Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - John

Strony: [1] 2 3 4
1
Kosz / Wygaszanie epidemii
« dnia: Cz, 04 Czerwiec 2020, 17:24:09 »
Obowiązek maseczek ponoć zniknął, ale ja nie zamierzam przestać ich nosić. Miały obowiązywać do końca roku, i nagle taka zmiana decyzji? Zupełnie jakby rządowi zależało na zmniejszeniu populacji, by trochę podreperować kondycję ZUS. Zwróćcie uwagę na ten zbieg okoliczności. Najpierw informacje o tworzeniu państwowych marketów, a później zniesienie obowiązku maseczek poza marketami. Czyli mamy inwestycję która najprawdopodobniej stanie się nowym napędem finansowym ZUSu, i przyzwolenie na większe zarażanie, czyli możliwość wycięcia emerytów obciążających ZUS, przy okazji może też chorych pobierających renty, którzy są w grupie ryzyka.

Nie zdejmujcie maseczek.

2
Zakupy / Utracone Komiksy
« dnia: Pt, 29 Maj 2020, 20:36:23 »
Jest temat o nowych nabytkach komiksowych, to czas założyć jego przeciwieństwo, przeznaczony na nasze żale, o komiksach które straciliśmy z różnych przyczyn - sprzedaż, zguba, kradzież, zniszczenie. Jeśli powódź zalała Waszą miejscowość i akurat mieszkacie na parterze możecie się tu "pochwalić", lub jeśli Wasze dzieci zrobiły sobie malowanki i wycinanki z komiksów.
Na pewno macie też jakieś opowieści z młodości, w których zniszczeniu ulegały TM-Semice i Thorgale.

Zacznę temat od pochwalenia się - właśnie straciłem wszystkie komiksy. Może być kiedyś szansa że je odzyskam, choć na ten moment średnie są ku temu wiatry. Pocieszam się że to i tak były "resztki" z kolekcji po rozmaitych perturbacjach i sprzedażach, z czasów gdy musiałem opychać Semice za gruby pieniądz by opłacić czynsz.

Nie powiem, w tym nieszczęściu też trochę mi ulżyło, bo teraz jestem bardziej mobilny, nie mam samochodu, i te przeprowadzki z tomami i zeszytami mnie za każdym razem wykańczały. Jeszcze zbuduje sobie lepszą kolekcje, a przez ten czas będę korzystać z bibliotek, które są często świetne wyposażone, i można nawet namówić pracowników danych placówek by coś zamówili dodatkowego. Postaram się nie piracić, ale jakbym umierał z głodu, to taki ukradziony komiks może się raz w roku pojawić - oczywiście z moimi wielkimi wyrzutami sumienia. :(

Zapraszam do dyskusji i opowieści.


3
Kosz / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Cz, 28 Maj 2020, 15:53:55 »
Nie ma już o czym mówić, dla tej kolekcji nie było pomyślnych wiatrów jeszcze przed wybuchem pandemii, co dopiero w dzisiejszych realiach rynku. Wygląda na to Bazyl, że Egmont posłał zainfekowane nietoperze do Chin byleby zablokować kolejną kolekcję. TK - Bazyl 3:0. To spora strata dla Spider-Mana w Polsce, bo wielu tytułów z kolekcji Egmont nigdy nie będzie miał powodu wydać.

4
Komiksy amerykańskie / USA - DC i Marvel - Newsy, plotki, aktualności
« dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 10:58:45 »
Przeszukałem cały dział i nie znalazłem stosownego tematu, by rozmawiać o plotkach, nowinkach, dotyczących Marvel i DC, by nie rozdrabniać tego na różne wątki o poszczególnych postaciach. Właśnie się zastanawiam czy Marvel znów nie robi jakiegoś fikołka artystycznego, jak w czasie kiedy powymieniał na raz całą plejadę bohaterów.

Dosłownie kopiują 1:1 wątek z Punishera i aplikują go do Daredevila. Punisher targany wyrzutami sumienia po tym jak pracował dla Hydry (nieświadomie) ubiera zbroję War Machine'a i robi "porządki". A teraz Matt Murdock, również targany wyrzutami sumienia, ubierze zbroję Iron Mana. Do tego Tony Stark nie żyje, znowu. Przecież dopiero co został wskrzeszony, i jeszcze wskrzesił War Machine'a na początku runu Slotta.


W tym temacie możemy narzekać, informować, o wszystkim co się dzieje w kolebce superhero zza oceanem.
Do rozmów o komiksach wydawanych w Polsce mamy inne tematy.

5
A ktoś tu pisze jakieś utwory?

Twoją aktywność tutaj można podciągnąć pod kontrowersyjny performance.


6
Filmy i seriale / Temat informacyjny - Kino Komiksowe spoza USA
« dnia: Pn, 10 Luty 2020, 10:36:39 »
Przyda nam się taki temat. Jego założenia:

- Informacje o premierach filmów na podstawie komiksów spoza USA
- Listy tychże
- Ciekawostki
- Nowinki
- Informacje

Opinie po seansach może lepiej w osobnych poświęconym konkretnym filmom tematach.

Przydatne linki:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_based_on_manga - Lista filmów bazujących na komiksach japońskich

https://www.imdb.com/list/ls005190209/ - Lista filmów i seriali bazujących na komiksach europejskich

7
Filmy i seriale / Podsumowanie roku 2019 w kinie komiksowym
« dnia: Nd, 09 Luty 2020, 16:15:46 »
W tym temacie proszę Was o podsumowanie swoich wrażeń z filmów na podstawie komiksów które mogliśmy obejrzeć w minionym 2019 roku. Krótkie podsumowania, listy od najlepszego do najgorszego. Od razu chciałbym zaznaczyć że nie widziałem nowego Hellboy'a. Miałem plan by przed założeniem tematu go nadrobić, ale stwierdziłem że mi się nie chce i odstawił to na kiedyś (pewnie za parę lat).


Joker - Wielkie zaskoczenie, genialna kreacja Joaquina Phoenixa, inspiracje najlepszymi (Taksówkarz, Król Komedii), chciałbym widzieć więcej takich tanich i kameralnych filmów z przeciwnikami Batmana. Plejada na podobne psychologiczne kino w komiksach jest już gotowa. Wszystko w tym filmie było dla mnie prawie idealne.

Endgame - Nie jestem ogromnym fanem MCU i wiele tych filmów wywowało na mnie jedynie obojętność. Engame jednak było jak przeniesienie wszystkiego co piękne i absurdalne w klasycznych komiksowych eventach, domkęło wątki głównych postaci, otworzyło nowe, i dało sekwencję bitewną chyba największą i najlepiej nakręconą w kinie superhero, którą możemy porównywać z LOTRem Jacksona.

Dark Phoenix - Niesłusznie krytykowany ostatni film z mutantami Foxa, na który zdaje się większość ludzi poszła już z nastawieniem że im się nie spodoba. W końcu pokazano Xaviera od tej gorszej strony, która jak dotąd w filmach była pomijana, kolejny raz rozwinięto Magneto, mroczny i przyziemny klimat zamiast wielkich wybuchów i rakiet jak w Apocalypse zadziałał na plus. Muzyka Zimmera to prawdziwy majstersztyk. Szkoda że już więcej nie zobaczę tej obsady. Tfu, Disney.

Shazam! - Ant-Man z MCU to typowy film na niedziele z dziećmi, podobnie można powiedzieć o Shazamie, tylko jakoś czuje większe prawdopodobieństwo, że obejrzałbym go też w piątek i sobotę :) Film zabawny, fajny, płynie się przez niego i dobrze bawi. Moim zdaniem sukces, ale też jako pojedynczy strzał, więc niech w sequelu postarają się o jakąś ciekawą historie, by Captain Marvel tylko pojedynczym strzałem nie pozostał.

Captain Marvel - Po niektórych wypowiedziach Brie Larson obawiałem się tego filmu, a nie było w nim nic złego. Standardowe przeciętne MCU, ale z charyzmatyczną aktorką, która gra znacznie lepiej niż udziela wywiadów, więc się do niej nie zrażajcie. Kawałeczek kosmosu Marvela był, fajne Skrulle były, dla mnie Cap. Marvel jest lepsza od np. pierwszych dwóch Thorów czy dwóch ostatniach Iron Manów. Szkoda tylko że z Nicka Fury'ego zrobono tu lekką parodię.

Spider-Man: Far From Home - Nie ma o czym gadać. Profanacji Spider-Mana ciąg dalszy, robienie z niego Iron Heart tego uniwersum, gwałt i morderstwo na magii i czarze tego bohatera z komiksów. Spuśćmy kurtynę milczenia, może w trzecim filmie będzie lepiej.

8
Kosz / Odp: Shout Box
« dnia: Wt, 04 Luty 2020, 16:35:34 »
Mmmm, magister z dziennikarstwa. Było warto.  ;D


9
Kosz / Odp: Sugestie na temat forum
« dnia: Pt, 31 Styczeń 2020, 13:58:38 »
Nawet jeśli się da, to zwiększoną liczbę znaków w linii trudniej się czyta przy dłuższych postach. Nie poszerzałbym.

Ja bym dawał warny za brak czytelnych akapitów przy dłuższych postach.

10
Kosz / Odp: Gospodarka
« dnia: Cz, 23 Styczeń 2020, 02:22:53 »
Biedni Niemcy, pewnie już sznury szykują chcąc uciec przed polskim pogromem gospodarczym.


11
Kosz / Odp: Shout Box
« dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 16:07:23 »
Jak w Polsce ucisza się niewygodnych :) Polecam posłuchać jak normalnego uczciwego człowieka potrafią zeszmacić tylko po to by nie mówił niewygodnych rzeczy.


12
Właśnie zauważyłem że wyparowało mi kilkaset ocen na Filmwebie, nie ukrywam że mnie to zirytowało. Po to wchodzę na takie strony, żeby nie musieć mieć tytanowej pamięci o wszystkim co oglądałem. Czy znacie jakieś dobre alternatywy dla Filmwebu? Niestety Letterboxd odpada, nie można tam oceniać także seriali, co jest dla mnie ważne. Zależy mi także by na takiej stronie były zakładki polskich filmów, które też często oglądam.

13
Kosz / Odp: Shout Box
« dnia: Cz, 16 Styczeń 2020, 14:09:31 »
Nowy poziom "myślenia" krzykliwych mizoandryczek podających się za feministki. Pomawiasz kogoś publicznie, a później płaczesz że ludzie postępują logicznie, i kierują przeciwko Tobie pozew do sądu. Gdzie są media by to skomentować? Nie ma, ale gdy palili zdjęcia europosłów na demonstracji, krzyk w mediach i płacz był nieziemski. :)

Dlatego jestem za wprowadzeniem do szkół publicznych zajęć z podstaw prawa. Skoro takie postaci jak pani Maja Staśko nie były w stanie dać sobie zaszczepić logicznego myślenia, to niech chociaż wie co grozi za to co robi. Obrzydliwe.


14
Kosz / Odp: Filmy i seriale oparte na komiksach
« dnia: Nd, 12 Styczeń 2020, 22:07:18 »
Jest temat o filmach z mutantami od Foxa...

https://forum.komikspec.pl/filmy-i-seriale/x-men-(fox-2000-2019)/

15
Kosz / Odp: Shout Box
« dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 12:45:39 »
Pojawiły się w nocy informacje że irańskie wojska bombardują amerykańską jednostkę w której wg informacji z lipca służą polscy żołnierze.

Strony: [1] 2 3 4