Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Lyricstof

Strony: [1] 2
1
Na luzie / Komiksowy Dzień Kobiet
« dnia: Pn, 08 Marzec 2021, 09:50:23 »
Tak sobie pomyślałem, że dzisiaj należy docenić wszystkie kobiety kochające, tworzące, czytające komiksy. A jest ich naprawdę sporo.

Zacznę, więc  od życzeń. Przede wszystkim wspaniałych lektur komiksowych, niezapomnianych historii, pięknych, zachwycających rysunków.

Wszystkiego co najlepsze. Szczególnie dla dziewczyn z forum.  :)

I jeszcze parę pytań ogólnych do wszystkich:
1.   Która z kobiet rysowniczek, scenarzystek komiksowych jest waszą ulubioną?
2.   Która postać kobieca z komiksu warta jest uwagi i poznania?
 :)

2
Dział ogólny / Ankieta - „Z jakiego komiksu jest ten kadr?”
« dnia: Śr, 05 Sierpień 2020, 14:41:21 »
Parę informacji przyda się przed czwartą edycją konkursu. I ogólnie chętnie zobaczę wasze opinie na temat. Hasło do ankiety: komikspec 
Zapraszam do wypełniania ankiety, wersja rozbudowana po kliknięciu w link https://www.survio.com/survey/d/I8P1C4G6K1P5B1C5U . W pytaniach 2, 3, 7, 8, 11 możecie udzielić więcej niż jedną odpowiedź. Zachęcam do dyskusji. Co Was zaskoczyło w tym konkursie? Co Wam się w nim podobało? Ankieta może być  aktywna do 18.08. Po jej zakończeniu opublikuję wyniki.

3
Zakupy / Ciekawe aukcje - komiksy, plansze, zestawy, blanki
« dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 19:14:42 »
Linkujemy ciekawe, wyjątkowe aukcje. Wszystko ze świata komiksu.  ;D Czasami można coś przeoczyć, nie zawsze się kupuje. Tutaj to wklejajmy. Zaczynam od aukcji charytatywnej. A przedmiotem jest pierwszy numerowany zeszyt  komiksu Binio Bill - Nowe historie Jarosława Wojtasińskiego oraz ilustracja.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/binio-bill-nowe-historie-limitowany-numer-01-50?fbclid=IwAR0tJZX0ySx7m4gCHOaUyfHxBmOLnWMVlV6uZT5IJsL12jOKqtrant0XP3M

4
Dział ogólny / Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 3
« dnia: Pn, 08 Czerwiec 2020, 21:23:45 »
Regulamin:
1. Konkurs prowadzą moderatorzy/administracja forum komikspec.pl.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.
4. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą z wydań tylko albumowych, zeszytowych, integralnych, nie można zamieszczać z antologii, czasopism, zinów, itp.)
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź,  (nie powinno się poprawiać odpowiedzi, jeżeli poprawiamy coś w poście skreślamy wypowiedź i zapisujemy właściwą informację, tak aby wszystko było przejrzyste i jasne, jeżeli coś dodajemy do odpowiedzi, dopisujemy „dodaję:” ).  Nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi. Dopiero po odpowiedzi przynajmniej jednego gracza (odgadującego) można udzielić ponownej odpowiedzi. Wyjątek. Jeżeli po upływie dwóch godzin nikt z graczy nie udzieli odpowiedzi, może ponowić swoją odpowiedź ostatni odpowiadający, warunkiem jest sprawdzona, poprawna odpowiedź.
7. Po podpowiedzi oznaczonej nr 1, 2, 3 następuje reset i mogą odpowiadać wszyscy gracze (odgadujący).
8. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu i serii.
9. Ewentualne podpowiedzi są kwestią chęci użytkownika, który dodaje nowy kadr. (Zadający zagadkę decyduje czy będzie to podpowiedź słowna czy w postaci dodatkowych kadrów lub inna).
10. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
11. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadawania komuś innemu. (wyjątek - patrz punkt 12.; wyjątek 2. – użytkownik, który nie potrafi wstawić zdjęcia – do trzech prób – od czwartej próby punkty nie są przyznawane.)
12. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje moderator. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.
13. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12h, jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje moderator/admin. Nikt nie dostaje punktu. Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów.
14. Jeżeli zagadka z danego komiksu już była, to nie umieszczamy ponownie innych kadrów z tego samego tytułu.
15. Gramy do 20 punktów, ale każdy z trzech pierwszych musi tyle zdobyć, czyli pierwszy zdobywa 20 punktów, zadaje ostatnią zagadkę i czekamy, aż kolejne dwie osoby zdobędą te 20 punktów. Punktacja moderatorów nie jest wliczana do końcowych wyników rozgrywki.
16. Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną. Jeżeli się tak zdarzy – nie otrzymuje punktu, a zagadkę zadaje moderator.
17. Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród, tzn.  przyjmują obowiązki moderatorów konkursu. Uczestniczą w nim. Mogą grać i zadawać zagadki, ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu.
18. Uczestnik konkursu ma obowiązek zapoznania się z regulaminem.
19. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.

W trzeciej edycji moderatorami konkursu są:
Lyricstof,
Mateusz,
muaddib,
l_z_l,
Leyek.

Sponsorami nagród są: wydawnictwo komiksowe Mandioca oraz administracja forum komikspec.pl
Przypomnienie zasad przydzielania nagród.

Nagrody zostaną przyznane zwycięzcom (z wyłączeniem moderatorów forum komikspec.pl). Do wygrania są trzy komiksy (zwycięzca z I miejsca wybiera nagrodę spośród trzech, itd.) Tytuły nagród zostały ustalone:

1 pula nagród do wyboru (Wydawnictwo Mandioca)
- 9 godzin
- Pets
- Warpaint

2 pula nagród do wyboru (Mateusz – admin komikspec.pl)
- Amerykański wampir 2
- Przeklęta (książka) https://www.gildia.pl/literatura/430254-przekleta
- Superbohaterowie Marvela 7 – Avengers

Trzej zwycięzcy otrzymują po dwa komiksy - jeden z pierwszej puli i jeden z drugiej puli. Pierwszeństwo wyboru według kolejności miejsc na podium.

Pierwszą zagadkę w trzeciej edycji wkleja kolega srogin. Co może stanowić symboliczną nagrodę za pokaz umiejętności w poprzedniej edycji konkursu.

W tym wątku można tylko zadawać zagadki i zamieszczać odpowiedzi. Wszelkie dyskusje mogą toczyć się w oddzielnym wątku: „Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.”

Wszystkim życzę powodzenia.


5
Dział ogólny / Free Comic Book
« dnia: Nd, 03 Maj 2020, 20:11:38 »
Miejsce na linki do darmowych, legalnych komiksów w sieci. Tak, żeby było w jednym miejscu. Wczoraj był dzień darmowego komiksu on-line i z tej okazji KG na FB udostępniła dwa komiksy.Oto one:
Rycerz Janek

https://issuu.com/kulturagniewu/docs/rycerz_janek_prawdziwe_mestwo?fbclid=IwAR0ISNCNeO_WmLyrwqopouzLhhIZ3naAOY-tSjpOPZw-BUQBA8GisBPFskg

I Czerwony pingwin

https://issuu.com/kulturagniewu/docs/czerwony_pingwin_issuu__1_?fbclid=IwAR3eSNhaP7xtchxFH-HKumX-5oqQ_mRTAPRb8wAEtmRRG6bnjMN8KlO69ug

6
Dział ogólny / Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 2.
« dnia: Pn, 13 Kwiecień 2020, 14:33:56 »
Regulamin:
1. Konkurs prowadzą moderatorzy/administracja forum komikspec.pl.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.
4. Zamieszczamy kadr (z widocznymi konturami ilustracji) z komiksu wydanego w Polsce (wydanego na polski rynek). Kadry pochodzą z wydań tylko albumowych, zeszytowych, integralnych, nie można zamieszczać z antologii, czasopism, zinów, itp.)
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź,  (nie można poprawiać odpowiedzi) i nie można bezpośrednio pod swoim postem ponownie udzielać odpowiedzi. Dopiero po odpowiedzi przynajmniej jednego gracza (odgadującego) można udzielić ponownej odpowiedzi.
7. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu i serii.
8. Ewentualne podpowiedzi są kwestią chęci użytkownika, który dodaje nowy kadr. (Zadający zagadkę decyduje czy będzie to podpowiedź słowna czy w postaci dodatkowych kadrów).
9. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
10. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadawania komuś innemu. (wyjątek - patrz punkt 11.)
11. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.
12. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12h, jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje moderator/admin. Nikt nie dostaje punktu. Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów.
13. Jeżeli zagadka z danego komiksu już była, to nie umieszczamy ponownie innych kadrów z tego samego tytułu.
14. Gramy do 20 punktów, ale każdy z trzech pierwszych musi tyle zdobyć, czyli pierwszy zdobywa 20 punktów, zadaje ostatnią zagadkę i czekamy, aż kolejne dwie osoby zdobędą te 20 punktów.
15. Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną.
16. Wygrywający konkurs mają jedną edycję przerwy od nagród, tzn.  przyjmują obowiązki moderatorów konkursu. Uczestniczą w nim. Mogą grać i zadawać zagadki, ale przede wszystkim czuwają nad przestrzeganiem regulaminu.
17. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.

Tytuły komiksowych nagród od wydawnictwa Scream Comics dla tej edycji konkursu:
- Wika i gniew Oberona
- Blackwood
- First Moon

Nagrody ufundowane przez administrację komikspec.pl:
Flash - 4 - Cofnąć czas
Deadpool - Classic, tom 1
Odrodzenie - Batman: Noc Ludzi Potworów

Trzej zwycięzcy otrzymują po dwa komiksy - jeden z 1 puli i jeden z drugiej puli. Pierwszeństwo wyboru według kolejności miejsc na podium.

W tym wątku można tylko zadawać zagadki i zamieszczać odpowiedzi. Wszelkie dyskusje mogą toczyć się w oddzielnym wątku: „Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.”
Życzymy powodzenia i dobrej zabawy.
Niezobowiązujący temat dnia: woda. Kto pierwszy przygotuje kadr związany z wodą zaczyna.   :) Powodzenia i dobrej zabawy.

7
Nasze komiksowe kolekcje / Lyricstof - kolekcja
« dnia: Pt, 27 Marzec 2020, 19:24:37 »
Przyszedł czas i na mnie. To pokazuję co mam komiksowego.
Podtytuł wątku Lyricstof - kolekcja, brzmi: Fragmenty.  :) To nie wszystko, ale strasznie dużo tego nie mam. Głównie polskie wydania. Trochę po francusku i angielsku.

WKKM do 63 numeru.  8) Dla mnie to dużo.


WKKDC - Tę kupowałem w kiosku, fajnie się chodziło po pracy. "Dzień dobry, komiksik poproszę".  ;D


Ponieważ półki dość głębokie to upycham co mogę.


A to jedyna półeczka poza moim pokojem.


A tu formaty o których nie pomyślałem jak zamawiałem meble.


Jak się zbiorę to coś jeszcze zapodam.  ;)

8
Dział ogólny / Z jakiego komiksu jest ten kadr?
« dnia: Nd, 15 Marzec 2020, 19:00:32 »
Regulamin:
1. Konkurs prowadzą moderatorzy Forum  KOMIKSpec.pl.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.
4. Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce.
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź.
7. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu i serii.
8. Ewentualne podpowiedzi są kwestią chęci użytkownika, który dodaje nowy kadr.
9. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
10. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadawania komuś innemu (wyjątek- patrz punkt 9.).
11. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.
12. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12h, jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje poprzedni zadający. Nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów.
13. Gramy do 20 punktów.
14. Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną.
15. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.

* regulamin na podstawie regulaminu z forum Gildia Komiksu.
Nagrody zostaną przyznane graczom z miejsc 1-3 (z wyłączeniem moderatorów forum KOMIKSpec.pl). Do wygrania są trzy komiksy (zwycięzca z I miejsca wybiera nagrodę spośród trzech, itd.):
Tytuły komiksowych nagród podamy po ich ustaleniu.
W tym wątku można tylko zadawać zagadki i zamieszczać odpowiedzi. Wszelkie dyskusje mogą toczyć się w oddzielnym wątku: „Konkurs – Z jakiego komiksu jest ten kadr? Komentarze, opinie, pytania.”
Życzymy powodzenia i dobrej zabawy.

9
Zapraszam do udziału w konkursie „Z jakiego komiksu jest ten kadr?”, który wzorowany jest na podobnej zabawie zorganizowanej na stronie forum Gildia  Komiksu.

Zamieszczamy skan lub zdjęcie kadru z komiksu, uczestnicy zgadują z jakiego komiksu pochodzi. Podajemy dokładny tytuł serii, tytuł tomu. (Umieszczamy kadry z wydań tylko albumowych, zeszytowych, integralnych, nie można zamieszczać z antologii, czasopism, itp.)
W tym wątku dyskutujemy, ulepszamy regulamin, wyjaśniamy sporne kwestie. Jeżeli wyrazicie chęć udziału to zaczniemy jeszcze dzisiaj.

Regulamin:
1. Konkurs prowadzą moderatorzy Forum  KOMIKSpec.pl.
2. Listę z wynikami uaktualnia osoba, której kadr został odgadnięty.
3. Zmiany w liście z punktacją przeprowadzane przez użytkowników mogą dotyczyć dodania jednego punktu osobie, która odgadła zagadkę. Wszelkie inne zmiany (odejmowanie/dodawanie punktów sobie/innym uczestnikom zabawy) są zabronione.
4. Zamieszczamy kadr z komiksu wydanego w Polsce.
5. Rozmiar dodawanego kadru nie może być mniejszy niż 300x200 pikseli.
6. W jednym poście można podać tylko jedną odpowiedź.
7. Odpowiadający musi podać dokładny tytuł komiksu i serii.
8. Ewentualne podpowiedzi są kwestią chęci użytkownika, który dodaje nowy kadr.
9. Jeśli po trzech podpowiedziach lub po 48 godzinach zagadka nie zostanie rozwiązana, zadający lub moderator ma prawo zadać nową zagadkę.
10. Zagadkę może zadać tylko ten użytkownik, który odgadnie tytuł, nie można oddać prawa do zadawania komuś innemu (wyjątek- patrz punkt 9.).
11. Punkt otrzymuje osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi i zada nową zagadkę. Zagadka musi się pojawić w ciągu 12h, w przeciwnym wypadku nową zagadkę zadaje poprzedni użytkownik. Zadający może zrzec się prawa wstawienia kadru na rzecz moderatorów, jednak nie może wtedy odgadywać.
12. Poprawna odpowiedź musi być potwierdzona w ciągu 12h, jeżeli autor zagadki nie pojawia się na forum, to nową zagadkę zadaje poprzedni zadający. Nikt nie dostaje punktu (łącznie z zadającym zagadkę). Odpowiedź może być też potwierdzona przez moderatorów.
13. Gramy do 20 punktów.
14. Uczestnik, który odgadł tytuł ma turę przerwy - po odgadnięciu zadanej przez niego zagadki nie może odpowiadać na kolejną.
15. Zastrzegamy sobie prawo do zmian w regulaminie.


10
Dział ogólny / 9 Krakowski Festiwal Komiksu 2020
« dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 18:43:32 »
Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe podało oficjalnie nazwisko pierwszego gościa 9 KFK 2020, która to impreza odbędzie się w dniach 3 - 5 kwietnia 2020.
11
Dział ogólny / Komiks jako lektura obowiązkowa - propozycje
« dnia: Pt, 28 Luty 2020, 19:06:06 »
W sumie ciekaw jestem jakie komiksy widzielibyście jako lektury obowiązkowe w szkole.
Zaszalejmy i wytypujmy do każdej klasy w szkole podstawowej i szkole średniej.

Oto moje typy:
Jeżeli praca u podstaw to zacznijmy od klasy pierwszej SP
Kl. 1 „Miś Zbyś na tropie”
Kl. 2 „Kubatu. I tak nie uwierzysz”
Kl. 3 „Asteriks. Wyprawa dookoła Galii”
Kl. 4 „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”
Kl. 5 „Marzi. Dzieci i ryby głosu nie mają”
Kl. 6 „Corto Maltese. Złoty  dom w Samarkandzie”
Kl. 7 „Persepolis”
Kl. 8 „Thorgal. Alinoe”
Licea / technika
Kl. 1 „Kroniki epizodów wojennych - 1 - Westerplatte: Załoga śmierci”
Kl. 2 „Batman. Zabójczy żart”
Kl. 3 „Rork” „Przybysz”
Kl. 4 „Towarzysze zmierzchu”
Bardzo trudne to typowanie.

12
Muzyka / Muzyczne nawiązania do komiksów
« dnia: Pt, 14 Luty 2020, 09:55:50 »
Jeżeli nie nazwa zespołu, to może fragment tekstu. Jeżeli nie cały tekst, to może teledysk. Jeżeli nie o konkretnym albumie to o sztuce komiksu ogólnie. Piosenki, utwory instrumentalne inspirowane komiksem. Wszelkie komiksowo-muzyczne ciekawostki.

To na początek:
niedawno znalazłem włoski zespół pod nazwą Luc Orient, w tekście pojawia się Charlie Brown.


następne, nie do słuchania  8), ale sympatyczny, krótki cover przypominający komiks i film.


i na koniec teledysk.


A nie, jeszcze to...
13
Komiksy polskie / Wojciech Birek - komiksy wydane i niewydane
« dnia: So, 08 Luty 2020, 12:27:06 »
Oprócz tego, że tłumacz z języka francuskiego, badacz sztuki komiksowe, wieloletni promotor komiksu w Polsce, przede wszystkim komiksiarz, autor, scenarzysta, rysownik.
 

Niestety, Wojciech Birek porzucił chyba tworzenie komiksów na rzecz ich tłumaczenia i badania. Bardzo tego żałuję, zwłaszcza jego scenariuszy, bo ze scenarzystami zawsze było u nas gorzej niż z rysownikami.

W latach 90 kreska Birka była dla mnie bardzo inspirująca i dzisiaj patrząc na jego prace, można stwierdzić, że jednak wyróżniają się rysunkowo pośród  prac innych rysowników. Szkoda, że ten artysta nie ma swojego albumu wydanego obecnie. Na pewno jego prace na to zasługują. Sądzę też, że sam trochę tęskni za rysowaniem komiksów.

14
Komiksy polskie / Marcin Podolec
« dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 23:00:39 »
Zaczynając od "Kapitana Sheera" poprzez "Fugazi Music Club", "Wszystko zajęte", "Czasem" a także "Podgląd", „Morze po kolana”, „Dym”. Dużo ciekawych komiksów. Ciągły rozwój i konsekwentna realizacja. Dalej „Ossi” (nie wydany w Polsce, na razie) oraz seria dla dzieci o mądrym psie i Wiktorii „Bajka na końcu świata”
Do tego filmy animowane np. „Dokument”
Miło zobaczyć polskie komiksy tłumaczone na francuski.

https://www.bedetheque.com/auteur-39639-BD-Podolec-Marcin.html

LA L?  ;)


15
Dział ogólny / Pegasus
« dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:07:19 »
Legendarne. Na pewno ważne wydawnictwo w latach 90 dla wielu czytelników. Ja miałem wszystkie komiksy wydane przez tego edytora. Wspominam je bardzo pozytywnie i chciałbym, aby zostały wydane, np. w albumach zbiorczych. Słyszałem, że ciąg dalszy „Iana Kaledina” jest słaby, ale pomimo wszystko ciągnie mnie do zapoznania się z porządnym tłumaczeniem tego komiksu. „Tetfol” też kusi. Fajnie, że wychodzi „Vasco”. W zapowiedziach mieli komiks Zorana pt. „Ivor”. Ciekawie to wyglądało. Trzeba też dodać, że wydawali również książki Alistaira Mac Leana i powieści na podstawie hitów kinowych.

Strony: [1] 2