Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Leyek

Strony: [1] 2 3 4
1
Komiksowe festiwale / Białogard Comic Con 6-7 lipca 2024
« dnia: Śr, 03 Lipiec 2024, 10:59:50 »
Byłem przekonany, że taki wątek już dawno istnieje (pojedynczy post w zbiorczym temacie o różnych mniejszych festiwalach się nie liczy ;) ). W takim razie nadrabiam zaległości. Plakat autorstwa Wojciecha Stefańca, link do strony z rozpiską informacji o festiwalu + plan spotkań i warsztatów.
Główną gwiazdą festiwalu będzie, co już chyba prawie każdy wie, Jose Roosvelt autor wydanego właśnie komiksu "CE". Poza tym na festiwalu premiery m.in. nowych pozycji Łukasza Kowalczuka, nowego AKT-u + reprintów nr 1 i 2.

https://kultura.bialogard.info/bialogard-comic-con/

Cytuj
Uruchomiliśmy podstronę CKiSE specjalnie dla osób nie używających soszjali.
Tam znajdziecie większość informacji o tegorocznej edycji BCC w jednym miejscu, bez potrzeby skrolowania ściany na efbeku.
Mapki dojdą wkrótce, jak i plan na strefę autografów.
Stay tuned!EDIT. Wskoczyła rozpiska strefy autografów:

Cytuj
AUTOGRAFY

miejsce: sala widowiskowa CKiSE - budynek główny
/ 1 Maja 15 - wejście od ul. Grununwaldzkiej/

Sobota, 6.07.2024:

10-12 - José Roosevelt

12-14 - Piotr Nowacki

14-15 - Kasia Nie

15-17 - Wojtek Stefaniec

Niedziela,  7.07.2024:

10-12 - José Roosevelt

12-13 - Marta Falkowska

13-14 - Rafał Szłapa

14-15 - Piotr Śmiechosław Wojciechowski

Obowiązuje regulamin.

2
Dział ogólny / Wydawnictwo Diablaq
« dnia: Pt, 12 Kwiecień 2024, 20:49:02 »
Cytuj
Tak, to prawda. Powstało nowe wydawnictwo komiksowe. Na pierwszy ogień bierzemy przezabawny komiks Belzebubs. Premiera jeszcze w tym roku 🙂

Logo wydawcy:Profil na FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=61558033393442

EDIT.
Cytuj
Belzebubs – Fiński komiks internetowy oraz wirtualny zespół Black metalowy stworzony przez JP Ahonen'a. Według komiksów, Belzebubs założono w 2002. Członkami zespołu są Hubbath, gitarzysta Obesyx, gitarzysta i wokalista Sløth oraz perkusista Samaël. Zespół wydał swój pierwszy singiel „Blackened Call” w 2018 roku.


3
Komiksowe festiwale / Komiksowa Warszawa 23–26 maja 2024
« dnia: Pt, 08 Marzec 2024, 19:46:31 »
Cytuj
Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet wszystkim paniom i dziewczynom życzymy wszystkiego najlepszego. I przy okazji chwalimy się plakatem zapowiadającym tegoroczną edycję Komiksowej Warszawy, którego autorką jest Maria Rostocka. Plakat będzie można, oczywiście, kupić na festiwalu. Tegoroczna Komiksowa Warszawa odbędzie się w dniach 23 – 26 maja na błoniach Pałac Kultury i Nauki Warszawa . Do zobaczenia.


4
Komiksowe TOP Listy / Komiksowa Top Lista - Rok 2023 (głosowanie główne)
« dnia: Nd, 07 Styczeń 2024, 22:23:16 »
Zasady podobne jak rok temu, ale dodałem parę poprawek/dookreśleń (zostały pogrubione). Postaram się w swojej sygnaturce w najbliższym czasie dodać link (np. do dokumentu w googlowym "excelu") do spisu pomocniczego dotyczącego komisów powracających (bo edytować posta można tylko przez krótki czas).

1. Głosujemy więc podając listy:
a) maksymalnie 10 komiksów nowości na rynku;
b) maksymalnie 5 komiksów powracających (nowe/kolejne wydania, dodruki; link do ich w miarę pełnego zestawienie dodam w swojej sygnaturce).
Jeśli wskazane zostanie więcej pozycji, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

Można zagłosować w osobnych postach (np. w odstępie czasu) na nowości i na komiksy powracające, można też kolejnym postem "poprawić/zeedytować" wcześniej zamieszczoną listę.

Biorę pod uwagę jedynie głosy oddane na minimum 6 komiksów-nowości i min. 3 komiksy powracające (zasada 50%+1, oczywiście można głosować np. jedynie na same nowości). Na rynku wyszło tyle pozycji, że głosowanie jedynie na 1 czy 2 wyselekcjonowane pozycje jest po prostu "nieuczciwe" wobec innych uczestników zabawy i zaburza "siłę" poszczególnych głosów.


2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie i zagraniczne komiksy wydane w Polsce w 2023 roku, czyli:

- albumy, zeszyty i tomy, jeśli są one zamkniętymi utworami lub są częścią Kolekcji,
- serie, runy autorów, jeśli jej kolejne albumy, tomy i zeszyty stanowią fragment większej całości. Głos oddany na jeden z albumów serii zostanie policzony na poczet całej serii,
- magazyny (Metal Hurlant, Relax Labrum, Relax PCA, Akt itd.) - głosujemy raz na magazyn, nie na poszczególny numer.

Można używać np. tego zestawienia:
http://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2023/

3. Punktacja
a) głosowanie główne (nowości):

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 - 9 pkt
Miejsce 3 - 8 pkt
Miejsce 4 - 7 pkt
Miejsce 5 - 6 pkt
Miejsce 6 - 5 pkt
Miejsce 7 - 4 pkt
Miejsce 8 - 3 pkt
Miejsce 9 - 2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

b) głosowanie na komiksy powracające (nowe/kolejne wydania, wznowienia):
Miejsce 1 - 5 pkt
Miejsce 2 - 4 pkt
Miejsce 3 - 3 pkt
Miejsce 4 - 2 pkt
Miejsce 5 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 9 marca 2024 roku (sobota) do godz. 23:59

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie

5
Komiksy polskie / Luko Czakowski
« dnia: Cz, 04 Styczeń 2024, 00:01:40 »
Kilka udanych komiksów wydanych (i to u dużego wydawcy), oryginalny styl graficzny, a tematu o autorze brak, więc zakładam. I na start dzisiejsza sympatyczna i merytoryczna rozmowa Marty Kosteckiej z Luko:


6
Komiksowe TOP Listy / Najlepsze Komiksowe Wydawnictwo - Rok 2023
« dnia: Śr, 03 Styczeń 2024, 23:48:56 »
Wątek na najlepsze wydawnictwo komiksowe 2023.

1. Głosujemy podając listę maksymalnie 10 wydawnictw. Jeśli na liście będzie więcej wydawnictw, pozostałe zostaną potraktowane jedynie w formie ciekawostki.

2. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie polskie wydawnictwa lub inne podmioty, który wydały w Polsce w 2023 roku przynajmniej jeden komiks.

3. Punktacja:

Miejsce 1 - 10 pkt
Miejsce 2 -  9 pkt
Miejsce 3 -  8 pkt
Miejsce 4 -  7 pkt
Miejsce 5 -  6 pkt
Miejsce 6 -  5 pkt
Miejsce 7 -  4 pkt
Miejsce 8 -  3 pkt
Miejsce 9 -  2 pkt
Miejsce 10 - 1 pkt

4. Głosowanie trwa do 1 marca 2024 roku do godz. 23:59

5. Edytowanie wiadomości i zmiana głosów dozwolona jest do końca trwania głosowania.

Wszelkie komentarze, sugestie i pytania na temat głosowania proszę umieszczać w odrębnym temacie: Top Listy - 2023 - pytania i sugestie

https://alejakomiksu.com/archiwum_komiksow/2023/

7
Filmy i seriale / Filmy - co polecacie/odradzacie?
« dnia: Śr, 06 Wrzesień 2023, 23:34:30 »
Zakładam wątek podobny do tego serialowego, bo w "Ogólnie o filmach" jest straszny miszmasz i jakieś opinie giną wśród innych postów.
Sam zacznę z grubej rury, od jednego z najgorszych filmów, które widziałem w życiu, a na pewno najgorszego na jakim byłem w kinie. To dzieło to:
O psie, który jeździł koleją - zacznę od tego, że kino familijne mi zupełnie nie przeszkadza. W leniwą niedzielę zawsze fajnie było obejrzeć coś w tym stylu. Ale musi to jednak trzymać jakiś poziom, być luźne, z jakąś tam fabułą i przesłaniem. Powyższy polski przedstawiciel tego gatunku wszystko robi źle. Przed wszystkim autorzy chyba nie wiedzieli jaką historię chcą opowiedzieć, w wyniku czego mamy pomieszanie taniego dramatu z slapstickowymi, niby śmiesznymi scenami. Zresztą dziwnych połączeń jest tu więcej - stacja i mieszkanie głównych bohaterów jak z dawnych lat + nowoczesne media (hasztagi, influencerzy itd.). Akcja filmu zaczyna się niby w kwietniu, a wszyscy chodzą "na krótki rękaw" przez cały czas (hahah). Zachowanie głównych bohaterów, rodziców dziewczynki zupełnie niewiarygodne. Sensowniej o kasę potrzebną na operację jej jedynej córki by walczyły dzieci z początkowych klas podstawówki. Tak naprawdę "postać" psa to jest tu wrzucona na siłę, co jakiś czas sobie autorzy scenariusza o nim przypomną i jest jakaś scena. Najlepsza jest jednak scena z końcówki, jak młoda zupełnie z niczego idzie sobie szukać psa, a ten oczywiście w ostatniej chwili ratuje ją spod kół pociągu. Takiej taniochy dawno nie widziałem, można się tylko pośmiać z tej żenady. Moja ocena 1/10, odradzam każdemu. Młodszy syn (wielki fan filmów z psami, jest tego tona na HBO, od połowy nudził się niemiłosiernie). Zamierzam teraz obejrzeć powszechnie hejtowanego Pana samochodzika z Netflixa, przy tej padace myślę, że będzie się jawił jako arcydzieło.

8
Dział ogólny / Akcje charytatywne komiksiarzy
« dnia: Śr, 31 Maj 2023, 22:53:24 »
Twórcy komiksowi chętnie włączają się w różne akcje charytatywne, ale często ogłoszenia o tym idą tylko na FB i wiele takich rzeczy ucieka.

Na początek wrzucam screena aktualnej akcji Tomxyza, który oferuje wydruki ze swojej wystawy "Śpij słodko, Aniołku. Opowieść o stracie", a całość uzyskanych wpłat pójdzie na stowarzyszenie Lubelski Animals - organizacji niosącej pomoc chorym, maltretowanym i bezdomnym zwierzętom.Cytuj
Jeżeli ktoś chciałby bliżej przyjrzeć się wydrukom, wrzucam linka: https://drive.google.com/.../1Z6vwExL8k8jKMmvcfD40F4...

Bezpośredni link do posta (powinna się tam pojawiać aktualizacja odnośnie dostępnych plansz): https://www.facebook.com/tomxyzart/posts/pfbid0C2avc65bp7KcwnvmWL5hRkaqUjR1XaJkh1mL9bpUUBTJzwuWLDfZZSWDGAGeC3eml?notif_id=1685450772127613&notif_t=feedback_reaction_generic&locale=pl_PL

9
Komiksy amerykańskie / Marvel G.O.D.S (Jonathan Hickman)
« dnia: Śr, 24 Maj 2023, 23:19:16 »
Ale fajnie się to zapowiada:

Cytuj
Poznajcie G.O.D.S.:
1. Wyn to potężny ekspert od magii, który działał w tajemnicy przez tysiące lat, a teraz jest zmuszony wyjść z cienia.
2. Aiko Maki to wysokiej rangi agentka, do bólu wierna naukom ścisłym i gotowa zrobić wszystko, by zachować równowagę w „budulcu stworzenia”.
3. Dmitri the Science Boy, lekkomyślny partner Wyna, posiadający tajną misję odkrycia mrocznej prawdy o swojej przeszłości.
4. Mia the Magic Girl, młoda czarodziejka, która stara się w pełni wykorzystać swój potencjał.
5. Cubisk Core, tajemnicza istota owładnięta „czystym zepsuciem”, dążąca do zniszczenia istniejącego systemu.
(Update)
Ta grupa to wysłannicy / agenci Naturalnego Porządku Rzeczy oraz słudzy samych „budulców stworzenia”. Mogą być nowi dla czytelników, ale knują od eonów, ścierając się ze sobą za kulisami dobrze znanych wydarzeń.
Jak zdradził Jonathan Hickman, „G.O.D.S.” to druga z „biblii” jakie stworzył dla komiksowego Domu Pomysłów (pierwszą było „House of X”).
Fabuła tej historii ma rozgrywać się w odrębnym, specjalnym zakątku Uniwersum Marvela – „w szczelinach, które leżą na skrzyżowaniu nauki i magii”.
W opowieści mamy odwiedzić niektóre niektóre postacie i koncepcje, które zostały dostosowane do oczekiwań bardziej nowoczesnej, „zorientowanej na ciągłość” publiczności.

Okładki variantowe ich promujące niestety mocno wyrobnicze:


10
Komiksowe festiwale / DwuTakt Toruń 20.05.2023 r.
« dnia: Pn, 15 Maj 2023, 23:05:38 »
Cytuj
DwuTakt: Festiwal Kultury Popularnej po trzy letniej przerwie wraca do edycji stacjonarnej. DwuTakt już w najbliższą sobotę w budynku 1LO na ulicy Zaułek Prosowy 1. Zerknijcie na program 🙂
Będziemy tam z naszym stoiskiem na giełdzie komiksu. Część grupy zaangażowana jest także w realizację festiwalu jak choćby Piotr Śmiechosław Wojciechowski, który poprowadzi w tym dniu warsztaty z tworzenia komiksu. Start godzina 13.
Od 12.30 do 19 potrwa zaś cały blok Renesans Superbohaterów 2023, gdzie wśród prelegentów spotkacie m.in. Michał Siromskiego, Juliana Jelińskiego czy Radosława Pisulę.
Przybywajcie, zapraszamy 🙂
11
Komiksy amerykańskie / Peter Milligan
« dnia: Cz, 04 Maj 2023, 00:07:43 »
Wielki nieobecny na naszym rynku, wreszcie zaczyna być wydawany (X-Statix, Shade), a jako, że na FB znalazłem rzeczowy komentarz o Shade, The Changing Man Michała Misztala Misztala (skromnie obecnego również na forum) stwierdziłem, że to dobry powód na założenie topicu.

Rzeczony komentarz:
Cytuj
Naprawdę wyjdzie to u nas? Aż nie chce mi się wierzyć. Co do samej serii, w jednym z ostatnich papierowych Zinioli było było sporo na temat Milligana, między innymi najlepsza dziesiątka jego komiksów zdaniem Marii Lengren, Dominika Szcześniaka i moim, a o serii Shade pisałem tam tak: Najdłużej wydawany z komiksów, które znalazły się na tej liście (70 zeszytów), prawdziwa odyseja przez szaleństwo, zarówno Milligana, jak i pojawiających się na kartach Shade’a postaci. Choć brytyjski scenarzysta radzi sobie doskonale z krótszymi opowieściami, The Changing Man udowadnia, że potrafi urzec czytelnika również czymś o wiele bardziej rozległym.

Shade to pokaz milliganowskich umiejętności na wielu polach, bo cała seria zmienia się znacznie na przestrzeni kolejnych epizodów. Ba, sam główny bohater nie jest przez cały czas taki sam – i nie mam tu na myśli tylko ewolucji jego charakteru.

Na przeczytanie całości przygód Shade’a trzeba poświęcić trochę więcej czasu niż na większość innych komiksów, jakie wyszły spod pióra Milligana, jednak z pewnością nie będzie to czas stracony. Wspominałem już o kwasowości Vertigo lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i The Changing Man jest tego kolejnym przykładem, nieważne, czy w kadrach pojawia się American Scream, John F. Kennedy, mitologiczna Pandora czy sam diabeł. Dobrych pomysłów jak zwykle nie zabrakło, a 70 odcinków pozwoliło Milliganowi jeszcze bardziej niż zazwyczaj rozbudować niejednokrotnie skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami komiksu. Niech za przykład trudnej znajomości posłuży fakt, że na początku komiksu przybywający z planety Meta Shade wiąże swój los z pewną kobietą, nie dość, że wbrew jej woli, to jeszcze przejmując (fakt, że niespecjalnie) kontrolę nad ciałem człowieka, który zamordował jej rodziców i ma zostać poddany karze śmierci.

A do tego wszystkiego Chris Bachalo.

Nie potrafię wyrazić, jak bardzo uwielbiam ten komiks...i jeszcze recenzja pierwszego tbp: https://kolorowezeszyty.blogspot.com/2012/05/1022-shade-changing-man-american-scream.html

12
Dział ogólny / Wydawnictwo W.A.B.
« dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 21:32:56 »
Dziś w Empiku trafiłem na nieznany mi komiks Klub smutnych duchów. Okazuje się, że Wydawnictwo W.A.B wróciło (kiedyś wydali ten nieszczęsny Kanon graficzny t. 1 czy komiksy Melona) na "nasz rynek" pozycją z ich młodzieżowej serii Neony.Cytuj
Data premiery   08-03-2023
Liczba stron   208
Seria   Neony
Tłumacz   Agnieszka Kalus
Wydawca   W.A.B.
Autor   Lize Meddings
Format   153 x 234
ISBN   978-83-8318-378-7
Kategoria Wydawcy   Literatura młodzieżowa
Typ okładki   miękka

Czy kiedykolwiek czułaś/eś/oś się zagubion_ lub samotn_?

* Jakbyś nigdzie nie pasował_?

* Jakbyś był_ prawie... niewidzialn_?

* Znajdź swoje bratnie dusze w Klubie Smutnych Duchów!

To był jeden z tych dni – tak złych, że ledwo można wstać z łóżka. Takich, w których nawet wyjście z domu wydaje się być najtrudniejszą z walk. A kiedy już uda się wyjść na zewnątrz, absolutnie wszystko sprawia, że od razu tego żałujemy. Ale nawet najgorszego dnia może stać się coś zaskakującego. Coś, co odmieni nasze życie. Na zatłoczonej imprezie, na której czujemy się przeraźliwie samotni, możemy dostrzec po drugiej stronie pokoju duszę podobną sobie. I wspólnie założyć tajne stowarzyszenie dla niespokojnych i samotnych. Klub dla tych, którzy myślą, że nigdzie nie należą.

Bo te trzy słowa – „rozumiem, co czujesz” – wystarczą, byś nie czuł_ się tak samotn_.

„Klub Smutnych Duchów” to wspaniale ilustrowany pierwszy tom nowej serii rozgrzewających serca powieści graficznych o przyjaźni, współczuciu i odnajdywaniu bratnich dusz.W Gildii pozycja "wisi" jako literatura :) : https://www.gildia.pl/literatura/552967-klub-smutnych-duchow-znajdz-swoja-bratnia-dusze

13
Komiksowe festiwale / Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej 2023 (20-23.04)
« dnia: Nd, 02 Kwiecień 2023, 15:52:38 »
Dziwne, że jeszcze ten festiwal nie ma tematu, więc zakładam.
Plakat:i jeszcze takie spellowe koziołki:Program: https://komiksy-poznan.pl/program/

Autografy - jeszcze raczej niepełna rozpiska (Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Galeria):
Sobota:
Cytuj
12:00
Dyżur autografowy autorów antologii Rzeźzin:
Zvyrke, Tomxyz, Kamil Dukiewicz, Łukasz Godlewski, Slaviiik, Tomasz Kontny i Przemek Jachnik

13:00
Keren Katz

14:00
Krzysztof Owedyk (Prosiak), Daniel Chmielewski, Michał Siromski, Jarosław Jaro Wojtasiński

15:00
Grzegorz Wawrzyńczak, Dawid Żurawski

16:00
Rafał Jankowski, Tomasz Grodecki

Niedziela:
Cytuj
12:00
Jakub Dębski – Dem

13:00
 
14:00
Marcin Podolec

15:00

14
Dział ogólny / Komiksowe nagrody
« dnia: So, 28 Styczeń 2023, 13:03:17 »
Walają się newsy o nich po różnych tematach, więc zakładam nowy i zaczynamy sympatycznie:

Cytuj
Tegoroczna ceremonia rozdania nagród festiwalu w Angoulême rozpoczęła się wręczeniem Nagrody Szkół Angoulême dla Marzeny Sowy i Dorothei De Monfried za "Małą ucieczkę". Gratulacje!
15
Filmy i seriale / Apple TV+
« dnia: Pt, 06 Styczeń 2023, 21:35:17 »
Cytuj
Platforma Apple TV+ pokazała pierwszy klip z drugiego sezonu serialu science fiction Fundacja na podstawie powieści Isaaca Asimova. W obsadzie znaleźli się m.in. Jared Harris, Lee Pace, Lou Llobell, Leah Harvey, Laura Birn, Terrence Mann, Cassian Bilton oraz Alfred Enoch.

Premiera nowych odcinków latem tego roku!


Strony: [1] 2 3 4