Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jigsaw

Strony: [1] 2 3 ... 30
1
Komiksy polskie / Odp: Binio Bill
« dnia: Cz, 22 Wrzesień 2022, 01:00:03 »
Nie licząc oczywiście odpału z kosmitami - ten komiks odstaje od reszty serii (sam w sobie jest dobry - natomiast burzy logikę serii, mamy lata 20 i samochody a w innych komiksach XIX wiek)
 
  Z całym szacunkiem dla twórcy BB jako entuzjasty westernów, to chyba niezbyt ogarnął chronologię, przynajmniej w historii o kręceniu filmu. Za Wikipedią Dziki Zachód to okres XIX i I-sza dekada XX w., pierwszy western nakręcono w 1903 r., a pierwszy samochód powstał w 1885r., ale takie jak w komiksie to już faktycznie lata 20-te. Mógł już pokombinować z tymi kosmitami, że przeniesiono go w czasie, żeby w nagrodę za pomoc zdobył sławę, tym bardziej, że późniejsza historia wskazuje konkretną datę wydarzeń 05.06. 1889 r.
Mam nadzieję, że w tej kontynuacji, jeśli ma być oficjalnie wydana, zostaną poprawione dymki i liternictwo, bo w tych aktowych szortach ten element wygląda fatalnie.
A czytałeś:
Jak nam donosi Jarek, od stycznia 2020 zaczyna pracę nad rozszerzoną wersją tego albumu, wzbogaconą o dodatkowe historie, ze zmienioną czcionką oraz poprawioną kolorystyką.

 

2
Filmy i seriale / Odp: The Batman
« dnia: Śr, 04 Maj 2022, 22:32:42 »
Deklarację powitalną Batman musiał chyba zmienić, po tym jak zakosił mu ją Deadpool ;). Kwestię społecznego poglądu wyjaśnia pod koniec Riddler, że Wayne, choć sierota, biedy nie zaznał, nie zgłupiał chyba tylko dzięki dobrej opiece, a raczej arcy lojalnej protekcji w postaci Alfreda. Również umknął mi wątek tej niby przemiany ideologicznej bohatera, może byłem już znużony.
 Duży plus za odejście od charakteryzacji komiksowej postaci, tylko sam Batman wygląda wśród nich najdziwniej, w cywilu nie wspomnę. Trochę kłóci mi się ta jego beztroska w zarządzaniu majątkiem z jego rozwagą w tropieniu, jakby całą swoją uwagę przekierował tylko na swoje alter ego i stąd chyba wynika ten jego   klimatyczny stan niebytu w grungowym stylu, przed tym jak stanie się dojrzałym Batmanem...

3
Komiksy europejskie / Odp: Szninkiel
« dnia: Cz, 17 Luty 2022, 01:35:33 »
Tak mnie ta dyskusja nakręciła, że znowu przysiadłem fałdów i przeczytałem na nowo Szninkla i zaprawdę powiadam Wam, że pani Ksenia za Szninkiele do kresu swych dni – lub i nawet jeden dzień dłużej – powinna już tylko tłuc korekty dla Libertago, Labrum, Studia Lain i innych wydawniczych troglodytów językowych.
Razem z tymi, co to Hansa na Yansa zmienili ;) I też pasuje "Nie będziesz mi tu przy dziecku czytał po niemiecku!"

4
Nie jakichś śledztwach, tylko właśnie powiązanych z historią o śmierci Jean DeWolff, ale fakt - Brocka tam nie było. Peter nieświadomie skompromitował Eddiego, przez co ten go znienawidził, no i znalazł się "przypadkiem" w miejscu, gdzie tamten pozbywał się symbiota.
 Zarys genezy prosty, Michelinie powołał kolejnego wroga Spider'a nie zastanawiając się długo i chyba nie spodziewając się, że zdobędzie taką sławę.

5
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: So, 08 Styczeń 2022, 14:19:36 »
(...) za 30 lat równie dobrze będzie można zapomnieć o samej idei i formie tego czym jest film - w takiej formie technicznej, w takim formacie jakim znamy z kinematografii współcześnie etc. Nie wiadomo też czym za te ,,x lat w przód" będzie sam Matrix - ogólna świadomość społeczeństw / kultur i subkultur może ulec ewolucji.
...bądź degradacji, która doprowadzi nas do przedstawiania historii na skalnych ścianach...jakkolwiek na dzisiaj Matrix Zmartwychwstania to klapa finansowa i nie spełnił założonych oczekiwań - załatwił też go system dystrybucji. Natomiast co by nie mówić wzburzył falę komentarzy w necie ze względu na szeroką interpretację.

6
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 02:42:05 »
Akurat wczoraj czytałem i tratwa ;)


A tak w ogóle to ni kapsuła, ni tratwa, lecz boja ::)
I ciekawostka: co ten kolo z tyłu ma na głowie - okulary 3D??? ;D

7
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Śr, 05 Styczeń 2022, 02:21:19 »
"Matrix Zmartwychwstania", to film na tyle burzący obraz naszej wiedzy i świadomości o tym czym jest i powinien być Matrix Wachowskich w popkulturze, że można jeszcze powiedzieć tylko: to obraz pasujący do naszych czasów, a nie do wizerunku tego Uniwersum w popkulturze.
Zgadza się, do dość trafna kwintesencja tego "czegoś". Tylko po co burzyć coś, co urosło do rangi legendy kina, że się ośmielę użyć takiego określenia? Może to symbol dla jego twórców przekreślenia, tego kim były wcześniej? A może zwykle po ludzku zagubiły się lub dążą do celowej kontrowersji, bo co innego może przywrócić im sławę?
Mi to przypomina raczej rewitalizację nieużywanych świątyń na puby...
Pod wieloma względami, kurka balans, to był piękny film, gdyż był całkowicie do potęgi entej różny od tego, co dostaliśmy w kinowo-streamingowym roku 2021: swego rodzaju bękart (który z czasem nabierze smaku!) wśród laurek marvelowskich i tych od DC, i całej reszty blockbusterów czy różnej maści zapowiadanych hitów. Nie wiem nawet, czy ,,zapominanie" o "Reaktywacji" i "Rewolucjach" w Matrixie, cokolwiek da, aby wszyscy zrozumieli "Zmartwychwstania", nawet ci fani-ortodoksi.
Mi to bardziej wygląda na podsumowanie nadejścia "nowych czasów". I jak zwykle znajdą się i akolici i przeciwnicy. A...ale...Neo...
Spoiler: PokażUkryj

pantoflarz??? :o

 Chyba coś poszło nie tak z jego odbudową...Prędzej utrata smaku i zapachu ;)

8
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 02:57:51 »
Celem filmów z Uniwersum Matrixa powinno być studium nad naturą rzeczywistości (...)
W dużej mierze jest...tylko ten Matrix burzy dawne wzorce, nawiązuje do przemian, które odbywają się aktualnie, nie wszystkim się to musi podobać. Pytanie tylko, czy pomoże się nam to rozwinąć, czy doprowadzi do katastrofy...
 Matrix jest wielowymiarowy, może być też studium nad ewolucją i strategią przetrwania.
 

9
Komiksy amerykańskie / Odp: X-Men
« dnia: Pn, 03 Styczeń 2022, 02:10:41 »
Potem bardziej sugestywne stało się to, że to rozwój technik atomowych (...)
Zdaje się, że było to raczej pierwotnym zamysłem pojawienia się mutantów, nazywanymi w wielu miejscach "dziećmi atomu". Początkowo tytuł X-men zmieniono z bodajże "Atom people/men", czy jakoś tak.
Namor pojawił się w '39 być może już na fali wczesnych badań nad bronią jądrową, wliczyłbym w to nawet Wolverine'a, a i jego geneza, którą zbudowano później już pomijała pierwotny zamysł.
 Podobnie z Apocalypse, którego pierwsze pojawienie nastąpiło w późniejszych dziejach X-Men (a właściwie X-Factor), gdzie jego (wczesna) geneza pojawiła się również znacznie później, co dało też niekonsekwencję w pierwotnym zamyśle, jak i furtkę do kreowania wczesnych mutantów.
 W końcu to fikcyjne uniwersum, gdzie nic nie może być brane za pewnik.

10
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 05:18:20 »
Wersja angielska również nie oferuje dużo więcej niż ta polska, raczej powinna być to osobna kolekcja z całą plejadą super łotrów, a nie jakiś dodatek do kolekcji.
 Nie wiem, czemu tak zdecydowano, mogli wydać u nas już tą "resztkę", może dlatego, że postaci te były eksploatowane mocno przez nasz rynek.

11
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Pt, 24 Grudzień 2021, 04:58:47 »
 Nie sądzę, by chodziło o to, by przedstawić świat, który zdominowały maszyny, jako taki sam program, który stworzyły...przecież to wszystko wyjaśnione jest w trylogii.
"Zmartwychwstania" ukazują reperkusje poczynań Neo, ugody świata maszyn i ludzi (sam się zastanawiałem jak to będzie wyglądać).
 Celem Matrixa była kontrola całej populacji ludzkiej jako źródła energii dla maszyn, w świecie maszyn ludzie byli przez nie zniewoleni, ale nie ich umysły.
 Mimo wszelkim wysiłkom maszynom nie udaje się całkowicie zapanować nad ludzkością i chyba to jest głównym motywem filmu, bo ich logika nie jest w stanie do końca przewidzieć ludzkiego zachowania.

12
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 00:48:23 »
Zabrakło Osborna i Octopusa. :)
To zapewne i Vulture'a i Shockera ;). Z wrogów pająka dostałeś Venoma. Czemu nie Sabretootha? A jak idziemy już sporym kalibrem to Galactus...
 Przykładów jest znacznie więcej, z tymi paroma tomikami to chyba nie warto było nawet zaczynać...

13
Filmy i seriale / Odp: The Matrix Resurrections
« dnia: Cz, 23 Grudzień 2021, 00:37:42 »
Po seansie.
Nie chcę zabrzmieć jak szowinista, ale odebrałem to jako feministyczny manifest.
Wachowskim naprawdę zryło beret, ale ja tego nie popieram.
Silne odwołanie do obecnych czasów, tak niestety to wygląda.
Szkoda pisać coś więcej, zachwycać się tym nie będę.

14
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 23:37:45 »
 Brzmi ciekawie, ale nie wiem czy dam radę przełknąć Thorgala bez Rosińskiego.

15
Komiksy amerykańskie / Odp: Kolekcja Superbohaterowie Marvela
« dnia: Nd, 19 Grudzień 2021, 23:35:10 »
 Z całej tej plejady super złoczyńców postawiłem na oponentów mutantów, czyli Magneto i Apocalypse'a.
O ile Magneto zadowolił mnie wystarczająco, mimo wszystko stawiam ponad nim Apocalypse'a.
Pierwsze pojawienie się, geneza i dodatki, które opisują aspekty techniczne powstawania postaci. Zdumiewające, jakim przypadkiem powstał pierwszy i jeden z potężniejszych mutantów w Universum. No i niezłe połączenie w genezie z jedną z grup super bohaterów.
 Mi w tej kolekcji stanowczo zabrakło jeszcze Sinistera.

Strony: [1] 2 3 ... 30