Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Blind

Strony: [1]
1
Komiksy polskie / Krzysztof Nowak - Futuro Darko
« dnia: Śr, 27 Listopad 2024, 20:34:04 »
"Futuro Darko" to debiutancki komiks Krzysztofa Nowaka. Futurystyczna i posapokaliptyczna wizja, gdzie ludzkość radzi sobie wybornie. Spytacie, jak to?! Otóż polska myśl techniczna zwyciężyła! Teraz każdy mieszkaniec świata może docenić nasz inżynierski geniusz. Wszystko dzięki firmom Elwro oraz Stomil. Opracowały one poduszki grawitacyjne, dzięki którym pojazdy lewitują. Polska gurom!

Głowni bohaterowie komiksu, czyli Władysława oraz Eryk Brońscy, wiodą hulaszczy żywot w tej rzeczywistości. Naprawiają auta, strzelają do ludzi, biorą udział w śmiertelnych wyścigach. Ot zwykły żywo Słowian znad Wisły. Nas nawet atomówka nie zmieni ani nie wybije. Jestem również pewien, że są fanami kapeli Stick & Stones. A owa kapela to ludzie o złotym sercu. Znalazłszy na wysypisku śmieci wojskowego robota z czterema rękami, postanowili wykorzystać go jako swojego perkusistę. Razem więc grają w przydrożnych spelunach, a na koniec popijają trunki (robot woli te bardziej oleiste). Wesołe jest życie w tym Atomic City. Mamy tu wszystko czego fani postapo łakną - zdeprawowanych ludzi, roboty, androidy, mutanty. Dla każdego coś miłego.

Komiks jest wstępem do tego świata. Świata, z którym nie chcemy się rozstawać. Krzysztof to świetny scenarzysta oraz rysownik. Bawi się perspektywą, a jego szerokie kadry ukazujące opustoszałe bezdroża, chce się podziwiać godzinami. O kurza stopa! Sięgnijcie po ten komiks i niech wieść o nim dociera jak najdalej! Mamy mocnego kandydata do tytułu polskiego komiks roku!

MOJA OCENA 8️⃣/🔟

2
Komiksy polskie / Mord na dzielni Beata Pytko
« dnia: Pt, 14 Czerwiec 2024, 18:32:49 »
"Mord na dzielni" to debiutancki komiks Beaty Pytko. Autorka postanowiła przenieść swoje doświadczenia życiowo-zawodowe z okresu, kiedy pracowała jako architektka na karty swojej powieści.

Max to alter ego naszej autorki. Pracuje w firmie architektonicznej i na codzień zmaga się z realiami pracy w korporacji. Dostajemy życiowe przykłady, jak takie miejsce i utarte w nim schematy działań zabijają kreatywność oraz wolę do realizacji większych idei. Wszystko musi być podporządkowane optymalizacji kosztów oraz maksymalizacji zysków. Zresztą komiks w niezwykle celny sposób pokazuje nam, jak dzisiejsze wizje urbanistyki miejskiej tworzone są jedynie z myślą o młodych ludziach "sukcesu". Jako mieszkaniec Warszawy utożsamiam się w 100% z przedstawioną tu wizją zabijania duszy tego miasta. Bez problemu da sie wyczuć, że Pani Beata opowiada o Pradze. Idealnie udało się przenieść mentalność starszego pokolenia z tej dzielnicy. Czytając historię rozmów z mieszkańcami, jakie prowadzi Max, wielokrotnie uświadamiałem sobie, że również moi sąsiedzi mają podobne wpomnienia.  Analogicznie patrzą także na dzisiesze działania władz miasta oraz firm deweloperskich. Tytuł również w klarowny sposób nawiązuje do afery reprywatyzacyjnej jaka miała (wciąż ma?) miejsce w stolicy.

Nad wszystkim roztacza się aura tajemniczych zbrodni oraz śledztwa jakie prowadzi Max. I to jest najsłabszy element tego komiksu. Zwłaszcza wydarzenia końcowe pozostawiają nas z poczuciem ogromnego spłycenia tego wątku. W pewnym momencie nasza bohaterka uświadamia sobie, kto stoi za działaniami, które uparcie bada od miesięcy i... nic sobie z tego nie robi. W następstwie brak jej działania doprowadza do wielkiego finału i... nie widać w niej żadnych krytycznych wniosków związanych z jej postępowaniem.

Mimo wszystko "Mord na dzielni" to udany debiut. Tytuł wywoła w każdym refleksję nad kondycją dzisiejszej polityki urbanistycznej. Ogromne brawa należą się autorce za rysunki. Z wielką przyjemnością przekładałem kolejne strony i podziwiałem umiejętność przenoszenia zabudowań na karty komiksu. Wydawnictwo również przyłożyło się odpowiednio do wydania, dzięki czemu niezwykle w tym tytule cenna czerń, jest naprawdę czarna. Czekam na kolejne tytuły Pani Beaty.

MOJA OCENA 6️⃣.5️⃣/🔟

3
Komiksy japońskie / Saga Winlandzka Makoto Yukimura
« dnia: Nd, 28 Styczeń 2024, 16:50:33 »
Aż dziwne, że ta wybitną seria nie ma swojego wątku. Naprawiam to niedopatrzenie i zapraszam do lektury recenzji pierwszego tomu.

"Saga Winlandzka" od Makoto Yukimury, to z pozoru egzotyczny miks. Manga o wikingach to niecodzienne połączenie. Jak wyszło to azjatyckie spojrzenie na nordyckie legendy?

Akcja przypada na XI wiek, kiedy to Normanowie, Danowie, Rusini, i inni niezłomni wojownicy, obecnie zwani wikingami, byli u szczytu swojej potęgi i drżała przed nimi cała Europa. Na początku podziwiamy oblężenie miasta we Francji. Poznajemy głównych bohaterów oraz dowiadujemy się o relacjach miedzy nimi. W pierwszym tomie na szczególną uwagę zasługują trzy postacie: Thorfin, jego ojciec Thors oraz Askeladd. Pierwszy z nich jest młodym, butnym wojownikiem ogarniętym rządzą zemsty. Thors przedstawiony jest zaś jako wojownik, który mimo swojej siły i potęgi (nie bez powodu zwany jest przez swoich wrogów Jomskim Trollem), odrzucił drogę walki wybierając spokojne życie rodzinne. Askeladd z kolei jest tym przebiegłym, dla którego nie liczy się nic innego ponad łupy. Co łączy tych trzech bohaterów? Tego już Wam nie zdradzę, ale zapewniam, że tak samo jak ja nie będziecie mogli oderwać się od lektury, aż do ostatniej strony. Yukimura świetnie wplata w całą historię motywy, które znamy z mang: nadprzyrodzone moce, motyw honoru oraz specyficzny humor.

Rysunki są rewelacyjne. Kazda strona to uczta dla oczu. Realizm łączy się z świetną mimiką twarzy bohaterów oraz mistrzowsko oddaną dynamiką starć. Pojedynki są fenomenalne, zarówno te ukazujace starcia wojsk, jak i solowe pojedynki. Nie ma żadnych niedopowiedzeń oraz niedokładności. Niczego złego nie można również napisać na temat teł, czy drobniejszych elementów jak zbroje, bronie czy zabudowania, które wykonane są z wielką starannością i dbałością o historyczne detale.

Tom pierwszy jest fantastyczny. Historia angażuje nas od pierwszej strony i sprawia, że nie chcemy nawet na chwilę odejść od lektury. Absolutnie must have w bibliotece każdego fana komiksów. Nie widziałem lepszego tytułu o wikingach.

MOJA OCENA TOMU PIERWSZEGO 9️⃣.5️⃣/🔟

4
Komiksy amerykańskie / Paper Girls
« dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 21:28:35 »
Aż dziwne że taka seria nie ma swojego tematu. Komiks który był wg mnie tym najważniejszym na początku wejścia na nasz rynek NSC. Seria która wg mnie od początku ma równy dobry poziom. Można narzekać na powtarzalne zabiegi scenariuszowe oraz na to że każdy tom ma podobna konstrukcje, ale wg mnie to wciąż bardzo fajna seria i czekam na 6 tom z ogromnymi nadziejami. Jak oceniacie moi mili to co do tej pory otrzymaliśmy?

5
Gry wideo / Gears 5
« dnia: Cz, 26 Wrzesień 2019, 12:34:40 »
Jest na forum ktoś kto gra? Przyznam szczerze że tak pięknej gry pod względem wizualnym nie widziałem. Wygląda obłędnie. Póki co gram tylko online więc o samej kampanii singiel się nie wypowiem ale podobno jest bardzo dobrze. W końcu Xbox otrzymał tytuł poza Forza dla którego warto było kupić tę konsolę.

Strony: [1]