Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Adolf

Strony: [1] 2 3 ... 14
1
Dział ogólny / Odp: Nowości komiksowe na blogach
« dnia: Pn, 02 Grudzień 2019, 00:22:03 »
Blacksad: Under the Skin
Możliwe, że są tu osoby, które czekały na Blacksada. To duża marka w środowisku. Arcydzieło zaadoptowane do innego medium może stać się czymś przeciwnym. Crapem.

https://algorytmykomiksu.pl/2019/12/blacksad-under-the-skin.html


2
Filmy i seriale / Odp: Seriale DC od The CW
« dnia: Pt, 29 Listopad 2019, 04:26:35 »
Michael_Korvac na pewno zauważył, że ostatnie dwa odcinki Flasha jak na ten serial były nadzwyczaj poprawne. Nie, że bez wad, ale wyraźnie było w nich widać przebłysk kreatywności scenarzystów. Odcinek, gdzie Barry i Ralph znajdują się na bankiecie pełnym gangsterów, to miłe urozmaicenie. Zmiana otoczenia, jakiś taki świeży humor i w ogóle coś innego.

Z kolei odcinek z zainfekowaniem bohaterów krwią Bloodworka poszedł w innym kierunku. Na ogromny plus zasługuje brak w nim wątków rozluźniających i postawienie na ciągły dramat mieszający się z horrorem. Już nawet wybaczam, że standardowo pojawiały się te same plenery, bo akcje typu obiad u Westów przejdą do historii jako najbardziej zapamiętane.

3
Zakupy / Odp: Egmont.pl
« dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 19:32:38 »
Widzę, że w sklepie egmont pojawił się znowu: Flash - Poznań oraz Batman - Łódź. Super! :]

Niedostępne :(

4
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 19:14:42 »
Ichabod czy tam Łukasz to celebryta. Robi głupie minki i masówkarze oglądający jego filmy czują się rozmiękczeni i tworzą potem memy. Stał się trendy wśród młodzieży i ta go bezmyślnie udostępnia dalej. Co mi się w tym nie podoba? Ludzie przestają myśleć i słuchają "autorytetów". Nie kwestionują tego co widzą. W sumie tak jest od zarania dziejów, w wielu dziedzinach, ale skupiając się na temacie, to Snyder Cut pokazuje jak bardzo można ogłupić ludzi. Nagle rzesza fanów sobie ubzdurała, że wersja Snydera to swoiste arcydzieło i koniecznie chcą jej ujawnienia. Mitologizują temat i wzajemnie się nakręcają. Mówienie o tym staje się popularne. Także znani ludzie zaczynają się z tym utożsamiać i dodają popularny tag do postów. Nic na tym nie stracą, a zyskują uznanie gorliwszych fanów. Sam film od tego wszystkiego nie stanie się lepszy, o czym nikt nie chce myśleć. O tym jak był przeciętny i nieprzystępny możemy się tylko domyślać skoro wydano na niego setki milionów na poprawki. Sam Snyder robi z siebie ofiarę. Udostępnia kolejne zdjęcia i się cieszy jak to fani piszczą i stoją za nim murem.

Dlaczego Warner nie chce udostępnić wersji reżyserskiej Snydera? Powodów może być wiele, a o wielu z nich psychofani nawet nie chcą myśleć. Nudny i przeciętny obraz, to mogło by jeszcze bardziej osłabić markę Justice League, która leży i kwiczy. Lepiej jest zapomnieć o obrazie i wyciszyć temat. Skupić się na innych, solowych filmach, a za parę lat spróbować zrobić coś lepszego. Tak w sumie będzie z Suicide Squad, które dostaje drugą szansę. A wypuszczenie Snyder Cut wprowadziłoby tylko zamęt. Film delikatnie różni się fabularnie, co tylko by spowodowało że nierozgarnięci fani nie wiedzieliby co jest kanoniczne, a co nie.

Warner może sobie udostępnić Snyder Cut, ale sam będąc włodarzem firmy, wolałbym to zrobić za parę lat, najlepiej po premierze sequela JL, jako ciekawostkę dodawaną gratis na Blu-Rayu. W obecnej chwili spowodowałoby to więcej szkody niż pożytku. A samo nie wypuszczenie tej wersji wręcz powoduje zaangażowanie fanów i rozgłos medialny, czyli pozytywne zjawiska, które będą oddziałowywać z korzyścią dla przyszłych obrazów.

5
Filmy i seriale / Odp: Batwoman
« dnia: Nd, 24 Listopad 2019, 01:45:25 »
Bardzo podoba mi się aktorka, ale nie podoba mi się to co z nią zrobiono. Jak na Batwoman, to zbyt często ludzie ją biją. Powinna już dawno zarobić kulkę, ale przynajmniej wytłumaczono, że ma hiperodporny kostium, co pociski się od niego odbijają jak demokracja od Kaczyńskiego.

Największy problem zaczyna się w mieście. Wieżowce w tle wyglądają trochę jak te ze Star City, a te udaje Hong Kong. Arrow już ostatni sezon, to zaraz zniknie z anteny i nikt nie zauważy że to podobne. Jednak to przecież Gotham. Miasto mające gotyk w nazwie. A tego nie uświadczyliśmy jeszcze ani trochę w serialu. Gotham tu wygląda jak jakieś Cental City, bo nawet na Metropolis za ubogie. Nawet wieżowiec Wayne'a taki ubogi. Może przez to, że mam w pamięci ten z Arkham Knight. Jak dla mnie mamy pomyłkę już od strony projektowej.

Sam serial nie zaimponował niczym. Alicja kojarzy się z Alicją z Krainy Czarów, ale jakoś nie widać tych powiązań. Szalony Kapelusznik z serialu Gotham zjada ją na śniadanie. I tak najbardziej rozwaliło mnie jak komputer używany przez Foxa ma logo z Windowsem, a w następnej scenie jest tam już jabłko...

6
Filmy i seriale / Odp: Nagrywanie BD 4K UHD
« dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:58:49 »
Pomyśl o zewnętrznym dysku SSD.

7
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Spider-Mana
« dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 17:42:09 »
Kupowalibyście, nawet gdyby tom kosztował 49.99 zł zamiast 39.99?

8
Muzyka / Odp: Muzyka z gier video
« dnia: Pt, 08 Listopad 2019, 21:34:06 »
Świetny wątek.

Widziałem coś z asasynem, klasyką jest oczywiście Ezio Family

Świetne utwory miało też Revelations, a ostatnim Asasynem z dobrym soundtrackiem jest Syndicate. I właśnie w tej części fani najbardziej pokochali... muzykę z menu.


Zmieniając klimaty to cała gra Virginia jest epickim doświadczeniem muzycznym. A szczególnie kawałek:


Utrzymując się w podobnych klimatach, to również Firewatch imponował muzycznym doznaniem.

Lata 80-te i charakterystyczne syntezatory:


Każdy z nas zna główny motyw The Last of Us. Nie wszyscy znają też finałowy kawałek:9
Filmy i seriale / Odp: Seriale DC od The CW
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 21:33:50 »
Adolf, właściwie to masz racje, i jak sobie teraz przypominam podobnie jęczałem na poprzedni sezon. Tylko tam, w połowie sezonu, do tego miernego serialu zawitał ktoś wspaniały. Ktoś szalony, ktoś groźny, zabawny i niezbezpieczny jednocześnie. Jon Cryer jako Lex Luthor panowie. John Cryer jako Lex, pokazał to co nieudolnie próbował pokazać Jesse Eisenberg w filmie Zacka - połączenie campu z świetnie nakreślonym szwarcharakterem. John Cryer, gość którego znałem tylko z Dwóch i Pół, dał drugiego najlepszego Lexa jakiego widzieliśmy (po Michaelu Rosenbaumie). Luthor ma pecha do filmów kinowych (jak dotąd żaned filmowy Luthor mi się nie podobał) za to szczęście do seriali.

Bardzo liczę że Lex Cryera powróci w serialu o Supermanie i Lois. Poprzedni sezon próbował być polityczny i komentujący - ja nie skomentuje za to, jak żałośnie to wypadło. A Karze Danvers (dlaczego nie Linda Danvers jak w komiksach Petera Davida, w Leesburgu a nie przereklamowanym National City? Wątek Anioła zrobiłby furorę w telewizji przy popularności Supernatural) życzę szybkiej kasacji po tym jak jej kuzyn dostanie swoją telenowele w ramówce.

O ile sam aktor mi nie podszedł, tak gra aktorska Johna Cryera mnie kupiła. Na tle tego czegoś co zaprezentował Eisenberg, to każdy aktor potrafiłby zrobić to lepiej. A tutaj facet po prostu wykorzystał okazję. Idealnym Luthorem był oczywiście Kevin Spacey. Problem w tym, że nie w Superman Returns, a w House of Cards.

Co do serialu o Supermanie, to cudów bym w nim nie upatrywał. To znowu produkcja od CW. Plus jednak, że coś świeżego. Na Supergirl brakuje pomysłu, a co raz bardziej przybierająca na masie aktorka nie wiele sobą reprezentuje.

10
Filmy i seriale / Odp: The Witcher [Netflix]
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 21:25:27 »
Adolf, czytaliśmy te same książki? Tu nie chodzi o żadne próby.
Geralt sam dosadnie komentuje własny wygląd, a Milva stwierdza wprost, że to chudzielec.
W zamian jest ten gładki mięśniak rodem z reklam bielizny. Gdyby nie był przypakowany to mógłby robić za Jaskra.
To byłby Geralt:
Co Ty mi za pijaczka pokazujesz? Mógłbym przepisać swój powyższy post jako odpowiedź, bo w zasadzie wyraziłem zdanie na ten temat. Jednak postaram się je trochę rozwinąć. Podkreśliłem słowo "wiarygodny". Chuderlak w starciu z olbrzymim potworem? To możliwe, ale naciągane. Cavill jest tu mięśniakiem, niemal modelem. Jest mutantem. Wyróżnia się. Budzi szacunek, a zarazem niepokój. Jest zdystansowany do świata, małomówny, a nawet refleksyjny. To wszystko widzę na trailerze, a nie widzę tego u pijaczka ze zdjęcia.

11
Filmy i seriale / Odp: Seriale DC od The CW
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 20:31:40 »
Nie wiem co Wam się nie podoba? Serial trzyma dokładnie taki sam poziom jak... zawsze. Luźne widowisko, czasem brak sensu, momentami nieporadny scenariusz. To już było. To Wy dorośliście i macie tego dosyć, co w sumie mnie cieszy.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 19:30:51 »
No błagam cię, nawet tak nie żartuj. Fajnie było po latach wrócić do tych historii, ale "komiks roku"? W roku gdy wyszły... nie, nawet nie chce mi się wymieniać wszystkich które w tym roku wyszły i bardziej zasługwały by na ten tytuł, za dużo tego. :)

Wiadomo, że chodzi o polski rynek. Ładne wydanie, świetne historie - taka paczka zawsze cieszy, nawet jeśli jest powieleniem opublikowanych wcześniej zeszytów. Nieco zapomniane opowieści, nasączone mrokiem i mistycyzmem jakiego potrzebuje dojrzały widz, rozbudzają wyobraźnie w dobie co bardziej infantylnych komiksów, czy filmów.

13
Filmy i seriale / Odp: The Witcher [Netflix]
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 19:23:21 »
Trailer sprawił, że odżyła we mnie nadzieja na dobry serial. Sam Cavill wreszcie zaczął się jakoś prezentować. Osoby nie grające nigdy w gry i zapewne też nie mające nigdy książek w dłoni mogą narzekać, że za przystojny, top model w średniowieczu itp. A co? Nie może się lepiej prezentować? Musi koniecznie być przeciętny jak Amell w Arrow? Wiedźmini to osoby wyjątkowo sprawne fizycznie, a Cavill właśnie taki jest. Wygląda jak wiarygodny łowca potworów. A próba traw odebrała mu co prawda pigment, ale nikt nie mówił, że go oszpeciła z wyglądu.

Coś fani Madsa Mikkelsena napalili się, że to on będzie idealnym Geraltem. A mi on zupełnie nie pasuje. Właśnie przez brak fizycznych atrybutów. Sam aktor świetnie sprawdziłby się jako ktoś posługujący się inteligencją, manipulacją, dobrą renomą wśród ludzi. Z pewnością by znalazła się dla niego odpowiednia rola, jakiegoś czarodzieja, czy kapłana.

Podsumowując: widzę standardowe jęki zawiedzionych fanów, którzy inaczej to sobie wyobrażali. Jestem pewien, że po emisji serialu aktorzy spełnią swoje zadania i zapomnimy, że jakieś narzekania miały miejsce. Coś jak z Keatonem, czy Afleckiem.

14
Zakupy / Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« dnia: Cz, 31 Październik 2019, 07:49:32 »
Nie do końca chodzi o sklep komiksowy, ale lepszego wątku do umieszczenia nie widzę:

Jakie macie doświadczenia z brytyjskim Amazon i ich pakowaniem? Powierzenie im "większego" zamówienia jest bezpieczne?

Jako osoba obeznana w temacie mogę powiedzieć, że pakowanie paczek to robota na ilość, nie jakość. A im więcej chcesz zamówić, to tym większy karton będzie potrzebny, wtedy produkty bardziej latają w paczce. Wiadomo, że może się znaleźć porządny pakowacz, który ładnie użyje wypełniacza, ale na takie rzeczy nie ma czasu. Swoje trzeba wyrobić, a nikt nie będzie się pieścił z paroma komiksami. W momencie pakowania są one w stanie idealnym, ale co potem to już loteria. Kartony ze zdjęć powyżej wyglądają bardzo znajomo. Plus jest taki, że Amazon ma bardzo dobrą obsługę jeśli chodzi o reklamacje. Natychmiast będą kazali odesłać i wyślą nowy towar. Jednak kolejny produkt może być wysłany ponownie przez randomowego pracownika, który chce wyrobić swoje minima. W Amazonie pracują tysiące ludzi w tylko jednym budynku. To rozmywa odpowiedzialność. Tam jest macdonaldyzacja i standaryzacja na wysokim poziomie, każdy robi maszynowo swoją robotę, przez ręce jednej osoby przychodzą tysiące produktów dziennie. Czy nie warto tam zamawiać komiksów? Myślę, że pojedynczy trade dotrze bez uszczerbku. Jest na tyle mały, że zostanie zapakowany w folder, który ładnie do niego przylega i ochroni go w czasie podróży. Coś grubszego to już ryzyko.

15
Filmy i seriale / Odp: Titans
« dnia: Cz, 24 Październik 2019, 06:13:13 »
Odcinek "Conner" to świeżość jakiej serial potrzebował. Świeżość niestety tylko na początku. Im dalej w las, tym bardziej przegadany się robił. A nawiązanie więzi z laborantką to niestety poziom CW. I ten niesamowity zbieg okoliczności na końcu, że akurat znalazł się tam gdzie wylatywał z okna Jason. To też poziom CW. I stoją sobie postacie przy samochodzie, a Superboy dostaje kulki. I czemu tylko na kulkach się skończyło? Czy widok Robina zadziałał tak paraliżująco na grupę uderzeniową Luthora, że zaniechali pojmania zbiega? To także poziom CW. A tak dobrze się zaczęło...

Strony: [1] 2 3 ... 14