Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Adolf

Strony: [1] 2 3 ... 27
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: Śr, 11 Maj 2022, 17:02:02 »
Przyzwyczaimy się i będziemy kupować dalej.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Pt, 06 Maj 2022, 10:09:54 »
https://kolekcja-hachette.pl/sklep?_token=NAmC2lOF1cHFpmyJt161JpGNiZtSc8hahTjuqiHL&filter=39&sort=new

Nie ma za co  :)

Aż taki upośledzony nie jestem :) Jak by mi zależało to bym wziął, ale już na starcie mam 10 zł straty, bo wysyłka. Same problemy z tymi kolekcjami.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Pt, 06 Maj 2022, 09:58:49 »
Pewnego dnia przyjdzie taki moment, że wszystko co najważniejsze w TM-Semic będzie już wydane i trzeba będzie podjąć ryzyko i wrzucić na rynek coś innego. Na przykładzie Epików, do których przyciągnęła fanów nostalgia, zobaczymy jak zejdą pozostałe tomy - a myślę, że zejdą, bo prawie każdy będzie chciał mieć kompletną historię. Tak samo Knightfall zrobi podwaliny pod No Man's Land.

Starman

A się zastanawiałem czy kupić Starmana, ale nie pisałeś, że dobry. A teraz mi się nie chce go ściągać, więc przepadło. Taka magia kolekcji...

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: Śr, 04 Maj 2022, 21:21:14 »
Wychodzi na to, że Egmont jest aniołem stróżem polskiego rynku komiksowego. Gdy Hachette niszczyło nam rynek urywanymi seriami, pozostawiając nam żal i rozgoryczenie, że nie będzie ciągu dalszego, tak Egmont mimo ogromnego ryzyka znalazł sposób jak naprawić zło wyrządzone przez prymitywne wydawnictwo. Na szczęście Mucha zaczyna robić podobnie - patrzę na zapowiedziany Marvels z dodatkami.

5
Dział ogólny / Odp: Hachette
« dnia: Śr, 04 Maj 2022, 21:05:37 »
Jedyna słuszna kolekcja od Hachette - nawet pomimo kilkunastu dubli - to 2000AD Ultimate Collection

https://hachettepartworks.com/en-en/2000-ad-ultimate-collection/

To by miało sens, ale nie sądzę by rzut testowy dał na to rozsądny odzew.

6
Literatura / Odp: Dan Brown
« dnia: Nd, 01 Maj 2022, 13:55:38 »
Sam pisarz odwiedza ciekawe miejsca w Europie, często nawołując czytelników by odgadli gdzie to jest. Takie podróże z pewnością dodadzą mu inspiracji do powstania nowego dzieła. Jednak kiedy to się stanie to inna sprawa. Autor jedzie na jednej, sprawdzonej formule. Każda jego książka jest podobna do poprzedniej. Pytaniem jest czy znajdzie jakiś ciekawy wątek, który się po raz kolejny wpisze w tą formułę?

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: So, 30 Kwiecień 2022, 23:40:38 »
No ominął nas S-M/Deadpool, bo urwano WKKM PL. Nie ma konkurencji, nie ma motywacji do wydawania. Dla mnie proste.

Dzięki temu jest jakaś nadzieja, że to kiedyś wyjdzie.

Choć chciałem to przeczytać, teraz się zastanawiam, czy nie lepszym wyborem były np. Superior Spider-Man Team Up?

Przecież się pojawiło w kolekcji i przez to szanse na normalne wydanie spadły drastycznie.

8
Wniosek jest prosty: nie kupujcie żółtej kolekcji, to Egmont przestanie ją wydawać i zwiększy się szansa na epiki z X-Menami.

9
Dział ogólny / Odp: Egmont 2022
« dnia: So, 23 Kwiecień 2022, 10:00:16 »
Bazyl, to sam zrób pierwszy krok na drodze do powszechnej rewolucji i przestań KUPOWAĆ komiksy Egmontu ;-)

Bardzo dobrze, że kupuje i bardzo dobrze, że krytykuje. Jako klienci mamy wymagania i nie powinniśmy rozdzielać się na fanów jednego wydawnictwa. Jeśli ktoś coś pieprzy, to nie ma znaczenia, czy to Egmont czy Hachette. Uważam, że problem powinniśmy nagłaśniać, a wydawnictwo ogarnąć się by dawać nam najwyższej klasy produkty.

10
Dział ogólny / Odp: Planeta Komiksów
« dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:45:26 »
Nie wiem czy było tu mówione, ale na panelu o Kruku podczas Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej, prelegentka miała wieści prosto z wydawnictwa:

Kruk będzie miał dodruk we wakacje i osoby zainteresowane są proszone by nie kupować drogich używek na aukcjach.

11
Dział ogólny / Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:38:41 »
Póki mam pracę, to będę wydawać na komiksy. Choć umowa na stałe od wielu lat, to jednak nie jest to pewna ochronka. Jednak jeśli wypłata będzie co miesiąc na koncie, to z dumą będę przekazywać swoje złotówki na rozwój rynku komiksowego. Szkoda by było żeby ostatnie 10 lat rozkwitu zniszczył jakiś kryzys. Zarabiają nie tylko wydawnictwa, ale także księgarnie i masa podwykonawców. Do tego ubogacana jest nasza krajowa popkultura. Szkoda by było to wszystko stracić.

12
Dział ogólny / Odp: Wydarzenia komiksowe / Festiwale / Comic Con
« dnia: Nd, 10 Kwiecień 2022, 20:42:05 »
Strasznie mało ludzi było na tej edycji. Sam się dowiedziałem w ostatniej chwili. Kolega cosplayer w ogole nie miał pojęcia, że coś się dzieje. Mimo to frekwencja była znośna. Za rok zapraszam wszystkich do biblioteki.

Wpierw wysłuchałem panelu o Tomie Taylorze, później zaszyłem się w sali horrorowej (genialna nowość), gdzie wysłuchałem prelekcji o Joe Coffinie, Wampirze Maskaradzie i Kruku. Szczególnie ta ostatnia bardzo udana. A na zakończenie udałem się do głównej czytelni, gdzie odbył się panel ku pamięci Krzysztofa Tymczyńskiego, z którym nie raz miałem okazję współpracować. Smutno się skończyło, lecz czułem się spełniony. Lokus był moim rówieśnikiem i to dziwne uczucie wiedzieć, że ktoś już zakończył drogę na tym etapie.

Jak zwykle torba pełna zinów i dodatkowo z tomem o Sadze Klonów tej niespełnionej kolekcji, kupionym okazyjnie na jednym ze stoisk. Do szczęścia zabrakło mi tylko jakiś cosplayerów, ale rozumiem że jeszcze się nie ogarnęli po epidemii i za rok biblioteka może być całkiem kolorowa.

Jest jakaś lista przy wymianie komiksów, które biblioteka by szczególnie chciała?

W sumie nie wiem po co biblioteka robiła to wyzwanie, ale na pewno nie by wzbogacić swoje zasoby. Tam w Czytelni Nova jest niemal wszystko i rzeczy o jakich sobie nie śnimy. Sam jeden z pracowników mi nie raz mówił, że jak czegoś brakuje, to wystarczy im rzucić hasło i to zakupią. Nie chwaląc się dzięki mnie uzupełniono tam serię Injustice. Wtedy Nova startowała, a komiksowe Injustice nie było jeszcze popularne na naszym rynku.

13
Zakupy / Odp: Komiksy za 15 zł
« dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 23:37:58 »
Pisałem o tym w październiku

Mamy kwiecień. Fajnie, że pisałeś. Warto przypomnieć userom, że wciąż są fajne promocje i mogą ładnie zbić cenę.

14
Zakupy / Komiksy za 15 zł
« dnia: Pt, 08 Kwiecień 2022, 07:47:08 »
Właśnie zobaczyłem gdzieś na YT fajny sposób. Dla nowych klientów Shopee daje kupon na 15 zł. A komiks kosztuje ok 30 zł. Darmowa wysyłka. Wiecie co robić. W sumie się bardzo opłaca przy tych Marvel Now/Legacy/DC Odrodzenie i podobnych za ok 20-30 zł. Cena jak z Carrefoura. Zobaczę w przyszłym tygodniu czy ładnie mi doszło, ale wydaje się, że wszystko pójdzie lepiej niż na ostatniej promocji Ceneo, gdzie masowo anulowano zamówienia.


15
Filmy i seriale / Odp: Seriale superbohaterskie - HBO Max / DC Universe
« dnia: Wt, 05 Kwiecień 2022, 05:20:03 »
A czy Cartoon Network i HBO Max, choć należą do tego samego właściciela, to mają jakiś obowiązek współpracy? Gdyby stacja telewizyjna oddała platformie streamingowej przetłumaczone kreskówki, to byłoby proste i piękne rozwiązanie. Jednak jakoś tego nie robi.

A wszyscy tu o starych kreskówkach, a ja się pytam gdzie jest Young Justice?

Strony: [1] 2 3 ... 27