Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - HaVoK

Strony: [1] 2 3 4
1
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:47:51 »
 Nie mam pojęcia czy mężczyzna może rozumieć kobiety lepiej niż one same i na odwrót.  Natomiast obcuje w przypadku "Pewnego lata" z komiksem, stworzonym przez kobiety i ich wrażliwość na kwestie zakochiwania się, przyjaźni, czy też na "cycki"  różni się od postrzegania tych kwestii przez mężczyzn i mężczyzn/autorów. Według mnie dostajemy komiks niezwykle naturalny w zachowaniu bohaterek (i nie uważam, że smutek jest tu głównym uczuciem albo że jest uczuciem,na którym koniecznie skupiają się autorki) i to jest dla mnie największą wartością "Pewnego lata". Prawdziwość świata, czymkolwiek ona jest.

2
Dział ogólny / Odp: Kultura Gniewu
« dnia: Nd, 29 Marzec 2020, 20:01:41 »
A ja bardzo polecam "Pewnego lata", mimo iż obcowałem z wieloma podobnymi tematycznie tekstami kultury. I rzeczywiście, wydaje mi się, że ten komiks trafia lepiej do mężczyzn niż do kobiet, dlatego że stworzony jest właśnie przez kobiety. Bohaterki, jak i cały świat tu przedstawiony jest przefiltrowany przez kobiecą wrażliwość. Po zakończeniu lektury nie miałem na ustach żadnego "wow", ale do tej pory ta historia i kadry z niej siedzą mi w głowie. Nie dają o sobie zapomnieć. Może dlatego, że każdy z nas w swoim życiu przeżył własnie to jedno pewne lato.

3
Komiksy polskie / Odp: Hubert Ronek
« dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 23:39:35 »
Kultowa? W jakiej rzeczywistości?

4
Zakupy / Odp: Giełda - Sprzedam, kupię, zamienię
« dnia: Pt, 20 Marzec 2020, 18:33:04 »
Hej,

Może ma ktoś ochotę na:

Power Rangers, tom 1 - 40 zł
Morderstwo w Orient Expressie - 15zł
Lady S, tom 9 - 15 zł
Flash, tom 2 - Pęd ciemności  - 15zł
Tetris, - 15zł

Wszystkie w stanie bardzo dobrym

9 Godzin - 30zł (minimalnie zagięcie rogu na przedniej okładce, a na tylnej 5. milimetrowe odejście folii.
Dr. Strange, tom 2 - 30zł - Zagięta przenia i tylna okładka na rogu

Komplet Chew - 300zł, ale muszę jeszcze sprawdzić stan komiksów, które po przeczytaniu były odkładane na półkę. Pierwszy tom ma imienną dedykację od Johna Laymana.

W razie zainteresowania mogę przesłać zdjęcie.

Najlepiej pasowałaby mi wysyłka kurierem GLS.


5
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Cz, 19 Marzec 2020, 20:14:21 »
Tam, gdzie Bagley (mega ohydne rysunki), Puls szału nie robi. Ale gdy stery przejmuje Gaydos, to Puls od razu wznosi się do poziomu Alias, dlatego warto kupić i przeczytać

6
Komiksy polskie / Odp: Magazyn komiksowy AKT
« dnia: Cz, 12 Marzec 2020, 22:58:16 »Nadesłane listy do TM-Semic zebrane i przekazane do Arek Wróblewski. Teraz wszystko, tak jak i przed laty, w oczach i rękach Spider-Marvel-Bat Arka, który znów choć na chwilę się nim stanie wybierając i odpisując na listy i zawarte w nich pytania.
Numer #24, w którym ukażą się wybrane, planowany jest na maj. O tym kogo list znajdzie się w numerze postaramy się powiadomić Was wcześniej.
Zostańcie z nami.

7
Dział ogólny / Odp: Scream Comics
« dnia: So, 07 Marzec 2020, 17:44:14 »
Dzisiaj taka sytuacja na Poznańskich Targach Książki. Stoisko Scream. Młody chłopak wraz z mamą przeglądają komiksy. Dzieciak (jakieś 10-12 lat) bardzo chce kupić dwa komiksy - Sykesa i któryś z westernów Serpieriego. Dzieciak widocznie waha się, który wybrać. Wydawca  mówi 50zł za jeden album, ale po chwili dodaje coś mniej więcej takiego "Ale to pewnie całe Twoje oszczędności/kieszonkowe. Wiem co to znaczy. Wiesz co? za 50 zł dostaniesz oba te albumy. Jak byłem młody to też zbierałem na komiksy".

Przyznam, że akurat Scream jest wydawnictwem, które mocno mnie irytuje swoimi praktykami, ale za takie życiowe podejście, jak dzisiaj należy im się wielki plus. Super sprawa.

8
Dział ogólny / Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 20:17:23 »
Czy ktoś może orientuje się, czy na Poznańskich Targach Książki będzie jakaś komiksowa strefa? W programie nic nie widzę.

9
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: So, 29 Luty 2020, 21:43:40 »
Zgadzam się - seria/lokomotywa powinna mieć dodruki, ale czy jest to zawsze możliwe, nie wiem. Mi chodzi o to, że może być tak, że nagle okaże się że jakiś tom wyszedł z obiegu, a początkujący dopiero co wszedł w świat komiksu i jest po pierwszym tomie, to czy ma przestać kupować dalej, nawet jeżeli mu się podoba?

10
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: So, 29 Luty 2020, 21:30:26 »
Przepraszam. Nie trzymam się. Może być 20 albo 5 - ile chcesz. Jak wchodziłem w TM-Semic  na przełomie 95/96 roku, to też nie miałem wszystkich numerów Spider-Mana, nie mówiąc o pozostałych seriach, ale powiedziałem sobie, że uzbieram wszystkie Pająki i tak się stało. I nie była to kwestia tylko pieniędzy (choć tych na komiksy zwyczajnie nie miałem), bo za pieniądze (jak już jakieś miałem) nie za wiele mogłem zdobyć. Liczyła się wymiana komiksami. Dopiero później udało się dokupić resztki braków w IMAGO. Jeżeli komuś spodoba się jakaś seria, to znajdzie w końcu na rynku wtórnym ten brakujący tom. Oczywiście, że przepłaci, ale przecież lepiej mieć coś, co ci się podoba i trochę przepłacić, niż kupować coś, co jest na rynku w całości? Nie wiem jak ludzie mogą kupować całymi seriami? A tak się dzieje. Czy historia czytana jednym ciągiem za pierwszym razem traci czy zyskuje na odbiorze? Według mnie traci.
Jak pokazuje rynek, bardzo dużo komiksów ma swoje drugie wydania. Czasem trzeba spokojnie poczekać.

11
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: So, 29 Luty 2020, 21:02:43 »
Ale co się stanie jeżeli tej serii nie kupisz? Nie przeczytasz jej. Są inne. Być może ciekawsze. Gonienie żeby tylko mieć? Ktoś zaczyna czytać komiksy dzisiaj, to nie dogoni wydawców z przed 10 lat. Po wielu wpisach użytkowników tego forum, ale nie tylko, mam wrażenie, że ktoś zmusza ich do kupowania wszystkiego. A przynajmniej taki przymus bije z ich wypowiedzi. Jestem ciekaw czy kupowanie wszystkiego, czy prawie wszystkiego (na pewno są tacy zbieracze) tylko po to, żeby mieć, a niekoniecznie czytać, nie wpływa paradoksalnie na słabość tego rynku. Raz, że ludzie nie weryfikują tego co czytają, więc kupują też szrot, a dwa nie czytając nie mogą czegoś polecić innym, którzy być może by komiks z polecanki kupili. Znam ludzi, którzy kupują bardzo dużo albo wszystko co ma odpowiednie logo, jednak tych komiksów nie czytają. Sam bardzo lubię Spider-Mana, ale po pierwszym tomie Amzainga powiedziałem sobie dość, bo nie miałem żadnej radości z czytania runu Slotta, a więc po co mam nabijać kabze wydawcy, który może odnieść wrażenie, że własnie tego komiksu chce czytelnik (być może rzeczywiście chce). To jak wygląda rynek jest sumą działań wydawców i czytelników/zbieraczy.

12
Dział ogólny / Odp: Sytuacja na polskim rynku - ceny, rabaty itd.
« dnia: So, 29 Luty 2020, 20:12:54 »
A w ogóle o co chodzi z tym czytaniem komiksów? Jak ktoś wchodzi w komiks i spodoba mu się ten przysłowiowy Thorgal, to musi od razu, czy szybko, nabyć podstawowy pakiet za 700? Po co? Co to znaczy gonić wydawców? Jest tu jakieś miejsce dla przyjemności z czytania? Czy raczej liczy się szybkie czytanie, jak oglądanie całego sezonu jakiegoś serialu w jeden dzień. Też wole integrale, bo wychodzi taniej, ale jak mam kupić 2 albo 3 takie wydania na raz, to ich nie kupuje, bo dla mnie już jest za drogo i tworzą się te mityczne zaległości ( u mnie pewnie sięgają one 10 lat), ale dalej kupuje komiksy. Łatwiej mi jest kupić komiks tańszy, choćby dla sprawdzenia. Kupuje integrala i okazuje się słabym komisem i wtopiłem, bo obecnie trudno za coś używanego, nawet jeżeli w stanie idealnym, odzyskać większą wartość niż 50 procent okładkowej. Limitowane okładki (swoją drogą to powinny być też limitowane grzbiety, bo ten przynajmniej widać na półce) to skok na kasę i ok, takie prawo wydawcy. Problem w tym, kiedy słaby komiks (wiem, kwestia gustu) zostanie wsadzony w limitowaną okładkę, bo fani limitów i tak kupią. Nie wiem czy będzie u nas jak w stanach - po 50 limitowanych okładek, byleby sprzedać okładki i mieć odpowiednie słupki sprzedaży, czy też nie, ale uważam, że to droga do nikąd i kiedyś się odbije na rynku w Polsce.

13
Komiksy polskie / Odp: Magazyn komiksowy AKT
« dnia: So, 22 Luty 2020, 21:07:30 »
Poniżej okładka 24. AKT-u.
14
Komiksy polskie / Odp: Komiks dziecięcy i sprawa wojny
« dnia: Nd, 02 Luty 2020, 14:22:07 »
Zgadzam się z Kapralem. Pamiętam jak kilka lat temu zobaczyłem na wystawie podręcznik do historii a na jego okładce było zdjęcie uśmiechniętego chłopca/powstańca warszawskiego - lat może 10? W hełmie, opasce i chyba miał w ręku karabin. Pewnie gdzieś to zdjęcie można zobaczyć (nie chce mi się go szukać). Jestem ciekaw czy w podręczniku zostały opisane losy tego chłopca. Co przeżył, z czym się zmierzył i co czuł. A jeżeli zginął np od przypadkowej kuli, albo rozerwała go bomba czy zostało to również w podręczniku dopowiedziane? Uważam, że należy propagować patriotyzm i miłość do ojczyzny, ale  nie poprzez pokazywanie, że wojna jest dla dzieci, bo nie jest. Ktoś chce coś przeczytać starszym dzieciom o wojnie, niech przeczyta "Irenę".

15
Komiksy polskie / Odp: Magazyn komiksowy AKT
« dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 21:45:50 »
Pracujemy nad nowym, 24 numerem AKTu!

Będzie semicowo :), bo najbliższy numer pisma w dużej części chcemy poświęcić wydawnictwu TM-Semic. Wydawnictwu, które obchodziłoby w tym roku 30-lecie swego powstania i które w niejednym z nas wywołało miłość do komiksu, zapoznało z uniwersum superbohaterów oraz spowodowało nawyk ciągłego zerkania w witryny kiosków, w oczekiwaniu na nowe tytuły :)
Jako jedną z atrakcji AKT #24 planujemy listy do redakcji TM-Semic, na które odpowie oczywiście nie kto inny jak człowiek o tysiącu imion, czyli Arek Wróblewski.
Najciekawsze zostaną opublikowane wraz z odpowiedziami w AKT, a ponadto ich autorzy otrzymają oryginalny komiks Marvela lub DC.

Jeśli uwielbialiście strony klubowe, nie mieliście szansy wysłać listu do redakcji, wysłaliście, ale nigdy nie znalazł się wśród opublikowanych lub chcielibyście znów przeczytać odpowiedzi Arka na swoje pytania, to jest to konkurs właśnie dla Was.
Na listy czekamy pod adresem e-mail:
akt.zin@mixbox.pl

Termin to 8 marca 2020 r. do godziny 23.59.

Zapraszam cytując słowa Arka Wróblewskiego
„Czekam więc na wszelkiego rodzaju recenzje, pytania, uwagi, pochwały i krytykę. Bierz się więc do pisania!”


Strony: [1] 2 3 4