Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ukaszm84

Strony: [1] 2 3 ... 92
1
Dział ogólny / Odp: Ongrys
« dnia: So, 25 Czerwiec 2022, 12:01:46 »
Jak na taki format (większy niż DC Limited czy Marvel Limited od Egmontu), bardzo mały pewnie nakład i dzisiejszy cyrk na rynku to ta cena to wcale nie jest hardkor. Ja biorę na pewno obie wersje.

2
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: So, 25 Czerwiec 2022, 11:25:59 »
Myli się też, albo celowo koloryzuje, nie wiem, twierdząc, że na Egmont są największe rabaty od ceny okładkowej. Na Tantisie z Ceneo na Egmont jest ok. 38% rabatu (sprawdzałem na przykładzie Armada integral tom 2), na Timof 40% (np. Lotka), KG 40% (Incel). Na Gildii większość nowości większości wydawnictw ma te 30% rabatu (są wyjątki oczywiście). W żadnym przypadku, w żadnym sklepie Egmont nie ma największych rabatów, choć oczywiście wszędzie jest wśród tych kilku wydawnictw, które mają najwyższe. Ale on to przedstawił tak jakby tytuły Egmontu dało się kupić zawsze z dużo wyższym rabatem niż te od konkurencji, co nie jest prawdą.

3
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 17:06:30 »
Skoro rozmowa dotyczy redaktora naczelnego jednego z wydawanych Relaxów a nazwa tematu to Relax magazyn opowieści rysunkowych to ciężko o bardziej odpowiedni temat. Takie etykietowanie, że wszystko to offtop zamyka jakąkolwiek żywą dyskusję. Najlepiej wrzucić zdjęcie nowego numeru, że w końcu dotarł dobrze albo niedobrze zapakowany i napisać, że fajnie, że jest Font i Hermann. Wspaniała dyskusja na forum dyskusyjnym.

4
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 13:36:24 »
Widzę, że najcieńszy z dotychczasowych, tylko 82 strony. W dzisiejszych czasach i przy tym wydawcy może 100 okładkowo nie przekroczy :P

Hahaha, nie przekroczył, a myślałem, że mimo wszystko przesadzam :D

5
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: GoNzO - kolekcja
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 12:45:04 »
Za to Beksiński grubiutki, ale ten grzbiet to trochę fajansiarsko wygląda z tą złoconą czczionką i tłem a'la gwiaździste niebo. Design całości w środku jest lepszy?

6
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Pt, 24 Czerwiec 2022, 10:33:28 »
Brak korekty brakiem korekty, ale jak tłumacz zajmujący się zawodowo językiem polskim może zrobić błąd ortograficzny, tego nie jestem w stanie pojąć. Jeszcze bym zrozumiał literówkę, błąd stylistyczny, ale czegoś takiego nie rozumiem.

7
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:56:18 »
Ty ale ta cena dalej wisi, więc jeżeli to błąd to same gamonie tam widocznie pracują, a za błędy się płaci.
Ja jak się spóźnię z zapłatą podatku lub ZUS to też płacę kary więc...

Być może są gamoniami, na pewno nie prowadzą biznesu zbyt profesjonalnie skoro błąd wisi tak długo i nie ma jasnego komunikatu dla klientów. Biorąc to pod uwagę, ale jednocześnie również to, że na 99% to pomyłka a nie celowe wprowadzenie w błąd oraz to, że z tego co widać po wpisach pieniądze są od razu zwracane to jaką ocenę byś wystawił na przykład sklepowi, który przyjął pieniądze klientów i w ogóle nie wysłał towaru albo takiemu, który celowo wprowadza w błąd na przykład kłamiąc w opisie produktu? Mi by zabrakło skali. A co do US albo ZUS to te instytucje z pewnością nie są moim wzorem do naśladowania, więc nie wiem dlaczego miałbym się patrzyć na to, co one by zrobiły.

8
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:09:28 »
Do mnie też wróciła kasa. Zara poleci jedyneczka na ceneo :D

Czemu uważasz, że błąd na sklepie (prawdopodobnie szeregowego pracownika) zasługuje na wystawienie "jedyneczki"?

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 16:01:46 »
Grzeszysz - nawróć się i kup na Allegro. :) Bo jednak możesz to mieć po polsku. Ja papierowego wydania PL np. Śmierć Jean DeWolff czy Kryzysu Tożsamości mieć nie mogę.

Możesz i to nawet nówkę sztukę nie śmiganą, bez wysyłania na Allegro.
https://www.gildia.pl/komiksy/265832-kryzys-tozsamosci

10
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 12:08:01 »
Już przychodzą info o zwrocie pieniędzy i że nastała pomyłka, ja dostałem i na Pepperze też się chwalą

Cóż za zaskoczenie.

11
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 11:50:22 »
Fado i Warhol to chyba akurat próby zainteresowania odbiorców poza niszą komiksową.

Bardzo możliwe, zresztą o Warholu Timofiejuk mówił o tym na wprost na którymś lajwie. Życzę powodzenia szczerze, choć ja bym był sceptyczny. Ale miałem na myśli też inne tytuły - Selwa, Historia Lizbony, Zapiski Orifiela, Kassumai, Chiral, Salazar itd. itp.

12
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 10:55:07 »
Swoją drogą skoro już padło porównanie do Timofa, że wydaje ciekawsze tytuły (ja tak nie uważam) to ciekawy jestem jak długo jeszcze będzie się Timofowi opłacało wydawanie takich tytułów jak komiksy o Fado (tu chyba jakieś dofinansowania były jeśli mnie pamięć nie myli, ale rynkowo podejrzewam, że mało osób to kupuje) czy teraz ten o Warholu i masa innych totalnie niszowych rzeczy. Chciałbym żeby się opłacało jak najdłużej, sam często to kupuję, ale mam wrażenie, że czasem tylko ja to kupuję. Nigdzie nie widać tych komiksów w rankingach sprzedaży, nie widać dyskusji o tych tytułach ani na forum, ani na FB, nawet nie widać ich w zdjęciach nowych nabytków zakupowych ;) Nie mam danych, więc to tylko moje gdybanie, ale wydawnictwo jednak prowadzi się żeby zarabiać jak mniemam.

13
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Cz, 23 Czerwiec 2022, 09:24:05 »
Nie bardzo widzę inną opcję niż błąd. Po takich cenach można sprzedawać co najwyżej jakieś starocie, które zalegają na magazynie i ktoś się chce pozbyć, a nie stosunkowo nowe rzeczy. Więc albo sklep tego nie wyśle, wtedy szkoda czasu. Albo weźmie błąd na siebie i wyśle, a wtedy nie czułbym się komfortowo z tak zdobytymi komiksami, więc co do zasady nigdy nie wykorzystuję takich błędów.

14
Dział ogólny / Odp: Relax magazyn opowieści rysunkowych
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 21:12:17 »
A bierzecie pod uwagę, że pan G. lubi straszyć pozwami sądowymi o byle co i może nazwisko celowo zostało lekko zmodyfikowane, bo i tak każdy wie o kogo chodzi?

Nie brałem tego pod uwagę, brałem pod uwagę pomyłkę. Ale gdyby było tak jak piszesz to już jest wtedy słabe, albo piszesz o kimś coś biorąc za to odpowiedzialność (czego swoją drogą pan Garula nie robi jak wiemy między innymi z tego wątku), albo nie piszesz w ogóle. Tzn. takie jest moje podejście oczywiście.

15
Dział ogólny / Odp: Z jakiego komiksu jest ten kadr? Edycja 11!
« dnia: Śr, 22 Czerwiec 2022, 18:37:16 »
Gdyby te miejsca na podium to były nagrody to dopiero by się konkurs rozkręcił ;)

Strony: [1] 2 3 ... 92