Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - nicolascage

Strony: [1]
1
Na stronie IDW (https://www.idwpublishing.com/product/teenage-mutant-ninja-turtles-the-idw-collection-vol-1-tpb/) znalazłem info o wydaniu w listopadzie zbiorczych żółwików w miękkim wydaniu. Od pewnego czasu myślę o wejściu w ten temat, ale zbiorcze wydania HC są ciężko dostępne, o cenie nie wspominając. Ucieszyłem się więc na wieść o TP, ale w ofertach sklepów nie widzę jeszcze opcji na taki preorder, mimo iż można już zamawiać inne pozycje z IDW z datą wydania nawet na grudzień czy styczeń 2022. Ktoś się orientuje w temacie? Może są jakieś opóźnienia?

2
Komiksy amerykańskie / Rick Remender
« dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 11:42:46 »
Przepadacie? Nie cierpicie? Lubicie się wytarzać w bagnie pulpy, czy może działa Wam ona na nerwy?
Ja po lekturze Black Science oraz Fear Agenta podziwiam wyobraźnię, fantastyczne światy i zakręcone fabuły, ale z drugiej strony czuję się nimi nieco przytłoczony (myślę, że brakuje czasem worldbuildingu w tym wszystkim, a seriom wyszłoby na dobre, gdyby były trochę krótsze) i męczy mnie sposób narracji. Przede mną jeszcze Low - arty wyglądają nieziemsko, ciekawe jak reszta :)

3
Dział ogólny / Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 08:42:45 »
Widziałem podobny post w dziale „Literatura”, ale ciekawi mnie, co ostatnio wpadło Wam w ręce z komiksowego światka. Może, podobnie jak ja, lubicie rozgrzebać kilka pozycji (i opiszecie pokrótce wszystkie), a może nie odpuścicie, aż nie skończycie zaczętego czytadła (i skrobniecie kilka słów właśnie o nim)? Napiszcie parę słów o tym, co właśnie czytacie – czy warto/nie warto i dlaczego :)

4
Komiksy amerykańskie / Top 5 komiksów indie
« dnia: So, 01 Maj 2021, 13:43:32 »
Czytujecie komiksy indie? Jakie najlepsze możecie polecić i dlaczego? Wiadomo, że niełatwo zdefiniować ten termin, ale pisząc „indie”, mam na myśli przede wszystkim komiksy spoza największej dwójki i wykluczam jakieś wieloletnie, superpopularne runy innych wydawnictw. Zdaję sobie też sprawę, że niektóre produkcje zaczynające poza głównym nurtem prędzej czy później się do niego przebiły, zresztą zdefiniujcie „indie”, jak sami chcecie :)

5
Komiksy amerykańskie / BOOM! Studios
« dnia: So, 01 Maj 2021, 13:36:02 »
Ostatnio przeczytałem kilka tomów komiksu The Woods – bardzo mi podpasował właściwie pod każdym względem – od oryginalnej kreski, przez niezwykle dynamicznie prowadzoną fabułę po interesujący świat. Jako że superbohaterszczyzna trochę mi się przejadła, zacząłem przeglądać recenzje i zestawienia topek wydawnictwa BOOM! Studios, pod którego sztandarem ukazał się wspomniany komiks.
W ten sposób wyniuchałem kilka rzeczy, którymi mam zamiar się zainteresować w bliższej lub dalszej przyszłości: Once & Future, Grass Kings, We Only Find Them When They're Dead, Coda czy Black Badge.

Macie jakieś doświadczenia z tym wydawnictwem lub komiksami indie w ogóle?

6
Komiksy amerykańskie / Brian K. Vaughan
« dnia: Śr, 28 Kwiecień 2021, 14:42:22 »
Jestem świeżo po lekturze Sagi (kapitalna, choć nie wszystko mi w niej podeszło) i właśnie zachwycam się Paper Girls - zaskoczyło mnie, jak bardzo inne pod każdym względem są od Sagi - poza samymi realiami kompletnie inna narracja, dialogi, sposób prowadzenia głównego wątku. W kolejce czekają Y: The Last Man i Ex Machina - mam nadzieję, że również pozytywnie mnie zaskoczą. Co jeszcze polecacie tego autora?

Strony: [1]