Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - death_bird

Strony: [1] 2
1
Dział ogólny / Listy do E.
« dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 16:29:39 »
Proszę bardzo.
Wątek zbiorczy do marudzenia Egmontowi w zakresie wznowień - ein Post = ein Tytuł.  8)

Komentarze najlepiej w "zwykłym" wątku Egmontu - dla lepszej przejrzystości.

2
Na luzie / Nauka, wynalazki.
« dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 13:12:55 »
Niby jest SB do wrzucania wszystkiego, ale nie wydaje mi się pasować. Najwyżej wątek będzie uczęszczany rzadziej niż częściej.

Ciekawe co tak naprawdę udało się zmalować Chińczykom:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/chinski-reaktor-termonuklearny-czy-to-koniec-problemow-ludzkosci-z-energia/ty0wsqf

3
Komiksy amerykańskie / Harley Quinn
« dnia: Nd, 06 Październik 2019, 14:08:33 »
Niby jest wątek dedykowany Black Label, ale to w sumie jedynie wycinek a z tego co widzę postać własnego wątku jeszcze się nie doczekała.

Późną nocą postanowiłem rzucić jeszcze okiem na "Harleen #1", przeczytać kilka pierwszych stron, ot żeby zobaczyć jak to się zapowiada. Przerzuciłem jedną, drugą, kolejną i zanim się obejrzałem było po komiksie. Nie wiem czy powinienem zacząć się obawiać, że powoli staję się jakimś fanboyem czy po prostu ta postać aż tak mi leży i wszystko jest cacy, wiem natomiast, że ten zeszyt czytało się rewelacyjnie. Niby wszystko wiadomo. O co chodzi, jak to się skończy i dlaczego. Ale Sejic złożył tę historię na tyle zgrabnie a quasi kreskówkowe rysunki komponują się na tyle dobrze, że syndrom "jeszcze jednej strony" jest tutaj wyraźny. Przede wszystkim zaskakująco gładko zgrywają się ze sobą nieco gęstsza momentami atmosfera (np.
Spoiler: PokażUkryj
przesłuchanie weterana
) z nie do końca poważną, ale jednak wyważoną warstwą ilustracyjną. Być może to "zasługa" samej postaci, która na tyle na ile się orientuję zawsze była "bardziej kreskówkowa" niż inne (choćby z uwagi na debiut, ale nie tylko) i w jej przypadku można sobie pozwolić na większą swobodę eksperymentatorską niemniej wrażenie obcowania z bujającą się w okolicach PG13 animacją było całkiem przyjemne i zdecydowanie na miejscu.
Niby można się przyczepić dlaczego
Spoiler: PokażUkryj
 Joker jest takim ślicznym chłoptasiem podczas gdy na ogół przedstawia się go jako mocno kontrastowego typa, ale może chodzić tutaj o punkt widzenia HQ i jej ówczesną fascynację obiektem.

Generalnie #1 jest zgrabnym zawiązaniem historii - jednocześnie prostym i wciągającym - w którym udało się znaleźć balans pomiędzy jej mniej i bardziej poważnymi aspektami i który daje pewien podstawowy wgląd w postać HQ
Spoiler: PokażUkryj
zanim dopadło ją przeznaczenie
.
Być może nie jestem do końca obiektywny, ale jak na zakup w ciemno mocno sobie chwalę i czekam na ciąg dalszy.

4
Kosz / Odp: Shout Box
« dnia: Wt, 01 Październik 2019, 18:59:23 »
Ja mam screeny jak podrzegasz do popełnienia przestępstwa wobec demokratycznie wybranego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego.

Piszesz o gościu, który wpuścił tysiące/miliony hektolitrów g...a do Wisły? Jakież przestępstwo można popełnić względem niego? Utrzymać go na stołku? Bądźmy poważni. Jeżeli zgłaszać do prokuratury każdą szyderę względem politykierów to połowa narodu powinna siedzieć. A powinno być odwrotnie, tzn. to połowa wybrańców narodu winna oglądać świat w kratki. ;)
Cheers. :)

5
Muzyka / Różne
« dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 13:55:36 »
Na Gildii był swego czasu taki wątek muzyczny poświęcony coverom lepszym od oryginałów. Zastanawiałem się czy nie nawiązać, ale wtedy wątek byłby zapewne wyjątkowo rachityczny. Wobec powyższego jest "varia" a w pierwszej kolejności kawałek, który ostatnio lekko mnie "przytkał" w tym sensie, że do tej pory słyszałem o dzierlatce wyłącznie jako o skandalistce, która koniecznie chciała udowodnić, że z Di$neyem nie ma nic wspólnego. I to wszystko.
A tutaj okazuje się, że dziewczyna potrafi śpiewać...
Panie i Panowie - "Jolene" wg Miley Cyrus...  ::)6
Kosz / Odp: X-Men
« dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 17:41:18 »
Ależ masz podjarkę ze względu na tom ze średnią 3.4. :)
Sam nie planuję go brać (o ile się ukaże) i tyle.

7
Komiksy amerykańskie / Faithless
« dnia: So, 24 Sierpień 2019, 19:11:30 »
Nie znalazłem niczego dot. fabularnego aspektu tego tytułu. Jeżeli temat biorący powyższą serię na klawiatury już jest to proszę o scalenie.

Niemniej: wspominacie o tym wyłącznie pod kątem kolejnych okładek (głównie wariantów  8)). A jak sama fabuła? Dobre to? Bo niby jest Azzarello, którego WW dobrze się czytało, ale warto poinwestować złotówki w ten konkretny komiks?

8
Na luzie / Gry planszowe - co polecacie?
« dnia: Śr, 14 Sierpień 2019, 22:13:49 »
Jak w tytule.
Podobno planszówki obecnie przeżywają renesans popularności.
Sam dopiero co (i ewidentnie pod wpływem "Stranger Things" zresztą) wygrzebałem z wieloletniego szafowego niebytu komplet "MiM" z lat 90-tych. W efekcie w samą "podstawkę" łupaliśmy prawie 10 godzin i zabawa była przednia.
Jednocześnie mam też świadomość swojego skrajnego zapóźnienia w tym segmencie rozrywki.

Jakie zatem planszowe tzw. "gry towarzyskie" możecie polecić? Co uważacie za najlepsze, najbardziej wciągające tytuły?

P.S. Oprócz Chińczyka, Monopoly, szachów, warcab i go. To są evergreeny o których wiedzą chyba wszyscy. ;)

9
Kosz / Odp: Lazarus
« dnia: Nd, 04 Sierpień 2019, 13:29:38 »
@Itachi - fajny tekst, ale temat zdublowany (patrz trzecia strona wątków). ;)

10
Filmy i seriale / Pół wieku poezji później
« dnia: Wt, 23 Lipiec 2019, 22:40:57 »
I to jest Panie i Panowie wiedźmin, którego sobie z przyjemnością na większym ekranie obejrzę:


Kit z tym, że Jaskier powinien już przypominać Melisandrę bez biżuterii.  8)

11
Filmy i seriale / Big Little Lies
« dnia: Cz, 18 Lipiec 2019, 21:40:53 »
Już o nim wspominałem, ale zasługuje na osobny wątek.

Oglądacie "babskie" seriale?
To zacznijcie.

Do małej, sielskiej miejscowości przeprowadza się samotna matka z synem. Z początku wygląda na to, że trafiła do idealnego miejsca a my dostajemy lekko melodramatyczną historię (najwyżej z jakimś stylizowanym cieniem na ścianie) o trudach samotnego macierzyństwa. Ale pozory mylą. :)
Z każdym kolejnym odcinkiem okazuje się coraz bardziej, że w Monterey nie wszystko jest takie jakim wygląda na pierwszy rzut oka i każdy kolejny odcinek wciąga niczym chodzenie po bagnach.

Zacząłem oglądać na zasadzie "zobaczmy co to jest, bo obsada zacna". Początkowo miał to być miniserial. I był to jeden z najlepszych miniseriali jakie widziałem. Klimat, którego się nie spodziewacie. Aktorsko ekstraklasa. I na koniec człowiek zadaje sobie pytanie: "Ale to już koniec...?"
Okazuje się, że to nie koniec. Na dniach powinien pojawić się chyba ostatni odcinek drugiej serii (piszę "chyba", opierając się na ich liczbie z serii pierwszej). Na razie nie ruszam, podejrzewam, że całość przerobię w trzy dni. Jeżeli druga seria dorówna pierwszej - a na pokładzie witamy Meryl Streep  8) - to będzie coś przez duże "ce". Bo też pierwsza pod względem jakości to jak dla mnie poziom pierwszych serii "Rome" czy "True Detective". Czyli serialowa perełka.
Jeżeli nie wiecie za co się zabrać w najbliższym czasie to dajcie szansę tym paniom:

https://www.filmweb.pl/serial/Wielkie+k%C5%82amstewka-2017-745557

Dostępne na HBO.

12
Komiksy amerykańskie / Promethea
« dnia: Wt, 14 Maj 2019, 18:56:07 »
Ktoś ma już u siebie w domu "Promethea" i może się podzielić obserwacjami dot. jakości wydania?

13
Filmy i seriale / Komedia warta grzechu
« dnia: Cz, 09 Maj 2019, 22:37:35 »
Temat zakładam z potrzeby chwili.
Chciałem w kontekście "pajęczej" dyskusji nt. M. Tomei polecić Towarzystwu świetną produkcję z jej udziałem i nie znalazłem odpowiedniego wątku.
Zatem: widzieliście jakąś dobrą, inteligentną, przewrotną komedię i chcecie się podzielić odkryciem ze swiatem? Śmiało. :)

Wracając zaś do Marisy.
Film z roku 1992: "Mój kuzyn Vinny".
https://www.filmweb.pl/film/M%C3%B3j+kuzyn+Vinny-1992-1249

Joe Pesci jako niewydarzony prawnik, Ralph "Karate Kid" Macchio w roli jego pechowego kuzyna i Marisa jako dziewczyna niewydarzonego prawnika. Świetna komedia sądowa z dosyć przewrotną, naprawdę dobrze napisaną fabułą. Dzisiaj takich już się nie pisze.(?)
Patrząc na Filmweb aż dziwię się ocenie. Spokojnie dałbym 8.5.

14
Filmy i seriale / GoT - ostatnia prosta
« dnia: Śr, 24 Kwiecień 2019, 00:29:20 »
W sumie dziwne, że nie ma własnego wątku.
Oglądacie?
Bo mnie po s.8, ep.2 robi się już cokolwiek ciężko na serduchu jak pomyślę
Spoiler: PokażUkryj
 ile fajnych postaci pewnie pójdzie do piachu
w najbliższy poniedziałek...  :(

15
Na luzie / Wesołych Świąt!
« dnia: So, 20 Kwiecień 2019, 10:53:39 »
Tak trochę na uboczu i OT, ale Wesołych Świąt wszystkim oraz wolnej chwili na lekturę z dawien dawna odkładanego "na potem" komiksu. ;)


Strony: [1] 2