Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - rapr

Strony: [1] 2 3 ... 7
1
Komiksy amerykańskie / Odp: DC Deluxe - Egmont
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 15:47:30 »
Catwoman - podbijam polecajkę. Choć przede wszystkim dwa pierwsze tomy. Ostatni miał wyraźny spadek jakości.

Również polecam Batman: Ego. Uwielbiam styl rysowania Cooke'a.

2
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 12:51:57 »
Skoro ostatni tom Ziarna szaleństwa uporządkował to, co się działo po drodze, to może jednak to nie jest scenariuszowy bałagan tylko tropy, które były rozrzucane w pierwszych trzech tomach, aby zostały połączone w całość w tomie czwartym, nie uważasz? :)

Będąc zupełnie szczerym - zastanawiałem się nad tym i... nie wiem. Pewnie w 100% bym się zgodził, gdyby tu chodziło wyłącznie o "zamknięcie opowieści" i "zakończenie wątków". Ale pierwsze trzy zeszyty miały jakby dziwny "balans". W jednym działo się mnóstwo, żeby w drugim znowu przez 80% trwała walka dwóch wiedźm. Postaci nagle pojawiały się to w jednym miejscu, to w drugim.
Także dostrzegam Twój punkt widzenia, ale w moim odczuciu jednak przeważa ten "bałagan", a nie "uknuta intryga" :) Mam nadzieję, że ma to dla Ciebie sens?

3
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 12:16:33 »
Minął już pewnie miesiąc od mojego poprzedniego pytania: Co z Solo?  ;)

Z innych tematów - Ziarno Szaleństwa mi siadło tak pół na pół. Wizualna uczta dla oka, pięknie malowane plansze. Natomiast scenariuszowo jednak dosyć spory bałagan. Najlepiej wypadł ostatni album, który uporządkował co się działo po drodze. Cieszę się, że kupiłem, ale nie trafi to raczej to mojej topki roku :)

W ramach nagrody za posiadanie silnej woli kupiłem też Acriborea. Ale przyjdzie z pakietem LiT na koniec miesiąca, to wtedy się zobaczy :)

4
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: So, 06 Kwiecień 2024, 10:52:40 »
Przecież to jasne, że najwięcej będą piszczeć "inwestorzy". Dla kogoś zainteresowanego samym komiksem, to tylko dobre wieści o dodruku.

To jest dla mnie coś niezrozumiałego. Kupią ten komiks, przeleżakują pół roku i co? Sprzedadzą za 200zl? Tyle roboty dla 80zl zysku? Plus jeszcze musisz myśleć o bezpiecznej wysyłce i potencjalnie użeraniu się z "klientem". A jak jeszcze sprzedają w folii, nieczytane to ja już nie wiem, co myśleć

5
Dział ogólny / Odp: Egmont 2024
« dnia: Pt, 05 Kwiecień 2024, 09:16:27 »
jeszcze jeden tytuł dojdzie

Mam nadzieję, że XIII. Będąc szczerym, to sądziłem, że do czerwca to będzie już drugi tom

6
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 19:32:31 »
Wg mnie jeszcze pierwsze Epici Spidera do tomu Powrót złowieszczej szóstki (z nim włącznie) stoją na wysokim poziomie, oczywiście pomijając annuale w nich zawarte bo to brędza straszna. Co do Straczynskiego i niebieskiego pełna zgoda, Ultimate nie czytałem. Aha oczywiście jeszcze Spectacular Spiderman od Muchy godny uwagi bym zapomniał.

Prawda - Łowy Kravena i Venom w Epikach były zaskakująco dobre. Spectacular od Muchy dość... nierówny. Podobała mi się też "Historia życia", ale to pewnie raczej dla fanów niż dla wszystkich.

7
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Cz, 04 Kwiecień 2024, 14:39:19 »
Blueberry - wyd. zbiorcze tom 6 - Cały czas wysoka forma! Szósty tom to po prostu kontynuacja emocjonującej przygody Mike'a Blueberry'ego. W tym tomie rozwiązują się pewne długotrwające wątki, swoje role odgrywają znane wcześniej postaci. Czyta się to niezmiennie świetnie. Najciekawszy był chyba ostatni album "Arizona Love", gdzie nieco odstawiono poważne tony i uderzono w ciut bardziej romansowo/obyczajowo/humorystyczną opowieść. Niezależnie od tego, nadal to kawał rewelacyjnej historii, która jest zilustrowana w bajeczny sposób. Nie żałuję ani trochę wejścia w tę serię. W obliczu rychło kończącego się zasobu albumów zaczynam się zastanawiać, czy "Młodość Blueberry'ego" utrzymuje ten poziom?

Amazing Spider-Man wyd. zbiorcze tom 3 - Cóż rzec? Jestem fanem Petera Parkera, wielką przyjemność sprawia mi lektura jego przygód. Przyjemność jest tym większa, że historie spod pióra Straczynskiego są naprawdę interesujące i nie czuć śmierci szarych komórek w trakcie lektury. Tom trzeci jednak mam wrażenie, że jest ciut słabszy niż poprzednie dwa. Skupia się właściwie na dwóch historiach, z czego pierwsza mnie trochę nie kupiła jednak. Ciekawie wyszła zmiana rysownika w połowie, oba style mają swoje mocne strony. Podsumowując - solidna lektura, pewnie obok Ultimate Spider-Mana i Spider-Man Niebieski to jest to najlepsze z pajączka, co można u nas przeczytać (jestem otwarty na dyskusje - dajcie znać, jeśli coś oczywistego pominąłem!).

Ladies with Guns - 2 - Jeśli Spider-Man to moje "guilty pleasure", to nie wiem, jak nazwać ten komiks. "Guiltier pleasure"? To nie jest komiks, który ma przekazywać jakąś górnolotną treść. Nie będzie skłaniał do refleksji, nie spowoduje kryzysu tożsamości. Ale, rany! jakie to jest fajne do czytania! Dalsza część przygód pięciu kobiet, które połączyło życie jest emocjonująca i dostarcza mnóstwo rozrywki. Ale zdecydowanie najmocniejszym elementem tej układanki są rysunki! Fantastyczne, dynamiczne kadry. Emocje wypisane na twarzach, dalekie kadry (scena z ucieczką na wozie  8) ). Trochę przypominają mi rysunki w "Dorwać Ramireza". Seria, na którą będę za każdym razem czekał. Duży plus.

8
Komiksy amerykańskie / Odp: Komiksy Disneya (Kaczor Donald, Kaczogród)
« dnia: Śr, 03 Kwiecień 2024, 16:01:21 »
Zgadzam się z Arturo, że te dodatki to jakieś nic nie warte gumowe śmieci, polecą od razu do kosza u mnie, ale pewnie akurat to gdzieś mieli za grosze do kupienia w chińskim magazynie, a na coś dobrego to cena numeru już by poleciała w górę. Może dzieciaki lubią takie pierdoły, nie wiem.

Byłem w sklepie i mój syn powiedział: "Tato! Kupmy tego Kaczora Donalda!". Ja miałem już łzy w oczach, duma rozpierała mnie tak, że ledwo się zmieściłem w tym pomieszczeniu. Dojechaliśmy z tym Donaldem do domu i od tego czasu leży przeczytany w połowie. Natomiast dołączona gumowa jaszczurka ma już prawdopodobnie nabite 80 godzin zabawy. Także... Chyba dzieciaki lubią takie pierdoły :D

9
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:59:24 »
Ziarno Szaleństwa - Album zawiera cztery tomy tworzone przez Emmanuela Civiello. Moja poprzednia styczność z tym autorem przypadła na czwarty tom Conana z Cymerii i jego część podobała mi się zdecydowanie najmniej (choć akurat czwarty tom był na naprawdę wysokim poziomie). W przypadku "Ziarna Szaleństwa" mogę powiedzieć, że to album nierówny. Podróż głównego bohatera jest dziwna, nieumotywowana przekonująco. Choć być może właśnie założeniem było przekazanie czytelnikowi, że tak naprawdę jest pionkiem w grze i nie ma na wiele wpływu. W drugiej części wszystko zaczyna nabierać nieco więcej sensu, zaś kończący album jest zdecydowanie na najwyższym poziomie. Pod kątem rysunków? Właściwie każdy kadr mógłby zostać oprawiony i zawieszony na ścianie. Absolutnie przepięknie namalowana historia. Jedyne co, to polecałbym czytanie w świetle dziennym, mam wrażenie, że mocno tracą podczas czytania nocą przy sztucznym. Jeśli chodzi o ocenę całokształtu - solidna, dobra pozycja, ale nie będzie mi siedzieć w głowie długo.

Thorgal t.4-5 - kontynuacja przygody z prenumeratą Hachette. Jak już wspominałem jest to moje pierwsze zetknięcie z Thorgalem w życiu, wszystkie historie poznaję po raz pierwszy. Tom czwarty i piąty to także kontynuacja mojej fascynacji tymże. Trochę jak w przypadku "Blueberrego" obawiałem się ramotkowości tych komiksów. Na szczęście zupełnie tak nie jest. Komiksy są dynamiczne, przemyślane. W odróżnieniu od Blueberrego są znacznie "lżejsze" pod kątem tekstu. Fantastyczne rysunki, dynamiczne kadrowanie. Zaczynam wierzyć, że zachwyty nad Thorgalem to nie spisek ;) Porównując oba tomy trzeba oddać, że tom piąty jest jednak na dużo wyższym poziomie niż czwarty pod kątem scenariusza. Podumowując, z niecierpliwością czekam na kuriera z kolejnymi tomami. Świetna przygoda. PS. Ten komiks jest naprawdę świetnie wydany! Okładka ze zdobieniami, gruby papier, sporo dodatków (chociaż spoilerowych! to jest minus!).


10
Dział ogólny / Odp: Taurus Media
« dnia: Pn, 25 Marzec 2024, 10:34:57 »
Zgadzam się - Zamek Zwierzęcy to absolutnie TOP komiksów na rynku, bardzo cieszy wydanie kolejnego tomu. Ciekawe, czy w ramach kontynuacji "niedawno" wydanych serii kolejnym będzie Wąż i włócznia?

11
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: So, 23 Marzec 2024, 18:57:15 »
I jak wypada to porównanie wg Ciebie?

Niemożliwy wybór. Obie wersje mają swoją magię. Stałbym jeszcze 2 min i bym pewnie zmienił wybór. A tak to wziąłem kolor. Będzie czytane :)

I oczywiście wziąłem też Alacka Sinnera. Jaka to jest wielka cegła! Kusi zacząć czytać już dziś wieczorem.

Edit. W sumie pewnie to zaważyło - nie brać dwóch czarno- białych

12
Dział ogólny / Odp: Wydawnictwo Mandioca
« dnia: So, 23 Marzec 2024, 14:56:57 »
Nie wiem, czy to niespodzianka, ale na KFK jest dziś do kupienia Droga w obu wersjach. Można sobie na żywo porównać

13
Dział ogólny / Odp: Kurc
« dnia: So, 23 Marzec 2024, 14:55:14 »
Ja zaś pytałem o kontynuację "Niezwykłej podróży". Ma być w tym roku, bliżej czerwca.

Swoją drogą na wystawie był też nowy numer Largo Winch. Wygląda świetnie!

14
Dział ogólny / Odp: Studio Lain
« dnia: Cz, 21 Marzec 2024, 14:29:40 »

15
Dział ogólny / Odp: Jakie komiksy właśnie czytacie?
« dnia: Śr, 20 Marzec 2024, 16:28:39 »
Blueberry - wyd. zbiorcze tom 5 - Miałem sobie dozować, ale bardzo ciekawią mnie losy Mike'a :D Piąty tom utrzymuje wysoki poziom, choć może ciut niższy niż poprzedni. Perypetie plemienia Indian śledzi się z zapartym tchem, rozwiązania fabularne są na dobrym poziomie. Dobrze dla historii robi powrót bohaterów poprzednich zeszytów, przekonująco wyglądają relacje głównych aktorów widowiska. Rysunkowo niezmiennie bardzo dobrze, kawał świetnej lektury!

Włoski Skarbiec. Najlepsze komiksy: Giorgio Cavazzano. Tom 2 - Drugi tom kolekcji Giorgio Cavazzano dostarcza głównie komiksów z Myszką Miki. Przez wielki sentyment, jakim darzę te postaci, uważam, że ten tom jest naprawdę fajną lekturą. Nie jest to absolutnie poziom Dona Rosy, ale są to historyjki z jakimś morałem i pomysłem. Dodatkowo są one naprawdę ładnie namalowane. Format tego komiksu zachęca do sięgania w wolnej chwili, choć historyjki są raczej z tych dłuższych. Zamierzam kontynuować tę serię.

Stumptown tomy 3-4 - Dwa zupełnie inne tomy. W porównaniu do pierwszych dwóch części zmienił się rysownik. Początkowo byłem bardzo sceptyczny, w trzecim tomie rysunki mi nie podeszły. Natomiast w czwartym tomie wyglądało to naprawdę świetnie. tomy trzeci i czwarty różnią się od siebie "ciężkością". Trzeci jest robiony mocno "na poważnie", czwarty zaś ma swoje komediowe momenty ("komediowe" jest pewną przesadą, choć "baristowa mafia" nie pozwala na utrzymanie pełnej powagi). Ogólnie - niezła lektura na odstresowanie po pracy. Nie stanę się od tego mądrzejszy, ale dostarczyło mi to rozrywki

Strony: [1] 2 3 ... 7