Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - jotkwadrat

Strony: [1]
1
Komiksy japońskie / Mangi o gejach.
« dnia: So, 18 Luty 2023, 11:10:27 »
Od razu zaznaczę na początku, że nie chcę rozpętywać gównoburzy, obrażać kogokolwiek itd., więc proszę nie przypisywać mi żadnych złych intencji.

Do napisania tego posta zainspirowało mnie ciekawe spostrzeżenie. Przeglądam sobie czasem na stronie gildii zapowiedzi nowych mang i czytam o czym są. Zauważyłem, że bardzo dużą grupę stanowią mangi o homoseksualnych związkach dwóch lub więcej mężczyzn, ich wzajemnych fascynacjach, miłościach itd.
I zastanawia mnie skąd tak liczna reprezentacja tej tematyki? Liczba tytułów idzie już w dziesiątki, więc nie jest to zjawisko marginalne. Jednocześnie chyba znacznie mniej tytułów dotyczy związków lesbijskich, wiec chyba popyt na nie musi być mniejszy.
Ciekawi mnie kim są czytelnicy tych mang? Czy wśród wielbicieli mang jest aż tak znaczna nadreprezentacja homoseksualistów, czy np. czytają to kobiety?

2
Muzyka / Produkcja
« dnia: Cz, 09 Grudzień 2021, 15:17:49 »
Mam przyjemność grać w kapeli o nazwie "Produkcja", która właśnie nagrała płytę.

Zapraszam więc do obejrzenia pierwszego teledysku: Z czasem pojawią się kolejne.

Gdyby komuś się spodobało i chciał posłuchać całej płyty, to może to zrobić na tej stronie: https://formacjaprodukcja.bandcamp.com/releases


3
Filmy i seriale / Locke & Key
« dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 23:56:37 »
Ha, to mnie ucieszyło
https://www.imdb.com/title/tt3007572/?ref_=fn_al_tt_1

Już myślałem, że po niepowodzeniu kilka lat temu nikt nie podejmie próby adaptacji tej serii. A tu proszę.  ;D

4
Dział ogólny / Kupki wstydu
« dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 12:58:33 »
Ciekawy jestem jak wysoko piętrzą się Wasze kupki wstydu?
Nie da się ukryć, że ciekawych rzeczy wychodzi co miesiąc mnóstwo. Kilka kolekcji, stałe serie, niezależne produkcje itd.
Wiadomo, że większość trzeba kupować na bieżąco, bo potrafi szybko zniknąć. Często kupuje się też rzeczy, które "trzeba mieć" - klasyki. A czasu na czytanie nie przybywa.
Stąd ciekawi mnie jak duża jest średnia liczba komiksów czekających na przeczytanie u przeciętnego miłośnika tego medium?

W moim przypadku będzie to z pewnością ponad setka. Na przeczytanie czeka m.in 30 tomów kolekcji SW, 6 Hellboyów, 6 BBPO, kilkanaście tomów Fistaszków, 2 tomy Road to No Man's Land, 4 tomy No Man's Land, 2 tomy War Games, 5 tomów 100 naboi, 1 tom Transmetropolitan, zbiorczy Top 10, 2 tomy Bagniaka, drugi tom Miraclemana i pewnie dużo, dużo innych.

Oczywiście, wciąż zamawiam kolejne rzeczy  ;D
Trochę to przerażające. To ciężki nałóg. Ale, przynajmniej, nie rujnuje zdrowia.
No i lubię sobie tłumaczyć, że taka kolekcja to lokata kapitału  8)

Strony: [1]