Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Bazyliszek

Strony: [1] 2 3
1
Kosz / Odp: Daredevil
« dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 00:30:08 »
coś lepiej orbi niż kolekcja.
Ty weź lepiej poczytaj jakie ty głupoty wypisujesz.

Ale nie takie jak ty.

2
Kosz / Odp: Hachette
« dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 10:16:57 »
A ja nie wyobrażam sobie co miesiąc nosić z empiku 50 komiksów w siatkach za zakupy.. już widzę te miny tych ślicznych panienek za kasą widzace jak wydaje co miesiąc na książki dla dzieci więcej niż one tam zarabiają..   :)

A ty nie jesteś już w tym wieku, że masz żonę i dzieci i nie powinno cię obchodzić, co sobie myślą panieneczki z Empiku? :)

3
Kosz / Odp: Hachette
« dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 21:24:29 »
@UP
To niech TK przestanie blokować konkurencję jak tylko może.

4
Kosz / Odp: Przywitaj się
« dnia: Wt, 04 Sierpień 2020, 08:24:44 »
Witam Komiksiarza i Random Hero.

Szczerze pisząc to są raczej Twoje wyobrazenia o tamtych realiach niż Szwedów z Bonniera. Oni raczej postrzegali Polskę jako ludny, wowczas liczący prawie 40 milionów mieszkańców (dziś, pomimo upływu trzech dekad, jest nas trochę mniej)

Ja nie mam dzieci, ty nie masz dzieci, to niestety więcej nas nie ma cały czas. :/ Jak ktoś inny tu na forum ma dzieci, to szacunek.

5
Komiksy amerykańskie / Marvel Limited od Egmontu
« dnia: Pn, 03 Sierpień 2020, 09:15:15 »
Przedwiecznych nie kupię, ale jeśli seria się utrzyma i pojawi się w tym formacie coś mnie interesującego - z pewnością zainteresuję się zakupem. Trzymam kciuki! Kupujcie Eternalsów... 😉

Coś interesującego, nie musi od razu oznaczać czegoś premierowego :) Ja tam bardzo się ucieszę z kilku znanych u nas z TM-Semic i WKKM klasyków 8)

X-Cutoner Song zbiorczo, na twardo to bym nawet wziął, mimo iż mam to Mega Marvel. To samo np. z Maximum Carnage, skoro Kolekcji Spider-Mana nie będzie, bo podobno słabo się w Czechach sprzedaje. :/

6
Tu nie ma żadnej merytoryki. Jest marudzenie, że jest za wysoka cena i tyle. A do takich skrajności jak Bazyl czy Antari, że nie dociera dla kogo jest ten komiks wydany.

Ty mnie skrajnością nazywasz? Ożesz ty... Cały dzień nic nie pisze na forum, tutaj temat Przedwiecznych rozrósł się o kolejne 3 strony i w idealny sposób pokazał, że z moim udziałem czy bez mojego potraficie się kłócić i sobie skakać do gardeł. To samo było rok temu przy Noir, to samo jest teraz. Ja sobie wypraszam, by takie @michały81 oskarżały mnie o całe zło forumowe, podczas gdy sam nie potrafi znieść jakiegokolwiek innego zdania sprzecznego z jego. Jaxx pisze swoje zdanie, hipokryta Antari swoje, a @michał81 musi udowodnić im za wszelką cenę że się mylą, bo tylko jego opinia jest jedynie słuszna. Takich właśnie postaw nie lubię.

Studio Lain - #nikogo, bo nie wydają Marvela czy DC.

7
Komiksy amerykańskie / Rozwiązywanie problemów przez superbohaterów
« dnia: Wt, 14 Lipiec 2020, 21:28:40 »
Nadrabiam Krucjatę Nieskończoności. I pierwsze co się rzuca w oczy - dlaczego Thing nosi ten hełm? :) Po drugie - nagle na Ziemi ustają wszelkie wojny i pierwszą rzeczą jaką większość bohaterów mówi, że to nienaturalne i trzeba coś z tym zrobić. Co pokazuje, że naprawdę herosi stali na straży establishmentu. Podobna sytuacja była 20 lat później podczas AvX. Piątka Fenixa likwiduje głód, wojny, a Avengers też to się nie podoba. Dlaczego? Bo i wtedy i teraz głównym produktem produkowanym i sprzedawanym w USA jest broń. "Wielu by straciło, gdyby się uspokoiło". I to jest przykre, że w mainstremowym i Marvelu i DC zawsze jest utrzymywany status quo. Mimo olbrzymiej mocy superbohaterowie nie rozwiązują żadnego rzeczywistego problemu. Tylko te abstrakcyjne. Znaczy wiadomo, że Bogini nie miała do końca dobrych zamiarów, ale takie od razu "Nie" stawia bohaterów w złym świetle.

Oczywiście Profesor X byłby za. Wtedy o tym nie wiedzieliśmy, ale powstało od tego czasu wiele historii nadpisujących przeszłość Xaviera i pokazujących jak manipulował i swoimi wrogami i przyjaciółmi.

8
Kosz / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 13 Lipiec 2020, 04:59:29 »
A na końcu Donald mówi: To proste. Podniosę wszystkim podatki. I go pogonili w skarpetkach. :) U nas niestety się tak nie da, bo władza ma masę ochrony za nasze pieniądze.  :-\

9
Kosz / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Śr, 01 Lipiec 2020, 21:23:32 »
Nie @Maragast. Gdyby WKKM spadła tak sprzedaż, że musieli by ją zamknąć, to to samo spotkałoby SBM a tym bardziej Conana i Transformers które są nieco mniej popularne. Po tym jak SBM będzie teraz przedłużona do 130 numerów, to teorie o słabej sprzedaży podobnego WKKM są dla mnie nielogiczne. O zakończeniu zdecydowały zakulisowe przepychanki. Tylko to ma dla mnie sęs (mientowy).

10
Kosz / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Nd, 31 Maj 2020, 18:13:56 »
No i widzicie - przez ramireza82 (którego drugi tom został przełożony na 2021), Mateusz wywalił nam całą dyskusję o tym dlaczego Egmont nie chce dalej publikować klasycznego Spider-Mana, tylko woli zaczynać kolejny Ultimate. Szkoda. :)

11
Komiksy amerykańskie / Marvels
« dnia: Nd, 31 Maj 2020, 07:55:02 »
Jak do tej pory "Marvels" mnie nie interesowało, tak gdy zobaczyłem to wydanie w 4 zeszytach, to spodobało mi się bardziej. Odrobinę powiększony format, papier matowy, miękkie okładki. Chyba chodzi o to, że te rysunki lepiej się prezentują, jak je można spokojnie rozłożyć. A nie że są ściśnięte tak, że pośrodku nic nie widać, bo strony są ciasno zszyte. Może po prostu te okładki tak na mnie działają? Może sobie wrzucę kilka w antyramę i powieszę na ścianie? Takie moje małe przemyślenie.


12
Kosz / Odp: Egmont 2020
« dnia: Wt, 04 Luty 2020, 13:18:44 »
Aaaaa - dopiero teraz załapałem. michał81 = mkolek. Witamy witamy. Rzeczowe posty na forum zawsze mile widziane. :)

13
Dział ogólny / Egmont 2020
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 14:09:43 »
No to na początek roku liczę że Krucjata Nieskończoności wyjdzie bez błędów.

Co do Białego Rycerza - jest normalnie na MESTRO, Taniej Książce itp.

https://www.ceneo.pl/83462002

14
Dział ogólny / Najważniejsze komiksowe wydarzenia w Polsce ostatniej dekady
« dnia: Nd, 22 Grudzień 2019, 19:54:57 »
Dla mnie bezapelacyjne i oczywiste wydarzenie poprzednich 10 lat to start i wydawanie 170 numerów WKKM PL. Hachette Polska zaryzykowało i choć wcale do tego nie aspirowało, stało się wiodącym wydawnictwem komiksowym. Znaczy do czasu aż się Egmont obudził, dogonił i przegonił. W kazdym razie WKKM zapoczątkowała lawinę tytułów, dzięki czemu możemy brodzić w dużej liczbie nowych, ciekawych, potrzebnych tytułów do wyboru. I efekt jest o wiele trwalszy niż podobny ruch w latach 2000-2009.

A i jeszcze wznowienie na twardo (kompaktowo) Thorgala, Szninkla i innych dzieł Rosińskiego. To w moich oczach też trzeba wspomnieć i docenić.

15
Nasze komiksowe kolekcje / 8azyliszek - kolekcja
« dnia: So, 09 Listopad 2019, 09:19:45 »
Pozazdrościłem innym forumowiczom własnych tematów, więc zakładam i swój. Spoko, spoko. Na razie będę wrzucał tylko bieżące nabytki, z racji tego, że większości swoich komiksów nie mam pod ręką. Ale po nowym roku jak się zintegruję, to będę wrzucał wszystko w różnych konfiguracjach.

Dorzucam zdjęcie Donaldów z sierpnia z innego wątku.Oraz 4 pozycje co mi w tym tygodniu z prenumerki przyszły.

Strony: [1] 2 3