powoli zacząć rozumieć, dlaczego niektóre osoby nie traktują tego miejsca poważnie, tylko z użytkowników forum kręcą sobie bekę i turlają się ze śmiechu, gdy ci podchodzą do rzeczonej beki w sposób niezwykle personalny.

Naturalnie nie mówię o sobie, żeby nie było wątpliwości. Ja tu zaglądam ze względu na szalenie wysoki poziom merytoryczny dyskusji, a przy tym lubię bezinteresownie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Zwłaszcza z osobami mniej inteligentnymi i mniej zaradnymi życiowo :) 

2
Kosz / Odp: Hobby niekomiksowe
« dnia: Pn, 04 Maj 2020, 16:41:33 »
Ale przecież to w większości makulatura...

3
Kosz / Odp: Wpływ koronawirusa na rynek komiksowy
« dnia: Pt, 24 Kwiecień 2020, 10:06:06 »
Pozwolę sobie na dygresję od wątku komiksowego, bo niestety tematy w dziale "na luzie" zostały pozamykane, a trafiłem właśnie na bardzo ciekawy artykuł:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wladze-W-stanie-Nowy-Jork-nawet-2-7-mln-osob-moglo-byc-zakazonych-koronawirusem-7869849.html

W ostatnim czasie, w rzetelnych serwisach informacyjnych, pojawia się coraz więcej newsów wskazujących na to, że rzeczywista liczba osób, które były zarażone koronawirusem, jest znacząco wyższa od danych oficjalnych. Jest to prawdopodobne, skoro podobno większość zarażonych przechodzi chorobę bezobjawowo lub z lekkimi objawami. No i co jeśli rzeczywista liczba osób zarażonych jest np. 10x większa, niż oficjalna? Liczba zgonów na koronawirusa od tego nie wzrasta, bo zakładam, że każdy, kto trafia do szpitala w stanie ciężkim i ma objawy, jest testowany i potem jak umiera, to jest klasyfikowano jako ofiara koronawirusa. Oznaczałoby to, że śmiertelność wynosi nie 3-10%, tylko 0,3-1%. Czyli jak przy grypie...

A gdyby faktycznie było tak, jak wynika to z newsa o stanie Nowy Jork, to liczba ta jest wstrząsająca, bo wtedy śmiertelność zmieściłaby się w granicach błędu statystycznego...

A gospodarka całego świata zatrzymana na 3, albo i więcej miesięcy...

4
Kosz / Odp: Kapitan Żbik
« dnia: Cz, 23 Kwiecień 2020, 14:08:14 »
Ja tam nie mam nic do homoseksualistów, ale widok dwóch facetów działających ze sobą napawa mnie obrzydzeniem. Nie rozumiem po co niektórzy tak bardzo chcą tym epatować... Myślą, że to działa na korzyść środowisk homoseksualnych? Nie, efekt jest dokładnie odwrotny.

5
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 13:45:43 »
Cytat: nori
Ja bawię się klockami od prawie 40 lat, z przerwami, i uważam, że jest to lepszy sposób na spożytkowanie czasu, niż zatruwanie innym ludziom życia na forum. A z kobietą tez nie mam problemu, jedna trzyma mnie się od 20 lat i z tego co widzę, nie zamierza nic zmieniać. A wczoraj pozwoliła mi kupić zestaw Castle 6080 z 1984 roku.

Powiadasz, że kobieta ci pozwoliła kupić klocki? No gratuluję, tylko że jeśli kobieta musi ci na coś pozwalać lub nie, to chyba coś jednak poszło w tym waszym związku nie tak....

6
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:54:22 »
Jeżeli dorosły chłop bawi się klockami, to z kobietą raczej ani się nie pobawi, ani nie powspółżyje, ani nawet nie porozmawia ;) Rzeczywiście może co najwyżej szanować, ale to raczej bez wzajemności  ;D

7
Kosz / Odp: LEGO - Zestawy kolekcjonerskie. Klasyki i inne geekowskie gadżety
« dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 12:10:26 »
Wy się dalej klockami Lego bawicie?  :o Z tego się wyrasta w wieku max 13 lat...

8
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 19:57:21 »
A ten admin-moderator to się zna w ogóle na komiksach? Bo jeszcze chyba nie widziałem, żeby się kiedykolwiek wypowiedział merytorycznie. Potrafi tylko nagrywać filmiki jak kartkuje jakieś kolekcje Hachette. I zamykać fajne tematy...

P.S.: właśnie postanowiłem sobie, że kiedyś go o to zapytam osobiście  :)

9
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 11:14:05 »
Jak wam się tu nie podoba, to zawsze możecie wybrać drogę bendera (rage quit).

10
Dział ogólny / Lata 90. XX wieku
« dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 00:06:37 »
Może niech najpierw Mucha wyda New X-men i X-men AoA do końca, zanim zacznie grzebać w kolejnych seriach. (Już widzę kolejne marudzenie, że zaczynają nową serię, nie skończywszy poprzedniej). Druga sprawa to w X-Men Milestones jest masa dziur pomiędzy historiami. Jakoś wyrwany fragment X-men Jim Lee nie cieszył się dużym entuzjazmem i sporo były krytycznych opinie między innymi, że było niekompletne, wiec wydawanie samych eventów/crossoverów to chyba jednak nie najlepsze rozwiązanie (Jakoś nie widzę zachwytów z linii Kryzysów w DC Deluxe). Zresztą WKKM pokazała, że historię sprzed 2000 cieszą się u nas dużo mniejszym zainteresowaniem niż te po 2000. I tak jestem przekonany, że pierwsze o czym byście pisali to, że cena za wysoka jakby te wydania np. X-Men Milestones zostały wydane przez Muchę.

Ja to się dziwię tu niektórym. Jest comixology jest marvel unlimited, gdzie to wszystko (i więcej) jest dostępne (i nawet taniej) to wolicie tracić czas i pisać kolejny raz tego samego posta.  :(

Kilka wątków zostało tu poruszonych, więc odpowiem w punktach:
1. Nie miałbym nic przeciwko wydawaniu X-Menów chronologicznie, albo przynajmniej najlepsze (i kompletne) runy - ba, nawet by mnie to bardzo ucieszyło. Niestety nie wierzę, że ktoś by się na coś takiego zdobył, więc pozostaje marudzenie o najlepsze eventy.
2. Wierzę że marudzenie na forum może przynieść efekt, bo być może wydawcy tu zaglądają. A przynajmniej powinni przynajmniej pobieżnie badać w ten sposób zainteresowanie swoich klientów, żeby potem fajnie się wstrzelić w ich potrzeby i zarobić więcej pieniędzy.
3. A skąd teoria o niewielkim zainteresowaniu historiami sprzed 2000? Masz dostęp do jakichś danych sprzedażowych? Statystycznych? To może się podzielisz? Bo z moich obserwacji wynika raczej, że większość osób zainteresowanych X-Menami za najlepszy okres uważa lata 90-te. Wtedy powstało najwięcej kultowych runów/eventów.
4. Wieczni malkontenci zawsze się znajdą, ale to są jednostki, na które nie warto zwracać uwagi. Ja na pewno na cenę bym nie narzekał. Wręcz napisałem, że najchętniej widziałbym te wydania na twardo, zatem liczę się z wyższą ceną w takim przypadku. Się pracuje, się ma. A jak się nie ma, a chce mieć, to niech się bierze do roboty. Proste.
5. Wydania elektroniczne pozostają poza kręgiem moich zainteresowań. Ja to się dziwię ludziom czytającym komiksy na komputerze, czy tablecie. A jeszcze bardziej się dziwię, że wydają na nie pieniądze. Gdybym już musiał czytać e-komiksy, to bym je ściągał za darmo z jakichś chomików, czy coś.
6. No i mógłbym kupować wydania papierowe po angielsku. Tak zresztą robię. Ale wolę mieć po polsku.

11
Kosz / Odp: Planeta Komiksów
« dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 16:27:27 »
Nie nazywaj czegoś z czymś się nie zgadzasz fanatyzmem, to brak szacunku dla rozmówców

Ty jesteś wyjątkowym fanatykiem. Takim przez duże M (nawiązując do wypowiedzi kaprala z popularnego działu "kosz").

12
Kosz / Odp: Egmont 2020
« dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 16:17:35 »
Mnie stać, kupię sobie dwa w twardej  8)

13
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Wt, 03 Marzec 2020, 11:22:00 »
Przecież to forum to jeden wielki kosz, tudzież śmietnik*. Po co zatem przerzucać cokolwiek z rynsztoka do rynsztoka  ;D* - mając na uwadze naruszoną w tym momencie delikatną wrażliwość części użytkowników proponuję im następujące ćwiczenie: znajdźcie tu jakiś wartościowy post (wiem, łatwo nie będzie, ale powinno się udać) i podliczcie ile na niego przypadło postów nic nie wnoszących do dyskusji. A potem poświęćcie chwilę na refleksję nad tym, co napisałem powyżej ;)

14
Kosz / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: Śr, 19 Luty 2020, 16:27:26 »
Ja tam się cieszę, że nie płaci podatków i będę zamawiał. Żadnej dodatkowej kasy na pisoskie państwo i 500+!!!

15

Wyobraź sobie, że masz problemy z lunatykowaniem. Zdarza Ci się we śnie odpalić kompa, zalogować na Komikspec i napisać komentarz,

O, ja tak mam. Budzę się, loguję na forum, a tu nie tylko przerażenie, ale i ostrzeżenie  :(
No i oczywiście agresja ze strony innych, niemiłych forumowiczów  ::)

Strony: [1] 2 3 ... 5