Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Konrad

Strony: [1]
1
Dział ogólny / Wydawnictwo Zysk i S-ka
« dnia: Śr, 12 Styczeń 2022, 05:36:33 »
Drugiego lutego wydawnictwo Zysk i S-ka zamierza wydać powieść graficzną Gwiezdny port. Jest to adaptacja scenariusza pilota telewizyjnego napisanego przez George'a R. R. Martina w 1994r. Za rysunki i całą resztę odpowiada Raya Golden. Przez wydawcę reklamowane jest jako połączenie Law & Order z Men in Black.
272 strony, cena okładkowa 79,90 zł, twarda oprawa, format nie jest jeszcze podany, w oryginale było to 17x26cm
https://www.empik.com/gwiezdny-port-martin-george-r-r,p1286299212,ksiazka-p
https://www.goodreads.com/book/show/37971856-starport
Cytuj
Brawurowa powieść graficzna autora "Gry o tron" z ilustracjami nominowanej do nagrody Hugo Rai Golden osadzona w fascynującej scenerii Chicago przyszłości - pełnego intryg, przygód i spiskujących obcych.

Dziesięć lat temu przedstawiciele międzygwiezdnej społeczności składającej się z trzystu czternastu gatunków wylądowali na Ziemi i poprosili, byśmy stali się trzysta piętnastym członkiem ich wspólnoty. Po ciągnących się bez końca opóźnieniach Gwiezdny Port w Chicago wreszcie otwarto. Przybywają do niego obcy dyplomaci, kupcy oraz turyści. Na jego terenie podlegają oni prawom określonym przez międzygalaktyczny traktat, ale poza nim porządku pilnuje chicagowska policja.

Charlie Baker, niedawno przeniesiony do komisariatu w dzielnicy, w której znajduje się Gwiezdny Port, gorąco pragnął wykorzystać w praktyce swój entuzjazm do wszystkiego, co pozaziemskie. Nie spodziewał się jednak, że pierwszego dnia radiowóz przywiezie go do miejsca pracy zakutego w kajdanki.

Porucznik Bobbi Kelleher jest całkowicie oddana swej pracy, co często prowadzi do konfliktów z Lyhannem Nhar‑Lysem, szefem ochrony Gwiezdnego Portu i jednym z najgwałtowniejszych wojowników w całej Galaktyce.

Infiltrujący grupę nienawidzących kosmitów ekstremistów detektyw Aaron Stein nie ma nic przeciwko łączeniu pracy z przyjemnością – do chwili, gdy dowie się o planach zamachu na kontrowersyjnego emisariusza handlowego przy użyciu skradzionych z Gwiezdnego Portu blasterów.

Wszyscy oni muszą powstrzymać szaleńców, zanim wysadzą w powietrze cały Wszechświat…

"Prawo i porządek"  w scenerii "Facetów w czerni"!Na stronie amerykańskiego wydawcy można sobie przejrzeć aż 45 stron: http://insight.randomhouse.com/widget/v4/?width=600&height=860&isbn=9781101965047

Kolejny książkowy wydawca (po Rebisie z Diuną i Wydawnictwie Literackim z Sapiens), który w ostatnim czasie wydaje komiks z użyciem głośnego nazwiska. Zobaczymy co z tego wyniknie. Kreska mnie nie przekonuje, ale pewnie kupię z ciekawości. Cenowo jest nieźle, bo będzie spokojnie do kupienia w okolicach 50zł

2
Dział ogólny / Rebis
« dnia: Nd, 25 Kwiecień 2021, 06:30:19 »
W Empiku pojawiła się komiksowa zapowiedź od wydawnictwa Rebis:
Diuna. Powieść graficzna. Księga 1
59,90 zł, 176 stron, twarda oprawa, premiera 1 czerwca
https://www.empik.com/diuna-powiesc-graficzna-ksiega-1-herbert-frank-herbert-brian-anderson-kevin-j,p1268833979,ksiazka-p
https://www.goodreads.com/book/show/50395705-dune
Cała seria ma liczyć 3 tomy, które mają być publikowane co 1,5 roku. Światowa premiera 1 tomu była w listopadzie 2020r., a 2 planowany jest na wiosnę 2022r.

Cytuj
Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie.  Stawię mu czoło…

"Diuna" Franka Herberta – arcydzieło science fiction, którego akcja, osadzona w dalekiej przyszłości, rozgrywa się w feudalnym międzygwiezdnym społeczeństwie – to historia Paula Atrydy rozpoczynająca się w chwili, gdy jego rodzina bierze w lenno pustynną planetę Arrakis, jedyne źródło najważniejszej i najcenniejszej substancji w kosmosie.

Wydana po raz pierwszy w 1965 roku, a teraz wiernie zaadaptowana na powieść graficzną przez bestsellerowych autorów „New York Timesa” – Briana Herberta, syna Franka, i Kevina J. Andersona – książka ta zgłębia złożone, wielowarstwowe interakcje polityki, religii, ekologii, technologii i ludzkich emocji, podczas gdy siły Imperium walczą ze sobą o kontrolę nad Arrakis.

"Diuna", oszałamiająca mieszanka przygody, mistycyzmu, enwironmentalizmu i polityki, została wizualnie przetworzona przez Raúla Alléna i Patricię Martín, którzy stworzyli wspaniałą fantastyczną opowieść dla nowego pokolenia czytelników.

Przypominam też, że na jesieni ma zostać wydany przez wydawnictwo Non Stop Comics pierwszy tom (z planowanych 3) innej serii z tego uniwersum: Dune: House Atreides

3
Dział ogólny / Jaguar
« dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 16:26:22 »
Wydawnictwo Jaguar wyda kolejną komiksową adaptację powieści. Po Roku 1984, Folwarku zwierzęcym i Zabić drozda padło na Opowieść podręcznej (The Handmaid's Tale).
240 stron, oprawa miękka, cena okładkowa - 59,90zł, 14.04.2021
https://www.empik.com/opowiesc-podrecznej-atwood-margaret-nault-renee,p1261742340,ksiazka-p
https://www.penguinrandomhouse.com/books/600455/the-handmaids-tale-graphic-novel-by-margaret-atwood/
https://www.goodreads.com/book/show/40766383-the-handmaid-s-tale


4
Dział ogólny / Centrala
« dnia: Pn, 25 Styczeń 2021, 16:19:28 »
Dzisiejszą zapowiedzią Little Bird (potwierdzili na FB powiększony format i twardą oprawę) Centrala chyba wreszcie zasłużyła żeby mieć własny temat. Swoją drogą nie spodziewałem się tego tytułu akurat u nich.

Jeszcze nie wybrali okładki:W tym roku na styczeń i luty przygotowali już kilka wznowień:
Polaków uczestnictwo w kulturze - Raport z badań 1996-2012
https://www.gildia.pl/komiksy/449867-polakow-uczestnictwo-w-kulturze-raport-z-badan-1996-2012-ii-wydanie
Jak schudnąć 30 kg? Prawdziwa historia miłosna
https://www.gildia.pl/komiksy/449868-jak-schudnac-30-kg-prawdziwa-historia-milosna-ii-wydanie
Goliat
https://www.gildia.pl/komiksy/449869-goliat-ii-wydanie
To była wojna okopów
https://www.gildia.pl/komiksy/449870-to-byla-wojna-okopow-ii-wydanie

Kilka kolejnych planów ujawnili na blogu "W dymku":
https://wdymku.wordpress.com/2020/12/05/20-21-podsumowania-i-zapowiedzi-centrala/
Cytuj
Mamy potwierdzonych 67 tytułów (w tym 24 po polsku) na najbliższe 19 miesięcy, wszystkie również w wersjach elektronicznych. Kilka bardzo mocnych tytułów czeka na potwierdzenie dodatkowo.
Cytuj
Z zapowiedzi nie chce zdradzać za wiele bo kończymy przygotowywać materiały promocyjne ale na pewno nie mogę nie wspomnieć o bardzo bliskim mojemu sercu pakiecie: Rok diabła. Nowości wydawnicze czeskiej literatury graficznej.
Będziemy mieli w tej akcji piękne książki dla dzieci (m.in zwycięzca Golden Ribbon Award) dla młodzieży i dla dorosłych. Poza tym mocne tytuły z Belgii, Korei Południowej, Niemiec, Włoch (zwycięzcy najważniejszej nagrody dla komiksów w Niemczech) bardzo ciekawe rzeczy z Norwegii, Holandii, Portugalii, Hiszpanii oraz Anglii.
Z polskich autorów w marcu wydamy najnowszy specjalnie dla nas przygotowany album Janka Kozy, Złe sny

https://argo.cz/knihy/zatim-dobry-2/
https://www.goodreads.com/book/show/43173250-zat-m-dobr


https://www.bedetheque.com/serie-50416-BD-Hubert.html
https://www.bdgest.com/preview-1870-BD-hubert-recit-complet.html
https://www.goodreads.com/book/show/23451698-hubert

oraz zapowiedzieli w tamtym roku nagradzany Grass

Zapowiedzieli natomiast na przyszły rok Grass autorstwa Keum Suk Gendry-Kim. Będzie kolejna cegiełka bo aż 480 stron.
"Harvey Award dla wstrząsającego i przepięknego koreańskiego komiksu, który wydamy na początku przyszłego roku"
https://drawnandquarterly.com/grass
https://www.goodreads.com/book/show/41940333-grass
http://world.kbs.co.kr/service/news_view.htm?lang=e&Seq_Code=156837

Strona wydawnictwa: http://centrala.org.uk/pl/
FB: https://www.facebook.com/CentralaPolska

5
Dział ogólny / Wydawnictwo słowo/obraz terytoria
« dnia: Pn, 21 Październik 2019, 20:33:25 »
Nie widziałem żadnej wzmianki na forum, więc zdziwiłem się przeglądając Gildię i znajdując ciekawą premierę od wydawnictwa słowo/obraz terytoria, które wydało w tym tygodniu komiks:
Kafka" Davida Zane'a Mairowitza i Roberta Crumba
https://terytoria.com.pl/1693-kafka.html
https://www.gildia.pl/komiksy/413447-kafka
180 stron, twarda oprawa, 162x215, cena okładkowa - 55zł (w dyskontach w tej chwili kosztuje około 36zł)

Przykładowe polskie plansze: https://terytoria.com.pl/modules/nxproduct/images/1693/fragment-kafkafragment_1569918110.pdf
Opis:
„Cóż mnie łączy z Żydami? Prawie nic mnie nie łączy nawet z samym sobą”. Ta autoironiczna i zarazem niebywale trzeźwa deklaracja osobności – jedna z wielu autocharakterystyk Kafki – staje się w komiksie Davida Mairowitza i Roberta Crumba metaforą jego całego życia. Komiks ten jednak nie jest typową biografią. Ważniejsze od kronikarskiej dokładności są dla jej autorów Kafkowskie tematy, obsesje i kompleksy. Dlatego w opowieści Mairowitza i Crumba zdarzenia historyczne przenikają się ze światem imaginacji Kafki, a on sam często pojawia się w rolach, na które skazywał swoich ludzkich i nie-ludzkich bohaterów. Mairowitz i Crumb sceptycznie (czasem wręcz prześmiewczo) odnoszą się do konserwatywnej „kafkologii”, pokazując, że Kafka to również humor i erotyzm.

https://www.goodreads.com/book/show/61352.Kafka

Co myślicie?

Strony: [1]