Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Adolf

Strony: [1] 2 3 ... 15
1
Komiksowe TOP Listy / Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic
« dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 20:03:49 »
Wybitnym znawcą Tm-Semic nie jestem, stąd lista może się wydawać monotematyczna, ale w końcu ma odzwierciedlać mój gust i moje odczucia.
(wersja poprawiona)

1. Spider-Man:Ostatnie łowy Kravena
2. Spiderman: Zmysły
3. Spider-Man: Saga Klonów
4. Tomb Raider/Witchblade
5. Daredevil: Człowiek nie znający strachu
6. Green Lantern: Szmaragdowy świt
7. Zabójczy Żart
8. Weapon X
9. Spider-Man: Dusze Venoma
10. Spider-Man: Maximum Carnage

2
Komiksowe TOP Listy / Odp: Komiksowa Top Lista - TM-Semic - pytania i sugeste
« dnia: Nd, 14 Czerwiec 2020, 16:06:37 »
dwa razy czytałeś ?

;)

Tak to jest jak się za dużo myśli. Nie ma jak wyedytować posta teraz, więc przyjmijmy że historia zrobiła na mnie tak niesamowite wrażenie, że aż dwa razy ją umieściłem :D

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Witchblade
« dnia: Śr, 03 Czerwiec 2020, 13:38:50 »
https://algorytmykomiksu.pl/2016/05/tomb-raiderwitchblade.html

Tak, znajdziesz tam te zeszyty z Playa w jednym tomie.

4
Zakupy / Odp: Utracone Komiksy
« dnia: Nd, 31 Maj 2020, 06:37:20 »
Zacznę temat od pochwalenia się - właśnie straciłem wszystkie komiksy. Może być kiedyś szansa że je odzyskam, choć na ten moment średnie są ku temu wiatry. Pocieszam się że to i tak były "resztki" z kolekcji po rozmaitych perturbacjach i sprzedażach, z czasów gdy musiałem opychać Semice za gruby pieniądz by opłacić czynsz.

Myślę, że nie ma na tym forum osoby, która by Ci nie współczuła. Bo jeśli szukasz współczucia to dostałeś go aż za dużo. Z mojej strony bardzo dużo, bo wiem jak Ci w życiu nie raz ciężko było. A strata komiksów, to coś co przeżyłem raz, 99 rok, rodzice wysłali mnie i siostrę na katolicki obóz, a po przyjeździe szafa, gdzie trzymałem swoje artefakty była opróżniona! Większość to były Kaczory Donaldy, ale parę Semików też by tam się znalazło. Płakałem szczególnie za albumem z naklejkami ze Spider-Manem. Cóż, tatuś stwierdził, że to pierdoły, a zamiast tego zaprenumerował dla swoich dzieci Miłujcie się.

Komiksy to materialne dobra, coś co w sumie nam jest niepotrzebne, ale zżywamy się z tym i jesteśmy szczęśliwi. Jednak bez tego można egzystować. I cieszę się, że to wiesz. Cieszę się, że jesteś silny i dajesz radę iść dalej. I w sumie żaden komiks Ci nie jest potrzebny by czuć się spełnionym. Za parę lat wspomnisz te chwile tylko po to by dowartościować się, że byłeś na dnie, a teraz tyle udało Ci się osiągnąć.

5
Komiksy amerykańskie / Odp: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
« dnia: So, 30 Maj 2020, 19:25:15 »
Właśnie dlatego bym sobie tego Leathal Protectora po polsku przeczytał. Też wtedy załapałem bakcyla venomowego. Szkoda, że polska WKKM została brutalnie przerwana.

Akurat mam Venomnibus vol.1 i wydanie jest niesamowite. Leathal Protector to taka popierdółka z lat 90-tych. Ostatni film się luźno inspirował tą historią. Ledwie zaczerpnął kilka motywów, bo reszta to totalne głupoty. Mamy tam takie niewiarygodne rzeczy jak... podziemne miasto, którego obrońcą staje się właśnie Eddie Brock. Historia w sam raz do kolekcji.

6
Kosz / Odp: Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: So, 30 Maj 2020, 19:13:25 »
Fani Spider-Mana w Polsce są tak wyposzczeni, że kupują tą aktualną pojedynczą serię z Marvel 2.0 oraz te resztki w postaci Ultimate Spider-Mana. I po co Egmont ma się wysilać, by dać fanom więcej Pająka i sięgnąć po klasyki, skoro kupujemy wszystko cokolwiek nam rzucą? McFarlane się wyprzedał? I co z tego - dodruku nie będzie, kontynuacji nie będzie, bo to był tylko pojedynczy rzut kontra testowi Kolekcji. A co będzie? Ultimate X-Men które jest potrzebne jak rybie rower.

Tak to niestety wygląda. Zupełnie jakbyś mnie opisał  ::) Wydaje nam się, że Spider-Man to popularna postać, która ma aż dwie wydawane serie, wyprzedaje cały nakład klasyka, a kolekcja z nim rozbudza wyobraźnię polskich komiksiarzy do granic możliwości. Jednak gdzieś pojawia się problem. Duże wydawnictwa wolą inwestować w X-Meny i Kaczki (które oczywiście też są potrzebne), a ignorują dużą niszę. Czy to wina dziecinnych filmów, których odbiorcy nie czytają komiksów? A może CEO wielkich wydawnictw mają inne zainteresowania i przepychają to co im się podoba, a nie to czego fani chcą?

A czego właściwie fani chcą? Wydaje mi się, że jeden duży tom na rok, jaki mieliśmy ostatnio z Toddem McFarlanem to dobry początek. Przy okazji można wrzucić coś z Venomem, akurat pod premierę filmu.

7
Zakupy / Odp: Multiversum.pl - opinie o sklepie
« dnia: Pt, 29 Maj 2020, 04:52:54 »
Azyl Komiksu powstał jako marka poboczna. Taka dodatkowa furtka. Rafał tam zadarł z konkurencją z Łodzi (pewnie stąd ma takie schizy), a Ci kazali mu płacić jakieś kosmiczne kwoty za stoisko na MFKiG. Niby zyski tam spore, bo każdy szanujący komiksiarz się tam pojawia, a tu kilka tysięcy mniej, bo dostał jakąś specjalną, wysoką stawkę. Wtedy właśnie pojawił się Azyl. Firma założona przez jednego z zaufanych pracowników Rafała. Ten sprzedaje komiksy od Multiversum pod swoim logiem i z Rafałem się dzielą kasą. A Azyl właśnie jako inna firma, nowy twór pojawia się w Łodzi i podpisuje z MFKiG normalną umowę, za normalną stawkę. Rafał wchodzi tam bokiem i znowu cieszy się z porządnego utargu. 

8
Kosz / Odp: Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Pt, 29 Maj 2020, 04:22:22 »
Szkoda, że fani Spider-Mana w Polsce nie są jak fani Zacka Snydera, to niewykluczone że Mucha i Egmont by się bili o to co i kto ma wydawać.

9
Pamiętam co pisałem o Snyder Cut. Nie miałem wiary w powstanie tej wersji. Byłem rozdarty czy chcę ją zobaczyć, bo w pamięci miałem zawód jaki sprawiły mi Man of Steel oraz Batman v Superman. Filmy z niedorobionym scenariuszem i momentami zbyt mocno ignorujące logikę. Zack to facet od przedstawiania niesamowitych kadrów z komiksów na ekranie. Jednak pod względem historii powinien on dostać jakiegoś profesjonalistę, kogoś analizującego fakty i oceniającego ich sensowność. David Goyer choć jest zapaleńcem i osobą wykonującą swoją pracę z pasją, to przy przekładaniu swojej wizji na ekran totalnie nie umie wcielić się w widza, dla którego nakreślone sceny nie będą miały sensu. Panowie tu od początku się pogubili myśląc o jakiejś sadze, gdzie pokazywano nam kolejne etapy czegoś co jest niezrozumiałe teraz, a będzie za kilka filmów. I to ich błąd. Nie umieją stworzyć jednego, spójnego, zamkniętego obrazu, tylko fantazjują sobie beztrosko w przyszłość.

Ze zdziwieniem i w sumie z radością przyjąłem informacje o wersji Zacka na HBO Max. Babole z poprzednich filmów Zacka zostały już zapomniane, a teraz ma on ogromną szansę na obronienie swojej wizji. Do tego cieszy informacja o rzekomych 4 godzinach materiału, co mam nadzieję zaowocuje szczegółowszym przedstawieniem historii. Na dodatek uświadomiłem sobie jaką tytaniczną pracę wykonali wszyscy fani stawiający #releasethesnydercut Jest mi trochę głupio, że ignorowałem to zjawisko, w które zaangażowali się również aktorzy. Jednak już na wstępie wytłumaczyłem dlaczego Snyder nie zasługiwał na moje zaufanie, to sumienie mam czyste. Z niecierpliwością czekam na obraz i mam nadzieję, że przywróci mi utracone zaufanie do Zacka.

Inna sprawa. Będziemy mieli dwa filmy. Niejako dwie różne rzeczywistości. To także ogromna szansa by pokazać na ekranie coś niesamowitego. Film Flashpoint może poprowadzić fabułę tak, by oba te obrazy były kanoniczne. A gdy dodatkowo okaże się, że występ Ezry Millera w ostatnim serialowym kryzysie był częścią filmu Flashpoint, to DC wkroczyło właśnie na nowy, nieosiągalny dla nikogo wcześniej poziom.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 18:42:15 »
Wychodzi na to, że Hachette nie wyda u nas, bo za granicą się słabo sprzedało. Czyli Polska już jest na tym poziomie co Zachód, miło że patrzą na nas tą samą miarą. Trzeba jednak zejść na ziemię i realnie spojrzeć na straty jakie odnieśli polscy nerdzi. Teraz tylko pozostało nam wierzyć że Egmont i Mucha mają bardziej życiowe spojrzenie żebyśmy ten Zachód dogonili. Z dumą obserwuję jak wydaje się u nas grube tomiszcza Daredevila i wiem, że Pająk też na takie zasługuje.

11
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Nd, 26 Styczeń 2020, 05:56:14 »
Pół roku temu miałem jechać do Ikei po nową szafkę. Kolekcja nie wystartowała, co sprawiło że branża meblowa nie odnotowała większych zysków. Jakie inne branże na tym straciły? Na pewno kioski, które ledwo ciągną, a kolekcja wpompowała by w nie setki/tysiące złotych rocznie. Straciła poczta, która doręczałaby regularnie kolejne tomy. Stracił na tym sam Egmont, który mógłby skorzystać w podobny sposób jak ostatnio Wiedźmin, gdzie średni serial spowodował ogromne zainteresowanie grami i książkami. Jednak jak już tu napisano, Egmontowi nie zależy na wielkich zyskach generowanych przez Pająka. Gdyby zależało, to mielibyśmy więcej strzałów jak tomik Todda MacFarlane.

Tak to jest, że brak kolekcji to ogromna strata nie tylko dla fanów, ale i całej gospodarki. Taka kolekcja mogłaby poważnie ożywić branżę komiksową w Polsce, przez rozbudzenie starszych fanów i budowanie nowego pokolenia. Na wydaniu kolekcji Pająka skorzystaliby wszyscy.

12
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 00:00:10 »
W Nowy Rok wchodzimy oczywiście z Larą Croft. Dzięki Scream Comics otrzymujemy świeżą dawkę Tomb Raidera.

https://algorytmykomiksu.pl/2019/12/tomb-raider-wybor-i-poswiecenie.html


13
Gry wideo / Odp: W co w tej chwili grasz? Podziel się opinią!
« dnia: Cz, 26 Grudzień 2019, 21:33:12 »
Co w DS jest artystycznego? Bo chyba nie prosty, żeby nie powiedzieć prostacki, gameplay?

Długo myślałem co Ci odpowiedzieć. Przemilczeć to, dać sarkastyczny komentarz, czy wyszydzić? Nic z tych rzeczy. Spróbuję Ci to wyjaśnić. Zacznijmy od tego, że to co dla jednych w odbiorze jest wielkim uniesieniem, swoistym katarsis, czy inną tego typu egzaltacją, to dla innych będzie po prosty nudne. Noszenie paczek z miejsca na miejsce, to brzmi banalnie. Jednak Hideo Kojima doprowadził tą czynność do tego czegoś więcej. Żeby to zrozumieć, to nie można myśleć prostymi kategoriami "idź z punku A do punktu B". Trzeba zobaczyć w tym szerszą perspektywę. Noszenie paczek do alegoria do naszego życia, do ciężkiej pracy jaką wykonujemy. Praca w jakiej się doskonalimy. Stajemy się legendą... Zamontowany skaner na barku bohatera odzwierciedla typowego pracownika produkcji/magazynu, gdzie to urządzenie jest jego przedłużeniem ręki. Kurier w grze jest przedstawiany jako niezbędny. Ostatnia nadzieja ludzkości. Ważny zawód. Jest to próba wyniesienia nisko wykwalifikowanego pracownika do rangi bohatera.

Jednak skupmy się na rozgrywce. Załóżmy, że gracz nie posiada wrażliwości artystycznej. Trzeba go zaangażować. A dzieje się to poprzez zastosowanie elementów strategicznych. Ułożenie paczek, ważna sprawa. Poświęcić miejsce na linę i drabinę, czy zabrać dodatkowe materiały? Jaką trasę wybrać? Przez góry, ale bezpieczniej, czy po płaskim gruncie, ale przez deszcz... I tu się pojawia element, który jest zaczerpnięty z survival horrorów. Wynurzeni. Konfrontacje z nimi, szczególnie na początku gry, to próba przetrwania, niepewność i bezsilność. Walka z nieznanym. Przejście z punktu A do punktu B potrafi się skomplikować. Nie raz po przejściu dłuższego odcinka czułem się zbrukany. Gdy już w oddali widziałem cel, do którego się udaję, to czułem ulgę. Przeważnie w takim momencie odpala się starannie wybrany przez Kojimę utwór, mający nas jeszcze bardziej wycisnąć emocjonalnie, zanim wejdziemy do bezpiecznego pokoju, w którym weżmiemy prysznic i napijemy się Monstera.

Jest też warstwa fabularna, która to nas wrzuca w tą całą wędrówkę. Fabuła, która ma zjednoczyć i połączyć. To nasze wykonane zlecenia nadają jej sens. Bo to co widzimy często sensu nie ma. Na pierwszy rzut oka tak się wydaje. Wdarcie Śmierci (czyt. Death Stranding) jest zjawiskiem metafizycznym. I ludzie próbujący je zrozumieć poruszają się w na nowym obszarze. My próbujemy zrozumieć to zjawisko razem z nimi, a jednocześnie naprawić to co ono zniszczyło.

W grze dominuje samotność. Ludzie gdzieś tam są, pochowani w schronach, nawet z nami kontaktują się poprzez hologramy. Świat wydaje się taki opuszczony. Deszcz temporalny zbiera żniwa na każdym kroku. A jedyną stałą w tym są siedziby firmy kurierskiej. Budowane na jedno kopyto, dają nam poczucie bezpieczeństwa. Wracamy ciągle do tego samego pomieszczenia. Jak w Biedronce, czy w Maku, znamy je gdziekolwiek by nie było na świecie.

Mógłbym jeszcze dużo napisać, np. o lajkach, o więzi z dzieckiem, czy o świetnych elementach społecznościowych. Mam nadzieją, że zrozumiesz - Death Stranding to nie jest zwyczajna gra. To dzieło, które się interpretuje, to dzieło wybitne, które nie podąża za trendami, choć je ukazuje. Tu każdy moment jest ważny. Bo oto pewnie chodziło Kojimie, żeby pokazać nam, że nasza zwyczajność jest ważna i nawet w małych, rutynowych czynnościach możemy odnaleźć piękno.

14
Filmy i seriale / Odp: The Witcher [Netflix]
« dnia: So, 21 Grudzień 2019, 18:26:54 »
Oglądałem i byłem zachwycony. Czy był to serial idealny? Im bardziej o tym myślę, tym więcej dostrzegam wad. Przede wszystkim jestem zaznajomiony z materiałem źródłowym, wiem kto jest kto i oglądam przeniesienie znanych scen na ekranie. Jednak nowa osoba nie ma pojęcia o tym świecie. A pada tam wiele nazw geograficznych, które jednak nic nie mówią przeciętnemu widzowi.

Jednak największą trudność widzę w narracji. Prowadzone są dwa/trzy wątki, a dzieją się one w różnych okresach czasowych. Oczywiście, zabieg ten ma jakiś cel. Pokazuje nam wpierw finał (widzę rzeź Cintry), a potem widzimy jak do tego doszło. Widz musi pomyśleć nad tym co widział, ułożyć to sobie w całość. I tu serialowi się najbardziej oberwie.

15
Filmy i seriale / Odp: Seriale DC od The CW
« dnia: Cz, 19 Grudzień 2019, 23:20:50 »
Powiedzmy sobie szczerze, żeby nie ta idea multiversum to obecny crossover to byłaby kolejna kupa. A tak fani różnych seriali nagle doświadczyli podniety i ogólna ocena leci do góry. Cały były fandom Smallville się obudził, a fani (głównie fanki) Lucyfera piszczą z zachwytu. Widziałem w komiksie spinającym wciśnięto jeszcze więcej tych światów, a nadchodzące dwa odcinki także pokażą pewnie coś nowego. Tanim kosztem podbijają popularność swoich słabych serialików.

Strony: [1] 2 3 ... 15