Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Crono

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 15:30:30 »
Przestawiałem sobie dzisiaj komiksy na półce i przekartkowałem tom 27. Czy mnie się wydaje, czy jakość wydruku w tym tomie jest bardzo słaba? Może takie były materiały, ale z tego co pamiętam to seria Armada wydawana swego czasu przez Egmont była pod tym względem ok. No i chyba w tym nowszych seriach negatywnie na odbiór całości będzie miał format kolekcji. Rysunki wydają mi się strasznie pomniejszone.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« dnia: Nd, 19 Styczeń 2020, 20:17:23 »
Ja kupuję, ale już nie prenumeruję. Jestem w trakcie czytania tomu ... 4. Mam zamiar przestać kupować po kolejnym, 28 tomie.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: So, 18 Styczeń 2020, 09:41:17 »
Nie znam wyników sprzedaży, ale weź pod uwagę, że to Deadpool jest od dłuższego czasu najlepiej sprzedającą się serią SH z Marvel Now od Egmontu. Nie Pająk, nie Avengers czy X-men ale właśnie Deadpool. Dlatego jestem w stanie uwierzyć, że biorąc pod uwagę różne czynniki (np. koszt licencji czy druku) testowa sprzedaż Transformers czy Conana mogła być dla Hachette bardziej że tak powiem rokująca niż sprzedaż Spidermana. Oczywiście Hachette nie ma pewnie pojęcia, że pierwsze Transformers to ramotki po których odpadła pewnie część kupujących. Kolejna część odpuściła pewnie po tomie 24 i cyklu Regeneration One. Dodać do tego należy sposób dystrybucji i wygląda to jak wygląda.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Deadpool
« dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 16:42:50 »
Nie masz z czego się cieszyć. To jest tylko dodatkowa historia z Deadpoolem z końca zeszytu, głównej historii z X-men w tym zbiorczym nie ma.
Dzięki, trochę to zmienia postać rzeczy. Trochę złotówek zatem zaoszczędzone.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Deadpool
« dnia: Wt, 14 Styczeń 2020, 11:41:22 »
stachel, dzięki za rozpiskę. Kupuję wszystkie komiksy z mutantami jakie wychodzą po polsku i przegapiłbym tom 7 deadpoola, w którym jest zeszyt x-men unlimited (tego pajaca z nawijką za mutanta nie uważam).

6
Komiksy japońskie / Odp: manga Dragon Ball vs anime
« dnia: Śr, 08 Styczeń 2020, 19:57:59 »
Crono,może faktycznie Ci podeszło bardziej z tego względu,że oglądałeś w dobrym towarzystwie,a może i dlatego,że podobno póżniej fabuła ma się lepiej.
Tak, później fabuła jest lepsza. Niemniej, nie oszukujmy się, DB nie należy do serii o niewiadomo jak rozbudowanej fabule. Fajnie jednak było zobaczyć starych bohaterów a postacie Whisa czy Beerusa (Piwusa) są mocnymi elementami serii (i świetnie zdubingowanymi).

7
Komiksy japońskie / Odp: manga Dragon Ball vs anime
« dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 17:13:27 »
A ja jako wielki fan DB, który również oglądał DB w telewizji i kilka (naście?) razy przeczytał mangę stwierdzam, że DBSuper (anime) nie jest takie złe. Co więcej, bawiłem się przy nim całkiem dobrze. Tyle tylko, że oglądałem wersję z Polsatu, czyli z dubbingiem wraz z 6 letnim synem (a niektóre odcinki też z 4 letnim). Może też dlatego seria ta mi się podobała bo trafiła mniej wiecej w target - dziecko które ogląda "bajkę" z rodzicem, a który to rodzic wyłapie wszystkie nawiązania do poprzednich części (np. odcinek jak grali w baseball). Jasne, nie czuć AŻ tak zagrożenia, przemocy mniej, krwi brak, poziom mocy wymaksowany w szybkim tempie, ale mimo wszystko fajnie mi się to oglądało. A z uwagi na to, że nie oglądałem tego sam, część z powyższego to wręcz zalety (brak krwi). Takie czasy :)

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Wt, 07 Styczeń 2020, 10:37:58 »
Nie. Zresztą jest teraz tyle dobra na rynku, że nie ma co płakać. Swoją drogą dystrybucja ala lata 90 w wykonaniu Hachette to nie na moje zdrowie:)

9
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 20:40:58 »
Ale będzie Annual, który dotychczas był pomijany.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Nd, 08 Grudzień 2019, 12:57:04 »
Przeczytałem ostatnio dwa komiksy, wydane u nas niedawno ze świata mutantów: Śmierć X oraz Excalibur.
Ten kto jest na bieżąco z X-menami wydawanymi przez Egmont to wie (a przynajmniej powinienem się domyślać), że w Śmierci X poznamy w końcu przyczynę śmierci jednej z głównych postaci oraz odpowiedź na pytanie, co ona takiego zrobiła że mutanci/inhumans są na tą osobę wkurzeni.
Mogłoby się wydawać, że założenie tej serii daje scenarzyście możliwość opowiedzenia ciekawej historii oraz godnego pożegnania się z jedną z klyczowych dla X-men postacią. Nic z tego. Otrzymujemy komiks słaby, gdzie zwaśnione strony niby próbują ze sobą rozmawiać żeby rozwiązać konflikt, ale jakoś im to nie wychodzi i lepiej najpierw okładać się po pyskach a dopiero potem ewentualnie rozmawiać. A sam wątek śmierci? Cóż, przyczyna niby jest logiczna, ale po tych wszystkich technowirusach, Shadow Kingach, Apocalypsach czy innych przeciwnikach, jest to po prostu nieprzekonujące (zresztą, jak śmierć Wolverina). O ile jednak w przypadku Wolverina starano się nadać tej opowieści nutkę nostalgii czy dramatyzmu, tak w Śmierci X nic takiego nie otrzymujemy. Szkoda, bo choć wiadomo że postać prędzej czy później wróci do świata żywych, to jednak tego w tym komiksie ewidentnie zabrakło. Mamy zatem prostą historię, przepełnioną różnymi głupotkami. A jak się ma sprawa z rysunkami? Według mnie jeszcze gorzej. Rysunki to tragedia. 

Na szczęście mój tydzień z mutantami nie był taki zły dzięki komiksowi Excalibur wydanemu przez Hachette. Według mnie ta pozycja to kapitalny przykład na to, jak można i powinno pisać się mutantów. Nie musi to być epicka historia, po której nic już nie będzie takie samo. Może to być spokojna opowieść, która rozwija się z numeru na numer a główni bohaterowie rozwijają się i czuć że żyją swoim życiem. Naprawdę dobry komiks!

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 21:20:20 »
Kadet dzięki za wyjaśnienie. Dziwne tylko że puszczają tą serię od 8 zeszytu.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Transformers G1 (Hachette)
« dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 18:39:02 »
Orientuje się może ktoś, czy seria Armada która ma być w tomach 27-28 to jest ta seria którą kiedyś wydawał Egmont w zeszytach?

13
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« dnia: Pn, 11 Listopad 2019, 10:11:03 »
Kupię:
Transformers kolekcja G1 tomy 6, 7, 11, 16.
Interesują mnie tylko egzemplarze bez obić, rys itd.

14
Komiksy japońskie / Odp: JPF
« dnia: Wt, 05 Listopad 2019, 20:46:55 »
Z tego co JPF napisało, to zamysł autora. Z jednej strony będzie chyba po chińsku (a nie japońsku!) a z drugiej po angielsku.

15
Kosz / Odp: Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Pn, 28 Październik 2019, 13:28:39 »
Bazyl: Bo TK zablokował a Egmont to zło.
Serio, jak ktoś wyskakuje z tekstem "nie będzie" ni z gruchy ni z pietruchy to chociaż mógłby się wysilić i napisać dlaczego (np. bo znam Jaśka który pracuje w Hachette i ten Jasiek powiedział że im to jakiś gościu co to odpowiadał kiedyś za Kaczora Donalda zablokował).

Strony: [1] 2 3 ... 10