Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Adolf

Strony: [1] 2 3 ... 29
1
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 19 Styczeń 2024, 20:56:38 »
Kevin Faige choć ma dużo władzy, to nie jest on master bossem samego Disneya. Ten, któremu niesłusznie stawia się ołtarzyki, właśnie pogrążył całe MCU. I ciężko tego faktu nie zauważyć. Jest to megaloman, który nie chciał mieć nic wspólnego z produkcjami robionymi jako MCU, ale nad którymi nie miał władzy. Tupał nóżkami, wiercił się i skarżył swoim przełożonym, że inni robią mu pod górkę. Dostał więc większą autonomię i zaczął zamieniać filmy w familijną, zdzieciniałą papkę. Początkowo ludziom się to podobało, bo szli do kina na takiego Ragnaroka i było to takie luźne odmóżdżenie. Fani bronili się przez złym DC i nieudolnym Snyderem, chowającym się za przerysowanym mrokiem. Jednak zamienianie bohaterów w kretynów, szczucie kolorowymi zwierzątkami i stworkami już nie wystarcza.

Oficjalnie nie wyciąga się tego co się dzieje w rodzinie na zewnątrz. To by tworzyło zły PR. Po prostu wprowadza się zmiany, odcina od tego co poszło źle. Ograniczenie liczby seriali to już pierwszy taki sygnał. Iron Heart i Agatha już leżą dawno gotowe, ale zapewne to kolejne generyczne produkcje, które by nic nie wniosły, dlatego studio w tle obmyśla jak tu je lekko zmodyfikować żeby nabrały choć trochę jakości. Przy Echo także tak myśleli i wymyślili - to dobrze przyjęte postacie, jak Daredevil i Fisk mają pociągnąć przeciętną produkcję. A narcystyczny Kevin chciał stworzyć je po swojemu, by nie mieć nic wspólnego z produkcjami Netflixa, więc i jego trzeba było utemperować. Przecież cała saga Defenders należy obecnie do Disneya, a te seriale są cały czas w Disney Plus i ludzie je oglądają. A Kevin chciał zrobić reboot, bo mu przykro, że nie brał udział w powstaniu tego netflixowego kawałka Marvela?

Seriali jest więcej. Defendersi są obecnie jako część MCU, co jest PR-owo sukcesem. Choć Iron Fist był trochę gorzej odbierany, to przecież tragedii nie ma. Fabularnie to skończyło się jakoś, że jeździ po świecie, dlatego w wizji street level z NY już go nie trzeba wprowadzać, wystarczą wzmianki, że gdzieś tam jest w swoim klasztorze, głęboko w górach, gdzie nie ma dostępu. Luke Cage skończył jako gangster, a minęło wiele lat, można go zamknąć w Tratwie, sprawa załatwiona. Inne seriale Marvela również można potraktować podobnie. Inhumans fajnie wprowadzono w Dr Strange 2, więc wystarczy powiedzieć, że to inna Ziemia. Podobnie można zrobić z Agentami Tarczy, którzy mogą być takim What If, lub Lokim - pokazywać alternatywne wydarzenia, do których można kiedyś przy okazji nawiązać.

Łysy musiał się nieźle natłumaczyć dlaczego sponiewierał najbardziej dochodową francyzę w historii i podejrzewam, że teraz patrzą mu ostro na ręce. W przyszłym roku ma aż jeden film, w dodatku multiwersalny sequel z popularnym bohaterem. Jeśli zawali i kasa nie będzie leciała, to podejrzewam, że będzie musiał ogłosić przejście na emeryturę. Choć wydaje się, że Deadpool 3 to pewniak, to wcale tak nie musi być. Flash też miał być pewniakiem. Michael Keaton miał pociągnąć film podobnie jak Hugh Jackman. Box office jest bezlitosny. Nie pyknie 800 mln lub więcej, to żaden strajk scenarzystów nie będzie pokładką pod porażkę i James Gunn będzie rywalizować z showrunnerem z bardziej bujną fryzurą.


2
Filmy i seriale / Odp: MCU a.k.a. Kinowe Uniwersum Marvela
« dnia: Pt, 17 Listopad 2023, 12:22:07 »
Trailer Madame Web to takie fantastyczne 00. Cudowny okres, gdzie wybuchała moda na filmy superhero, a obrazy choć miały momentami humorystyczny ton, to nie siliły się by być głupimi komediami. Proste scenariusze, dobrze oddany miejski setting oraz coś co definiuje gatunek, czyli PODWÓJNA TOŻSAMOŚĆ. Superbohater jest albo superbohaterem, albo osobą "po cywilu". Nie jak Tom Holland i Iman Vellani, czy masa innych sprzedających swoją twarz w kostiumie. I najważniejsze BEZ SŁODKICH ZWIERZĄTEK I STWORKÓW. Cudowna nuta Straczyńskiego w trailerze utwierdza mnie w przekonaniu, że twórcy chcą osiągnąć właśnie taki efekt, przypomnieć nam początki, to co kochaliśmy zanim zaczęto ogłupiać i familizować superbohaterów.

Czy komuś przeszkadzają kobiety w filmie? Dlatego przekreśla się obraz, bo mamy wyeksponowane samice ala Lara Croft, a nie mięśniaków? Przecież kiedyś się narzekało w odwrotną stronę. Plus sytuacji jest taki, że eksplorujemy nowych bohaterów i bohaterki, nie debiutujących jeszcze na ekranach. Świeżość, której potrzebujemy, ale jakoś się jej boimy, bo przyzwyczailiśmy się, że bohater musi rozśmieszać widownię i mieć słodkiego pupila. A najlepsze, że nie trzeba tłumaczyć gdzie jest Spider-Man, bo ten się jeszcze nie urodził. Prosty, ale skuteczny zabieg, który sprawi, że nie będziemy zajmować umysłu nie potrzebnymi sprawami, a skupimy się na eksplorowaniu pajęczej mitologii. Nie wykluczam, że może skończyć się to jak Morbius, ale prawda jest taka, że jeśli dostaniemy przyjemnego średniaka, to będzie to i tak lepiej niż wszystko co urodziło się pod skrzydłami łysego Kevina w ostatnich latach.

3
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Pn, 17 Lipiec 2023, 20:32:14 »
Może by się tak skupili na historii, a nie wpieprzaniu na wejściu kolejnych postaci. Nic tylko czekać na kolejne uniwersum, które skończy tak jak poprzednie, gdzie nawet taki Batman nie doczekał się solowego filmu, bo trzeba było zacząć od crossoverów.

Za Na Ekranie:
Cytuj
Fani w mediach społecznościowych zaczęli krytykować Jamesa Gunna, że wprowadza tutaj za dużo postaci i tym samym popełnia ten sam błąd co w Batman v Superman popełnił Zack Snyder. Gunn odpowiada:

- Wchodzimy do świata, w którym superbohaterowie istnieją i żyją już od jakiegoś czasu. Są częścią życia Supermana, tak jak Lois i Jimmy są częścią tego drugiego życia.

Filmowiec dodaje, że każda postać, która pojawi się w Superman: Legacy ma znaczenie dla opowiadanej historii, a w tym aspekcie w pełni skupia się na Clarku i Lois Lane. Tłumaczy, że w żadnym swoim filmie superbohaterskim nie tworzył fabuły tak, by zapowiadała kolejne filmy i w tym przypadku nie będzie inaczej. Przede wszystkim opowiada historię Supermana i wszyscy superbohaterowie, którzy się pojawią mają w tej historii rolę do odegrania i nie są tylko po to, by odznaczyć cameo na ekranie.

Widzę, że Gunn wie co robi. Zauważyłem, że fani DC są bardzo toksyczni. Na szczęście reżyser się na nich nie ogląda i idzie w innym kierunku, Problemem może nie być jakość filmu o Supermanie, ale coś innego. Tak jak ostatnio przy Flashu, gdzie okazuje się, że fanów DC jest dużo w Internecie, a mało w salach kinowych.

4
Komiksy amerykańskie / Odp: Bohaterowie i Złoczyńcy. Kolekcja komiksów DC
« dnia: Cz, 08 Czerwiec 2023, 16:44:17 »
Serio nie wiem, czemu DC dało Hachette tak sklejony tom w tym pakiecie 100 numerów Kolekcji. I dlaczego centrala Hachette nie wnioskowała o zmianę zawartości, tylko klepnęła taką zbitkę, która jest mało sensowna. Powtarza się wtopa ze Spider-Manem Marvel Knights, gdzie też zabrakło 4 zeszytów, które spokojnie można było dać. Tutaj zdecydowanie powinni dać ten pierwszy tom z zeszytami 1-11 i byłoby dobrze. A tak jest kaszanka.

Zdałem sobie sprawę, że wchodzę na forum tylko po to by poczytać Twoje posty. Nie przestawaj robić tego co robisz.

5
Komiksowe festiwale / Odp: PYRKON 16-18.06.2023
« dnia: Pn, 01 Maj 2023, 19:19:00 »
Ceny za wynajem pokoju hotelowego przez weekend Pyrkonu to często koszt większy niż wynajem kawalerki na miesiąc. W takich momentach doceniam, że mieszkam w Poznaniu. Karnet kupiłem za 200 w przedsprzedaży, więc nie muszę się już martwić. Z roku na rok jest co raz drożej. Aż strach pomyśleć ile będzie trzeba wydać w 2024...

6
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pn, 01 Maj 2023, 08:24:59 »
Jak widzisz, Onslaught znajduje się na tej liście, więc musisz po prostu cierpliwie czekać. Czy warto go wydawać? Nie mnie osądzać, to są te wydarzenia, które w mitologii mutantów miały być lub były przełomowymi wydarzeniami, ale nie wszystkie okazały się na miarę swojego potencjału. Na pewno często umyka jeden fakt, że jednak jak się dostaje telenowelę w małych dawkach (nie bez przyczyny pierwotnie ukazują się zeszyty mające 24 strony), to nawet sztampowe historie odbiera się inaczej. Liczba niedomówień, tajemnic, twistów jest tak wyreżyserowana, że czytelnik z atencją oczekuje na więcej, bo chce się dowiedzieć, co będzie dalej. Zwłaszcza jak się śledzi daną historię na żywca, zeszyt po zeszycie, a nie kupuje opasły tom po latach, gdzie spoilery zalewają internet. Na pewno czytanie w momencie powstawania ma inny urok niż sięganie już po zebrany w jeden album produkt. Dobra historia obroni się obojętnie od formy wydania, ze słabszą może być już problem. Fenomen długoletniego runu Claremonta polega na tym, że umiał ładnie grać na emocjach, rozwijać postaci, nie zawsze koncentrować się na konfrontacjach. Czytałem gdzieś w jednym z wywiadów, że był to też powód jego nieporozumień z Byrnem, który dążył do większej dynamiki. Wiadomo, przez tak długi okres naprodukował sporo pamiętnych zeszytów, ale zdarzały mu się też słabsze momenty. Niemniej jego dorobek i wkład w rozwój świata mutantów, który zaowocował rozszczepieniem na serie poboczne w latach osiemdziesiątych, jest niepodważalny.

Fajnie wyjaśniłeś temat. Oczywiście ja mam wy... na tego całego Onslaughta, ale pewien typ zrobił sobie z tego tutaj symbol walki z Egmontem, który go mu nie chce wydać. Ale jak ładnie nakreśliłeś i tak mu wyda, więc kolega z reptiliańskim podejściem jeszcze bardziej się zaorał.

7
Filmy i seriale / Odp: Filmowe uniwersum DC Comics - zapowiedzi, plotki
« dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 07:35:00 »
Kolego, często się podniecasz, ale tym razem uważam, że słusznie. Flash robi to co Egmont - żeruje na nostalgii. Sprzedaje nostalgię w nowym opakowaniu, a dodatkowo w świetnym fanserwisie. Spider-Man tak się sprzedał, a tu mamy jeszcze wyżej podniesioną poprzeczkę.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Spider-Man
« dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 07:21:49 »
Ja mam wrażenie, że to błąd i powinien być epic Hero Killer, ale pewnie ktoś pomylił się i dał złą okładkę. Niewykluczone, że temat będzie jeszcze sprostowany.

Istnieje także prawdopodobieństwo, że to nie błąd. To o tyle dobra perspektywa, że Egmont zrywa z wydawaniem tomów jeden za drugim. W 2024 nasze największe wydawnictwo może puścić tom z początku, rzucając rękawicę kolekcjom. Sprzedaż epików jest bardzo dobra, więc nie jest to teoria nawiedzonego fana. Nawet użytkownicy forum byli przychylnie nastawieni do epików jako całości.

9
Komiksy amerykańskie / Odp: Spawn
« dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 06:53:56 »
Wydać samego Spawna się nie opłaca, ale w duecie z Batmanem to już inna para kaloszy. Spawn sprawi, że pokolenie TM-Semic sięgnie po to wydanie, a Batman jest gwarancją bezpieczeństwa, nie będzie porażki, bo jak jest Mroczny Rycerz to i tak się jakoś sprzeda. W każdym razie Spawn w jakiejś formie wrócił na Polski rynek i możemy się cieszyć. Ja tam czekam na Witchblade, ale się nie doczekam. Tak, mam Compendium. Ale po PL także bym przyjął. Czułbym się spełniony, więc rozumiem co czuje ta garstka fanów Spawna.

10
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Nd, 30 Kwiecień 2023, 02:21:35 »
Bardzo podoba mi się podejście Muchy. W Polsce jest to jedyne wydawnictwo, które może być marvelową konkurencją dla Egmontu i w pełni wykorzystuje swój potencjał. Głupie kolekcje choć także stawiają na Marvela, są nieprzemyślane i w sumie psują rynek. Za to Mucha daje fanom dokładnie tego czego oczekują. I dlatego nie będę żałować pieniążków na Marvels i Spider-Mana, choćby cena była mocno inflacyjna. Wiem, że moje dobrze wydane pieniądze zaowocują i dostanę więcej ciekawych tytułów, a wydawnictwo będzie się rozwijać. Silna konkurencja dla Egmontu, to silny rynek komiksowy w naszym kraju.

Nie ma co liczyć, że kolekcje załatwią sprawę, bo nie załatwią. Egmont sam też nie wyda wszystkiego co byśmy chcieli. Takiego Onslaughta to prędzej bym się spodziewał właśnie od Muchy.

PS. To nie wchodzenie w zada, tylko po prostu wyrównywanie szans, zwiększające konkurencyjność i atrakcyjność oferty komiksowej na naszym rynku. Równie mocno kibicuję Nagle, NSC, Lost in Time i innym.

11
Egmont ma swoje skrzydło, nie tylko półki :)

To nie do końca prawda. Egmont jest na skrzydłach DC, Marvela, Dark Horse i innych. Dosłownie wszędzie!

Cytuj
https://naforum.zapodaj.net/0facb166d2c4.jpg.html

Ja i kolega John aka Drawski aka Błażej (i inne nie wymienione ksywy) również braliśmy udział. Poziom konkursu rzeczywiście wysoki, więc gratulacje dla zwycięzcy. My tylko nagrody pocieszenia dostaliśmy.

Rafał Szłapa był bardzo pozytywnie zaskoczony festiwalem (jego pierwszy) i nawet porównał jego klimat do festiwalu w Łodzi za czasów gdy nie miał on końcówki "i Gier".

Mangozjeb to osoba mocno zakręcona na punkcie mangi. Termin używany od dekady lub nawet dłużej w środowisku nerdowsko-geekowskim. Mangozjeb to taki pozytywnie zaryty mangą łeb w luźnym tłumaczeniu. Każdy szanujący się fan japońskich bajek czy komiksów wie o tym i nie ma z tego powodu kompleksów, bo nie wstydzi się swojego hobby. Jak ktoś mnie nazywa nerdem to też się nie wstydzę, a jestem po 30.

12
Tyle że odbywa się w czasie, w którym zwykle był Pyrkon. Wiadomo czemu przenieśli to na czerwiec?

Kolego, Pyrkon to Pyrkon. Jest w czerwcu, bo wtedy organizatorzy maja dostęp do terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To przeogromne Targi FANTASTYKI, którym rozmachem mogą dorównać co najwyżej targi GIER - PGA. Nie przypadkowo zbaczam z tematu, ponieważ Biblioteka Uniwersytecka w październiku organizowała zawsze event Comics Wars lub 24 H rysowanie komiksów. Często wtedy nachodziły się targi dla mangozjebów - Japanicon i właśnie PGA. Dlatego Biblioteka poszła w innym kierunku. O tym poniżej.

Poznański Festiwal Sztuki Komiksowej powstał na podwalinach imprezy Dzień Darmowego Komiksu. Był to event podobny do tych w Stanach - w pierwszy weekend maja sklepy rozdają tysiące numerów zerowych, bądź innych próbek. Biblioteka zaopatrzona przez sklep Multiversum przez wiele lat z powodzeniem organizowała takowe wydarzenie i jego kameralny wydźwięk razem z pasją komiksową dawały niesamowite rezultaty. Fakt. zawsze przed lub po wydarzeniu pojawiał się ten Pyrkon i trochę mu umniejszał. Lata sukcesów jednak sprawiły, że ludzie z Biblioteki chcieli zrobić coś z prawdziwym rozmachem i na bazie ich poprzednich imprez odbywających się dwa razy w roku, powstał jeden większy festiwal. Letnia data Pyrkonu choć wynikła z wielu przyczyn, to mi bardzo pasuje - warunki pogodowe są stabilne i można do nocy spędzać czas na powietrzu, nie trzęsąc się z zimna.

Wracając do Biblioteki Uniwersyteckiej - to impreza w zamkniętym budynku, lecz starająca się wyjść na miasto, gdzie pojawiają się punkty współpracujące. Jednak serce tkwi w zabytkowym gmachu, który... jest trochę ciasny. I ma to swój urok. Nie jest to wielki festiwal. Wszystkie stoiska są blisko. Sale z panelami są mniejsze, ale zazwyczaj się wszyscy mieszczą. Prelegenci co roku narzekają na słońce zaburzające widzialność obrazu z rzutnika, ale i tak jest fajnie, kameralnie. Historyczny budynek, piękne schody gdzie zazwyczaj stoją cosplayerzy, czy kolejki po darmowe komiksy to cechy, których nie znajdziemy nigdzie indziej.

Wspominałem, że podwalinami był Dzień Darmowego Komiksu i dzięki temu impreza nabrała swojego charakteru - rozdawane są komiksy. Jednak nie tyle co Marvele i DC, a mocniej promuje się polskich twórców, których ziny są odpowiednio dotowane. Tradycją stało się również zbieranie mniejszych historyjek i umieszczaniu i w tzw. Darmozinie. Do tego wydania co roku prowadzona jest rekrutacja i każdy może wysłać swoją krótką historię obrazkową, a potem chwalić się nią wnukom.

Podsumowując - nie ma co się spinać, że Poznań to tylko Pyrkon, bo akurat imprez związanych z fantastyką jest sporo, a oferta Biblioteki, gdzie mieści się słynna Czytelnia Nova, to teraz poważny punkt do zaliczenia na mapie festiwalowej dla każdego komiksiarza. Jak nie teraz to za rok. Kolego Bazyl, może zgłosisz nam swój punkt programu, jakiś panel o niesamowitości kolekcji komiksów?

13
Zakupy / Odp: Sklepy komiksowe poza granicami kraju
« dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 18:34:12 »
@OokamiG Nawet nie wiedziałem, że jest na Time Square. Byłem tylko w malutkim obok Biblioteki na 5 alei i takim fajniejszym za dworcem Grand Central.

14
Dział ogólny / Odp: Mucha Comics
« dnia: Pt, 07 Kwiecień 2023, 17:35:35 »
O kurcze, Mucha najlepszym wydawnictwem 2023.

15
Gry wideo / Odp: Książki
« dnia: Nd, 19 Marzec 2023, 15:53:48 »
Kupiłem najpierw Cyfrowe Marzenia, potem Wielką Księgę Gier.
Trzeci raz tego samego nie wezmę.  :P

A ja właśnie poprzednich książek nie kupiłem i dlatego nabyłem Twórców Światów. Książka piękna, gruba, warta tych 169 zl (!!!). Cena okładkowa powala, ale mam nawet autograf Piotra, który włożył dużo serca w nowe wydanie.

Strony: [1] 2 3 ... 29