Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - radef

Strony: [1] 2 3 ... 75
1
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Wt, 12 Marzec 2024, 14:39:03 »
W przypadku Giganta 1997-03 - tak, ale to akurat wyjątek.
W przypadku Giganta 1997-02 - nie.
Jak sobie popatrzysz na prawo, to zobaczysz Oscara, który nie ma żadnego sensu w kontekście historii. Ponieważ jest to okładka do historii W roli głównej: Kaczor Donald, która w Polsce została wydana 12 lat później w MegaGiga.

2
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 15:35:42 »
Znalezienie 3 ilustracji, z których da się wyciąć postać i nie jest ona ucięta z żadnej strony, jest akurat dość trudne.
99% rysunków prezentuje kaczki albo zasłonięte częściowo przez inne obiekty lub pokazane z bliska.

3
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Pn, 11 Marzec 2024, 11:25:14 »
"Komiksy Gigant" przez praktycznie całe lata 90. używały okładek nawiązujących do historii z innych tomów, więc to akurat nie nowość w Egmoncie. Zresztą w KD też w niektórych okresach tak było.
A co do okładek "Kaczogrodu" - po prostu liczba ilustracji Barksa, z których jest "łatwo" wyciąć postaci, nie jest taka duża, więc czasem mogły następować przesunięcia. To, biorąc pod uwagę, że najczęściej te ilustracje nie nawiązywały do komiksów, według mnie nie można uznać za 100% błąd, tylko pewne lekkie przekłamanie.

4
Komiksy europejskie / Odp: Thorgal
« dnia: So, 09 Marzec 2024, 11:33:44 »
Po prostu u nas "Thorgal" to ścisły TOP sprzedaży, gdy w Niemczech to jedna z dziesiątek dobrze sprzedających się frankofońskich serii.

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 09 Marzec 2024, 10:26:29 »
Tymczasem na maj wpadła jeszcze jedna zapowiedź - Świat Akwilonu. Krasnoludy. Jorun z Bractwa Kuźni.

6
Komiksy europejskie / Odp: Hugo
« dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 19:28:06 »
Apropo Ali Bebera to Egmont chyba sam mógłby złożyć te 3 tomy w całość i puścić w integralu. To chyba nie taki duży problem o ile są materiały.
No właśnie problem polega na tym, że zarówno z "Hugo" przed reedycją jak i z "Ali Bebera" nie ma materiałów. Tzn. pewnie gdzieś ktoś ma analogowe materiały, ale nigdy nie zostały one zdigitalizowane i dlatego "Ali Baber" od lat nie był nigdzie wznawiany.

7
Komiksy europejskie / Odp: Hugo
« dnia: Śr, 06 Marzec 2024, 14:58:31 »
Troszkę drętwa kreska i kwadratowe postacie...uboga kolorystyka i "ekspresja" postaci. Dziwi mnie dlaczego nikt jeszcze nie wziął i nie zrobił integralu ALI BEBER tego autora?!
Ponieważ żadne francuskie wydawnictwo nie jest zainteresowane tym tytułem. Tak tylko przypominam, że wznowienie "Hugo" powstało głównie dlatego, że Egmont (w osobie TK) wiele lat o to prosił. We Francji, z tego co pamiętam, integral "Hugo" miał nakład 4 czy 5 tysięcy, w Polsce pewnie większy.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 28 Luty 2024, 13:10:07 »
Ja to się zastanawiam dlaczego nikt się nie zainteresuje tytułami wydawanymi przez Dynamite, kaczkami ale i całą seria Disney Villains czy Gargoyles.
https://www.dynamite.com/disney/

Nikt się nie interesuje, ponieważ to całkiem nowa inicjatywa, jeszcze nigdzie nie wydana w Europie (a jest kilka innych projektów okołofilmowych, które czekają) i głównie oparta na markach, które w Polsce są średnio kojarzę.
Ale zacznijmy od początku, kaczek, w znaczeniu opowieści o standardowych bohaterach Disneya, Dynamite nie wypuszcza, bo nie ma na to licencji. Nawet nie mają licencji na KO, a jedynie na historie z uniwersum "Darkwing Duck", serialu, który z różnych przyczyn w Polsce za bardzo znany nie jest. A nawet gdyby coś z tego uniwersum powinno być wydane, to nie te komiksy, ale wydawaną ponad dekadę temu serię od Boom (zresztą wydaną niegdyś przez niemiecki Egmont)
"Gargoyles" to też projekt, który u nas nie miałby żadnych szans. Serial nigdy w Polsce nieemitowany, nigdy nie zdubbingowany, niedostępny na Disney+. Kojarzony przez największych fanów, ale to nie wystarczy na tytuł z licencją Disneya.
Natomiast ciekawą opcją są te komiksy o złoczyńcach i może się na to kiedyś Egmont skusi. Na razie jednak tego typu filmowe komiksy ograniczają się w ofercie Egmontu do mang i adaptacji filmów.

https://www.gamesradar.com/uncle-scrooge-goes-all-thanos-in-new-marvel-comic/
A to bardzo ciekawe, gdzie i czy w Polsce się pojawi. Bo my naprawdę na razie nie znamy genezy tego projektu. To równie dobrze może być 100% pomysł Marvela, jak i współpraca Marvela z włoskim Panini, może być jednorazowe wydarzenie, lub też początek czegoś większego.
Równie dobrze może się pojawić to w Polsce jako osobne wydanie lub po prostu zostać wydane w jakimś "Gigancie" za kilka miesięcy. Zobaczymy, na razie ciężko cokolwiek wyrokować.

9
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 19:49:38 »
To co jednak filmy przekładają się na sprzedaż czy przekładają się na sprzedaż tylko Batmana a u Marvela na wszystko
Przecież piszę o tym od kilkunastu stron - nie zawsze film (a nawet sukces filmu w Polsce) przekłada się na sprzedaż komiksów, ale czasem tak, dlatego jest to dobry punkt zaczepienia. I takim punktem zaczepienia w tym wypadku był "Mroczny rycerz powstaje". Egmont postanowił wykorzystać okazję obecności Batmana w mediach, wydać 3 albumy i okazało się, że sukces był większy niż się spodziewali i ruszyli z tym mocniej.
Dlaczego wcześniej się nie udało? Bo się nie udało, po prostu. Wiele różnych przyczyn, choćby to, że na początku XXI wieku superhero w Polsce było tak mało popularne, że "Batman: Początek" zrobił najgorszy wynik ze wszystkich filmów z Batmanem w roli głównej w Polsce, a bardzo dobrym wynikiem dla filmu superhero w Polsce było 100-1500 tysięcy biletów, gdy teraz mówimy o wielokrotnościach tych liczb.

Z logicznych powodów widać to też doskonale przy komiksach z "Gwiezdnych wojen" - każda inicjatywa wynikała z tego, że był jakiś film/serial i ktoś postanowił to wykorzystać. Czasem to przekładało się na sukces, czasem nie.

10
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 15:56:09 »
Nowe DC komiks sprzedawało się bez filmów, więc skąd pomysł, że z filmami będzie się sprzedawać gorzej albo tak samo jak Marvelowi pomogło.
Mówisz o linii, która wystartowała dzięki temu, że latem 2012 z okazji premiery "Mrocznego rycerza powstaje" Egmont zaryzykował i wydał 3 komiksy z Batmanem, które wyprzedały się na pniu?
Oczywiście - to nie jest tak, że bez filmów coś się na pewno nie sprzeda, a z filmami się sprzeda, ale popularyzacja MCU w Polsce bardzo pomogła komiksom Marvela w Polsce. Natomiast DC jednak nie przebiło pewnej bariery popularności.

11
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Nd, 25 Luty 2024, 12:50:52 »
Tak jak napisałem... parę stron wcześniej (albo kilkanaście?).
Będą nowe filmy, te filmy przywrócą do mainstreamu pamięć o postaciach DC z drugiego planu, to będzie można pogadać nad szerszym wchodzeniem w DC.
Teraz, gdy DC popkulturalnie jest w odwrocie, nie ma sensu, żeby startować z większą liczbą serii. I dlatego oferta Egmontu obecnie skupia się na głównych bohaterach i tytułach dla fanów komiksu.
I, co też podkreślałem parę razy, to że np. powstanie film o Latarniach i ten film będzie popularny, nie oznacza od razu, że komiks się świetnie w Polsce sprzeda, ale będzie pewien punkt zaczepienia. Teraz natomiast Egmont musi z ofertą DC lekko "przezimować", by spróbować z czymś ruszyć, albo przy okazji nowych filmów w 2025 roku, albo w 2026, gdy będzie wiadomo, jak sobie radzą nowe produkcje i czy powróciła moda na DC.

12
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 24 Luty 2024, 23:40:31 »
Daredevil przeleciał od Bendisa przez Brubakera i jakoś  po tym ostatnim serii nie zamknęli. Lecimy przez kolejne runy i nazwiska bez opamiętania, więc nie wiem skąd takie silne przekonanie, że nie będzie kontynuacji Kapitana po Brubakerze.
A tego sam bym nie był pewny, bo jednak nie ma tak wiele ciekawych rzeczy do wydania z Kapitanem, a sam Kapitan już nie jest obecnie tak popularny, a trudno powiedzieć, jak u nas zostanie odebrany nowy film z Samem Wilsonem.

13
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 24 Luty 2024, 23:28:17 »
Dziwne bo Ptaki Nocy i HQ miały film i wprowadzenie. Obie serie przepadły.
Tylko "Ptaki Nocy" sukcesem kinowym nie były, więc nawet tego nie da się porównywać do obecnego przez dekadę na ekranach "Kapitana Ameryki".
Co do HQ - tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, bo gigantyczny sukces "Harleen" (pewnie jeden z najlepiej sprzedających się komiksów DC ostatnich lat) pokazuje, że jeśli grupa pt. "osoby 15-25 głównie płci żeńskiej" się tym zainteresuje, to sprzedaż idzie świetnie, a jak po prostu to trafi do księgarń i przemknie bez większego echa, to nikt tego nie kupi.

Wonder Woman były filmy - nie pomogło
Aquaman były filmy - nie pomogło - pierwszy był w tym samym roku co wychodziła seria z Rebirth

Przecież oni to wydają tylko dlatego, że Brubaker napisał, jakoś czegoś podobnego np. z Iron Manem czy z Hulkiem nie ma.
Catwoman też wydali tylko dlatego, że Brubaker
Po pierwsze - poziom popularności Marvela a DC szczególnie ok. 2019 to dwa zupełnie różne poziomy.
Po drugie - sam napisałem, że tu chodzi o to, żeby trafić jednocześnie do fanów komiksu i fanów popkultury.
Po trzecie - to teraz odpowiedz sobie, czemu "Catwoman" ostatnio była na wyprzedażach Egmontu, gdy "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" doczekał się dodruku. I to mimo że komiks był przedrukiem historii z WKKM.

14
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: So, 24 Luty 2024, 22:41:41 »
W przyszłym roku pojawi się "Superman: Legacy", może Warnerowi uda się wykreować "modę na DC" i wówczas będzie jakaś większa szansa, by szerszy rzut z DC się udał. Na razie problem z DC jest taki, że ludzie po prostu za bardzo nie znają innych bohaterów poza tymi paroma głównymi. A nawet jak znają (jak np. Wonder Woman), to nie przekłada się to na sprzedaż komiksów.
Dlatego oferta Egmontu jest taka a nie inna - Supermany, Batmany, jakiś Flash, do tego tytuły uznanych autorów, którzy sprzedają się wśród najtwardszych fanów, a także tytuły, które mają swoją nisze, jak np. Swamp Thing. Jeśli nagle powstanie film lub serial o Zielonych latarniach, który odniesie sukces, to od razu będzie większa szansa, że jakiś tytuł z Latarniami zyska odpowiednie grono odbiorców.
Bo ktoś tu wspomniał, że "Kapitan Ameryka" Brubakera został wydany tylko dlatego, że to Brubaker. Nie, on został wydany, ponieważ to "Kapitan Ameryka" Brubakera. Sama postać stała się bardziej znana i popularna dzięki filmom, ale jednocześnie nie na tyle, żeby jej popularność pozwalała utrzymywać ongoing, więc postawiono na serię Brubakera, która mocno zainspirowała filmy.
To właśnie na tym - na połączeniu popularności wśród fanów komiksu jak i popularności wśród odbiorców popkultury - opiera się większość największych sukcesów Egmontu na polu superhero. Natomiast w przypadku DC najczęściej jednego z tych składników brakuje i łatwiej wydać kolejnego "Batmana", który zawsze jakieś wzięcie mieć będzie.

15
Zakupy / Odp: Jednolita cena książki
« dnia: Pt, 23 Luty 2024, 09:57:01 »
Stała cena książki przy dotychczasowych lub nieznacznie obniżonych marżach spowoduje jedno.
Empik zaoferuje darmową dostawę (lub za 1 grosz - jeżeli darmowa dostawa byłaby nielegalna wg ustawy, jak jest we Francji) do każdego miejsca w Polsce w każdej formie. Skoro na takiej książce za 40 zł będą mieli z 20 zł dla siebie, to będzie im się opłacać. Przy ich rozpoznawalności i nakładach na reklamę wykoszą praktycznie całość rynku internetowego, a pewnie też część ruchu stacjonarnego. Nic dziwnego, że to Empik i należące do niego wydawnictwa po cichu, ale jednak naciskają na tę ustawę.

Strony: [1] 2 3 ... 75