Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - laf

Strony: [1] 2 3 ... 29
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Śr, 26 Luty 2020, 14:55:46 »
I tak nic nie przebije poprawionych kolorów w Amazing Fantasy #15  >:(

2
Komiksy europejskie / Odp: Western
« dnia: Śr, 26 Luty 2020, 13:32:55 »
Dopiero jak dojdę z pracy do domku, ale sądzę, że do tego czasu ktoś mnie uprzedzi. Na oko trochę tych szkiców było, ale na pewno nie więcej niż 8 stron.

Edit. @Down - czyli jednak więcej  ;)

3
Komiksy europejskie / Odp: Western
« dnia: Śr, 26 Luty 2020, 11:05:33 »
8 dodatkowych stron
Nie wiem jak to wyglądało w poprzednim wydaniu, ale w tym poza samym komiksem mamy 5 dwustronnicowych plansz rozdzielających poszczególne części komiksu (PRZEPIĘKNE KADRY!!!!) oraz na końcu kilka stron szkicownika Rosińskiego.
Zwróćcie jeszcze uwagę na zaokrąglony grzbiet, który wygląda stylowo i jakże odmiennie od innych wydań no i oczywiście mega wielki format. Jak dla mnie to wydanie to 10/10!  ;D

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Śr, 26 Luty 2020, 10:41:38 »
Dziś premiera Beta Ray Billa
Wydarzenia z tego tomu dzieją się po Ragnaroku opisanym w tomie z Thorem (t. 31), w którym Beta Ray Bill miał swoje pięć minut.

Dla mnie to również ciekawa pozycja i jeden z niewielu tomów, w który się zaopatrzę od czasu porzucenia prenumeraty.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Śr, 26 Luty 2020, 07:54:11 »
Czy Batman gotyk był w kolekcji DC ?
Z ciekawości sprawdziłem w innych krajach, ale Gotyk nie był nigdzie wydany.
Na szczęście mamy wydanie DC Deluxe  ;D

6
Zakupy / Odp: Wyprzedaże i promocje - komentarze
« dnia: Wt, 25 Luty 2020, 11:55:21 »
Obniżka:
1) Gotham Central 1-4, stan idealny, Egmont, wydanie z nowym logo DC - 100
Paczkomat - 15
Tak dobra seria w tak dobrej cenie - nic, tylko brać. A kolegę @Soonitora polecam  :)

7
Dział ogólny / Odp: Timof Comics
« dnia: Wt, 25 Luty 2020, 10:28:33 »
A dla mnie nie ma większego znaczenia czy to będzie w wersji czarno-białej czy kolorowej, niech to po prostu  wznowią i niech ten komiks będzie w końcu dostępny. Ja na pewno wezmę niezależnie od kolorystyki.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« dnia: Wt, 18 Luty 2020, 09:42:31 »
Parę słów na temat JLA: Pragnienie sprawiedliwości (t. 56).

Od razu napiszę, że był to zaskakująco dobry komiks, choć, patrząc na opinie, spodziewałem się raczej totalnego chaosu i bijatyk bez ładu i składu. Wprawdzie opowieść nie ma żadnego głębszego przesłania (chyba że za takie uznamy kwestie odpowiedzialności za, ogólnie rzecz ujmując, złe uczynki; ale to chyba nazbyt oklepany temat), niemniej jednak całą opowieść czytało mi się z pełnym zaangażowaniem i przyjemnością.

UWAGA SPOJLERY
Już od samego początku autor rzuca bohaterów (a co za tym idzie również czytelnika) na głęboką wodę dokonując rozłamu w szeregach Ligi Sprawiedliwości. Zgorzkniały brakiem efektowności drużyny Green Lantern postanawia wyruszyć na misję solo aby wyłapać paru bad assów i ogólnie być bardziej po stronie zwykłych ludzi. Misja solo przeradza się w misję duo, bo do Hala dołącza jego wierny przyjaciel, czyli Green Arrow i panowie, jak za dawnych czasów (vide kultowa "Włóczęga bohaterów") rozpoczynają swoją krucjatę przeciwko przestępczości. Równolegle śledzimy perypetie Ray'a "Atoma" Palmera i Jay'a "Flasha" Garricka oraz Mikaala "Starmana" Tomasa (moja pierwsza styczność z tym bohaterem) i Kongoryla (którego debiut mamy w ramach zeszytu archiwalnego i nawet dobrze, że go dostaliśmy), którzy starając się wyłapać pomniejszych przestępców trafiają na większy plan dotyczący kradzieży artefaktów związanych z superbohaterami. Na ten sam (złowieszczy  ;)) plan natrafiają nasi zieloni bohaterowie, którzy dowiadują się kto stoi za całym zamieszaniem - Prometeusz, zwany (nie bez przyczyny) Batmanem superzłoczyńców. Kto czytał run Morrisona w JLA (wydany przez Egmont) na pewno zapamiętał tę postać jak z łatwością rozprawia się z Ligą w ich bazie wykazując się metodycznym planowaniem godnym najlepszego detektywa na świecie. Wprawdzie w tej serii Prometeusz został wysłany do innego wymiaru, limbo czy jak to się tam nazywa, ale oczywiście powrócił (w jaki sposób się stamtąd uwolnił - nie wiadomo) i jest żądny zemsty.
KONIEC SPOJLERÓW

Akcja w wartki sposób prze do przodu, do grupy dołączają kolejni bohaterowie (m.in. Shazam i Supergirl), a wszyscy z jednym słowem na ustach "Sprawiedliwość". Zresztą słowo to stanowi punkt wyjściowy do opowiedzenia tej historii i choć może ono brzmieć banalnie, to jednak nie można odmówić autorowi, że trafnie nakreślił rys psychologiczny opowieści - dlaczego mając tak potężnych herosów w swoich szeregach (bogowie kosmici, magowie, osoby dysponujące nieograniczoną wręcz mocą itp., itd.) Liga Sprawiedliwości nie uporała się jeszcze z przestępcami, którzy co rusz doprowadzają do prawdziwych tragedii, a ich kulminacją są kolejne kryzysy, śmierci i okaleczenia.

Relacje pomiędzy bohaterami (Green Lantren - Green Arrow, Green Arrow - Black Canary, Starman - Congorilla) zostały nakreślone w wiarygodny sposób, a i Prometeusz jest tak samo uroczy w swojej przebiegłości jak go zapamiętałem z jego debiutu, co dodatkowo sprawia, że lekturę czyta się z wielką przyjemnością. Poza tym kapitalna wyróżniająca się od "zwykłych" mainstramowych komiksów oprawa graficzna (uwielbiam te malowane kadry, w których tło gra nie mniejszą rolę niż pierwszy plan), która przykuwa wzrok praktycznie na każdej stronie. Choć w rysunkach widoczny jest delikatny jakościowy zjazd  w dół wraz z kolejnym zeszytem, to jednak trzeba przyznać, że Cascioli przyłożył się do swojej pracy perfekcyjnie i wyszedł mu komiks niemal idealny.

Jeśli ktoś odpuścił sobie ten tytuł po opiniach krążących w Internecie (w tym również na naszym forum) proponuję jednak dać mu szansę. To naprawdę kawał dobrej superbohaterskiej roboty.

P.S. Czy ktoś może mi wyjaśnić jak do kroćset
Spoiler: PokażUkryj
Green Arrow dowiedział się o miejscu pobytu Prometeusza w końcówce? No i czy Prometeusz ostatecznie faktycznie poległ od jego strzały?

9
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Pt, 14 Luty 2020, 15:07:02 »
O tym nie wiedziałem. Czy ktoś ma napisane "Wydanie drugie"?
Przecież masz napisane jak byk, że to były DODRUKI, a nie kolejne wydanie wyprzedanego komiksu.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:49:46 »
Parable Stana Lee i Moebiusa.
A więc coś, co już zostało wydane u nas przez TM Semic w ramach krótkotrwałej inicjatywy Mega Komiks - https://lubimyczytac.pl/ksiazka/143472/silver-surfer-przypowiesc.
A tutaj ciekawa recenzja tej pozycji - http://marvelcomics.pl/publicism/index/id/873/Living-Tribunal-

11
Komiksy europejskie / Odp: Bourgeon
« dnia: Pt, 14 Luty 2020, 11:59:19 »
@Lord, cieszy mnie Twoja dobra ocena Pasażerów wiatru, bo pamiętam, jak swego czasu zgadzaliśmy się w ocenie Towarzyszy zmierzchu. No i mnie niestety nawet trzecia część (scenariuszowo faktycznie odstająca od dwóch pierwszych) nie zrekompensowała całości odbioru TZ i album ten dość szybko trafił do kupki "Sprzedane".
Natomiast również zaopatrzyłem się w pierwszy tom PW, ale album ten na razie leży na kupce wstydu

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:24:33 »
Czy Egmont planuje wypuścić rozpiskę/grafikę podpowiadającą w jakiej kolejności czytać poszczególne tomy z Marvel Now 2.0? Albo może ktoś z Was coś takiego posiada? Marvel Now dostało taką rozpiskę, nawet uzupełnianą przez fanów.
Tutaj masz WSZYSTKIE komiksy wydane w Polsce w ramach inicjatywy Marvel NOW i Marvel NOW 2.0 - https://pl.wikipedia.org/wiki/Marvel_Now!
A tutaj masz najpełniejszy spis chronologiczny jeśli chodzi o czytanie zeszytów zarówno z Marvel NOW, jak i Marvel NOW 2.0. - https://comicbookreadingorders.com/marvel/marvel-now-reading-order-part-2/

To jest książka, nie komiks. Chyba spoza kontinuum.
Chyba masz rację, bo niestety nikt u nas nie wyda 416-stronicowego komiksu za 40 dyszek.

13
Komiksy amerykańskie / Odp: Marvel NOW! 2.0 - Egmont 2019
« dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:09:14 »

http://alejakomiksu.com/seria/3009/Marvel-Now-20-/

Do kroćset, a cóż to za album "Thanos niszczący Tytan"? - http://alejakomiksu.com/komiks/20801/Thanos-niszczacy-Tytan/  :o
Pierwszy raz widzę ten komiks choć zakładałem, że z Egmontowy Marvel ogarniam w miarę dobrze.
Dobre to, czy takie kolejne lelum polelum? W końcu genez Thanosa już parę mieliśmy (w tym jedna w Marvel NOW).

14
Dział ogólny / Odp: Non Stop Comics
« dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:01:25 »
Niestety jak dla mnie nic interesujące. Z nowości spróbuję tylko Mercy. Poza tym kontynuacja Fear Agent, Deadly Class i Oblivion Song. W kręgu bliższych i dalszych zainteresowań pozostają Reszta Świata, Grass King i Snow Blind.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Mafalda
« dnia: Cz, 13 Luty 2020, 10:28:59 »
@kas, przepraszam, że nie wypowiem się merytorycznie, ale ma tylko prośbę do adminów o przeniesienie tego wątku do "Działu ogólnego" i jednocześnie usunięcie mojego posta.

Strony: [1] 2 3 ... 29