Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Leyek

Strony: [1]
1
Dział ogólny / Podsumowania roku 2020
« dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 14:10:15 »
Lista najlepszych komiksów roku 2020 z Polityki (autor: Jakub Demiańczuk):

1. Ciemności Smalandii, scenariusz i rysunki: Henrik Bromander, Centrala.
2. Sabrina, scenariusz i rysunki: Nick Drnaso, Kultura Gniewu.
3. Perramus, scenariusz: Juan Sasturain, rysunki: Alberto Breccia, Non Stop Comics.
4. Śmiech i śmierć, scenariusz i rysunki: Adrian Tomine, Kultura Gniewu.
5. Upadek, scenariusz i rysunki: Mikaël Ross, Timof Comics.
6. Poczwarki, scenariusz i rysunki: Gosia Kulik, Kultura Gniewu.
7. Orwell, scenariusz: Pierre Christin, rysunki: Sébastien Verdier, Marginesy.
8. Szczurwysyny, scenariusz: Luís Zhang, rysunki: Fábio Veras, Timof Comics.
9. Czarne nenufary, scenariusz: Fred Duval, rysunki: Didier Cassegrain, Marginesy.
10. Mister Miracle, scenariusz: Tom King, rysunki: Mitch Gerads, Egmont.

Dużo bardziej wyważona i różnorodna, niż ta z Książek. Magazynu do czytania, choć braki genialnych pozycji też są (np. Donżon).

Dla przypomnienia lista z Książek..., którą wrzucałem w temacie Kultury Gniewu:
10. Niezwyciężony
9. Zabić drozda
8. Rycerz Janek
7. PTSD – Syndrom stresu pourazowego
6. Koniec lipca
5. Wilk
4. Sabrina
3. Skóra z tysiąca bestii
2. Judasz
1. Śmierć i śmiech

PS. Jakoś później albo jutro wrzucę top listę komiksów dekady (2011-2020) ze styczniowej Nowej Fantastyki - bardzo kontrowersyjna popowo-superbohaterska


2
Gry wideo / Gamedec
« dnia: Śr, 07 Październik 2020, 21:15:53 »
Polska odpowiedź na Cyberpunka 2077 ;), na podstawie prozy M. Przybyłka. Pewnie trochę osób o nim już słyszało. Gameplay'e udostępnione wcześniej wyglądały sensownie. Teraz jest szansa sprawdzić samemu - od dziś do 13 października można ściągnać i pograć w demo: https://store.steampowered.com/app/917720/Gamedec/  U mnie właśnie się ściąga choć na moim złomie nie sądzę żeby w ogóle poszło ;)

Na zachętę trailer (choć on akurat słabawy jest):3
Gry wideo / Super Mario
« dnia: Cz, 03 Wrzesień 2020, 16:42:53 »
Z okazji 35 urodzin Mario parę (spodziewanych - "remastery" trójwymiarowych odsłon) kotlecików na Switcha już oficjalnie:


I coś niespodziewanego - co zapowiada się przegenialnie - Mario Kart Live:


Ogólnie marka Mario to dla mnie kult i musiał mieć w końcu swój wątek :) Obecnie z synem ogrywamy najnowsze Paper Mario i mimo słabawych walk uroku ma ta gra masę.

4
Komiksy europejskie / Donżon
« dnia: Nd, 26 Lipiec 2020, 22:47:26 »
Dla mnie rzecz genialna, za której wydanie jestem wdzięczny wydawcy. Wiem, że przed wydaniem było zachwalanie, podjarka, ale nieraz już na takich pozycjach się rozczarowywałem, tutaj wręcz odwrotnie. Podszedłem ostrożnie - jakiś czas temu, miałem luźniejszy weekend i stwierdziłem, że na spokojnie przeczytam Prometheę t. 1, ale najpierw sprawdzę pierwszy album Donżona. Skończyło się tym, że z biegu przeczytałem wszystkie 6 albumów wchodzących w skład pierwszego tomu zbiorczego, a Promethea do dziś nieprzeczytana. Nie wiem czy kiedykolwiek czytałem taki miks: przemyślenia odn. relacji damsko-męskich, psychologii, filozofii, po ekonomię w tak strawnej formie i z tak świetnym humorem. Warstwa graficzna też idealnie współgra (albumy rysowane przez Bouleta z początku podobały mi się mniej, ale kadry z wybuchami/ogniem mnie kupiły, ogólnie dla mnie u Trondheima lepsze przedstawienie postaci, u Bouleta lepsze tła i szczegółowość kadrów). Przy takich pozycjach zazdroszczę Francuzom, że mogli czekać na poszczególne albumy, bo sądzę, że premierom kolejnych albumów towarzyszył niezły szum (czy nielubiane przeze mnie słowo: hype). Jedyny minus -  to patrząc na rozpiskę z pierwszego tomu - brak dalszych przygód smoczo-kaczorzego duetu.

PS. Zakładam temat, bo wstyd, żeby taka pozycja nie miała swojego wątku (szkoda, że wcześniejsze posty innych użytkowników "zaginęły" w wątku  Timofa).

5
Jak w temacie, jestem właśnie przed przeprowadzką i proszę o podzielenie się, przez ekspertów takich eskapad, radami, uwagami, patentami dot. pakowania jak przygotować się i zorganizować przewiezienie dość dużej ilości komiksów/książek na odległość ok. 150 km, żeby poszło w miarę sprawnie i było jak najmniej strat. Rozważam zarówno wynajęcie firmy przewozowej jak i samodzielne zorganizowanie ekipy i busa.

Odpuściłem już sobie przewiezienie tego całego barachła razem z meblami i najistotniejszymi rzeczami i zostawiam to na drugi etap, jak uda się wykroić parę dni na pakowanie. Najgorsze jest to, że obecna przeprowadzka to tylko etap przejściowy i za 2-3 lata szykuje się kolejna (części kartonów planuję nawet nie odpakowywać, tylko u rodziny przechować).

7
Dział ogólny / Komiks/rysunek prasowy
« dnia: Śr, 27 Maj 2020, 23:03:04 »
Zakładam temat o ważnym elemencie naszego medium (w końcu to na łamach prasy debiutowali Calvin i Hobbes, Garfield, Fistaszki czy u nas Filutek - nie sprawdzałem, więc mam nadzieję, że nie było jakiegoś wyjątku ;) ), a trochę chyba na tym forum pomijanym. Postaram się co jakiś czas wrzucać ciekawsze rzeczy z naszego rynku, może ktoś się dołączy. Liczę, też na jakąś dyskusję o ulubionych twórcach, postaciach itp.

Zacznę kilku nowszych rysunków od andrzejrysuje, mimo, że bardziej cenię Kozę, Raczkowskiego czy Leśniaka-Skarżyckiego, ale akurat dziś trochę przeglądałem i nieraz też trafiają się dobre rzeczy.
i tematyczne:8
Dział ogólny / Liberated - gra i komiks w jednym
« dnia: Cz, 14 Maj 2020, 13:15:53 »
Dzieło polskiego studia Atomic Wolf. Demo do sprawdzenia na Steamie (ograniczone czasowo, prawdopodobnie tylko do jutra - 15.05, bo udostępnione z okazji wirtualnej edycji targów Digital Dragons, docelowo będzie dostępna i na PC i na konsolach).

Poniżej zajawka z PSX Extreme (w recenzji dostała 8-, w Pixelu też dobra nota była) i trailer.
Link do strony Steam: https://store.steampowered.com/app/875310/Liberated/

PS. Wrzucam do Działu ogólnego, bo to ciekawy przykład jednej ze ścieżek rozwoju medium komiksowego. Poza tym do działu Gier rzadziej się zagląda, a szansa na sprawdzenie demka tylko teraz jest.
Ja od kiedy przeczytałem reckę mocno się na ten tytuł napaliłem, choć demko dopiero wieczorem będę w stanie sprawdzić.

PS2. Jest szansa, że dziś lub jutro pojawi się też demo gry Gamedec na podstawie prozy Marcina Przybyłka.

9
Nasze komiksowe kolekcje / MFKiG 2019 - wrysy, grafiki, autografy
« dnia: Nd, 29 Wrzesień 2019, 00:56:15 »
Wrzucam swoje skromne zdobycze (pomijając "bazgroły" Dema:)) i czekam na perełki osób, które piątkową noc spędziły pod halą.

Łukasz Kowalczuk:
John Layman:


Leśniak/Skarżycki:


Maciej Łazowski/Bartosz Sztybor:
Krzysztof Hain:10
Dział ogólny / Ciekawe kadry z komiksów
« dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 22:15:15 »
Czytając komiksy trafiamy na kadry, które wyróżniają się z całości (celne, śmieszne, świetne graficznie/ciekawe kompozycyjnie, z ukrytymi nawiązaniami do innych dzieł, itp.). Wrzucam kilka moich ostatnich znalezisk i oczekuję, że temat zostanie podłapany (tylko bez spoilerów). Może ktoś dzięki temu sięgnie po tytuł, który przeoczył/odłożył na później, albo chociaż będzie miał chwilę rozrywki.

Na początek bardzo lajtowo, ale w sumie ten kadr jest tak uroczo absurdalny, że podsunął mi pomysł na ten wątek. Kapitan Ameryka Hail Hydra:


Chew t. 11, rysunki Guillory'ego i pomysły Laymana w tej serii wymiatają, tutaj warzywa-wieżowce:


Czarny Młot t.3, wkład własny tłumacza, ale pasuje idealnie:


Minionki t. 1, cała strona, nic odkrywczego, ale przed poniedziałkiem jak najbardziej na miejscu:


Transmetropolitan t. 4, w tej serii nawiązań w tle jest od groma, wrzucam kultowe "All your base..." + deszczowe kadry zawsze na plus:


11
Komiksy amerykańskie / Doktor Strange - Jason Aaron (Marvel Now 2.0)
« dnia: Nd, 02 Czerwiec 2019, 22:51:56 »
Świetna rzecz, którą po skończeniu 1 tomu naszego wydania, szczerze polecam. Opinie na razie przeważały średnio dobre, więc tym jeszcze się wahającym radzę samemu się przekonać. Nawet rysunki Bachalo, które średnio mi podzchodziły w Uncanny X-men tutaj pasują bardzo dobrze (swoją drogą świetnie rysuje drzewa i inne zarośla :) , ale paletę kolorów mógłby zmienić na trochę żywszą). Fabuła jak to u Aarona na porządnym poziomie, ciekawy pomysł wyjściowy, dobrze poprowadzona akcja. Widziałem opinie, że seria poprowadzona podobnie jak Thorzyca, ale tamtej jeszcze nie czytałem, więc może dlatego tak dobrze mi Strange wszedł. Do tego dobrze skonstruowany antagonista, który ma wiarygodną motywację do działania. Jego racje są sensowne i nazywanie go czarnym charakterem byłoby nadużyciem. Historia, pod względem poziomu, spokojnie tak jak Vision Kinga, mogłaby funkcjonować poza uniwersum Marvela. Ode mnie ogólna ocena 7,5/10 (w ramach Marvela 9/10).

PS. Może ktoś wie dlaczego większość stron, chyba tylko te kolorowane przez samego Bachalo (te o bardziej zgniłych kolorach) jest średnio wyraźna, lekko rozmazana, jakby drukowana z pliku o za niskiej rozdzielczości. Na pewno nie jest to błąd druku, zresztą w Uncanny X-men jest podobnie. To jakaś artystyczna wizja?

Strony: [1]