Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - freshmaker

Strony: [1]
1
Komiksy europejskie / 2000ad
« dnia: So, 11 Kwiecień 2020, 19:52:26 »
zakładam nowy topik dla osób czytających komiksy ukazujące się w ramach 2000ad. są tacy? mamy topik studio lain (meh), dredda i slaine (w którym pisze praktycznie tylko ja).

przeczytałem ostatnio complete nemesis the warlock v1 - format taki jak dredd case files, kilkaset stron w cz-b zbierających historie od początku. vol1 zbiera księgi 1-4.

odnośnie samego komiksu - świetne millsowe sci-fi z domieszką fantasy. ten gość ma niesamowitą wyobraźnię. przebija johna wagnera jeżeli chodzi o nowe światy, koncepcje, bohaterów.

siłą nemesisa są rysunki o’neilla. kiedyś myślałem ze lxg to szczyt jego możliwości ale srogo się myliłem. to są jego wczesne prace które pod względem rozmachu i szczegółów przebijają jego późniejsze komiksy. sceny batalistyczne można kontemplować dłuższa chwile a walki giga robotów wręcz trzeba żeby zorientować się o co chodzi.

polecam i liczę na wrzuty forumowiczów, bo to co dostajemy w PL to kropelka w morzu świetnych komiksów.

2
Komiksy polskie / melon
« dnia: Cz, 02 Styczeń 2020, 10:39:34 »
melon to szara eminencja polskiego internetu wykreowana przez jacka frąsia. do tej pory ukazały się 4 integrale produkowane własnym sumptem.
https://pl-pl.facebook.com/tenmelon/

co ciekawe na koniec stycznia jest zapowiedziane "the best of" - melon pretensje - w HC:
https://bonito.pl/k-1100281-melon-pretensje

ja jestem dużym fanem melona i wspieram go na patronite - do czego oczywiście zachęcam!
https://patronite.pl/tenmelon

3
Komiksy amerykańskie / Walking Dead
« dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 19:00:08 »
zakładam nowy topik - byłem srogo zaskoczony, że nikt jeszcze nie dyskutował o tym komiksie na specu.

przeczytałem compendium vol 4 - czyli zbiorek wszystkich tpb do zakończenia serii i cóż mogę powiedzieć? dobrze, że to już koniec. nie chcę za bardzo spoilować ale w momencie zakończenia wątku whispererów mogli już zamknąć serię. od połowy compendium właściwie z trudem brnąłem przez ten komiks. cała druga połowa to już powtórka z rozrywki. mogliby tak ciągnąć w nieskończoność - nowe miasto, nowy świr.

to co podobało mi się najbardziej to posłowie kirkmana. podaje w którym momencie chciał planowo zakończyć serię - okolice setnego zeszytu- ale popularność serii go przerosła i planował pisać dalej. do tego wbił sobie do głowy, żeby dojechać do zeszytu numer 300, żeby pobić jakiś rekord. dobrze, że zamknęli tę serię w tym momencie i nie ciągneli na siłę kolejnych 100 zeszytów.

ogólnie, mimo spowolnienia i wtórności na koniec, całą serię komiksową oceniam bardzo dobrze. dobrze napisane postacie, fajne czarne charaktery, dobra cliffhangery i zwroty akcji.

4
Komiksy europejskie / Slaine
« dnia: Pt, 06 Wrzesień 2019, 08:05:48 »
zakładam wątek dotyczący jednego z moich ulubionych bohaterów. na początek ode mnie porównanie "świtu wojownika" studio lain z wydaniem 2000ad.

plusy i minusy:

in plus powiększony format i hc - to jest czwarte wydanie tego komiksu, które mam. głównie z powodu formatu je kupiłem.


oczywisty minus - wysokie klejenie strony tytułowej - praktycznie wyłącza ją z używania. obserwuję to we wszystkich komiksach studio które mam:minus - brakuje 3/4 strony. wtf?!?!?


minus - tłumaczenie. "slaine wykonał, ja wykonywałem". nie jestem tłumaczem ale powinno byc wykonywał, wykonywałem. takich kiksów jest masa w dalszej części komiksu.


minus - nasycenie. w wydaniu studio dużo stron jest szarych, wydanie 2000ad normalnie nasycona czerń.


jestem na prawdę załamany tymi wydaniami. te komiksy są gwałcone przez wydawcę i co gorsze raczej nie będzie w najbliższych latach innych polskich wydań slaine.

dlaczego te komiksy się wyprzedają? bo to są na prawdę dobre historie a innych wydań w polsce praktycznie nie ma.

5
Nasze komiksowe kolekcje / freshmaker - wesoła kolekcja
« dnia: Cz, 23 Maj 2019, 08:30:55 »
kilka wrysów z tego roku.

na początek mike mignola


Strony: [1]