Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Leyek

Strony: [1] 2
1
Na luzie / Zdjęcia z Webba
« dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 23:03:47 »
Zakładam nowy temat, bo trochę tego będzie, a już te pierwsze zwalają z nóg. Miałem wrzucić wczoraj, ale zasnąłem oglądają retransmisję "show" NASA :)

Cytuj
Powyższy obiekt to Mgławica Carina, która jest jedną z największych i najjaśniejszych mgławic na niebie. Znajduje się około 7600 lat świetlnych od naszego Układu, w południowej konstelacji Kilu. Jak podaje NASA, mgławice to gwiezdne żłobki, w których tworzą się nowe gwiazdy. Mgławica Carina jest domem dla wielu masywnych gwiazd, kilka razy większych od Słońca. Oczywiście jest to obiekt fotografowany już wcześniej. Tym razem jednak widzimy zdecydowanie więcej młodych gwiazd, całe setki, które wcześniej były niewidoczne. Uważne oko dostrzeże również prześwitujące przez mgławicę w tle galaktyki. Szczegółowość fotografii zapiera dech. Poza tym, tak już po ludzku, zdjęcie jest po prostu piękne.Cytuj
MGŁAWICA PIERŚCIEŃ POŁUDNIOWY
Kolejnym obiektem jest Mgławica Pierścień Południowy. Znana również pod nazwą NGC 3132, w przeciwieństwie np. do Mgławicy Carina jest mgławicą planetarną – to rozszerzający się obłok gazu, otaczający umierającą gwiazdę. Ma średnicę prawie pół roku świetlnego i znajduje się około 2000 lat świetlnych od Ziemi. Dzięki teleskopowi Jamesa Webba udało się wykonać dwa zdjęcia, w bliskiej i średniej podczerwieni, i tym samym dostrzec więcej detali, co przede wszystkim oznacza wyraźnie odznaczające się warstwy zewnętrzne, jak również pełne szczegółów wnętrze. Przede wszystkim zaś na drugim zdjęciu widać, że wewnątrz znajdują się dwie gwiazdy.

Cytuj
KWINTET STEPHANA
Z kolei Kwintet Stephana to odkryty w 1877 roku i oddalony od nas o około 290 milionów lat świetlnych zespół galaktyk, który znajduje się w gwiazdozbiorze Pegaza. Cztery z pięciu galaktyk w kwintecie są powiązane ze sobą grawitacyjnie i tym samym uwikłane w kosmiczny taniec powtarzających się bliskich spotkań.

Przedstawienie zdjęć przez NASA z polskim komentarzem z najlepszego kanału na YT o kosmosie (tak do 4 min trzeba przewinąć):


Opisy "pożyczyłem" stąd: https://cdaction.pl/newsy/teleskop-webba-oficjalne-zdjecia-rewelacja


2
Na luzie / Kolarstwo
« dnia: Śr, 29 Czerwiec 2022, 22:10:38 »
W piątek start Tour de France 2022 w Kopenhadze, zakładam więc konkurencyjny do @Lyricstofa topic ;)

Dzisiaj w Kopenhadze odbyła się prezentacja zespołów, na której były tłumy:Zajawka komentatorów: https://twitter.com/BaranowskiDarek/status/1542177757311942657

Szkoda, że Eurosport "usunął" jakiś czas temu Wyrzykowskiego, choć Baranowski też daje radę.

Z naszych startują: Majka, Bodnar i debiutujący w TdF Owsian i Gradek. Kwiatkowski niestety nie zdążył wyleczyć kontuzji.

Z Giro obejrzałem w tym roku tylko końcówkę jednego górskiego etapu, mam nadzieję, że w TdF uda mi się więcej. W czasach jak się miało wakacje to całe wyścigi oglądałem :) Teraz najczęściej oglądam końcówki etapów wieszając pranie (przy tenisie tak się nie da ;) ).

Cytuj
Trasa Tour de France 2022

Etap 1. (1 lipca): Kopenhaga - (jazda indywidualna na czas 13,2 km)
Etap 2. (2 lipca): Roskilde - Nyborg (202,2 km)
Etap 3. (3 lipca): Vejle - Sonderborg (182 km)
dzień przerwy
Etap 4. (5 lipca): Dunkierka - Calais (171,5 km)
Etap 5. (6 lipca): Lille - Wallers-Arenberg (153,7 km)
Etap 6. (7 lipca): Binche - Longwy (219,9 km)
Etap 7. (8 lipca): Tomblaine - La Super Planche des Belles Filles (176,3 km)
Etap 8. (9 lipca): Dole - Lozanna (186,3 km)
Etap 9. (10 lipca): Aigle - Chatel les portes du Soleil (192,9 km)
dzień przerwy
Etap 10. (12 lipca): Morzine - Megeve (148,1 km)
Etap 11. (13 lipca): Albertville - Col du Granon Serre Chevalier (151,7 km)
Etap 12. (14 lipca): Briancon - Alpe d'Huez (165,1 km)
Etap 13. (15 lipca): Le Bourg d'Oisans - Saint-Etienne (192,6 km)
Etap 14. (16 lipca): Saint-Etienne - Mende (192,5 km)
Etap 15. (17 lipca): Rodez - Carcassone (202,5 km)
dzień przerwy
Etap 16. (19 lipca): Carcassone - Foix (178,5 km)
Etap 17. (20 lipca): Saint-Gaudens - Peyragudes (129,7 km)
Etap 18. (21 lipca): Lourdes - Hautacam (143,2 km)
Etap 19. (22 lipca): Castelnau-Magnoac - Cahors (188,3 km)
Etap 20. (23 lipca): Lacapelle-Marival - Rocamadour (jazda indywidualna na czas 40,7 km)
Etap 21. (24 lipca): Paryż (La Defense Arena) - Paryż (Pola Elizejskie) (115,6 km)

3
Gry wideo / Evercade EXP
« dnia: Cz, 02 Czerwiec 2022, 21:15:03 »
Cytuj
Producent Evercade Handheld i Evercade VS nie ma dość. Właśnie zapowiedziano trzecią konsolę, która powinna trafić w gust entuzjastów retro rozgrywki. Urządzenie otrzyma szereg ulepszeń względem pierwszej propozycji i trafi na rynek pod koniec 2022 roku.

Evercade EXP to nowa przenośna konsola dla sympatyków retro rozgrywki. Sprzęt został wyposażony w ekran IPS (4,3-cala, 800x400), wbudowane Wi-Fi oraz specjalny tryb TATE – dzięki niemu będziemy mogli zagrać w gry w orientacji pionowej.

Konsola zadebiutuje z kolekcją IREM Arcade 1 – w tym wypadku możemy liczyć na sześć gier: R-Type, Moon Patrol, In the Hunt, Battle Chopper, Lightning Swords oraz 10-Yard Fight. Trzeba mieć oczywiście świadomość, że wcześniej kupione kartridże będą współpracować z Evercade EXP.

Platforma ma zapewnić 4-5 godzin rozgrywki na jednym ładowaniu (akumulator 3000 mAh), a warto podkreślić, że producent zadbało wejście USB-C (w zestawie znajdzie się kabel) oraz Mini HDMI Out.

Zamówienia przedpremierowe na Evercade EXP ruszą we wrześniu, a premiera konsoli ma odbyć się zimą 2022 roku – sugerowana cena to 149,99 euro (około 685 zł).
więcej: https://www.ppe.pl/news/300927/evercade-exp-to-kolejna-konsola-dla-retro-maniakow-zapowiedziano-sprzet-i-nowe-gry.html

4
Komiksowe TOP Listy / Najlepszy komiks "superhero" 2021
« dnia: So, 08 Styczeń 2022, 02:47:10 »
Jakiś tam odzew w „dyskusyjnym” wątku był, więc zakładam temat i zobaczymy jak wyjdzie taka topka.

Głosujemy na najlepsze wydane w tym roku komiksy superhero, czyli wiadomo pozycje z Marvela, DC, Valianta + pojedyncze rodzynki z innych amerykańskich wydawnictw (np. Invincible, Black Beetle, Tom Strong, itp.).
Osobiście wyłaczyłbym spod głosowania „Strażników” Moore’a jako „zawodnika wagi ciężkiej”, który wyszedł w tym roku „tylko” w kolejnym, większym wydaniu. No ale jak się uprzecie to też będę ich zliczał ;)

Przy popularnych postaciach proszę o dokładne sprecyzowanie albumu/runu. 

1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 komiksów. Jeśli na liście będzie więcej pozycji, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie komiksy „superhero” wydane w Polsce w 2021 roku, czyli:

- albumy, zeszyty i tomy, jeśli są one zamkniętymi utworami lub są częścią Kolekcji,
- serie, runy autorów, jeśli jej kolejne albumy, tomy i zeszyty stanowią fragment większej całości. Głos oddany na jeden z albumów serii zostanie policzony na poczet całej serii.

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 25 lutego 2022 roku do godz. 23:59

5. Można głosować na kolejne „kolekcyjne” wydania (duble).

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie

5
Komiksy polskie / Rafał Spórna
« dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:58:54 »
Zakładam wątek, bo dla mnie to jedno z największych pozytywnych odkryć 2021, a przy okazji głosowania na polski komiks roku okazało się, że wielu forumowiczów, nie słyszało w ogóle o tym autorze. A przecież wydał on w 2021 na papierze 5 komiksów (wydane w większości w latach wcześniejszych w formie cyfrowej). Sam posiadam aktualnie 4 z nich i 2 to są pozycje bardzo dobre (Pangea Mazut, Epoch Escape), One Cloud też jest ok choć b. krótki, Pink Bang najmniej mi się podobał (jest też najstarszy, co myślę ma tutaj znaczenie). Wg mnie są to rzeczy spokojnie do wydania na Zachodzie (no może warstwa graficzna trochę niedomaga, ale może to moje odczucie bo nie przepadam za grafiką komputerową w komiksie). Autor miesza znane wątki SF w tak sprytny sposób, że powstaje coś naprawdę świeżego.

O Pangea Mazut pisałem kiedyś tak w innym temacie:
Szczerze polecam, jak ktoś lubi SF. Graficznie jest między średnio, a nieźle, Fabuła z początku wydaje się bez większego ładu i składu, ale w pewnym momencie świetnie się wszystko zazębia. Jedna z najlepszych rzeczy jakie w tym roku przeczytałem.

Strona autora, gdzie można poprzeglądać początki tych komiksów czy złożyć zamówienie: https://www.rafalspornakomiksy.pl/

Sam autor zawitał też na 1 post na forum, ale skromnie wrzucił się do tematu Nowych twórców, a przy takim portfolio jak opisałem powyżej myślę, że zasługuje na osobny wątek. Oto co napisał o sobie:

Rafał Spórna - lat 44, ukończone studia magisterskie na Politechnice Radomskiej w kierunku Edukacji Wizualnych, mieszkaniec Łodzi.
Komiksy rysowałem od najmłodszych lat, od momentu gdy pierwszy raz zobaczyłem Tytusa, Romka i Atomka w Świecie Młodych. Najpierw to były składane do formatu A6 książeczki (jeden rysunek na stronie) później plansze. Obecnie komiksy tworzę cyfrowo łącząc rysunek tradycyjny (tablet graficzny) z przeróbką zdjęć na grafikę i efektami programu graficznego Photoshop.

Twórczość.
W latach 2002-2010 rysowałem komiksy tuszem i kolorowałem w Photoshopie. Były to krótkie formy komiksowe od 3 do 10 stron o różnej tematyce zamknięte w albumie HUMAN PARK (na ten czas dostępny w wersji PDF).
Później tworzyłem już komiksy tylko cyfrowo i są to albumy PANGEA MAZUT, ONE CLOUD, EPOCH ESCAPE, HOLE SEQUENCES - w większości kilkudziesięciostronicowe, najczęściej kolorowe w formacie B5, wydrukowane własnym sumptem i dostępne za niewielkie pieniądze na stronie www.rafalspornakomiksy.pl lub w sklepie internetowym Gildii. Opowiadane historie dzieją się w alternatywnych światach science-fiction, podlanych narkotyczno-sennym sosem ze szczyptą mrocznego surrealizmu. Tematyka to głównie transhumanizm, ewolucja technologiczna zahaczająca o klimaty cyberpunkowe, kontakty z obcą cywilizacją, istota świadomości wyobcowanej, odrealnionej. Raczej interesuje mnie sama rzeczywistość, na którą bohater ma niewielki wpływ i odgrywa z góry narzuconą rolę. Rzeczywistość = oprogramowanie, człowiek = automat, często bez poczucia empatii.

Inspirację czerpię z literatury Stanisława Lema, Jacka Dukaja, Grega Egana, Philipa K. Dicka, filmów i seriali oraz oczywiście komiksów.

W przygotowaniu mam kolejne 2 komiksy "Oko Horusa" - o obcych żywiących się świadomością istot żywych, uwięzieniu umysłu w programie biologicznym napędzanym substancją DMT. Komiks będzie posiadał wątki paragrafowe. Drugi komiks czarno-biały "faNtAZI" alternatywna wizja ekspansji narodu germańskiego w oparach alchemii świata fantasy. W przyszłości nie zamierzam zamykać się tylko w sztywnych ramach science-fiction.

A jakie są Wasze przemyślenia o tym autorze? Znacie? Posiadacie jakieś pozycje? Może komuś w przeciwieństwie do mnie zupełnie nie podeszły?

6
Komiksowe TOP Listy / Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2021
« dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 21:05:13 »
Wątek na najlepsze wydawnictwo komiksowe 2021

1. Głosujemy podając listę maksymalnie 5 wydawnictw. Jeśli na liście będzie więcej wydawnictw, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie wydawnictwa lub inne podmioty, który wydały w Polsce w 2021 roku przynajmniej jeden komiks.

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 5 pkt
Miejsce 2 - 4 pkt
Miejsce 3 - 3 pkt
Miejsce 4 - 2 pkt
Miejsce 5 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 19 lutego 2022 roku do godz. 23:59

5. Edytowanie wiadomości i zmiana głosów dozwolona jest do końca trwania głosowania.

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie 

pomocna lista wydawnictw (choć pewnie wszystkiego nie obejmuje):
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2021/

7
Komiksowe TOP Listy / Komiksowa Top Lista - Rok 2021
« dnia: Nd, 02 Styczeń 2022, 11:35:55 »
Zasady podobne jak rok temu, choć jest istotna zmiana - osobna lista (5 typów) dla powracających komiksów (nowe/kolejne wydania, dodruki).

1. Głosujemy więc podając listy:
a) maksymalnie 10 komiksów nowości na rynku;
b) maksymalnie 5 komiksów powracających (nowe/kolejne wydania, dodruki; dla ułatwienia poniżej, pod spoilerem, ich w miarę pełne zestawienie).
Jeśli wskazane zostanie więcej pozycji, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie i zagraniczne komiksy wydane w Polsce w 2021 roku, czyli:

- albumy, zeszyty i tomy, jeśli są one zamkniętymi utworami lub są częścią Kolekcji,
- serie, runy autorów, jeśli jej kolejne albumy, tomy i zeszyty stanowią fragment większej całości. Głos oddany na jeden z albumów serii zostanie policzony na poczet całej serii.

Można używać np. tego zestawienia:
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2021/
choć nie obejmuje ono komiksów wydanych w ramach kolekcji

3. Punktacja
a) głosowanie główne (nowości):

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

b) głosowanie na komiksy powracające:
Miejsce 1 - 5 pkt
Miejsce 2 - 4 pkt
Miejsce 3 - 3 pkt
Miejsce 4 - 2 pkt
Miejsce 5 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 19 lutego 2022 roku (sobota) do godz. 23:59

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2021 - pytania i sugestie

Zapraszam do zabawy:)

PS. Byłoby miło jakby do typowania włączyli się również udzielający się na forum wydawcy :)

Lista pomocnicza do top5 komiksów powracających:
Spoiler: PokażUkryj

Komiksy wyłączone z głównego głosowania - osobna topka "Komiksów powracających na rynek"
:

- Black Hole
- Borgia (wyd. zbiorcze Libertago)
- Czarna Orchidea
- Donżon 1
- Fins de Siecle: Falangi Czarnego Porządku. Polowanie
- Fun Home. Tragikomiks rodzinny
- Goliat
- Incal (+Final Incal i Po Incalu)
- Insekt
- Jak schudnąć 30 kg? Prawdziwa historia miłosna
- Jesteś moją matką?
- Kajko i Kokosz. Złota kolekcja
- Kot Rabina 1-5
- Księgi magii
- Lucyfer
- Opowieści z hrabstwa Essex
- Pinokio
- Portugalia
- Prosto z piekła
- Przybysz
- Rork
- Sandman
- Strażnicy
- Thorgal (rys. G. Rosiński, wyd. zbiorcze Libertago)
- To była wojna okopów
- Universal War One
- Weź się w garść
- Wilq 5678 Album
- Yans
- Zguba
- Zrozumieć komiks

Tytuły biorące udział w głównym głosowaniu (tu gdzie mogły być wątpliwości):
- Oszałamiające bajki urłałckie
- Fastnachtspiel
- Muminki
- Dragon Ball kolor


8
Dział ogólny / Podsumowania roku 2021
« dnia: So, 04 Grudzień 2021, 15:54:01 »
Zaczynamy jak zwykle kontrowersyjną listą z Książek. magazynu do czytania (biorącą pod uwagę raptem ze 3-4 wydawców, do tego nadreprezentujacą jednego z nich :) - jednego z najlepszych na rynku, no ale są pewne granice). No ale w tym roku ten Wiedźmin na podium to już totalne przegięcie, w samym Egmoncie znajdzie się bez trudu pełno lepszych pozycji.


9
Filmy i seriale / Amazon Prime Video
« dnia: Wt, 12 Październik 2021, 23:21:06 »
Od dzisiaj Amazon Prime (w tym m.in. Video, Gaming, darmowe dostawy z amazon.pl) za 49 zł/rok + pierwsze 30 dni za free.

https://www.amazon.pl/primeZa taką cenę zdecydowanie polecam. Jakościowych rzeczy mniej niż na HBO Go, ale już w porównaniu z Netflixem jest nieźle. Z komiksowych i okołokomiskowych dobrych rzeczy serialowych niedostępnych nigdzie indziej - 2 sezony The Boys, 1 sezon Invincible, 2 sezony aktorskiej wersji Kleszcza, Star Trek Picard (czyli kontytnuacja wydanego na świeżo przez Egmont komiksu), świetne Tales from the Loop. Poza tym (nie oglądałem):Amerykańscy Bogowie, Kolej podziemna, The Expanse itd. Plus niezłe oryginalne produkcje dla dzieciaków.

10
Komiksy polskie / Jakub Rebelka
« dnia: Pn, 11 Październik 2021, 18:47:52 »
Trochę bezsensowny jest temat o tym artyście w wątku amerykańskim, bo ginie w zalewie Marvel/DC i kolekcji powyższych. Więc zaczynam tutaj i na dobry początek coś takiego:

Cytuj
Mamy to! Największy mural w Polsce ukończony. Jak podoba Wam się łódzki Wiedźmin?
11
Filmy i seriale / Super Mario Bros. Movie
« dnia: Pt, 24 Wrzesień 2021, 01:35:37 »
Ja się jaram :)

Cytuj
„Super Mario Bros.” od Illumination oraz Nintendo wciąż powstaje. Film animowany zadebiutuje w przyszłym roku i dzisiaj poznaliśmy pełną obsadę produkcji. Korporacje nie oszczędzają i zatrudniły do współpracy wielkie gwiazdy.

„Super Mario Bros.” zadebiutuje 21 grudnia 2022 roku w Ameryce Północnej, ale możemy podejrzewać, że w tym samym czasie przygoda będzie dostępna również na całym świecie. Jest to wielka produkcja, za którą odpowiada nie tylko Nintendo, ale autorzy „Minionków” – Illumination ma na koncie wiele sukcesów i możemy liczyć na animację z najwyższej półki.

Założyciel Illumination, Chris Meledandri oraz Shigeru Miyamoto z Nintendo zajmują się produkcją filmu.

Tak prezentuje się obsada filmu (aktorzy podłożą głosy pod znanych bohaterów):

Chris Pratt – Mario
Anya Taylor-Joy – Princess Peach,
Charlie Day – Luigi
Jack Black – Bowser
Keegan Michael-Key – Toad
Seth Rogen – Donkey Kong


12
Dział ogólny / 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« dnia: Cz, 27 Maj 2021, 17:21:53 »
Jest data i plakat stworzony przez Marcina Podolca. Ciekawe czy uda się na żywo czy znów online.


13
Komiksy amerykańskie / Marvel Deluxe
« dnia: So, 01 Maj 2021, 14:39:17 »
Pora chyba na osobny wątek, żeby dyskusja nie ginęła w wątku egmontowskim.

Nowa inicjatywy startująca od września 2021. W przeciwieństwie do DC Deluxe brak ustandaryzowania formatów, ale zawsze format powiększony w stosunku do klasycznego B5.

Na pierwszy rzut:
wrzesień'21 - X-Men - Wielki Projekt (Ed Piskor) - 149,99 zł
październik'21 - Spider-Man - Historia Życia (Chip Zdarsky, Mark Bagley) - 89,99 zł

X-Meni - ponad 300 stron (więc całość, nie wiadomo czy z dodatkami) + tak jak w oryginale specyficzny papier, inny niż kreda.Cytuj
Dwa wydane w eleganckiej formie i powiększonym formacie komiksy są doskonałą propozycją dla czytelników chcących poznać historię postaci bez lektury długich serii.

W tomie X-Men – Wielki projekt Ed Piskor, laureat Nagrody Eisnera związany z komiksem niezależnym, przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii drużyny X-Men za pomocą nietuzinkowych rysunków nawiązujących do fanzinów.

Spider-Man – Historia życia to zaś opowieść o dziejach Petera Parkera od lat 60. do współczesności, zilustrowana przez Marka Bagleya – kultowego rysownika komiksów o Człowieku Pająku.

14
Dział ogólny / Dziwny Pomysł (wydawnictwo)
« dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 22:53:06 »
Cytuj
Oficyna Dziwny Pomysł istnieje od 2017 i do tej pory znałem je przede wszystkim dzięki wydawanym przez nią książeczkom dla dzieci z serii „Tajemnice przedszkola Wronie Gniazdo” (polecam). Teraz firma wkracza również na rynek komiksowy.Cena okładkowa: 44 zł
Ilość stron: 128
Format: 27.1x21.0 cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami

Kreska wydaje się być mocno inspirowana Ciemnościami Smalandii :)

Komiks na stronie wydawnictwa: https://www.dziwnypomysl.pl/produkt/gimnazjum/

W sklepach internetowych (Empik, czytam.pl) widzę, że jest już dostępny bez problemu, ze sporym rabatem.

Recenzja: https://kamienzserca.pl/gimnazjum-kvammen-recenzja/
W aktualnej Polityce od Jakuba Demiańczuka Gimnazjum dostało mocne 4/6

15
Dział ogólny / Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, EC1, Łódź
« dnia: Wt, 09 Luty 2021, 23:36:19 »
Cytuj
Urząd Miasta Łodzi pokazał, jak mają wyglądać wnętrza Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które powstaje na terenie EC1. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2022 r.
(...)
Na parterze i pierwszym piętrze powstaną sale poświęcone grom wideo.
(...)
Na pierwszym piętrze swój początek będzie miała także stała wystawa poświęcona komiksowi. Ekspozycja umożliwi zobaczenie oryginalnych dzieł największych polskich mistrzów komiksu oraz opowie o tym, dlaczego komiksy są wartościowe i jak się je tworzy.

Dalsza część ekspozycji znajdzie się na drugim piętrze, gdzie prócz wystawy stałej przez cały rok funkcjonować będą czasowe, prezentujące osiągnięcia polskiego i światowego komiksu. Przewidziano również miejsce na przestrzenie warsztatowe, w których każdy będzie mógł stworzyć swoje własne komiksy.źrodła: https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,26760271,centrum-komiksu-i-narracji-interaktywnej-w-budowie-zobacz.html

https://www.radiolodz.pl/posts/67347-kolejny-etap-budowy-centrum-komiksu-i-narracji-interaktywnej-w-lodzi-zdjecia-wizualizacje

Strony: [1] 2