Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - OokamiG

Strony: [1]
2
Nasze komiksowe kolekcje / Jaskinia Wilka- OokamiG i moje nabytki.
« dnia: So, 08 Luty 2020, 12:53:28 »
Dla większej wygody i przejrzystości zdecydowałem się zrobić wątek dotyczący mojej kolekcji i zakupów. Na początek skromny początek roku w moim wykonaniu.  Harlenn wydana pięknie i nie żałuje, że wyjdzie w polskiej wersji, gdzie takiej jakości możemy nie dostać.

3
Gry wideo / Last od Us 2
« dnia: Śr, 25 Wrzesień 2019, 16:08:56 »
Wczoraj ogłoszono, że w drugą część gry od Naughty Dog zagramy już pod koniec lutego. Jak nastawiace się na grę i jak wspominacie pierwszą część przygòd Joela i Ellie? Dla mnie to jedna z najlepszych gier dostępnych na konsolach Sony, gęsty, ciężki klimat i znakomity gameplay. Historia też świetna.
Rzeczony zwiastun:

4
Komiksy amerykańskie / Strażnicy Galaktyki
« dnia: So, 04 Maj 2019, 02:56:35 »
To nowe "Guardians of the Galaxy" od Catesa wygląda spoko. Jak myślicie, Egmont to wyda? A jak już o tym mowa to jak wygląda sprawa z tym runem Abnetta? Egmont wyda całość czy jakieś kawałki? W internetach widzę, że omniak tego runu ma 900 stron...

Całość Abnetta i jego Strażników wyszła w dwóch tomach Complete Collection i patrząc na inne rzeczy z klasyki, można sądzić że na nich opierać będzie się Egmont. W jakim stopniu i co wytnie, tego nigdy nie wiadomo. Omnibus zawiera oprócz głównej serii, która ma 25 zeszytów także: THANOS IMPERATIVE: IGNITION 1, 1-6, DEVASTATION 1; MATERIAL FROM ANNIHILATORS 1-4; MATERIAL FROM ANNIHILATORS: EARTHFALL 1-4. Stąd jego większa objętość w stosunku do obydwu Complete Collection.  Jednak na temat tych pozostałych rzeczy się nie wypowiem, bo ich po prostu nie czytałem i nie wiem jak bardzo są istotne, ale np. w przypadku Imperatywu Thanosa, można się jednak spodziewać, że Egmont go wyda bo to jednak finał całej kosmicznej sagi i patrząc na to jak do tej pory był wydawany kosmos,Egmont podchodzi do tego dość kompleksowo. Czego nie można powiedzieć o innych rzeczach. Strażników w każdym bądź razie polecam. Czytałem ich już kilka ładnych lat temu, ale zrobili na mnie dobre wrażenie. Teraz podbudowuje ich polskimi wydaniami i całość jeszcze bardziej doceniam.  Z polskiego wydania się cieszę i na pewno zagości na mojej półce.

5
Komiksy amerykańskie / Neonomicon, Providence i The Courtyard
« dnia: Pt, 19 Kwiecień 2019, 13:42:11 »
Neonomicon i Providence jakoś się fabularnie łącza, czy ta zapowiedź tylko ze względu na autora.

6
Komiksy amerykańskie / Batman
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:57:19 »
Największy, najpopularniejszy i najlepszy superbohater. Temat do dyskusji  na temat tego co wydano z Człowiekiem-Nietoperzem, czego nie wydano, co powinno być wydane w Polsce i dlaczego to powinien być run Morrisona.
Jak wejść w świat Gotham i jakie są najważniejsze komiksy z Batmanem?
Który z najnowszych runów wydanych w Polsce jest lepszy, Snydera czy Kinga?
I czemu najlepszą serią wychodzącą u nas jest Detective Comics ?
Zapraszam do dyskusji.

7
Dział ogólny / Mucha Comics
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:42:31 »
Temat służący do dyskusji na temat wydawnictw i planów wydawniczych Muchy Comics. W pierwszej połowie roku ich plany prezentują się bogato i różnorodnie :
The Wicked + The Divine vol. 3
Astonishing X-Men vol. 2
Black Magic vol. 1
Chew vol. 10-11
Criminal vol. 1
Descender vol. 3
Gideon Falls vol. 1
Harrow County vol. 5
Immortal Iron Fist vol. 4
Jessica Jones vol. 2
My Heroes Have Always Been Junkies
Outcast vol. 5
Reborn
Saga vol. 9
Uncanny X-Force vol. 4Miesięczna rozpiska na cały 2019 rok.
Katalog: https://issuu.com/muchacomics/docs/mucha_kat_2019_no_bleed?fbclid=IwAR3oohG0imjZByYglZw9xWqQTOHaOopjPUZm6EW12H0nSnE8K8r9By-mLz8

Luty
-Chew tom 10
-Hrabstwo Harrow tom 5
Marzec
-Astonishing X-Men tom 2
-Descender tom 3
Kwiecień
-Outcast - Opętanie tom 5
-The Wicked + The Divine tom 3
-Uncanny X-Force tom 4
Maj
-Criminal tom 1
-Nieśmiertelny Iron Fist tom 4
-Reborn - Odrodzona
Czerwiec
-Chew tom 11
-Hrabstwo Harrow tom 6
II kwartał
-Gideon Falls tom 1
-Jessica Jones tom 2
Wrzesień
-Chew tom 12
III kwartał
-Astonishing X-Men tom 3
-Descender tom 4
-Huck
-Moonshine - Księżycówka tom 2
-Saga tom 9
-The Wicked + The Divine tom 4
-Wszyscy moi bohaterowie to ćpuny
IV kwartał
-Black Magick - Czarna Magia tom 1
-Criminal tom 1
-Descender tom 5
-Gideon Falls tom 2
-Hrabstwo Harrow tom 7
-Jessica Jones tom 3
-Jupiter's Circle - Orbita Jowisza
-Nemesis
-New X-Men tom 1
-Roughneck - Twardziel
-The Wicked + The Divine tom 5

8
Komiksy amerykańskie / Daredevil
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:08:56 »
I jak tam po pierwszym tomie Millera? Ja jako osoba, która miała po raz pierwszy do czynienia z tym legendarnym runem, czuję się lekko zawiedziony. Widać, że jest to tom zbierający prace kilku autorów, a historia wydaje się trochę poszatkowana. Rysunkowo też nie jest to nic ponadprzeciętnego. Komiks się jednak trochę zestarzał i to widać w warstwie wizualnej, co zrozumiałe, ale także w warstwie scenariuszowej. Szczególnie widać to przy okazji przeciwników głównego bohatera, najbardziej w przypadku Death-Stalkera. Jednak dwa zeszyty ze scenariuszem Millera wybijają się ponad ogólny poziom tomu i sprawiają, że sprawdzę kolejny tom gdzie autor w pełni przejmuje opowiadaną historię.

Strony: [1]