Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Szekak

Strony: [1] 2 3 ... 286
1
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pn, 15 Lipiec 2024, 20:05:25 »
Teraz moze miec nawet trzy wydania, skoro zmienili tlumaczenie ktore tak lubili. Ciekawe czy to zmienione lubi Tomek lubi mniej.  :-[

2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 13 Lipiec 2024, 13:55:36 »
No wlasnie z tego powodu, z ktorego wolisz by bylo to sprzedawane osobno, wydawnictwo sprzedaje to w pakiecie. Bardzo dobra decyzja wydawcy.

3
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Śr, 10 Lipiec 2024, 11:38:30 »
Fakt i niektóre dzieci mają wadę wzroku, noszą specjalne okulary korekcyjne. Można jednak dodać do zestawu lupę, wtedy będzie dodatkowa zabawa, interaktywny komiks. Jubileuszowy Kaczor Donald też miały różne gadżety i sprzedało się na pniu. Pamiętam, że jak byłem dzieckiem, to lupa była bardzo pożądanym przedmiotem.
Muszę dopytać, bo nie mam pewności - trollujesz, prawda? 🙃

4
Dział ogólny / Odp: Komiksy na offsecie
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2024, 17:47:04 »
Odświeżam wątek z uwagi na to, że Arek ze Studia Lain twierdzi, że CE wydany w offsecie byłby cięższy niż CE wydany na kredzie. Nigdy nie spotkałem się z opinią by offset był cięższy niż kreda, a jako zwolennika offsetu bardzo mnie ten temat intryguje. Może ktoś ma informacje które by tą kwestię mi rozjaśniły?

5
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2024, 16:11:08 »
Nikt tego nie kwestionuje, że to wybór wydawcy i jasne, że czerń na offsecie nigdy nie będzie tak czarna jak na kredzie, tyczy się to zresztą wszystkich kolorów, co jednak nie przeszkadza innym wydawcom wydawania komiksów na offsecie. Ostatni przykład to Mutafukaz od Timofa. Dla mnie wygląda super na offsecie i jak to zobaczyłem, to poczułem się zachęcony do zakupu. Osławiony czb Thorgal od Niffle też został wydany na offsecie i nie słyszałem nigdy złego słowa na słabą czerń, co nie przeszkodziło naszemu rodzimemu wydawcy wydać czb Thorgala na kredzie, bo przecież czerń musi być czarna.

6
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Wt, 09 Lipiec 2024, 16:01:28 »
Czemu miałoby być cięższe, skoro taki Alack Sinner, który jest świetnie wydany, jest lżejszy? :)
Jako druk rozumiem wszystko co robi drukarnia, czyli wydruk, skład, wrzucenie tego w okładki, też ilość defektów powstających na etapie drukarni. I obserwując rynek od lat uważam, że BZK jest tu najsłabsze na rynku (z tych dużych, u których większość drukuje), ale pewnie też dzięki oszczędzaniu na jakości - najtańsze. W moim CE w 1 tomie na okładce są 2 "wgniotki". Zafoliowane to było okładkami do środka, więc ta wada musiała powstać na etapie drukarni.
Z tego co pamiętam, to SL korzysta z tej drukarni, bo oferuje wygodny dla tego wydawnictwa sposób magazynowania/dystrybucji komiksów.

7
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pn, 08 Lipiec 2024, 12:38:50 »
Było jakieś spotkanie z autorem oprócz sesji autografów? Można było się czegoś ciekawego dowiedzieć?
 Jak ktoś ma to proszę niech wrzuci fotkę wrysów jakie narysował.
Ja mam kilka i za pozwoleniem właścicieli wrzucam. Wszystkie które widziałem były przepiękne. Od siebie też dodam, że gość sprawiał wrażenie świetnej osoby, mimo, że nie rozmawiałem z nim zbyt wiele.
8
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: So, 06 Lipiec 2024, 18:21:17 »
Przed chwilą krytykowałem oranie CE papierem kredowym, to dzisiaj nadmienię o pijanym pracowniku drukarni obsługującym maszyny. Piękne wydanie czarnobiałego komiksu za 260zl. Nie chcę się pastwić, ale CE to dla mnie top 3 najważniejszych komiksów roku, więc wszelkie niedociągnięcia są bardziej bolesne.


9
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: Pt, 05 Lipiec 2024, 17:30:10 »
Nawet szkoda komentować. Rozwiązanie a'la polski cfaniak. Sprzedać naiwniakom produkt (i ciągle nakręcać sprzedaż tym, że już koniec, koniec nakładu, a więcej nie będzie), a kolejnym zaraz potem zaoferować lepszy.

"No przecież teraz bonusy będą w wersji kolorowej, więc o co chodzi? No i Wy macie gorszy papier i mniejszy format."
Tak wyglada rozwiniety rynek komksowy na calym swiecie chyba, mnogosc wypasiinych wydan dla najzatqardzialszych kolekcjonerow. Nie jest to wydanie czarnobiale ktore bylo limitowane, wiec ja tam tylko bije brawo dla wydawcy, ze robi nowe wypasione wydanie i nie widze w tym nic zlego.

10
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pt, 05 Lipiec 2024, 13:41:10 »
a teraz sprawdź czym jest Arctic Silk aka G-Silk

albo ci pomoge

Papier G-Silk to swoisty paradoks. To powlekany papier półmatowy przeznaczony do druku wysokiej jakości obrazów. Charakteryzuje się optymalnym wolumenem, wysoką nieprzezroczystością, sztywnością i doskonałymi właściwościami drukowymi. Jego pozbawiona refleksów, gładka powierzchnia jest przyjazna dla czytelnika, a zadrukowane obszary odznaczają się dużą intensywnością barw.
Fajnie, fajnie, co nie zmienia faktu, ze 10 razy lepszy bylby offset. Nigdy nie zrozumiem wydawcy, ktory wydaje taki komiks na kredzie. Wolalbym doplacic i miec na porzadnym offsecie.

11
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Pt, 05 Lipiec 2024, 11:39:44 »
Dostałem CE. Do takiego komiksu dawać kredę to żenada.

12
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Pt, 28 Czerwiec 2024, 15:38:23 »
Chyba w połowie 2025 dopiero...

13
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Pt, 28 Czerwiec 2024, 14:47:01 »
Moje wrażenia po filmie są pozytywne, jako widz miałem możliwość towarzyszenia Rosińskiemu nie tylko w procesie twórczym nad ostatnim Thorgalem, ale też po części w jego życiu osobistym. Nie jest to żadna laurka czy podsumowanie dokonań, jest to codzienność rysownika. Jest pokazana jego praca nad kolejnymi projektami, jest pokazane jak ściera się z synem odnośnie swoich koncepcji artystycznych... Jest to też Rosiński jakiego znałem - zmęczony już swoją pracą, rysowaniem, Thorgalem, zmęczony chyba wszystkim, rozmyślający nad swoim życiem i sensem wszystkiego. I taki nastrój we mnie pozostał po seansie, więc z jednej strony film przybliżył postać Rosińskiego, a z drugiej zachęcił do szerszych rozważań.

Film mi się spodobał na tyle, że jak pojawi się na MAX, to seans sobie z przyjemnością powtórzę, szczególnie, że na seansie w którym ja brałem udział, na początku nie były tłumaczone fragmenty po francusku, a no przecież muszę wiedzieć co tam Van Hamme gadał... :)

14
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Pt, 28 Czerwiec 2024, 00:28:02 »
Maja być jakieś pokazy studyjne w tym roku jeszcze, a tak to wpadnie w przyszłym na MAX.

15
Dział ogólny / Odp: PolishComicArt.pl
« dnia: Cz, 27 Czerwiec 2024, 23:28:11 »
Film o Rosińskim, który był już wyświetlany w Krakowie czy Łodzi, trochę naświetla ich relację. Polecam. :)

Strony: [1] 2 3 ... 286