Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - asx76

Strony: [1]
1
Dział ogólny / Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« dnia: Śr, 20 Maj 2020, 09:48:17 »
Ongrys to jest naprawdę zarąbiste wydawnictwo.  8)

Naprawdę zarąbistym wydawnictwem jest przez wielu niedoceniany i hejtowany Egmont, ponieważ daje nam komiksowy full service ;)

2
Komiksy amerykańskie / Saga (autorstwa B. K. Vaughana i F. Staples)
« dnia: Śr, 20 Listopad 2019, 17:19:32 »
Co sądzicie na jej temat? Jak wygląda poziom w późniejszych częściach?
Niedługo promocja w sklepie Muchy, więc warto zachęcić (albo i zniechęcić) ;)

3
Filmy i seriale / Banshee
« dnia: Pt, 01 Marzec 2019, 10:16:36 »
Ja nie dałem rady skończy Banshee, bo odpadłem gdzieś w połowie finałowego, skróconego 4. sezonu.

Ten serial jest tak przerysowany, że aż boli ;)
Niemniej dwa pierwsze sezony oglądało się całkiem przyjemnie.

4
Literatura / MAG
« dnia: Śr, 27 Luty 2019, 12:21:18 »
MAG - bez najmniejszych wątpliwości zdecydowanie najlepszy wydawca fantastyki na naszym rynku. Od 2006 roku lat jego sztandarową serią jest wielce zasługująca na to miano Uczta Wyobraźni w której ukazało się wielu bardzo interesujących autorów np.: P. Watts, D. Mitchell, C. Valente, I.R. MacLeod, McDonald, P. Bacigalupi, J. VanderMeer, J. Harrison, Ch. Beckett, Ch. Priest, L. Shepard i inni. Główne cechy UW to: na ogół wysoka jakość prozy i często piękne, klimatyczne okładki.
W 2015 roku wystartowała nowa seria o nazwie Artefakty, która ma na celu przybliżenie Czytelnikom Kaczystanu starszych tytułów z ambitniejszej odmiany fantastyki. Możliwość zapoznania się z twórczością takich tuzów jak: R. Bradbury, J. Brunner, D. Simmons, czy W. Tevis (nie wspominając o innych) bardzo cieszy.
Ponadto MAG wydaje również sporo nader zajmujących książek poza w/w seriami np. twórczość N. Stephensona, czy J. Abecrombiego :)

5
Komiksy europejskie / Dylan Dog
« dnia: Wt, 26 Luty 2019, 22:40:30 »
Gdybyż tak jeszcze ściągnęli koncept z wydawaniem cyklu "Dylan Dog" od początku... O ile mnie sterana zaawansowaną sklerozą dziurawa niczym durszlak pamięć nie myli, to swego czasu Fanta cuś wspominała o tym ;)

6
Filmy i seriale / Upgrade
« dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:57:52 »
"Upgrade" z 2018 roku jest pierwszym w pełni autorskim projektem Leigh Whannella, który wcześniej maczał palce (jako scenarzysta) w żenującym kupsku pt. "Piła", czy znacznie lepszym "Naznaczonym". Wreszcie zostawił poletko horroru i wziął się za s-f. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. W gatunku posucha, jeśli chodzi o sensowne produkcje, a tutaj mamy do czynienia z bardzo dobrym cyberpunkiem bliskiego zasięgu, na dodatek nakręconym za oszałamiająco niską kwotą jak na obecne standardy, czyli zaledwie kilka milionów dolców i mimo niskiego budżetu obraz na tym nie cierpi. Historia może i nie grzeszy oryginalnością, niemniej jest: bardzo pomysłowa, zaskakująca, wciągająca i przekonująca. Jest to coś więcej, niż tylko fajny film akcji w szafażu s-f. Porusza kwestie: rozwoju SI, hybryd "gatunkowych", nanotechnologii, rzeczywistości wirtualnej... Innymi słowy ma wiele zalet. Jednym z nich jest również zakończenie jakże dalekie od zwykle (z)używanych klisz. W roli głównej wystąpił Logan Marshall-Green do złudzenia przypominający Toma Hardy'ego. "Upgrade" ma duże jaja we właściwym miejscu i w dobie królującej w kinach marvelowskiej chu.ozy i tym podobnych wydmuszkowych pierdół wyróżnia się bardzo zdecydowanie na plus.

7
Komiksy amerykańskie / Sandman
« dnia: Śr, 20 Luty 2019, 13:18:25 »
Komiksowe forum i znakomity cykl Neila Gaimana nie ma swojego wątku? Nie może to być! ;) Drugie wydanie Egmontu (w twardej oprawie i nowych kolorach) prezentuje się o niebo lepiej od pierwszego i choć marzy mi się bardziej wypasiona edycja, to obawiam się, że nic lepszego pod tym względem na naszym rynku nie otrzymamy. W każdym razie jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana. Kto nie czyta(ł), ten trąba! ;)
Czy "Sandman" również zalicza się do ścisłej czołówki Waszych ulubionych komiksów? :)

8
Komiksy amerykańskie / Fistaszki Zebrane
« dnia: Cz, 14 Luty 2019, 11:41:51 »
Komiksowe arcydzieło życia Charlesa Schulza dla czytelników w każdym wieku, którą musi mieć w swojej kolekcji każdy fan kultury obrazkowej :)
W polskiej wersji wydawanej przez oficynę Nasza Księgarnia seria będzie liczyć 25 tomów. Tomy zbiorcze zawierają komiksowe paski z dwóch lat począwszy od 1950 roku.
O ile nic się nie zmieni, to ostatni tom otrzymamy w październiku 2021 roku.
Czy są tu fani tej świetnej serii, nie licząc twórcy wątku? ;)

9
Komiksy amerykańskie / Alan Moore
« dnia: Wt, 12 Luty 2019, 22:44:16 »
Jedna z wielkich legend, którego nazwisko zapisało się złotymi zgłoskami w historii komiksu. Twórca wielkopomnych dzieł takich jak: "Strażnicy", "V jak Vendetta", "Saga o potworze z bagien", "Prosto z Piekła", "Miracleman", "Top 10", jak również wielu innych.
Niedługo Egmont uraczy nas: "Neonomiconem", "Prometheą", "Providence"... Jest na co czekać! :)


Strony: [1]