Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ukaszm84

Strony: [1] 2 3 ... 25
1
Zakupy / Odp: Tantis.pl
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 21:36:11 »
Aj, właśnie zamówiłem w Tantisie m.in. dwie cegły - Havok / Wolverine i Tomb Raider Archiwa 2 i jeśli tak samo zapakują to chyba niewiele z nich zostanie, oby u mnie było lepiej :P

2
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:54:52 »
Ja bym chciał kupić brakujące mi Kaczory Donaldy z 1994 roku z lepszym tłumaczeniem komiksów Barksa i też nie mogę. I nie narzekam.

Bez przesady, narzekasz na to na każdym kroku :P

3
Komiksy polskie / Empress (Więcławek, Pałka)
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 18:44:03 »
Przeczytałem dwa razy (raz wersję kolorową, raz raw), scenariusz wydaje się dość prosty, choć mało czytelnie podany, więc nie mam pewności czy czegoś nie pominąłem. Główną jego zaletą jest sam setting (nie wiem na ile to robota Dominiki Węcławek a na ile Maciej Pałka miał dowolność), sama historia wydaje mi się tylko pretekstem do rysunkowej zabawy, no ale graficznie to jest petarda, stylówa jakiej dawno nie było i od groma nawiązań, również przy pomocy zmieniającej się kreski, często nawet w ramach jednej planszy. Polecam jeśli komuś brakuje dawnego Corbena, dawnego Moebiusa, dawnego Bisleya, gdzie sens nie jest najważniejszy, historię odbiera się wrażeniowo, nie logicznie, jest brudno, nieczytelnie ale pięknie.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Batman
« dnia: So, 25 Wrzesień 2021, 17:10:06 »
Faktycznie ten Batman Ninja jest oryginalny i plus za odwagę, ale mnie wynudził okropnie. Za to jeszcze niedawno na HBO był Powrót Zamaskowanych Krzyżowców (już chyba nie ma) i tutaj już się bawiłem świetnie, choć to w zasadzie parodia, ale zrobiona tak jakby to była na serio historyjka w stylu tych najwcześniejszych o Batmanie (gumowe rekiny itd.), polecam jeśli gdzieś na to traficie jeszcze.

5
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 14:03:02 »
W Izraleu było coś takiego przez parę lat, ale się wycofali bo sprzedaż książek spadła, no ale u nas na pewno będzie inaczej  :)

Już nie mówiąc o względach moralnych - jak w ogóle na serio można rozpatrywać zabronienie komuś przez państwo dawania rabatu na swoją ofertę, to powinno być nie do pomyślenia.

6
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: Cz, 23 Wrzesień 2021, 13:54:09 »
Ze względu na poparcie dla tego antyrynkowego projektu mam równe 0 sympatii dla Sonia Braga / Non Stop Comics. Nie jest to bojkot sensu stricto z mojej strony, bo nie zarzekam się, że nic od nich nigdy nie kupię, ale nie kupiłem od bardzo dawna (od Dni, których nie znamy) i są u mnie zdecydowanie na ostatnim miejscu wśród wydawnictw, których tytuły rozpatruję do kupna.

7
Komiksy polskie / Odp: Tytus
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 21:09:04 »
Do podróży poślubnej też mam jakiś dziwny sentyment. Generalnie nawet te najsłabsze części i tak mi się dobrze czyta, nie umiem się na Papcia za długo wkurzać.

8
Dział ogólny / Odp: Ultimate Comics
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 21:07:21 »
Co to w ogóle jest? Na Gildii jest tłumacz podany, to było wcześniej gdzieś wydane?

9
Dział ogólny / Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 20:38:21 »
U mnie Fast na razie na czele wśród tych, które przeczytałem. Po Empress też sobie dużo obiecuję. Bajki urłałckie genialnie narysowane (choć niestety ze zbyt bardzo widocznymi zapożyczeniami stylu) i świetnie wydane, ale typ humoru średnio do mnie trafia, często za mocno wjeżdża w rynsztok i kloakę. Wiem, że taki zamysł, ale to nie dla mnie. KDP to jak w prawie każdym takim zbiorze jednoplanszówek bardzo nierówny poziom i mimo wszystko Śledzia bardziej ceniłem jak był rebeliantem w Produkcie z Matką Boską Extramocną niż teraz jak jest statecznym tatusiem.

10
Dział ogólny / Odp: Jak powinno się wydawać komiksy ?
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:21:53 »
Cytuj
Książki są czymś powszechnym, również u nas, komiks tutaj  to nisza.

Sam tutaj potwierdzasz, że rynek jest słabo rozwinięty i nawet podajesz jeden z powodów dlaczego tak jest :)

11
Dział ogólny / Odp: 32 MFKiG Łódź 02-03.10.2021
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 16:19:18 »
Z FB:
Cytuj
Oto One! 🙌 Nominacje do najlepszego polskiego albumu komiksowego roku (wydanego między 31. a 32. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi):
Mieszko - Braterstwo 👉 Komiks Mieszko | Przemysław Świszcz | Graphos
Ostatni pisarz | Jan Mazur i Robert Sienicki | Kultura Gniewu
Black Hound. Z piekła rodem | Kamil Dukiewicz 👉 Kamil Dukiewicz - Komiksy & Ilustracje | niezależne
Oszołamiające Bajki Urłałackie | Krzysztof Owedyk | Kultura Gniewu
Poczwarki | Gosia Kulik | Kultura Gniewu
Złe sny | Janek Koza | Centrala
Wydział 7 - Letnicy 👉 Wydział7 | Marek Turek, Tomasz Kontny, Krzysztof Owedyk |  Wydawnictwo Ongrys
Fastnachtspiel | Marek Turek | Wydawnictwo 23
Kajko i Kokosz: Nowe Przygody - Zaćmienie o zmierzchu | Maciej Kur, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk | Egmont Polska
Komiks dla Pixela 64+ | Michał Śledziński | PIXEL.
Empress | Dominika Węcławek, Maciej Pałka | Komiks Dnia

No i jak dla mnie ten rok w polskim komiksie był super. Nie wszystko kupiłem (Mieszko, Black Hound), Empress czeka na przeczytanie na półce jeszcze, ale choćby Poczwarki, które w zeszłym roku umieściłem w moim TOP10 w ogóle w tym zestawieniu wypadają dla mnie prawie najsłabiej.

12
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwa kontra kolekcje
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 15:00:14 »
Tutaj nie chodziło o to czy się ma 40pln czy nie, co dwa tygodnie. Tylko, że niektórzy mają pracę, rodzinę, inne obowiązki i nie mają czasu / chęci biegać po mieście w poszukiwaniu kolejnego tomu kolekcji. Ja sam kupuję niektóre tytuły z opóźnieniem. Z przypadku normalniej dystrybucji możesz wejść do swojego ulubionego sklepu internetowego i zamówić interesujące Cię tytuły. W przypadku Egmont, Mucha i innych normalnie dystrybuujących swoje tytuły wydawnictw nie ma z tym problemu. Kolekcje dają Ci wybór albo bardzo słabo zorganizowana prenumerata albo jak opisał to Bazyl polowanie na tytuły. Jak miałem 10 lat to mnie bawiło bieganie do kiosku albo proszenie Pani o odłożenie komiksu. Teraz lubię zamówić kilkanaście tytułów naraz i cieszyć się z dużej przesyłki. Może to tylko kwestia upodobań ale ciężko porównywać tytuły ogólnie dostępne z kolekcjami.

Z tym co teraz napisałeś ja się całkowicie zgadzam. Ale fragment do którego ja się odnosiłem brzmiał:
Cytuj
Gratuluję ci braku innych wydatków na życie niż komiksy. Zazdraszczam. Komiksy nie są priorytetem. Może jak w końcu dorośniesz to zrozumiesz niektóre rzeczy.
i odnosił się do tego, że przedmówca napisał o dwutygodniowej bytności kolekcji w kioskach. Czyli argumentem było to, że przez dwa tygodnie inne wydatki spowodują brak możliwości kupienia komiksu za 40 zł i że to jest oznaka dorosłości. Jeśli chodzi o to, co Ty napisałeś to sam to podkreśliłem już wcześniej, że doskonale rozumiem argumenty takie jak brak czasu itd.

13
Dział ogólny / Odp: Jak powinno się wydawać komiksy ?
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 13:31:50 »
Z jaką rzeczywistością? Ty żyjesz w swojej, a ja w swojej. I każda z nich ma rację bytu. Nie przeszkadza mi to, że chodzą po świecie dziwolągi takie jak ty, dla których polski komiks nie jest nudny, bo jestem pełen miłości do inności.

Z taką, że w polskim komiksie są zarówno rzeczy autorskie jak i rozrywkowe, są reprezentacje każdego możliwego gatunku, nazywanie go w całości nudnym sprawia wrażenie trollowania.

14
Dział ogólny / Odp: Jak powinno się wydawać komiksy ?
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 12:59:50 »
Chodziło mi raczej o truizm: rzeczy trudne w odbiorze, nieefektowne, nie znajdą nigdy takiego zbytu jak to co łatwo przyswajalne, kolorowe i głośne. Kino najlepszym przykładem: wszyscy oglądamy filmy, trudno mówić o kryzysie X muzy. Ale zostaw publice trudnych w odbiorze reżyserów, a większość przerzuci się na inny rodzaj rozrywki.

Miałem wrażenie, że tam wyżej ktoś utyskiwał, że ludzie czytają główne SH spod znaku Marvela i DC, a jest kłopot z dotarciem bardziej wymagających autorów do czytelników, tak jakby zapomniał, że tak jest wszędy i w każdej dziedzinie. Ja ze swojej perspektywy widzę ogromny wybór, chyba że problemem jest to, że nie docierają do nas komiksy z Czarnego Lądu. Albo że źle sprzedają się polscy nudziarze. Polskie smartfony też radzą sobie na polskim rynku gorzej niż chińskie, jakoś nikt nie ma z tym problemu. I ci co wojują, żeby polski komiks miał jak najlepiej, zapewne robią to z niepolskiego smartfona. A przecież mogliby wesprzeć, dorzucić cegiełkę, żeby kiedyś polskie było konkurencją dla zagranicznego. Tak to widzę. Zawracanie gitary czytelnikom, że czytają to, co wolą. Burza w szklance wody.

Pominę milczeniem generalizujące i zupełnie niemające związku z rzeczywistością stwierdzenie "polscy nudziarze", ale ten wątek (który i tak jest offtopem w tym temacie) dotyczy tylko tego czy rynek jest rozwinięty a nie tego, że zawsze więcej będzie klientów na kolorową sieczkę niż na coś autorskiego, co jest truizmem. Na rynku w miarę rozwiniętym (też bez szału, ale mimo wszystko), filmowym, tacy "polscy nudziarze" jak Mariusz Wilczyński są w stanie bardzo ładny wynik wykręcić swoim mocno autorskim filmem "Zabij to i wyjedź z tego miasta". I można dyskutować o powodach, sposobach jak to zmienić itd., ale ciężko mi zrozumieć jak można dyskutować z faktem i twierdzić, że rynek jest rozwinięty / dojrzały bo ja mogę sobie kupić przedruki superhero z l.60 XX wieku a oprócz tego superhero z l.20 XXI wieku. No i jeszcze Vertigo i Image, więc "ambitne" rzeczy też są. Kiedy w prawie 40 milionowym kraju nakłady najbardziej popularnych komiksów (poza KiK oraz Thorgalem) są liczone w tysiącach i potrafią się sprzedawać parę lat to to jest solidny rynek medium równoprawnego innym mediom? Naprawdę, bądźmy poważni, to jest rynek porównywalny do numizmatycznego czy czegoś równie niszowego. I spoko, może tak być musi i inaczej w PL nigdy nie będzie, ale chociaż nie twierdźmy, że jest inaczej.

15
Dział ogólny / Odp: Jak powinno się wydawać komiksy ?
« dnia: Śr, 22 Wrzesień 2021, 12:08:25 »
Czyli ci co cenią Bergmana i Tarkowskiego to sami siebie oszukują a tak naprawdę wszyscy lubią tylko strzelających do siebie gości w lateksowych wdziankach. Dobrze zrozumiałem analogię?

Strony: [1] 2 3 ... 25