Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - PocoNacoLoco

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Pn, 11 Maj 2020, 21:27:54 »
Zbieraczo czytaczy być miało

2
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Pn, 11 Maj 2020, 21:27:25 »
Info sprzed chwili od Planety : jutro wszystkie zamówienia od nas wychodzą, najpóźniej środa, czwartek powinny być u zbierać o czytaczy, cacy😉

3
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Nd, 10 Maj 2020, 08:30:41 »
No wybaczcie, ale muszę zacytować wpis z FB: "Coś pięknego 😍 Mam 3 tomy i chyba w końcu przeczytam. Bo choć zbieram nigdy nie czytałem Thorgala."
 
To dopiero kolekcjoner :o

Nie sięgam pamięcią tak daleko wstecz, bo i przewinięcie taśmy trwałoby w nieskończoność (proza dnia dzisiejszego zabiera człowiekowi mnóstwo czasu...), ale Kraina Qa była jednym z pierwszych komiksów jakie przeczytałem w latach 80 tych. Może Hernan Cortes, może Jonek, Jonka, może Kapitan Żbik, może Kloss (a tak to on chyba będzie dzierżyc palmę pierwszeństwa, w 83 roku na obozie w NRD, hehehe, ale czasy). Nie mam nic przeciwko zbieraczom, bo sam mam tzw. kupki śmiechu na stanie, lecz mam też nieodparte wrażenie, że spora grupa fanatyków (w cudzysłowiu) robi coś po to, aby być trendy, na czasie, z powodu nadmiaru funduszy etc..... W przypadku Thorgala napisano i powiedziano tak wiele, w tak wielu miejscach  na przełomie tak wielu lat, że nie sposób przejść obojętnie wobec takiej ignorancji.
Przypomina mi się od razu sytuacja z pracy, kiedy jeden młody człowiek na ogólną rozmowę o muzyce gdzie w danym momencie na tapecie był Krzysztof Krawczyk, zagaił: a kto to jest bo nie znam... A co ten ten Thorgal, nie znam choć mam na półce, warto to czytać czy od razu sprzedać, jasna sprawa, że z zyskiem.. Takie drobne zmanierowane
społeczeństwa. Niemniej jednak z powyższego cytatu wynika, że owy Pasjonat, ma zamiar zapoznać się ze wspomnianym tytułem ✌️

4
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pt, 08 Maj 2020, 15:13:39 »
Okładka B wrzucona do zamówienia, niesłychanie się cieszę...

5
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 17:39:56 »
Chyba raczej w stosunku do samego komiksu. Przypomniał mi się dowcip ze Stalinem i dzieckiem "...a mógł zabić".
W tym przypadku żartów nie ma. Albo akceptujesz, albo nie masz. No i żaden dyktator nie będzie nikogo rozstrzeliwał za zbyt wygórowane ceny... 😏

6
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Pn, 20 Kwiecień 2020, 16:44:00 »
60 złotych za kawałeczek lakierowanego kartonu to niewygórowana cena?

Zapewne chodzi o to, że w porównaniu do konkurencujnych etui...

7
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 22:49:30 »
Oczywiście slipcase. Dotychczas miałem tylko raz w swojej biblioteczce etui i było kartonowe, zresztą po kilku miesiącach okazało się, że jest w ruinie... . Dlatego zapytałem o rodzaj slipcase przy powyższym wydaniu. Brak o tym jakichkolwiek informacji, przynajmniej ja ich nie odnalazłem.

8
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 21:13:08 »
Generalnie maja praktycznie takie same wymiary ( szerokosc, wysokosc, grubosc). Moj egzemplarz kolorowy jest ok. 1 mm wyzszy niz czarno- bialy, ale to nie powinno wplynac na trzymanie w slipcase. Wydaje mi sie rowniez, ze moze byc minimalnie cienszy, ale na oko, bez dokladnych pomiarow, nie moge tego stwierdzic na pewno.

Dzięki za informację, poszedł przelewik ze slipcasem. Nie ukrywam, że trzeci tom to dla mnie podróż sentymentalna do lat osiemdziesiątych i dzieciństwa. Kraina Qa mój pierwszy Thorgal kupiony w małej przyosiedlowej księgarni na Kamionku.
Wiadomo może z jakiego materiału/ tworzywa zrobiona będzie okładka?

9
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Nd, 19 Kwiecień 2020, 17:12:34 »
Mam pytanko: Nie posiadam pierwszej części kolorowego wydania i zastanawiam się czy zakup etui, aby zmieścić w nim pierwszy album cz.b i dwa kolejne kolorowe ma sens.
Ilość stron jest taka sama, więc na logikę tak być powinno, ale może ktoś ma obie wersje i mógłby to potwierdzić. Dzięki z góry

10
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 17:58:19 »
Założyłem rezerwację z etui, pomimo braku pierwszego albumu. Mam nadzieję, że jedynka b&w będzie pasować idealnie i wypełni lukę.
Cena rzeczywiście przyzwoita, liczę też na sprawną dystrybucję że strony Planety...
A póki co ogarniam się po pracy, ładuję kółka na wymianę do bagażnika i Habibi w łóżku 😉
Spokojnego dnia wszystkim.

11
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 17:58:51 »
Dzień dobry, jeśli osoba, która dokonała zakupu pierwszego tomu, zrezygnowała z zakupu kolejnych części, prawo pierwokupu przechodzi na właściciela kolejnych tomów. Czyli jeśli posiada Pan tom 2 z określonym numerem, to ma Pan prawo kontynuować serię (jej zakup) z tym samym numerem. Jeśli nie zdecyduje się Pan na to, to album wejdzie do puli sprzedaży i straci Pan wtedy prawo pierwokupu.
Takiej treści informację uzyskałem od wydawnictwa miesiąc wstecz.. Może komuś pomoże w interpretacji😏

12
Dział ogólny / Odp: Libertago
« dnia: Nd, 05 Kwiecień 2020, 21:48:01 »
Zastanawiam się, czy jeśli dojdzie w końcu do dystrybucji Thorgala numer 3, to czy cena nie skoczy jakoś drastycznie w górę. Obecna sytuacja sprzyja jedynie temu by spadała cena paliw, reszta leci na łeb na szyję w górę. Inflacja jak się patrzy. Czosnek po 4 zyla, to Thorgal po 600....

13
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: Pt, 03 Kwiecień 2020, 10:29:40 »
Wszystko brzmi jak koszmarny sen, tylko, że nim nie jest...

14
Nasze komiksowe kolekcje / Odp: Maltańska kolekcja Corto
« dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 15:20:12 »

A Kresy Rzeczypospolitej nie? ;)

No jak to ktoś mądry napisał :"Kresy wschodnie Rzeczypospolitej... dla współczesnych są już tylko składnikiem narodowego imaginarium..."
Tak na dziś wygląda sytuacja, choć nie ukrywając mam swoje zdanie na powyższe 😏

15
Dział ogólny / Odp: Kupki wstydu
« dnia: Nd, 22 Marzec 2020, 13:31:32 »
Biorę się za Donżona, kupka zrobi się dużo mniejsza kiedy odejdzie taki kloc:-)

Strony: [1] 2 3 ... 5