Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Kyms

Strony: [1]
1
Komiksy amerykańskie / DC Finest
« dnia: Pt, 23 Luty 2024, 12:31:25 »
DC zapowiedziało linię wydawniczą "DC Finest". Swego rodzaju odpowiednik "Epic Collection" Marvela. Chronologiczne, starsze historie zostaną zebrane w albumu większego formatu, miękkiej oprawie i przystępnej cenie.

Zapowiedziano następujące komiksy:

DC Finest – The Flash: The Human Thunderbolt: Collects classic adventures of Barry Allen, the Silver Age Flash, by John Broome and Carmine Infantino, including 1956’s iconic Showcase #4. Also includes Silver Age Flash stories that include the first appearances of famous Flash rogues, including Captain Cold, Mirror Master, and Gorilla Grodd.

DC Finest – Batman: Year One & Two: Collects the Dark Knight’s adventures following the game-changing crossover Crisis on Infinite Earths, including Batman: Year One by Frank Miller and David Mazzucchelli and Batman: Year Two by Mike W. Barr and Todd McFarlane, plus more mid-to-late-’80s Batman stories from Barr, Max Allan Collins, Norm Breyfogle, and others.

DC Finest – Wonder Woman: Origins & Omens: This collection spotlights fan-favorite writer Gail Simone’s run on Wonder Woman, starting with 2007’s “The Circle,” with artist Terry Dodson, plus celebrated story arcs “Ends of the Earth,” “Rise of the Olympian,” and “Warkiller,” featuring art by Aaron Lopresti.

DC Finest – Catwoman: Life Lines: Selina Kyle steps out of Batman’s shadow and becomes a protagonist in her own right in this collection featuring Catwoman’s 1989 solo debut by Mindy Newell and J.J. Birch, Peter Milligan and Tom Grindberg’s Catwoman Defiant from 1992, and the first year of DC’s Catwoman ongoing series, by writer Jo Duffy and artist Jim Balent.

Features the Man of Steel’s earliest and most iconic adventures, starting with Jerry Siegel and Joe Shuster’s groundbreaking Action Comics #1. This collection includes Action Comics #1-25, Superman #1-5, and New York World’s Fair Comics #1.

Więcej szczegółów - https://www.dc.com/blog/2024/02/22/dc-announces-absolute-power-dc-finest-and-updates-elseworlds-at-comics-pro

2
Gry wideo / GTA 6
« dnia: Wt, 05 Grudzień 2023, 00:48:44 »
Wleciał pierwszy zwiastun GTA VI! Rockstar udostępnił zwiastun wcześniej niż planował (uroki przecieków)


3
Komiksy amerykańskie / DC Compact Comics
« dnia: Pt, 03 Listopad 2023, 09:44:44 »
W czerwcu przyszłego roku wystartuje nowa linia wydawnicza, która skupi się na bestsellerowych komiksach z oferty DC. Wśród zapowiedzianych tytułów (na ten moment) są:

- "Watchmen"
- "Batman: The Court of Owls"
- "All-Star Superman"
- "Far Sector"
- "Wonder Woman. Earth One"
- "American Vampire Book One"
- "Batman: Hush"
- "Joker"
- "Harley Quinn & the Gotham Sirens"
- "Catwoman: Trial of the Catwoman"

Komiksy w ramach tej linii zostaną wydane w wymiarach 5,5" x 8,5". Każda komiks będzie kosztował $9,99.

link do oficjalnej zapowiedzi: https://www.dc.com/blog/2023/11/02/dc-announces-dc-compact-comics

4
Gry wideo / Hogwarts Legacy
« dnia: So, 11 Luty 2023, 14:01:17 »
Wyczekiwana gra ujrzała światło dzienne. "Hogwarts Legacy" od wczoraj jest dostępny na nowy XBOX, PS5 i PC. Opis z portalu Gry-online.pl:

Hogwarts Legacy jest grą RPG akcji z otwartym światem, osadzoną w wykreowanym przez J.K. Rowling uniwersum Harry’ego Pottera. Produkcja stanowi owoc współpracy studia Avalanche Software (znanego między innymi z takich projektów, jak Disney Infinity 3.0 czy Auta 3: Wysokie Obroty) oraz firm Portkey Games (która dostarczyła gry Harry Potter: Wizards Unite i Hogwarts Mystery) i Warner Bros. Interactive Entertainment.

Hogwarts Legacy zabiera nas w podróż do XIX-wiecznego Hogwartu. W trakcie rozgrywki wcielamy się w młodego adepta Magii i Czarodziejstwa, który potrafi panować nad Starożytną Magią. Kiedy gobliny i czarnoksiężnicy zawiązują niecodziennie przymierze, by zniszczyć czarodziejów i czarownice, nasze niezwykłe umiejętności sprawiają, że trafiamy w sam środek wywołanego przez nich chaosu. Od tego, czy uda nam się uporać z zagrożeniem, zależy los całego czarodziejskiego świata.


5
Komiksy amerykańskie / JSA (Justice Society of America)
« dnia: So, 03 Grudzień 2022, 15:59:02 »
Klasyczna drużyna nie ma jeszcze własnego wątku? Czas to nadrobić. Jest ku temu okazja, ponieważ w tym tygodniu wystartowała nowa seria od Johnsa, Janina i Bellaire.

Streszczenie "Justice Society of America #1"
Spoiler: PokażUkryj

Akcja komiksu zaczyna się 26 lat od aktualnych wydarzeń w świecie DC. Przyszłości, przynajmniej dla nas, w której mamy nowe pokolenie JSA: Power Girl, Jim Craddock (Gentleman Ghost), Solomon Grudny (wtf?!), Michael Mayne (syn Harley Quinn), Cameron Mahkent (Icicle, fajne nawiązanie do serialu "Stargirl"), Kyle Knight (Mist) oraz Ruby Sokov (żywa Czerwona Latarnia). W składzie drużyny jest jeszcze jedna postać... Huntress czyli Helena Wayne! Ze wstępu dowiadujemy się, że Bruce Wayne został zamordowany 8 lat wcześniej i Helenie udało się go pomścić, co poprowadziło ją ku wiadomej roli.

Ktoś zamordował Dr Fate'a (którym był Khalid). Fate chciał wcześniej spotkać się z Heleną ostrzegając ją o niebezpiecznej przyszłości, którą uratować może wyłącznie Huntress. Nie pogadali sobie. Po dwóch dniach zmumifikowane ciało Khalida zostaje znalezione w jednym z sarkofagów. Na miejscu pojawia się cała drużyna JSA. Chwilę później dochodzi do zbiorowego morderstwa przez tajemniczego typa. Wszyscy umierają. Na sam koniec została Huntress. Tajemnicza oprawca zastosował czar starzejący ciało Heleny. W porę ratuje ją matka czyli Catwoman. Selina robi coś dziwnego, co cofa Helenę w czasie, aby powstrzymała bieg wydarzeń. Jest pewien problem... Helena trafia do roku 1940.


Wrażenia z komiksu:
Bardzo czekałem na premierę komiksu. JSA jest jedną z moich ulubionych ekip i brakowało mi ich (w pełnej formie) od czasów New52. Powrócili za sprawą Geoffa Johnsa. Podoba mi się intryga wykreowana przez niego od pierwszej strony. Nowa drużyna wzbudziła moje zainteresowanie. Byłem bardzo ciekaw jak funkcjonować będzie jednostka składająca się z wyrzutków. Niestety nie było dane tego posmakować, ponieważ na pierwszy plan wyłoniła się niebezpieczna i tajemnicza sprawa prowadząca w konsekwencji do podróży w czasie. Pomysł uważam za ciekawy i przypominający mi delikatnie wątek JSA, który miał na łamach serii "Justice League" pomiędzy Metalami. W tamtej historii bohaterowie ze współczesności musieli cofnąć się w czasie do oryginalnej JSA, aby zrobić to i owo. Johnsa nie gonią terminy, ani wydarzenia, więc na spokojnie może stworzyć ciekawą sprawę, gdzie ilość pytań będzie mnożyła się.

Jedynym zastrzeżeniem jest zbyt szybkie tempo akcji. Liczyłem, że wątek z Dr Fate'm potrwa nieco dłużej. Na łamach numeru odbębniło się tyle, co Zdarsky robi w trakcie pojedynczych zeszytów u Batmana. Dobrze czy źle, szybciej przejdziemy do właściwej historii. Mimo szkoda, że nie dane było dłużej poznać postępowania nowego pokolenia i tego jak się dogadują.

Spoiler: PokażUkryj

Komiks zaczął się od rzutu akcji w przyszłość. Autor już na pierwszej stronie podał śmierć Batmana. Czy zatem mieliśmy kanoniczy spoiler? Niewątpliwie tak, ale łatwo domyśleć się jaki jest procent szansy, że kiedykolwiek zobaczymy to w komiksach - wcale albo za 100 lat.


Rysunki został wykonane przez uzdolniony duet: Mikel Janin (rysunki) i Jordie Bellaire (kolor). Świetne prace aspirujące w kierunku realizmu zachowując komiksowość. Masa pięknych ujęć, przy których zatrzymywałem się i łaknąłem oczami czując delikatnie epickość i klimat superbohaterszczyzny.

Podsumowując: Warto, czekam na więcej.

6
Komiksy amerykańskie / Nightwing
« dnia: So, 19 Listopad 2022, 12:54:12 »
Grayson od dłuższego czasu zasługuje na własny wątek. Zwłaszcza od momentu pisania jego serii przez Taylora, która jest jedną z lepszych jakie ukazują się obecnie od DC.

Wątek otwiera zarazem komunikatem o ważnej zmianie jaka zajdzie w świecie DC wraz z premierą "Nightwing #101" będącego już częścią "Dawn of DC".

Spoiler: PokażUkryj

Opis "Nightwing #101" sugeruje, że w "Dawn of DC" to Tytani, nie Liga Sprawiedliwości, będzie dźwigała na barkach największą odpowiedzialność w walce ze złem i bezprawiem. W opisie fabularnym zeszytówki jest nadmienione, że Superman osobiście powie Graysonowi, że teraz jest jego czas prowadzenia. Grayson zbierze grupę przyjaciół i osiądą się w Bludhaven skąd będzie działać globalnie.


Okładka wykonana przez Travisa Moore (pierwsza). pokazuje prawdopodobny skład nowej drużyny (Tytani? Nowi Tytani? Grunt, że Tytani!): Nightwing, Flash (Wally West), Starfire, Beast Boy, Raven, Donna Troy i Cyborg. Stan rzeczy potwierdza druga okładka wykonana przez Redondo.

Bardzo cieszy mnie ten obrót sytuacji. Od dłuższego czasu scenarzyści powinni skupić się na nowym pokoleniu zamiast do znudzenia wykorzystywać ikonicznych superbohaterów. Nowe pokolenie wniesie powiew świeżości otwierając perspektywy na nowe doświadczenia. Gdyby ktoś wątpił w te słowa to wystarczy spojrzeć na jakość "Nightwing" (Pamiętajcie, Nightwing is awesome 😉) czy "The Flash".

źródło: https://www.gamesradar.com/the-titans-will-replace-the-justice-league-as-dcs-top-superhero-team/

7
Komiksy amerykańskie / Dawn of the DCU (nowa era DC)
« dnia: So, 08 Październik 2022, 00:20:30 »
Po aktualnym Kryzysie "Dark Crisis" nastanie nowa era "Dawn of the DCU" - https://www.dc.com/blog/2022/09/14/the-epic-conclusion-to-dc%E2%80%99s-blockbuster-event

Pierwszy wydarzeniem w nowym okresie będzie "Lazarus Planet" wynikający z rozwoju wydarzeń "Batman vs Robin #4". Opis poniżej:

Spoiler: PokażUkryj

👉Kontynuacja "Batman vs Robin #4", gdzie wybuchnie wulkan na Lazarus Island, który przeniesie do atmosfery niebezpieczne związki chemiczne wywołujące zmiany wśród bohaterów i ziemian. Nie byle jakie, co widać poniżej.
👉Część bohaterów przejdzie szalone przemiany na czas imprezy np. na grafice widzimy niebieski kostium Supermana, Marsjanina w formie bestii czy Batmana z założonym hełmem Dr Fate'a.
👉Shazam uwolni się z kamienia Nieskończoności, grafiki zwiastują jego klasyczne wdziano.
👉Damian wezwie bohaterów do obrony świata. Na jego sygnał odpowiedzą m.in. Monkey Prince, Blue Beetle, Power Girl, Cyborg, Batman i więcej.
👉Mark Waid połączy siły z takimi twórcami przy evencie jak: Riccardo Federici, Gene Luen Yang, Billy Tan, Nicole Maines, Skylar Patridge, Francis Manapul, Phillip Kennedy Johnson, Josie Campbell, Dan Watters.
👉Komiksowe wydarzenie rozpocznie się w styczniu i zakończy w lutym 2023 roku. Części składowe wydarzenia będą ukazywały się w tygodniowych odstępach czasowych. Na wydarzenie złożą się następujące komiksy:
🔴Lazarus Planet: Alpha (10 stycznia)
🔴Lazarus Planet: Assault on Krypton (17 stycznia)
🔴Lazarus Planet: We Once Were Gods (24 stycznia)
🔴Lazarus Planet: Legends Reborn (31 stycznia)
🔴Lazarus Planet: Next Evolution (7 lutego)
🔴Lazarus Planet: Dark Fate (14 lutego)
🔴Lazarus Planet: Omega (21 lutego)

8
Komiksy amerykańskie / Marvel Origins - Kolekcja kolekcja w Polsce
« dnia: Śr, 21 Wrzesień 2022, 16:49:30 »
Na grupie facebookowej "Czytelnia Komiksu Między Kadrami" pojawił się wpis o pierwszym egzemplarzu rzutu testowego kolejnej serii od Hachette w Polsce zatytułowanej "Marvel Origins".Czyli chodzi o tą zagraniczną kolekcję https://www.hachette-collections.com/fr-fr/collection-comics/

9
Komiksy amerykańskie / Powieści graficzne 13+
« dnia: Cz, 18 Sierpień 2022, 23:49:20 »
Śledzicie cykl Powieści Graficznych 13+ od DC? Za granicą mamy wysyp tego, w polskim przekładzie ukazało się już kilka tomów:

- Wonder Woman. Zwiastunka wojny
https://egmont.pl/Wonder-Woman.-Zwiastunka-wojny,52261909,p.html

- Śladami Batgirl
https://egmont.pl/Sladami-Batgirl,57959447,p.html

- Catwoman. W blasku Księżyca
https://egmont.pl/Catwoman.-W-blasku-Ksiezyca,45885448,p.html

- Kod Oracle
https://egmont.pl/Kod-Oracle,52261908,p.html

- Supergirl. Jak być super
https://egmont.pl/Supergirl.-Jak-byc-super,62981124,p.html

- Młodzi Tytani. Beast Boy
https://egmont.pl/Mlodzi-Tytani.-Beast-Boy,56424465,p.html

- Młodzi Tytani. Raven
https://egmont.pl/Mlodzi-Tytani.-Raven,45885450,p.html

- Młodzi Tytani. Beast Boy kocha Raven
https://egmont.pl/Mlodzi-Tytani.-Beast-Boy-kocha-Raven,62981149,p.html10
Nasze komiksowe kolekcje / Kyms - Kolekcja
« dnia: Wt, 02 Sierpień 2022, 12:40:51 »
Moje komiksowe zbiory  ;D

11
Komiksy amerykańskie / Tom Taylor
« dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 11:02:25 »
W trakcie SDCC ujawniono kilka informacji na temat elseworldu DC tworzonego przez Taylora, DCeased, więc myślę, że to dobry moment aby poświęcić mu ciut więcej uwagi na forum. Scenarzysta obecnie rozchwytywany w świecie DC, pierwsze zasługi zgarniając po "Injustice" czy właśnie "DCeased", a obecnie prowadząc jedną z najlepszych serii, o ile nie najlepsza, czyli "Nightwing". Po drodze machnął jeszcze "Suicide Squad" oraz zaczął średniowieczny elseworldu w klimatach Gry o Tron czyli "Dark Knights of Steel".

Rzecz jasna Taylor to nie tylko DC. Dla Marvela ukręcił głośniejsze serie jak "X-Men: Red", "All-New Wolverine" czy "Superior Iron Man". Od Marvela kojarzę wyłącznie jego "Dark Ages", którymi niestety nie powalił mnie. Z innych klimatów obecnie prowadzi "Seven Secrets", które mam w planach czytelniczych.

Śledzicie jego twórczość? Jak ją oceniacie? Które z jego projektów na "tak", a które na "nie"?

12
Komiksy amerykańskie / Dark Crisis on Infinite Earths
« dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 22:42:50 »
Wcześniej "Dark Crisis", teraz "Dark Crisis on Infinite Earths". W trakcie SDCC zmieniono nazewnictwo aktualnego Kryzysu DC, aby mocniej podkreślić, że to bardziej kontynuacja "Crisis on Infinite Earths" niż cyklu Metali. Zmiana raczej czysto kosmetyczna, ponieważ przed debiutem #1 mówiono, że tak to powinno w praktyce wyglądać. Zakładano jednak, że podchodzi pod Metale, bo Dark Crisis wyszedł z podstaw nakreślonych po Metalach.

Obwieszczenie informacji dobrą okazją do zaczęcia tematu na forum, którego nie było. Śledziliście całą drogę pod Kryzys DC, jak i jego przebieg? Co sądzicie?

13
Komiksy amerykańskie / DC i Webtoon
« dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 23:42:57 »
Jak oceniacie wyniki współpracy DC i Webtoon? Na chwilę obecną doczekaliśmy się trzech serii (Batman Wayne Family Adventures; Vixen NYC oraz Zatanna & the Ripper) oraz kolejna jest w przygotowaniu (o Red Hoodzie).

Serie nie są nagłaśniane, co troszkę kaleczy pierwszy owoc współpracy. "Batman Wayne Family Adventures" jest ciekawym konceptem łączącym humorystyczne historie z poważniejszymi tematami, które przedstawiają nam tytułową rodzinę od innej strony - nie jako bandę przebierańców, a rodzinę w pełnym znaczeniu tego słowa. Nie bez powodu pozycja ta została nominowana do tegorocznych nagród Eisnera w kategorii "Najlepsza seria cyfrowa".

Wszystkie wydawane serie są za darmo i legalnie dostępne na Webtoons:
- Batman Wayne Family Adventures - https://www.webtoons.com/en/slice-of-life/batman-wayne-family-adventures/list?title_no=3180&page=1
- Vixen NYC - https://www.webtoons.com/en/super-hero/vixen-nyc/list?title_no=4169
- Zatanna & the Ripper - https://www.webtoons.com/en/fantasy/zatanna-and-the-ripper/list?title_no=4518

14
Dział ogólny / Kanał Uniwersum DC Comics na YouTube
« dnia: Śr, 08 Czerwiec 2022, 18:43:18 »
Cześć. Zapraszam na nowy kanał na YouTube, który w całości dedykowany jest komiksowemu światu DC. Przekrój od recenzji i omówień komiksowych, po filmy i seriale, po drodze zachaczajać po rożne omówienia tematyk ze świata DC. Jest i nawet cosplay! Przekrój zróżnicowany, dopiero startujemy. Mile widziane porady i uwagi - te proszę pisać na priv lub Fanpage :)

Link do kanału - https://www.youtube.com/channel/UCQ3bNLZiaWjwF3p6KweM_MA

Strony: [1]